Vaginizmas - moteriškoji būklė

Skirtingai nei vyrams, moterims, kad įvyktų lytinis aktas, nebūtina susijaudinti, šiaip ar taip makštis bus atvira kontaktui. Tačiau pasitaiko, kad visavertis lytinis aktas tampa neįmanomas dėl makšties būklės, vadinamos vaginizmu.
 

Vaginizmo formos
Vaginizmas - tai būklė, kai partneriui bandant įvesti varpą, makšties išorinio trečdalio raumenys savaime nevalingai susitraukia. Sergant lengviausia vaginizmo forma įmanoma įvesti varpą ir atlikti frikcijas (judesius), bet tai skausminga moteriai, o makšties raumenys būna šiek tiek susitraukę. Žinoma, lytiniai organai būna nepakankamai sudrėkę. Ejakuliacija įmanoma, bet moteris nejaučia jokio pasitenkinimo, tik skausmą.
Kai yra sunkiausia vaginizmo forma, makšties raumenys susitraukia tiek, kad visiškai neįmanoma įvesti varpos, moteriai atsiranda paniška baimė, ji stengiasi pabėgti iš lovos, kambario, jaučia staigiai atsiradusį pilvo apačios skausmą. Tai gali įvykti ne tik bandant atlikti lytinį aktą, bet vien pagalvojus apie jo galimybę.
Vaginizmas gali būti pirminis - kai nepavyko nei vienas lytinis aktas, arba antrinis, atsiradęs vėliau.
Sunkiausia vaginizmo pasekmė - negalėjimas pastoti
Seksologai mano, kad vaginizmas sudaro 10 proc. moterų seksualinių disfunkcijų. Apie 2-3 proc. suaugusių moterų susiduria su šia problema. Įdomu tai, kad didelė dalis sergančiųjų šia liga sugeba susijaudinti, patirti seksualinį pasitenkinimą masturbacijos, glamonių metu.
Ši problema gali turėti įvairių pasekmių. Iš jų pati sunkiausia - vaikų nebuvimas. Lietuvoje yra nemažai šeimų, kurios gyvena penkerius ir daugiau metų, tačiau dėl nevisaverčių lytinių santykių neturi vaikų. Kai kurios poros prisitaiko ir pasitenkina abipuse masturbacija, oraline ar analine santykių forma. Jei partneriai pasitenkinimo nepatiria, gali atsirasti problemų ir vyrui. Dažniausiai tai - erekcijos sutrikimas. Skyrybų tikimybė labai didelė. Jei moteris bando suartėti su kitu vyru, problemos pasikartoja.
Dauguma vaginizmą patiriančių moterų susiduria su problemomis ir ginekologo kabinete. Paprastai jų neįmanoma apžiūrėti, nebent tik atlikus narkozę. Moters partneris ir ji pati apie šią problemą gali net nežinoti iki lytinio gyvenimo pradžios. Vyrai apskritai menkai nutuokia apie vaginizmą ir susidūrę su juo tikriausiai nutars, kad partnerė vengia suartėti, tyčia įsitempia. Kiti vyrai mano, jog moteris jaučia skausmą dėl jų veiksmų, tad ima kaltinti save.


Galimos vaginizmo priežastys
• seksualinė prievarta praeityje;
• situacija, kai buvo prievartos pavojus, bet pavyko jo išvengti;
• skausmingi pirmieji santykiai;
• kontaktas su grubiu partneriu, skausmas santykių metu dėl partnerio veiksmų;
• griežtas auklėjimas ypač religingoje šeimoje;
• skausmingi lytiniai santykiai po ginekologinės ligos;
• menopauzė;
• homoseksualinė moters orientacija.
Seksualinė prievarta ir jos baimė
Turbūt tik moteris gali suprasti, kas yra seksualinė prievarta. Per amžius moterys gyveno jausdamos nuolatinę išprievartavimo baimę. Užkariautojai visuomet priešo moteris vertino kaip vieną iš svarbiausių grobių. Prievarta iš esmės buvo įteisinta pačiose šeimos kūrimo procedūrose. Vėliau atsirado feodalo teisė į pirmąją baudžiauninkės merginos naktį. Tiesa, šis paprotys seksologų vertinamas nevienodai. Kai kas mano, kad ši teisė padėdavo nukreipti neigiamus moters jausmus, kylančius suplėšant mergystės plėvę - jų nelikdavo būsimajam vyrui. Tačiau vargu ar tai aktualu, nes malonūs pojūčiai akto metu moteriai buvo uždrausti, gėdingi.
Šiuolaikinė moteris suvokė ir išmoko vertinti savo pasirinkimo laisvę. Deja, tam tikra vyrų dalis ir šiandien išlieka agresyvūs (dažniausiai dėl auklėjimo trūkumų). Vyrai gali tapti agresyvūs ir tam tikromis aplinkybėmis, alkoholio ar narkotinių medžiagų veikiami. Kai kuriems vyrams prievarta - tai prestižinė gyvenimo būdo dalis.
Pati prievartos situacija sukelia vyrui iliuziją, kad jis staiga gavo teisę pasimylėti. Šiaip sekso teisę reikia užsitarnauti, o čia viskas gaunama esant aplinkybėms, iš karto, tik reikia tuo pasinaudoti. Jei vietoj įprasto vaginalinio akto buvo kitoks kontaktas (pvz., priverstinė feliacija - varpos įvedimas į burną), ypatingas pasibjaurėjimas lieka būtent tai mylėjimosi formai, bet gali pasireikšti ir vaginizmas.
Neturėjusi seksualinių kontaktų moteris ypač nukenčia nuo prievartos. Tai moralinė, fizinė (kūno sužalojimas), medicininė (lytiškai plintančios ligos, nėštumas) ir, žinoma, seksualinė žala. Kartais aukai pavyksta pabėgti, susitarti, vyras pats keičia savo sprendimą. Retkarčiais vyrai atsisako prievartos matydami moters baimę, bijodami teisinių pasekmių, pasiūlo seksualinius veiksmus be lytinių organų kontakto. Nors ir galvojama, kad nieko neįvyko, bet moteriai psichologinė ir seksologinė žala vis vien labai didelė.
Po prievartos moteris ilgą laiką jaučia neapykantą vyrams, jų lytiniai organai suvokiami kaip agresijos, smurto įrankis. Todėl natūralu, jog organizmas visomis išgalėmis priešinasi kontaktui su agresijos objektu. Taigi vaginizmas ir yra nevalingas pasipriešinimas, organizmo kovos su prievarta priemonė.
Pirmosios nakties pojūčiai
Tai labai svarbi tolimesniam lytiniam gyvenimui situacija. Nors kartais atrodo, kad seksualinės revoliucijos laikais niekas nieko nebijo, bet realiai visuomet yra ir bus žmonių, kurie bijos skausmo. Jau seniai pastebėta, kad stiprus skausmas, kraujavimas pirmųjų santykių metu neigiamai nuteikia merginą vyrų atžvilgiu. Dar blogiau, jei partneris elgiasi grubiai, sąmoningai stiprina skausmą. Vaginizmas (nors ir lengvesne forma) gali pasireikšti ir vėliau, gyvenant su grubiu vyru. Santykiai moteriai tampa nemalonūs, skausmingi, dingsta potraukis.
Auklėjimo svarba
Auklėjimas moters seksualinei laimei turi didžiulę reikšmę. Kai kas ir šiandien mano, kad seksas yra blogybė, nuodėmė. Fanatikai savo dukras augina žalodami jų psichiką, skatindami neapykantą savo kūnui, vyrams, “žemiškiems” džiaugsmams. Aišku, begalinis partnerių kaitaliojimas, kitų likimų žalojimas yra blogybė. Bet fizinė meilė su mylimu žmogumi yra visai kas kita. Nereikia vyrų bijoti, reikia mokėti su jais bendrauti nepakenkiant sau. Suartėjimas yra aukščiausias meilės, simpatijos taškas. Lytiniai organai - dvasinės meilės fiziologinė išraiška - taip pat kaip ir kitos kūno dalys yra sukurti gamtos. Merginai, užaugusiai religinių fanatikų šeimoje, bet koks bendravimas su vyru yra baisus, o meilės aktas - purvinas užsiėmimas, vyro geismų tenkinimas. Šis auklėjimas yra viena iš vaginizmo ir su juo susijusių problemų priežasčių.
Medicininės vaginizmo priežastys
Vaginizmas gali prasidėti ir dėl medicininių priežasčių. Bandymas suartėti sergant ginekologine liga ir dėl to patirtas skausmas yra svarbi priežastis. Taip pat ir vertimas santykiauti mėnesinių metu, nesėkmingas pirmas susitikimas su ginekologu gali sukelti vaginizmą.
Bėgant metams
Menopauzės metu pablogėja moters lytinių organų funkcionavimas. Makšties sienelės plonėja, darosi lengvai pažeidžiamos. Dėl sumažėjusios estrogenų gamybos nukenčia makšties sekrecija, makštis darosi sausa. Dėl šių priežasčių lytiniai santykiai tampa skausmingi, nemalonūs. Jautrioms moterims gali pasireikšti vaginizmas.
Homoseksualinė orientacija
Ne visos moterys, būdamos homoseksualinės orientacijos, suvokia tokios esančios. Jeigu tokia orientacija susiformavo iki lytinio gyvenimo pradžios, su vyru neįmanomi jau pirmieji lytiniai santykiai. Orientacija gali pasikeisti ir dėl nesėkmingų kontaktų su priešingos lyties atstovais. Įdomu tai, kad šias atvejais ginekologinė apžiūra praeina sėkmingai. Homoseksualinio kontakto metu moteris gali naudotis vibratoriais ir kitomis priemonėmis be jokių problemų, tačiau bet koks lytinis kontaktas su vyru yra skausmingas arba neįmanomas.
Vaginizmo gydymas
Pirmiausia būtina rasti vaginizmo priežastį. Tam gali prireikti daug laiko, kadangi kalbėtis šiomis temomis dažniausiai drovu. Be to, moteris gali ir pati nesuvokti tos priežasties.
Prievartos psichologines pasekmes šalina speciali psichoterapija. Psichologinėmis priemonėmis, panaudojant specialią seksologinę ir grožinę literatūrą, šalinamos netinkamo auklėjimo pasekmės. Menopauzės sukeltą vaginizmą reiktų gydyti pakaitiniais hormonais ir kitomis ginekologinėmis priemonėmis. Homoseksualinė žmogaus orientacija negali būti pakeista, jei to nepageidaujama.
Esant visoms vaginizmo formoms veiksmingai padeda seksoterapija. Pagrindinis gydymo principas yra laipsniškas makšties plėtimas šalinant diskomfortą. Į antrą gydymo etapą įtraukiamas partneris ir galiausiai atliekamas lytinis aktas. Gydymo procesas yra gana ilgas (kartais trunka vienerius metus) ir reikalauja didelės moters, jos partnerio ir gydytojo kantrybės. Trečiame etape atkuriamas moters sugebėjimas patirti seksualinį pasitenkinimą lytinio akto metu.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

qxBTwwUT
2012-07-25 09:01
dzlefdia
ausra
2012-02-25 18:28
visu pirma juk pirmai niekas ir nezinojom kaip turi buti tas orgazmas ir kaip jis atrodo. as su vyru pragyvenau 9 m. pagimdziau du vaikus ir nezinojau kaip jis pasireiskia,tas vadinamas,,orgazmas,, po devyneriu metu pirma karta patyriau orgazma ir budama ant virsaus, net issigandau kas su manim atsitiko ir net tada bijojau prisipazinti vyrui, kad patyriau orgazma. supratau tik tada,kada pasipasakojau sesei, ji pradejo juoktis, kad po tiek laiko. ir siandien dienai gyvenu su savo vyru jau 23m. bet orgazma patiriu tik budama ant jo. moterys nebijokit kalbetis su savo vyrais. nors dabar jau jaunimas kitoks, kai paziuriu i savo dukra:)

Ema
2011-12-16 18:04
Buvo ir man panaisiai 18 metu nepavyko niekaip suartet su bernu jis ir jega bande bet nieko po poros metu vel tas pats su kitu... Jau buvau ziauriai issigandus sau ir prisitaikiau kad turiu ta vaginizma dabar man 25 metai ir atsirado zmogus kuris taip iejo i mane kad nejutau net jokio skausmo viskas buvo tobula!!! Patarimas merginom kai atsiranda zmogus su kuriuo jautiesi saugi ir jauti jam kazka daugiau nebebus jokiu vaginizmu. patikekit manim...
jHTntZTYStQgxv
2011-09-01 21:05
Haha. I woke up down today. You’ve ceheerd me up!
Mes abu
2011-04-02 08:58
Esame girdėję, kad moteriai suspazmavus makšties raumenis, vyras nebegali ištraukti; net tekę kreiptis į medikus. Ar gali taip būti???
Elle
2011-01-27 03:02
Mums lygiai taip pat, kaip ir rutai! Susituoke desimt metu, is meiles. Is pradziu santykiai buvo Oho!- tris kartus per diena ir dar nakti! Galvojau, gal esu nimfomane, taip patiko santykiauti - pasiekdavau orgazma keleta kartu per diena. Po mamos mirties ir dar keliu psichologiniu traumu - pasidare kosmaras ne tik santykiai, bet ir apskritai praejo noras gyventi. Paskui dar patyriau fizine trauma - tai isvis... Noriu savo vyro, beprotiskai jo geidziu. Bet klaikiai skauda.. Dar vienas ginekologas mane apziuredamas beveik isprievartavo su instrumentais - kraujavau ir verkiau, o jam nusispjaut buvo. Man bloga ir baisu...
Jimmy
2010-12-31 19:41
Sraipsnis tikrai neblogas, žmona pirmau jį perskaitė, dabar perskaičiau ir aš. Manau radome sprendimą mūsų intymiai problemai spręsti.
wilius
2010-12-10 09:56
Renata,galiu tau padeti,nes buvau su tuo susidures,parasyk sms 8 638 15414.
Margarita
2010-11-15 04:43
O as niekad problemu del to neturejau,bet...atejo menopauze ir myletis norisi ne taip daznai,tik problema iskyla tada,kai ir vyras(paivairinimui)paima viagros-vat tada varteliai ir uzsidaro...kazin kodel taip?Butent tada negaliu myletis...
eli
2010-08-17 16:45
žinot mergaites pradėjau as lytinį gyvenimą 18 metų, 19-os pagimdžiau, praejo 2 metai nuo lytinio gyvenimo pradžios, kai pirmą kartą patyriau orgazmą. Nebijokite apie tai pakalbėti su savo vyru, jie gi patys žino, kad tokių "laimingų"moterų mažuma. Pasirodo nemokėjau atsipalaiduoti ir nezinojau, kad moteris turi būti viršuje.Valdykite situaciją pačios, nebijokite nustebinti vyro oralinio sekso malonumais, tai jie įvertins patikekit, sakys ot turiu žmoną ir patys stengsis tuo paciu kompensuoti. Is patirties galiu pasakyti, kad mylintis vaginaliniu būdu esant moteriai virsuje įmanomas orgazmas bet ne visada, taciau oraliniu visada. Bukite be tabu, mylėkite ne tik savo vyrus bet ir save, pasakykite jam ko jums reikia sekso metu argi gali būti blogiau už mylėjimąsį iš reikalo. Tas vyras, kuris sako kad moteriai kazkas negerai, nes ji nenori mylėtis numuša kartelę sau, aš tai tokio vyro nenorečiau, kuris nesugeba manes sujaudinti, tai gal čia ne moters bėda, o vyro. Va taip va.
Rasa
2010-06-24 10:20
O kaip tai pagydyti?Aš su vyru nejaučiau vaginizmo.Gal ,kad buvau jaunesnė,ir vyras mokėjo pakankamai sujaudinti.Bet su kitu(antru vyru) kaip sakoma "užsiveria" ir tampa skausminga nors rėk.O mylėtis noriu.Jis man patinka,bet...Ką daryti?
mazyte
2010-04-13 22:23
sveiki,na man sios ligos nera,bet orgazmo negaliu patirti neiseina visiskai atsipalaiduoti,po vaikelio kuno linijos pasikeite nelabai gerai jauciuosi atrodo kad vis kazkas ne taip kartais net nesudreksta nes vyras per daug skuba o paskui sako kad cia mano beda,noretusi daugiau svelnumo bet kazkaip nesigauna pasakyti arba jis girdeti nenori,o nuo to man noras blesta....
ruta
2010-02-23 14:23
Istekejau is meiles ir pradzioje musu su vyru santykiai visom prasmem buvo karsti. Santykiaudavom pora kartu kiekviena diena, abu buvom tuo patenkinti.
Po ivairiu psichologiniu traumu (mano mamos mirtis ir kiti praradimai), susirgau sunkia depresijos forma ir visisku vaginizmu. Geidziu savo vyro, o jis manes. Abiems issivyste kaltes jausmas... Noretume vaiku. Mes susituoke desimt metu.
Sandra
2010-02-12 08:22
Bandau issiaiskinti kiek Lietuvoje skausmingi santykiai yra aktuali kaip problema ir atlieku mokslini darba. Buciau dekinga, jei uzpildytumete sia internetine anketa:
http://www.publika.lt/apklausa-15-4b6d64bc6134c.html
Tai anonimine moteru apklausa apie skausmingus lytinius santykius, galimas priezastis ir pasekmes. Rezultatai ir isvados bus pateikti per ginekologu - akuseriu mokslines draugijos teziu pristatyma. Aciu.
@...
2010-01-27 12:05
as manyciau jejgu mylimas vyras tave myli tai jis turi tave suprasti ir bandyti kartu isspresti problema...
vi
2009-12-14 14:44
Man po gimdymo issivyste vaginizmas. Per 8 menesius teturejm 2 septyneto vertas sueitis. :( suprantu, kad vyrui norisi, taciau moters organizmas, visa hormonine sistema, nuovargis tik sukelia pasislykstejima lytiniais santykiais. Nieko neimanoma padaryti - atrodo, esi atsipalaidavusi, norisi to din-din :) bet.... tik pradedam, lyg kas vartus butu uzveres. Mano vyras to nesupranta, as likusi viena musios lauke. Liepe gydytis prota. O kaip?!
Vyrai bukit supratingi, bukit svelnus, negailekite geru zodziu savo moterims - joms taip ju reikia, juk jos pagimde ir augina diena- nakti jusu kudiki.
O kai bus supratimas is abieju - bus ir santykiai.
www
2009-08-19 15:17
jeigu nelenda i putka kiskite i subine ar i burna man asmeniskai labiau patinka kada ciulpia geriau nei i putka
Gomoras
2009-01-25 09:38
Manau užtenka jai tik įkišt ir bus patenkinta bent mano taip... Niekad nereikejo nei žodžių nei dar ko
eeee
2009-01-06 23:14
Esu tai patyres, buvau susituokes su buvusia zmona, vis kai noredavau prieit prie jos ji man atsakydavo, jauciau atstumima.Sakydavo, kad po vestuviu.As jos nespaudziau taciau sulaukus vestuviu supratau, kad cia yra problema.Problema teses ir dar du metus.Santykiai buvo kritiski vis norejos jai skirtis, taip mate ji savo problemos isprendima.Visgi po dvieju metu pavyko ja nuvesti seimos planavimo centra, kur tuo metu is amerikos buvo atvykus psichologe Butkute.Po keliu susitikimu galejome bent minimalia pergalia dziaugtis. Jokio jausmo taciau sueitis ivyko.Skausma jaute ir toliau, ejo laikas supratom, kad vel turiom problema, niekaip nepastoja, teko vel kreiptis i ta centra. Vel po vieno apsilankymo ivyko stebuklas. Viska aukojau del seimos, del visko, taip praejo musu vedybiniu 14 metu. Taciau atsirado is salies tas kuriam pavyko pakeisti jos gyvenime viska ji tapo hiper sexuali, mes zinoma issiskyrem. Paskutinius kartus ir su manim jau buvo jai puiku. Cia galeciau pasakyt, kad ne vien ji kalta buvo, buvau ir as nes mes buvom viens kitam pirmi ir nieko nemokejom. Veliau as supratau, kad su laiku viskas ismokstama, ir dabar nesiskundziu nei as nei mano partnere, net keista, ji patiria visuomet ir net nerialiai daug.Nors iki manes ji nieko nepatirdavo su kitais...Laime ir man nusisypsojo, tikiu ir jums nusisypsos. Parasykit man pasikalbesim.. egio@draugas.lt
renata
2008-08-15 03:24
aš niekada nepatyriau orgazmo, tai yra problema ir ne aš viena musu yra daug gal kas gali padeti galu gale.
Viciucha
2008-08-05 19:50
Cia nera kazkokia fizine problema o psichologine tad manau vyrui reikia nebijot aptarti tai su moterim ir nepasiduoti po keliu nesekmingu bandymu.Manau reikia stengtis kuo labiau atpalaiduoti moteri pries sueiti gal net bajeriu pametyt ir si problema turetu dingt bet jei tylesi ir grusi kaip bulius tai tik dar pablogins situacija ir ja istaisyt bus dar sunkiau.Ech kad galeciau tai padeciau jum motereles:)))
as
2008-07-29 22:36
Po to kai mane isprevartavo kai man buvo 16 metu, kaip dabar supratau man atsirado si liga. Ir netgi kai norejau sueities nieko nesigaudavo. Bet dabar as turiu vyra, su kuriuo mes beveik issprendeme sia problema ir uz jo kantruma, svelnuma ir demesinguma esu be galo dekinga!!! Ir su juo pirma karta gyvenime pajutau vaginalini orgazma, tai nuostabu!
arijiele
2008-07-26 23:59
jei galeciau pakartoti gyvenima niekada neistekeciau uz vyro, kuris mato tik save ir visur ir visada yra ”teisus”jis visada labai gerai zinojo ko man reikia ir taip elgesi, nors as visada norejau ko kito kol galu gale as turiu sia liga o dar jo zygiai i kaire visai ateme nora myletis
vyras
2008-06-22 04:26
tik perskaites straipsni supratau kad cia liga,kuria serga mano zmona.lovoje mes norim vienas kito bet neiseina,nes jai skaudu,tad po keliu minuciu glamoniu bandom dar karta,ir vel nesekmingai.pabandykit isivaizduot kaip jaustis kai nori vienas kito,guli lovoje ir negali!tikrai sunku abiem.kartais net pagalvoju:geriau neturet,nei turet ir negalet...
rr
2007-11-29 08:23
Gyvenau su žmogumi, kuris tik ATLIKDAVO ”reikalą” ir viskas, tik jis pasitenkindavo, galiausiai seksas dingo, jau 2 metai nėra (MANAU, kad turi kitą moterį, bet vyras to niekad neprisipažins). Esmė tame, kad kiekvieno suėjimo metu žinodama kaip viskas vyks aš sunkiai jį ”įsileisdavau”, ko pasekoje man visad skaudėdavo, visa būdavau įsitempusi.
Benjaminas
2007-11-26 10:18
Mes vyrai esame priklausomi nuo pilnaverčio seksualinio gyvenimo, deja moterys šito nenori suprasti. Tad pasibaigus medaus mėnesiui joms atrodo kad męs esame tik darbiniai arkliai kurie turi joms nešti kuo didesnę materialinę naudą o vakare joms skauda galva arba jaučiasi pavargusios.Tad vaikeli sukis kaip išmanai.O dar vėliau stebisi kaip toks geras vyras staiga nusuko į šoną.
Kserx to: , ir Alenas
2007-09-20 14:27
”Aš asmeniškai netikiu, kad geras ir jautrus vyras neišspręstų šios problemos”
O jūsų draugė/žmona turėjo tokią problemą ir jūs ją išsprendėte? Jeigu ne, tai nėra ko nežinant aiškinti, kaip jūsų nuomone tūrėtų būti. Yra dalykų, kurių be pačios moters pastangų vyras neišspręs.
Alenas
2007-07-18 10:50
Aš asmeniškai netikiu, kad geras ir jautrus vyras neišspręstų šios problemos. Koks gali būti vaginizmas jeigu partneriai vienas kitą myli ir visiškai pasiduoda aistrai, kurios metu visi jausmai nebekontroliuojami. O serai seniai buvo laikas pasikalbėti su partneriu arba jį pakeisti.
inga
2007-02-13 22:39
geras straipsnis!, man 27eri, jau keturi metai neturejau lytiniu santykiu, iki tol jauciau ,tik baisu skausma ir jokio malonumo, taigi nusprendziau nebekentet, tiesiog vengiu vyru
71-1
2007-01-13 13:32
Yra tokiu kurios tai ignoruoja o gal nesidomi.Ka daryti vyrui tada. 2007 01 13 Daktarai atsiliepkit i tai kodel tilu
kriste
2006-12-09 16:13
čia gana įdomus straipsnis ir labai reikalingas moterims, turinčioms tokių problemų. mano atveju ši problema atsirado po gimdymo
sera
2006-12-08 19:17
čia daug tiesos .as niekada nepatyriau orgazmo as ji tik vaidinu(25m kaip susituokusi).pagimdziau 2 vaikus,bet jeigu atvirai,norečiau tai patirti
Vida
2006-11-12 19:32
Kokios pagrindines slaugos problemos galimos menopauzes metu?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai