Kuo malšinti troškulį?

Koks vanduo ir kokie gaivieji gėrimai yra ne tik skanūs, bet ir malšinantys troškulį? Patarimų ieškome Kauno visuomenės sveikatos centre. Konsultuoja sveikatos ekologė Inga VANAGIENĖ.
 

[klausimas]Koks mineralinis vanduo (kokios sudėties, gazuotas ar negazuotas) tinkamiausias, kai troškina? Ar vertingas mineralizuotas vanduo?[/klausimas]
Troškulį geriausiai malšina natūralus mineralinis vanduo (nes jo sudėtyje – daug mineralinių medžiagų, mikroelementų) arba mineralizuotas vanduo (tai natūralus mineralinis vanduo, praskiestas geriamuoju vandeniu).
Gazuotą ar negazuotą mineralinį vandenį pasirinkti? Reikėtų atsižvelgti į žmogaus sveikatos būklę. Sveikam žmogui angliarūgštė tonizuoja skrandžio ir žarnyno veiklą, o sergančiajam skrandžio, dvylikapirštės žarnos ar kepenų ligomis virškinamąją sistemą gali dirginti. Asmenims, kurių kraujo spaudimas padidėjęs, nereikėtų gerti mineralinio vandens, kuriame yra daug natrio. Jiems tinka vanduo, kuriame natrio koncentracija mažesnė kaip 20 mg/l.
Kūdikiams ir vaikams iki dvejų metų gazuotas mineralinis vanduo nerekomenduojamas.


[klausimas]Ar tinka atsigaivinti gėrimai, kurių sudėtyje yra saldiklių ar cukraus? Kodėl? Vaikai juos mėgsta...[/klausimas]
Norint jaustis gerai ir numalšinti troškulį, nepatartina saldžiųjų gėrimų vartoti kasdien. Tačiau retkarčiais galima pasmaguriauti ir jais. Kadangi jų asortimentas labai platus, geriau rinktis tuos, kurių sudėtyje yra ne dirbtinių saldiklių, o cukraus, ir ne sintetinių dažų ir kvapiųjų medžiagų, o sulčių.
Jei norite palepinti savo mažuosius saldžiaisiais gėrimais, atkreipkite dėmesį, ar juose nėra maisto priedų, tonizuojamųjų medžiagų. Kūdikiams negalima duoti gėrimų, kuriuose yra dirbtinių saldiklių, todėl būtinai atkreipkite dėmesį, kas parašyta gaminio etiketėje.
[klausimas]Kaip pasirinkti sultis? Kaip išvengti apsinuodijimo jomis? [/klausimas]
Sultyse gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, bioflavonoidų, pektinų.
Kad sultys nesukeltų nemalonių pojūčių, laikykite jas taip, kaip nurodyta gaminio etiketėje, o įsigydami atkreipkite dėmesį į tinkamumo vartoti laiką.
Reikia įsidėmėti, kad vertingiausios yra tik ką išspaustos šviežios sultys. Visuomet geriau vartoti natūralius produktus.
[klausimas]Ar gera gerti girą karštą vasaros dieną?[/klausimas]
Kai karšta, iš tiesų gera atsigaivinti gira. Ji ne tik malšina troškulį, bet ir suteikia energijos. Gamintojai neretai į girą deda sintetinių prieskonių, tačiau turime ir natūralų produktą – duonos girą. Joje nėra konservantų, saldiklių ir kitų nenatūralių priedų. Vienintelis maisto priedas duonos giroje – natūrali citrinos rūgštis.
[klausimas]Ar rekomenduotinas nealkoholinis alus?[/klausimas]
Nealkoholiniu alumi gali atsigaivinti ir vairuotojai. Bandymo metu nustatyta, kad, išgėrus net apie 2 litrus tokio alaus, alkoholio kraujyje neaptinkama.
[klausimas]Kokį natūralų vandenį vartoti saugu? Kiek jo išgerti?[/klausimas]
Kad būtume tikri, jog vartojame saugų vandenį, ar bent jau žinotume, koks jis yra, reikėtų vartoti vandenį, parduodamą buteliuose. Kaip gaivusis gėrimas gali būti vartojamas ir buteliuose parduodamas šaltinio vanduo. Tai natūraliai švarus vanduo, kuris nėra papildytas kitomis medžiagomis, gali būti tik prisodrintas anglies dvideginio.
Nevartokite nepatikrinto vandens, ypač šulinių, – jis gali būti užterštas nitratais.
[klausimas]Ką svarbu žinoti apie gėrimą kaip procesą?[/klausimas]
Norint gerai jaustis, gurkšnoti skysčių reikėtų visą dieną. Per parą sveikas suaugęs žmogus turi išgerti apie du litrus skysčių, o karštą dieną ar sportuodamas – dar daugiau, nes gausiau prakaituojant organizmas skysčių netenka daugiau.
Tiksliau per parą rekomenduojamo suvartoti skysčių kiekį (litrais) galima nustatyti pagal kūno masę

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

fgh
2013-08-07 13:01
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)(super)
lukaxas
2009-12-17 14:40
siap norejau ka kita suzinot...ar vaikiai gali gert nealchoholini alu ar ne???????
f
2008-04-06 16:42
PUIKU!!!....
strvilte
2008-02-13 13:13
labai geras straipsins....galima suzinoti,ka reikia valgyti ir gerti,kad butum sveikas!!!
LIUX!!!

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai