Apie B grupės vitaminų trūkumo požymius

Pats pirmasis B grupės vitaminas – tiaminas – buvo atrastas XX a. pradžioje, ieškant priemonės, galinčios pagelbėti žmonėms, daugelyje šalių sirgusiems sunkia liga, pasireiškiančia nervų pažeidimais, dėl kurių atsirasdavo galvos skausmai, atminties susilpnėjimas bei sutrikdavo eisena ir virškinimas (vadinamoji beriberio liga). Šiandien yra žinoma apie 100 sveikatos sutrikimų, susijusių su B grupės vitaminų trūkumu. Todėl mokslininkai ir gydytojai, kalbėdami apie vitaminus, jau nebeaiškina kiekvieno iš jų vaidmens, o tiesiog nurodo juos kaip gyvybiškai būtinus sveikatai.
 

Naujausius mitybos specialistų darbus galima apibendrinti keliomis esminėmis tezėmis:
• Maistas yra svarbi mūsų aplinkos dalis, turinti įtakos organizmo vidinei aplinkai ir ją kurianti. Todėl mityba, jos subalansavimas bei papildymas yra svarbus ne tik norint išlaikyti sveikatą, bet ir gydyti sveikatos sutrikimą bei ligą.
• Tyrimai rodo, kad daugumos žmonių mityba nėra optimali. Ją reikia koreguoti individualiai: atsižvelgiant į žmogaus gyvenseną, medžiagų apykaitos savybes, intensyviausiai dirbančių ir labiausiai pažeidžiamų organizmo sistemų apsaugą ir stiprinimą.
• Mitybą reikia papildyti dažniausiai ne pavieniais vitaminais, bet jų deriniais. B grupės vitaminų funkcijos yra ypač glaudžiai susijusios, todėl racionalu vartoti jų kompleksą.
Medicininėje literatūroje apie mitybą sutinkame du terminus: vitaminų trūkumas ir optimalūs organizmo poreikiai. Civilizuotoje visuomenėje didelio vitaminų trūkumo (avitaminozės) atvejai būna retai. Avitaminozės padeda išvengti santykinai nedideli vitaminų kiekiai. Jie yra standartizuoti ir vadinami rekomenduojama paros norma (RPN). Optimalūs organizmo poreikiai yra individualūs, susiję su kiekvieno žmogaus genetiniu paveldu, gyvensena, fiziniu, emociniu krūviu. Dažnai optimalūs organizmo poreikiai kelis kartus viršija rekomenduojamą paros normą.

 

B grupės vitaminai ypač svarbūs nervų sistemos sveikatai


Kai jų trūksta, greičiau pavargstame, silpsta atmintis, dažniau skauda galvą, kamuoja migrena, padidėja dirglumas, gali nemaloniai tvinkčioti ar trūkčioti raumenys, varginti tirpimai. Atminties, ypač įsiminimo, procesai yra priklausomi nuo B grupės vitaminų, jų trūkumas kartu su mažakraujyste sukelia sunkius atminties susilpnėjimo požymius. Kartais tai būna pagrindinė įsiminimo trūkumo priežastis.
 

B grupės vitaminai – ir nuo galvos skausmų


Galvos skausmai vargina vieną žmogų iš dešimties. Galvos skausmus, įskaitant migreną, dažniausiai lemia kelios priežastys. Pasišnekėjus su pacientu paaiškėja, kad jis nereguliariai maitinasi, daug dirba, dažnai nervinasi, turi daugybę rūpesčių, kurie trukdo užmigti, tai yra žmogus patiria lėtinį stresą. O streso metu ypač išauga B grupės vitaminų poreikis. Tada jų trūkumas blogina cholesterolio metabolizmą, daugėja organizmui nenaudingų mažo tankio lipidų kraujyje, dėl to vystosi kraujagyslių ateroskleroziniai pakitimai.
Tiek migrenos, tiek įtampos galvos skausmų atveju rekomenduojama vartoti B grupės vitaminų papildomai, ir dažniausiai jau vien dėl to galvos skausmai suretėja.
Neuritų ir radikulitų atveju B grupės vitaminai taip pat labai reikalingi.
Jų vartojant pagerėja nervų sistemos mityba, nervai sustiprėja, mažėja rizika, kad negalavimas vėl pasikartos. Be to, jie smarkiai pagerina nuskausminamųjų ir uždegimą slopinančių vaistų poveikį, sumažina kepenų reakcijas į vaistą.
 

Koks ryšys tarp B grupės vitaminų stokos ir skausmo?


Viena vertus, vitaminų stoka sudaro palankias sąlygas nervų sistemos pažeidimams, nes sumažina nervų audinio atsparumą mechaniniams, toksiniams, infekciniams žalojantiems veiksniams, sukelia ir palaiko jau esančius pažeidimus, skatina jų progresavimą. Kita vertus, B vitaminų trūkumas gali atsirasti ar padidėti dėl ligos – uždegimo, infekcijos, nes tuomet vitaminai greičiau suyra, jų apykaita yra greitesnė, ląstelės juos blogiau pasisavina.
Taigi nepamirškime, kad skausmą mažinantys vaistai stipriau ir greičiau veikia, jei kartu išgeriame ir B grupės vitaminų tabletę. Antra vertus, laiku papildytos B grupės vitaminų atsargos padės išvengti jau minėtų nemalonių skausmų.
 

Moderniame vitaminų komplekse Your Life B-50 – visi B grupės vitaminai


Džiugu, kad vaistinėse greta įprastų vitaminų šiuo metu galime įsigyti modernų B grupės vitaminų kompleksą Your Life B-50. Jo sudėtyje yra visi aštuoni B grupės vitaminai didesnėmis (50 mg arba µg) dozėmis. Širdžiai ir kraujagyslėms ypač svarbios folio rūgšties šiame komplekse yra 400 mikrogramų. Svarbu, kad speciali pailginto atpalaidavimo tabletė ištirpsta palaipsniui, B grupės vitaminai išsiskiria nedidelėmis porcijomis ir yra optimaliai pasisavinami. Taip užtikrinamas ilgesnis, stipresnis ir saugesnis kiekvienos tabletės poveikis. Tikėtina, kad asmenims, linkusiems į alergines reakcijas, dėl laipsniško atsipalaidavimo organizme šis vitaminų kompleksas gali būti saugesnis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Rasa
2020-09-28 08:34
Jai tris mėnesius geriau vitaminus akims o praėjus menesiui ar galima vartoti vėl vitaminus b grupės sykart kad organizmas sustiprėtų?(weird)
Jdhd
2017-01-20 06:32
O kur perspejimad kad straipsnis yra reklama?
julija
2016-01-17 11:55
Koks saugiausias b grupes vit man 70 m silpni nervai ft
Jurgita
2014-09-01 11:03
Mane taip pat labai nubėrė po 10 dienų leidžiamo B vitamino kurso( likusių 2 ampulių iš 10 jau nebesileisiu), ypač kaktą. Bet ir galva, ir visa kūno oda išdirginus,nuo rūbų,patalynės prilietimų viską niežti,peršti:(
Jolanta
2014-07-24 07:36
Kai išgėre vartojant b grupės vitaminus, reiškia organizme yra b grupės perteklius ir tuo netu organizmui b grupės daugiau nereikia.
Tuste
2013-04-28 13:58
Sveiki ,kiek laiko galima vartoti vitamino b kompleksa ? Man gydytoja sake isgerti 5 dienu kursa..bet as noreciau galbut ir daugiau ,nes jauciu pagerejima ,tik dar ne visiska..Ar galima vitamino b kompleksa vartoti ilgiau ? Ar jis zalos nedaro ? Kazkur skaiciau ,kad jis tirpsta vandenyje ir kad jo reikia vartoti pastovei ,nes yra pasalinamas is organizmo ..
lala
2012-09-11 17:36
Aj baikit visi apie tuos dirbtinius vitaminus. Va ruduo dabar ir pilna slyvu tevu ir mociuciu soduose, valgau slyvas kasdien, jose visi B gupes vitaminai ir ne tik. Kalis cinkas ir dar daug kitu. Tad stenkites maitintis naturaliai. n o jau ziema tenka aisku pasitenkinti dirbtiniais vitaminais
Oksana
2011-01-22 10:47
Labai geri vitaminai is B grupes komplekso yra "Brain Booster" ,i juos ieina B2,B3,B6,B12,taip pat folio rugstis, ginkmedis ir gamaamino rugstis, tai ir nervams tvarkyti gerai, stresui, nuovargiui,atminciai, ir visai galvos smegenu kraujotakai gerinti. As juos pradejau vartoti,tai esu labai patenkinta ju poveikiu, o svarbiausia nera labai brangus apie 30 lt kainuoja
Kregzdute
2009-11-03 09:52
Kiek ilgai galima vartoti B gr.vitaminus.
Jolita
2009-09-04 14:18
Manau kad gali berti jei esi alergiskas, o as jauciu ir esu, nes kai tik pradedu vartoti B vitaminus taip ir isberia spuogais visa veida, kai nustoji ir berimai praeina. Tai nezinau ka daryti :-(
Karolina
2009-07-09 11:15
Man gydytoja buvo skyrusi milgamma b grupes vitaminus prie raumens skausmo, tai skausmas nurimo po keliu dienu, bet man leidziama liepe vartoti.
Jura491
2009-06-25 20:56
Argalima naudoti B grupės vitaminus, sergant onkologine liga
Monika
2009-06-16 22:54
As tai daznai pavartoju milgamma B grupes nes turiu nugaros skausmus,kazkokiu vaistu stipriu nenoriu tai milgamma kadangi susideda is B grupes vitaminu tai uztenka man.
pacientas
2008-08-12 10:16
Geras kompleksas B-50. Sergu nervine liga, tad kartais pavartoju. Manau dažnai jo vartot nereikia. Stiprus jis.
bloga-basute
2006-09-22 14:03
ar gali nuo siu vitaminu isberti, kilti alergija?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai