Gyvasis vanduo šiandien, ne tik pasakose

Girdėjote, kad sumažinti kraujospūdį, pagydyti opą galima aktyvuotu – šarminiu ir rūgštiniu, dar vadinamu gyvuoju ir negyvuoju vandeniu? Stebuklai? Apie juos daug kalba technikos mokslų daktaras Petras Šibilskis ir Telesforas Laucevičius, o medikai gana atkakliai tyli. Pabandėme pasidomėti, kas yra ir kaip veikia tas aktyvuotas vanduo.
 

Domisi ketvirtį amžiaus


„Iš tikrųjų gyvojo ir negyvojo vandens pavadinimas kilo iš pasakų. Tačiau čia jokių stebuklų nėra. Tai – aktyvuotas vanduo. Fizikai ar chemikai nesistebi skirtingomis tokio vandens savybėmis, jį pripažįsta ir vis daugiau pasaulio medikų“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto kokybės vadybos centro Panevėžio filialo docentas Petras Šibilskis, tokiu vandeniu susidomėjęs maždaug prieš tris dešimtmečius.
Chemikas, knygos „Jonizuotas vanduo – gyvenimas be ligų“ autorius Telesforas Laucevičius sako šiuo vandeniu susidomėjęs maždaug prieš 20 metų, kai pradėjo domėtis sveika gyvensena. Tada į Lietuvą buvo atvežti pirmieji vandens jonizatoriai, tuomet vadinti aktyvatoriais. „Gavęs apie juos informacijos, įsigijau vienas iš pirmųjų. Pradėjau aktyvuotą vandenį naudoti buityje ir gydytis pagal tuo metu buvusią literatūrą. Jos buvo labai mažai ir primityvoka“, – sakė T.Laucevičius.

 

Kaip kinta vandens savybės


Į specialų prietaisą – vandens jonizatorių – pripilama vandens iš čiaupo. Įjungus įtampą, vyksta vandens ir jame ištirpusių druskų elektrolizė. Pasibaigus procesui, prie teigiamo elektrodo (anodo) vanduo įgauna rūgštines savybes, o prie neigiamo elektrodo (katodo) – šarmines.
Tokio vandens skonis ir kvapas skiriasi. Šarminis, dar vadinamas gyvuoju, yra minkštas, be kvapo, skoniu primena lietaus vandenį. Rūgštinis (negyvasis) yra rūgštelėjusio skonio ir specifinio kvapo. Tai jau visiškai skirtingi skysčiai, nors ir gauti iš to paties vandentiekio vandens. Jų šarmingumo rodiklis pH bei oksidacinis-redukcinis potencialas (ORP) iš esmės skiriasi. Todėl skiriasi ir šarminio bei rūgštinio vandens naudojimas.
Šarminio vandens pH yra 8,5–10,5, kur kas didesnis nei vandentiekio vandens (pH = 7,4), o ORP – neigiamas, apie -200 mV (vandentiekio vandens ORP= +150...+200 mV). Neigiama ORP reikšmė sako, kad vandenyje yra laisvų elektronų, kuriuos prisijungia laisvieji radikalai, todėl šis vanduo – natūralus antioksidantas.
Rūgštinio vandens pH yra 3-5, o ORP – teigiamas, apie + 400mV. Teigiama ORP reikšmė rodo, kad tokiame vandenyje elektronų trūksta. Atimdamas trūkstamus elektronus iš mikrobų, bakterijų, juos sunaikina. Todėl rūgštinis vanduo pasižymi baktericidinėmis savybėmis.


 

Vienas naikina mikrobus, kitas – gaivina


Kaip veikia gyvasis ir negyvasis vanduo? Pasak P.Šibilskio, negyvasis (rūgštinis) vanduo naikina mikrobus ir bakterijas. Jis sulėtina organizmo biologinius procesus, ramina nervus, pagerina miegą, sustabdo viduriavimą, išgydo slogą, mažina sąnarių skausmus, nes tirpdo druskas, ir kt. Šis vanduo daugiausia skirtas išoriniam vartojimui. Negyvasis vanduo gerai dezinfekuoja tvarsliavą, baltinius, drabužius, avalynę, įvairią tarą, vaisius, daržoves, patalpas, netgi gruntą vazonėliuose ar lysvėse.
Gyvasis – priešingai: stimuliuoja, gaivina, suteikia energijos, žvalumo, skatina maisto medžiagų įsisavinimą, gerina virškinimą, gydo žaizdeles, įdrėskimus, skrandžio, dvylikapirštės žarnos opas ir kt. Šarminio vandens parametrai yra panašūs į organizmo skysčių parametrus, todėl jis skirtas vidiniam vartojimui. Šarminiame vandenyje greitai atsigauna pavytusios gėlės, žalios daržovės, jame pamirkytos sėklos greičiau sudygsta.
 

Jaunystės eliksyras?


Ar jonizuotas vanduo – panacėja nuo visų ligų? „Panacėjos nėra ir vargu ar bus, bet kelias dešimtis ligų jis gali padėti įveikti. Be to, japonai rekomenduoja gerti silpną šarminį vandenį profilaktikai”, – sakė P.Šibilskis, pabrėždamas, kad šis vanduo pakenkti negali – jis tik aktyvuotas, be jokios chemijos.
„Nebent, jei žmogus išgers daug gyvojo vandens, gali pakilti jo kraujo spaudimas, jeigu negyvojo – sumažėti“, – tęsė pašnekovas.
T.Laucevičius pabrėžė, kad pagrindinė naujovė – Japonijos, Pietų Korėjos ir Vokietijos specialistų rekomendacijos gerti šarminį vandenį profilaktikai vietoj įprasto vandens. Ruošiant vandenį gydymo tikslams, prietaisas įjungiamas maksimaliu režimu maždaug 30 minučių, o profilaktikai – 5–7 minutėms. Tada šarminis vanduo tampa artimas žmogaus organizmo skysčiams, jo kasdien galima išgerti po 1–2 litrus.
„Du trečdalius žmogaus organizmo sudaro vanduo. Kraujuje jo yra maždaug 90 proc., inkstuose, kepenyse – 80 proc. Tai rodo, kiek vanduo yra svarbus mūsų organizmo gyvybinei veiklai. Jo poveikis daugialypis, nes jis įeina į visų organų sudėtį, dalyvauja visuose gyvybiniuose procesuose“, – tęsė pašnekovas.
 

Svarbiausia – organizmo rūgštėjimas


Pasak T.Laucevičiaus, viena svarbiausių visų ligų priežastis yra organizmo rūgštėjimas, o aktyvuotas šarminis vanduo gali padėti to išvengti, gerinti bendrą sveikatos būklę, žmogaus savijautą.
Organizmą rūgština visi baltymai: mėsa, pienas ir jų gaminiai, baltų miltų produktai, kava, alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, pasterizuotos sultys, žuvis ir jūros produktai, saldumynai, kiaušiniai. Organizme susikaupusias rūgštis gali neutralizuoti šarminių mineralų kalcio, magnio, kalio, natrio jonai, kuriuos galime gauti tik su maistu arba skysčiais.
Šarminio maisto produktų sąrašas labai ribotas – salotos, švieži vaisiai, daržovės, jų sultys. Vien mityba išlaikyti normalią šarmų ir rūgščių pusiausvyrą nelengva.
Pasak pašnekovų, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Vokietijoje jonizuotas vanduo jau daugiau nei 50 metų plačiai taikomas profilaktikai ir gydymui. Ten yra gydymo įstaigų, kuriose vietoj vaistų dažnai naudojamas tiek šarminis, tiek ir baktericidinėmis savybėmis pasižymintis rūgštinis vanduo.
 

Medikai nekalbūs


Ką šiuo klausimų mano Lietuvos medikai?
Rasti galinčių kalbėti apie šarminio ir rūgštinio vandens gydomąjį efektą medikų nebuvo lengva – šeimos gydytojai, dietologai ir reabilitologai sakė jo neišbandę arba negalį kalbėti dėl to, kad nėra atlikta pakankamai patikimų tyrimų.
Gydytojas reabilitologas Arūnas Jancevičius neslėpė, kad domisi aktyvuotu vandeniu ir žino, kad japonai, korėjiečiai ir vokiečiai gana aktyviai vartoja aktyvuotą vandenį gydymo ir profilaktikos tikslais. Jo žmona taip pat vartoja profilaktikai ir yra patenkinta.
„Tačiau turiu per mažai informacijos, kad galėčiau kalbėti apie gydomąjį šio vandens poveikį. Medicinoje viską būtina 100 kartų pamatuoti, o tik tada taikyti. Dabar, kai medicinoje vis daugiau komercijos, tai daryti reikia vis atsargiau. Norint gydyti įvairias ligas, jonizuoto vandens poveikis turi būti įrodytas patikimais moksliniais tyrimais ir sudarytos gydymo schemos“, – sakė gydytojas reabilitologas.
Kodėl šiuo klausimu medikai tokie nekalbūs? „Yra suprantančių šios teorijos svarbą. Gal jie oficialiai nedrįsta to kalbėti, bet daug medikų įsigyja vandens jonizatorių ir naudoja aktyvuotą vandenį“, – mano T.Laucevičiaus.
 

Entuziastų pastabos


Ar šis vanduo padeda? To pasiteiravau kelių entuziastų, vartojančių šarminį ir rūgštinį vandenį.
„Kai pradeda skaudėt gerklę, ją skalauju negyvuoju vandeniu. Paprastai po dienos šie nemalonumai praeina. Ir nosies praplovimas šiuo vandeniu gana gerai gydo slogą“, – sakė 40-metė moteris.
„Kol nebuvo pašalinta tulžies pūslė, galėjau valgyti viską, virškinamuoju traktu nesiskundžiau. Netikėtai ištiko akmenligės priepuolis. Skausmai neištveriami, teko atsigulti į ligoninę. Pasiūlė operuotis, nesutikau. Kai po paros nustojo skaudėti, grįžau namo. Tačiau kai po 3 dienų priepuolis pasikartojo, operuotis sutikau. Po jos jaučiausi nekaip. Ką besuvalgydavau, mausdavo pilvą. Nusipirkome aparatą, pradėjau gerti šarminį vandenį, nustojo mausti. Virškinimu nesiskundžiu. Kasdien 3 kartus išgeriu po mažą puodelį šarminio vandens“, – pasakojo 60-metė ponia Jadvyga.
Šio rašinio autorė turi nuolat atsinaujinančią bėdą, atsinaujinančią skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opą. Pajutusi deginimą skrandyje, užsiprašau tėvų padaryti šarminio vandens, pageriu porą dienų – skausmas praeina. Paprastai 4–6 mėnesiams. Net nežinau, ar tinkamai elgiuosi, kad jau porą metų nesigydžiau rimčiau. Ir slogą, gerklę kartais gydausi aktyvuotu vandeniu, tik rūgštiniu.
„Abejoju, kad tinka visą laiką gerti šarminį vandenį – žmogaus organizmas labai tobula sistema, toks įsikišimas gali pašalinti ne tik nereikalingas, bet ir reikalingas medžiagas, nepastebimai pažeisti pusiausvyrą. Bėda, kad pasikonsultuoti šiuo klausimu su medikais nepavyksta“, – sakė 60-metis ponas Vytautas.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai