Kas žinotina apie maisto papildus, skirtus lieknėjimui?

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl norima sulieknėti, tačiau svarbiausios yra sveikata ir noras gražiai atrodyti, pasitikėti savimi. Antsvoris yra vienas daugelio grėsmingų ligų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, širdies ir kitų ligų rizikos faktorius, o su antsvoriu susijęs savigarbos ir pasitikėjimo savimi trūkumas neretai sukelia depresiją, pablogina sveikatą. Ypač vasarą paprasčiausiai norisi atsikratyti vieno kito kilogramo ir daliai atrodyti... Beje, šis noras sulieknėti būdingas visoms moterims ir merginoms, visiškai nesvarbu, ar antsvorio turima, ar jis tik tariamas...
 

Lieknėjimo problema yra ne tik kaip sumažinti svorį, bet ir kaip jį sumažintą išlaikyti. Siūloma daugybė dietų, mažinančių svorį, bet kai tik nustojama jų laikytis, svoris vėl padidėja. Iš tikrųjų visa problema ir yra dietos. Dauguma jų sudarytos taip, kad svoris sumažėtų labai greitai, tačiau jas sudarant retai atsižvelgiama į nutukimo ir svorio didėjimo priežastis, o jos yra labai įvairios.
Norint efektyviai sumažinti svorį, reikia pastangų: skaičiuoti kalorijas ir riebalų suvartojimą, pakeisti valgymo įpročius ir taip pasiekti, kad mityba būtų tinkamai subalansuota, pradėti sportuoti, kad būtų “deginami” susikaupę riebalai, išlaikyti psichologinę pusiausvyrą ir ramybę. Kaip matote, per kelias dienas stebuklą vargu ar pavyks pasiekti, tačiau vasara puikus metas pradėti lieknėjimo programą - mes natūraliai daugiau judame, valgome įvairesnį maistą, daugiau vaisių, daržovių... Paplūdimyje turime progą pasidairyti į lieknas konkurentes ir taip sustiprinti ryžtą, reikalingą nutirpdyti nelemtiems kilogramams...
Koks vaidmuo šiame procese tenka maisto papildams?
Šiuo metu siūloma apie 150 maisto papildų svoriui mažinti. Kai kurie yra paprasti, tokie kaip linų sėmenų aliejus, tuo tarpu kiti sudaryti iš daugelio komponentų. Pagrindinis ir bendras visų maisto papildų veikimo principas - padidinti organizmo riebalų apykaitą (metabolizmą) bei kalorijų sunaudojimą arba sumažinti riebalų pasisavinimą. Svoriui mažinti skirti maisto papildai arba jų komponentai skirstomi į kelias pagrindines grupes pagal veikimą:
1. Skatina riebalų „sudeginimą“. Jie skatina susikaupusių riebalų apykaitą, padeda transportuoti riebalus į ląsteles, kur riebalai paverčiami energija. Tokį poveikį turi karnitinas, omega-3 riebalų rūgštys, kurios sustiprina pastarojo veikimą. Linų sėmenys ir sėmenų aliejus yra svarbus šių medžiagų šaltinis. Panašiai veikia ir soja, vitaminas C.
3. Slopina riebalų susidarymą. Tai medžiagos, kurios sulėtina riebalų gamybą iš angliavandenių ir baltymų. Vienas iš tokių slopintojų yra hidroksicitrinos rūgštis.
4. Slopina riebalų pasisavinimą. Vienas iš jų yra chitosanas, gaunamas iš kriauklių. Chitosanas turi teigiamą elektrinį krūvį, kuris traukia neigiamą krūvį turinčias medžiagas, tokias kaip riebalai ir tulžies rūgštys. Chitosanas jas “prisijungia” žarnyne ir sutrikdo jų pasisavinimą.
5. Suteikia energijos. Kai kurių maisto papildų sudėtyje yra medžiagų, suteikiančių daugiau energijos. Tai pantoteno rūgštis, fosforas, karnitinas, B grupės vitaminai: riboflavinas (B2) ir piridoksinas (B6), niacinas. Jos stiprina kitų medžiagų poveikį,


6. Slopina stresą. Jeigu susinervinus puolama valgyti kas papuola po ranka, reikalingi streso slopintojai. Tai kava kava, raudonųjų dobilų žiedai, valerijono šaknis, ženšenis ir kiti.
7. Slopina alkį. Šios medžiagos padeda kontroliuoti apetitą, slopindamos alkį. Tai vanduo (išgėrus vandens prieš valgį, sumažėja apetitas), krapai, raudonojo dobilo žiedai ir kiti.
Diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinantys) ir vidurių laisvinamieji - tai nėra maisto papildai lieknėjimui, tai skysčių išsiskyrimą skatinantys vaistai. Netenkant vandens svorio netenkama greitai, tačiau greitai jis ir vėl padidėja. Staiga jo daug netekus, pasireiškia bendras silpnumas, greičiau susergama kitomis ligomis. Tai tikrai nėra geras būdas lieknėti, tačiau kai kuriuose preparatuose lieknėjimui gali būti šlapimą varantį poveikį turinčių medžiagų: kiaulpienės, kava kava, petražolės ir kt. Maisto papildų sudėtyje gali būti ir laisvinamąjį poveikį turinčių medžiagų. Jos “išvalo” žarnyną ir leidžia pasijusti lengvesniam. Pavartojus retkarčiais šios medžiagos neturėtų sukelti rimtesnių sveikatos sutrikimų, tačiau akivaizdu, kad vartoti ilgai diuretikų ir laisvinamųjų medžiagų negalima, nes tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, ypač vasarą, kai reikia saugoti organizmą nuo skysčių ir mikroelementų netekimo, netgi rekomenduojama papildomai vartoti įvairių mikroelementų, ypač kalio ir magnio.
Reikia paminėti tai, kad su dauguma maisto papildų nėra atlikta klinikinių tyrimų, todėl tiksliai nežinomas jų veiksmingumas, tačiau Lietuvoje jie parduodami vaistinėse ir yra saugūs. Atsargiai reikėtų rinktis kitais būdais platinamus (pvz., pažįstamų atvežtus, platintojų parduodamus) maisto papildus, kadangi kai kurių jų sudedamosios dalys keliasdešimt kartų viršija kasdienines rekomenduojamas dozes, todėl galimi nepageidaujami poveikiai. JAV Maisto ir vaistų kontrolė įspėja, kad viršijus rekomenduojamas dozes kava kava preparatai gali sukelti ūminį kepenų pažeidimą, didelės vitamino B6 dozės - pusiausvyros ir jutimo sutrikimus, niacino - virškinamojo trakto sutrikimus (pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą), kepenų, rečiau - akių pažeidimus ir pan. Todėl prieš pradedant vartoti maisto papildų, rekomenduojama apie juos sužinoti kuo daugiau, atidžiai perskaityti jų sudedamąsias dalis, galimus nepageidaujamus poveikius, o vartojant neviršyti nurodytos dozės.
Kalbant apie kompleksiškai veikiančius maisto papildus visų pirma reikėtų paminėti “Obuolių sidro” kapsules, į kurių sudėtį įeina obuolių actas bei vitaminas E ir C. Obuolių acto preparatai yra vieni iš dažniausiai pasaulyje vartojamų natūralių produktų, skirtų lieknėti bei toksinams šalinti iš organizmo. Harmony Line obuolių sidro kapsulių poveikis yra ne tik naudingas, bet ir įvairialypis, o vartojimas paprastas, - tereikia išgerti vieną kapsulę per dieną. Tačiau siekiant geresnių rezultatų patartina išgerti dvi ar tris kapsules per dieną. Obuolių sidro preparatas dažniausiai vartojamas siekiant sulieknėti ir šį procesą lemia tokios obuolių acto savybės:
• gerina virškinimą;
• greitina medžiagų apykaitą;
• mažina riebalų pasisavinimą;
• mažina apetitą.
Tačiau reikėtų nepamiršti ir kitų nemažiau svarbių obuolių sidro poveikių žmogaus organizmui, kaip antai:
• palankus poveikis širdžiai, kraujo spaudimo mažinimas, skysčių pertekliaus pasišalinimo skatinimas;
• organizmo “apvalymas” nuo toksinų, susidarančių vykstant puvimo ir rūgimo procesams;
• cholesterolio kiekio kraujyje mažėjimas, dėl ko pagerėja kraujotaka;
• imuninės sistemos stiprinimas bei geresnis geležies pasisavinimas dėl kapsulėse esančio vitamino C;
• ląstelių apsauga nuo laisvųjų radikalų, kurią nulemia vitaminas E, esantis obuolių sidro kapsulėse.
Žmonėms, norintiems sulieknėti, atrodyti žvaliau bei
jaustis geriau, obuolių sidras yra puiki galimybė, nes tai - natūralus preparatas, neturintis neigiamos įtakos organizmo sistemoms.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

milda
2013-10-18 20:59
Aš gėriau Apple cider 600 ,jautėsi,kad pagerėo virškinimas,truputi numečiau svorio ,bet man tiek buvo mažai,ėmiausi visokiu drstišku priemoniu,deja,deja...vėl grižtu prie obuoliu sidro,nors lėtai,tačiau pirmyn:)
sigitas
2011-02-13 11:38
mielieji zmones bukit geri padekit pas mane virssvoris beveik 50kg,po elaimes pradejo augt kilogramai,nes nepajudejau beveik puse metu ir dabar mano judesiai suvarzyti dar delto kaltas ir mano begalinis svoris
as
2010-06-21 00:52
sias kapsules ypac atsargiai reikia vartoti tiems, kurie turi problemu su skrandziu (opos, padidejes skrandzio rugstingumas), kad nekiltu dar didesniu problemu.
inga
2009-12-07 00:18
vartoju obuoliu sidro kapsules jau keleta metu,lb pagerina virskinima,o norint suliekneti reikia nepatingeti pasportuoti ir mazinti maisto porcijas!
Neringa
2009-09-09 15:54
Aš obuolių sidro kapsules geriu 2 mėn. Tačiau nukrito tik 2 kg. Tikriausiai dėl to, kad vasarą daug švenčių ir tenka išgerti vieną kitą taurę vyno. Bet šiaip pasportuoju, pabėgioju ar su dviračiu pasivažinėju, išeinu pasivaikščioti. Nors atikračiau nedaug kg,bet jaučiuosi geriau. Mažiau valgau, bet reguleriai. stemgiuosi tomis pačiomis val. Aplinkiniai sako, kad suplonėjau, tačiau aš apie save kol kas to pasakyti negaliu. Tik bijau, kad kai nustosiu gerti kapsules, svoris grįš su kaupu. Gal kas turi patirties or gali pasakyti, ką daryti, kad jie negrižtų? Kad sportuoti ir mažiau valgyti reikia aš žinau.
Obuoliu sidras
2009-05-14 21:13
Obuolių sidro kapsulės tikrai padeda, tik nepatartina jų vartoti, jei yra problemos su skrandžiu ar kepenim...
Pati jas vartoju ir labai džiaugiuosi, kapsulės pradeda veikti maždaug trečią dieną (bent jau man taip buvo), jaučiasi pilnumo jausmas skrandyje, nesinori taip beprotiškai ryti viską, kas papuola po ranka. Iki kapsulių vartojimo vakare baisiai norėdavau valgyti, bet pradėjus jas gerti dingo noras vakarais užkandžiauti. Ryte atsigeriu žalios arbatos, sugalgau lieso jogurto mažą indelį ir išgeriu kapsulytę- daugiau valgyti nesinori, jaučiuosi soti, nors seniau tik praplėšus ryte akis pirma mintis būdavo: ką čia sulavagius!! Tai va mano mintys apie šį preparatą tokios, man jis patinka :) . Vartoju jį jau pusantros savaitės ir jau numečiau apie 2 kg. Ir apskritai jaučiuosi gyvybinga, pilna energijos ir gražesnė! :))
ieva
2009-03-09 19:46
bandysiu vartoti, eisiu sportuoti ir nevalgysiu po 6h ;p
ramė
2009-03-01 19:39
aš susigundžiau ir nusipirkau Reductil va naudojau mėn.numečiau 6kg savijauta labai gera tik vaistas brangokas ,antra mėn naudoju kas trečią dieną ,nes bijau kad organizmas nepriprastu
Renata
2009-03-01 15:18
Nuo obuolių sidro kapsulių man pradėjo skaudėti pilvą. Nustojus vartoti, skausmas praėjo. Po kiek laiko pabandžiau tas skapsules vėl, kad įsitikinti, ar tikrai nuo jų negalavau. Pasitvirtino. Daugiau tokio šlamšto nevartosiu.
Leta
2009-02-24 10:11
Pabandykite prieš valgį suvalgyti obuolį, skrandis užpildytas, mažiau reikia maisti ir maistas geriau virškinamas, man padėjo per tris mėn numesti 7kg, kartu gėriau antilipidinę arbatą organizmo valymui, svoris nedidėja atgal
stas
2009-02-22 13:38
naudojau sidro kapsules nemeciau svori bet po kiek laiko taip ataugo kad oi obeto ir sus skrandiu buvo neka kai geriau jas
Ieva
2009-02-21 08:47
tai, kad tai natūralus produktas, kuris skatina virškinimą ir t.t. tai net nėra ko tikėtis, kad kilogramai be jokios kitos papildomos veiklos ims ir nukris.. man asmeniškai, obuolių sidro kapsulės padeda tiek daug nevalgyti, pavalgiau pusryčius ir iki pietų sotu, nebeužkandžiauju, nepersivalgau (kai akys nori nors jautiesi jau sotus) ir kai dar ir pasportuoju rezultatas tikrai visai neblogas - 4 kg. per 6 sav. man tai atrodo pakankamai normalus lasinuku atikratymas:)
Rimante
2008-11-27 18:41
Nuo obuoliu cidro kapsuliu svoris man ne tik kad nekrito, o augti pradejo, jauciausi kosmariskai, pykino ir vis pilnejau
Ginzė
2008-06-23 00:31
Pavartojus ~mėnesį m.papildus, susigadinau skrandį, kartais iš ničnieko pradedu jausti stiprius skausmus. Manau, kad numesti keli kilogramai sveikatos neatstos.
juditukas
2008-06-07 10:56
as manau,kad nereikia pavartojus trumpa laika tiketis rezultatu,reikia kantrybes,be to jei sedesi namie,valgysi ir gersi obuoliu sidra tai pades numest svori,tikrai taip nebus,reikia ir sportuot,as jau beveik menesi geriu po dvi tabletes per diena,numeciau du kilogramus,taip pat ir pasportuoju ir geriau jaucius
Kristina
2008-04-04 10:04
samone ti jas vartojan reikia nepamirst pasportuot
Ona
2008-03-04 10:53
Nesamonė, pavartojau, bet pradėjau jausti skrandžio skausmus, o svoris visiškai nekrito.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai