Trys sveikatos negalavimai – trys valgiaraščiai

Yra sakoma, jog maistas – tai mūsų vaistas, todėl susirgus tam tikromis ligomis griebiamės ne tik vaistų, bet ir peržiūrime savo valgiaraštį: jei vargina peršalimas, aukšta temperatūra, tuomet geriame daugiau skysčių, jei užkietėję viduriai – valgome slyvas...

Šįkart siūlome Jums tris valgiaraščius, kurie padės tuomet, kai vargina tam tikri sveikatos sutrikimai.

Kaulų ir sąnarių skausmai: sezoniniai vaisiai, daržovės, augalai, omega – 3 ir omega – 6 riebalų rūgštys.

Dažnai žmonės skundžiasi kaulų ir sąnarių skausmais, todėl vaistai nuo sąnarių skausmo tampa tikra išsigelbėjimo priemone, deja, dažnai tik laikinai, nes reikia ieškoti priežasčių, kodėl atsiranda tas skausmas. Kaulų ir sąnarių skausmų priežastis labai dažnai būna tam tikros kaulų ir sąnarių ligos, pavyzdžiui, osteoporozė, įvairūs uždegimai, pavyzdžiui, artritas.

Sąnarių ligas yra būtina gydyti, nes sergant jomis žūva elastingoji sąnario kremzlė, dėl to yra pažeidžiama visa sąnario struktūra, nukenčia kremzlė, raiščiai, kaulas, raumenys. Blogiausia tai jog toks procesas vyksta lėtai, daug metų, o jo pradžia dažnai būna net nepastebima.

Mokslinės studijos įrodo, jog yra glaudus ryšys tarp mitybos įpročių ir sąnarių ligų ryšio. Kas rekomenduojama tiems, kurie skundžiasi įvairiomis sąnarių ligomis? Visų pirma sezono metu reikėtų valgyti daugiau vaisių ir uogų, o taip pat daržovių. Reikėtų nepamiršti ir augalų: laiškinių česnakų, daigintų grūdų – jie turi daug natūralių mikroelementų, kurie yra būtini normaliam sąnarių funkcionavimui.

Sergant sąnarių ligomis į savo valgiaraštį reikėtų taip pat įtraukti omega rūgščių. Omega -3 rūgščių yra žuvyse, linų sėmenyse, jų aliejuje. Omega – 6 riebalinių rūgščių gausu juodųjų serbentų sėklose, agurkų ir nakvišų aliejuje.

Virškinimo sutrikimai: daržovės, skaidulinės medžiagos, kmynų arbata.

Vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas – tai dažnos daugelio žmonių sveikatos problemos. Taip yra todėl, jog virškinant maistą žarnyne nuolat susidaro dujų, kurios vėliau pamažu pasišalina. Sutrikus virškimui, sergant kai kuriomis ligomis, mažai judant dujų žarnyne padaugėja ir jos sunkiau pasišalina. Dėl šios priežasties žmogus gali pajausti, jog jį pradėjo varginti nemalonus pilvo pūtimas.

Ne paslaptis, jog virškinimo sutrikimai pradeda varginti tuomet, kai netinkamai maitinamės, mažai judame, tad tie, kas nori išvengti įvairių virškinimo sutrikimų, turėtų atsisakyti įvairaus rafinuoto, konservuoto ir kitokio, daug kartų apdoroto, ilgai galiojančio maisto.

Taip pat labai svarbu valgyti reguliariai. Jei vargina virškinimo sutrikimai, tuomet svarbu valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių ir grūdinių produktų. Maistas turi būti gerai sukramtomas. Į valgiaraštį taip pat svarbu nepamirški įtraukti skaidulinių medžiagų turinčio maisto: sėlenų, džiovintų vaisių, riešutų. Virškinimą gerina kmynų arbata.

Peršalimo ligos: liepžiedžių arbata, česnakas, arbata su citrina, medumi ir imbieru

Gerai, jog šaltasis metų laikas jau baigėsi, nes būtent tuo metu yra sunkiausia išvengti įvairių peršalimo ligų.  Rudeniui atėjus sloga, gerklės skausmas ir kosulys tampa daugelio žmonių sveikatos problemomis.

Kad nekamuotų peršalimo ligos, labai svarbu stiprinti imunitetą, tuomet organizmas sugebės pasipriešinti ligoms. Jei visgi peršalimo ligų nepavyko išvengti, tuomet bent jau padėkite savo organizmui  pasveikti: naudokite vaistus nuo peršalimo ir peržiūrėkite savo mitybos racioną.

Sergant peršalimo ligomis reikėtų atsisakyti mėsos, riebalų ir pieno produktų – šie maisto produktai gerokai apkrauna Jūsų skrandį. Reikėtų vietoj jų rinktis lengvus ir šiltus patiekalus, puikiai tiktų sriubos, košės ar įvairūs troškiniai.

Visiems žinoma, jog varginant aukštai temperatūrai reikia gerti kuo daugiau skysčių. Jie lies iš organizmo greičiau pašalinti nuodingas medžiagas ir išvengti skysčių trūkumo organizme, kuris dažnai atsiranda tuomet, kai sergame peršalimo ligomis, vargina aukšta temperatūra, gausiai prakaituojame. Gerkite liepžiedžių arbatą, kuri skatins prakaitavimą, slopins uždegimą, naikins mikrobus ir virusus.

Palengvinti peršalimo ligų simptomus padės arbata su citrina, medumi ir imbieru. Nuo slogos tinka ir česnakas, tačiau dėl jo kvapo ir graužimo, kai kurie mieliau renkasi vaistus nuo slogos. Taigi, maistas – tai ne tik energijos šaltinis: tinkamai parinktas jis gali mums padėti pasveikti ir vėl pasijausti puikiai.

 L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai