Ginekologė Violeta Jonaitienė: „Už hormoninę spiralę skirčiau Nobelio premiją“

Ginekologė Violeta Jonaitienė jau septynerius metus nepaliauja žavėtis Suomijos mokslininkų išradimu – hormonine gimdos spirale. Šiai kontracepcijos priemonei prieš dešimtmetį pasirodžius Lietuvoje, gydytoja viena pirmųjų šalyje ėmė ją siūlyti savo pacientėms. Pasak ginekologės, per tiek metų neteko girdėti blogų atsiliepimų, o dažna moteris po kurio laiko grįžta „antram kartui“. Jonaitienė yra tokia tikra šios priemonės veiksmingumu, nes pati yra ją išbandžiusi. Gydytoja ją dažniausiai skiria nemaloniam sutrikimui, kuris kamuoja daugelį moterų, – gausioms mėnesinėms mažinti.
 

Išbandyta ginekologės


„Hormoninę spiralę dažniausiai siūlau moterims, sulaukusioms keturiasdešimties. Ne kartą yra buvę, kad apsilanko pas mane moteris ir sako, jog kurį laiką nėra mėnesinių. Mano, kad tai pirmieji menopauzės požymiai. Pasirodo, ji pastojo. Patys suprantate, kad tokiame amžiuje tai yra itin rizikinga. O hormoninė spiralė leidžia gyventi laisvai ir negalvoti apie daugelį dalykų. Pavyzdžiui, nereikia galvoti apie kasdienę kontracepciją ir nereikia pirkti tiek daug higienos priemonių,“ – sako gydytoja Violeta Jonaitienė.
Ginekologei Violetai Jonaitienei dabar 47-eri metai. Prieš porą metų jai buvo įdėta jau antroji hormoninė spiralė. Gydytoja sako, kad pati išbandžiusi šią priemonę dabar žino, kokių šalutinių poveikių galima tikėtis, kaip greitai jie praeina ir ką daryti, kad jie praeitų kuo greičiau.
„Kai priemonė man buvo įdėta pirmą kartą, pastebėjau, kad kiek suapvalėjau per liemenį. Puoliau sportuoti. Nuo tada „susirgau“ pilvo šokiu ir joga. Ačiū už tai „Mirenai“ (taip vadinasi mano naudojama spiralė), nes kažin ar būčiau kada atradusi šias žavias fizinio aktyvumo formas,“ – šypsosi gydytoja. – Po kelių mėnesių svoris susinormalizavo. Tai normali organizmo reakcija. Visi šalutiniai poveikiai po kelių mėnesių dingsta.“
Gydytoja patarė toms, kurioms pasireiškia nedideli kraujavimai, vadinamieji tepliojimai, pagerti dilgėlių arbatos ar pavartoti citrinos. Tai per trumpą laiką padeda veiksmingai panaikinti tepliojimą.


 

Gydo gausias mėnesines


Gydytoja V. Jonaitienė hormoninę spiralę rekomenduoja moterims, kurias kamuoja gausios mėnesinės. „Dažnai neįvertinama, kokias pasekmes gali turėti nuolatinės gausios mėnesinės. Moteris kiekvieną mėnesį praranda nemažai kraujo, ilgainiui jai ima vystytis mažakraujystė. Iš pradžių ji skundžiasi silpnumu, nuovargiu, vėliau darosi apatiška. Dažna bando „prikelti energiją“ kava ar kitais energiniais gėrimais, tačiau niekas nepadės moteriai, nes prastėja jos kraujas“, – aiškina gydytoja ginekologė.
Geležies trūkumo sukelta anemija yra akivaizdžiausia gausių mėnesinių pasekmė. Dėl to audiniai prasčiau aprūpinami krauju, kenčia net ir smegenys. Todėl kai kurios moterys ilgainiui ima skųstis dėmesio trūkumu, sutrikusiu gebėjimu susikaupti, kartais net pasireiškia atminties sutrikimai. „Beveik kas antrai moteriai, kuriai yra gausios mėnesinės, jos būna ir skausmingos. Užtenka sumažinti gausų kraujavimą, liaujasi ir skausmai“, – sakė gydytoja.
Suvokti, ar mėnesinės yra gausios, ar ne, pakankamai lengva. Tereikia pasikalbėti apie tai su ginekologe, ir ji greitai nustatys. Ji paklaus, kiek dienų trunka mėnesinės, kiek kartų per dieną keičiate paketą, kokios dydžio paketus naudojate. Dažniausia taisyklė: jeigu moteris paketą keičias kas dvi valandas – mėnesinės gausios. „Yra tekę matyti, kai moteris naudoja ir tamponą, ir paketą. Tai vienareikšmiškai byloja, kad mėnesinės yra gausios“, – sakė ginekologė.
Remiantis naujausiais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad, įdėjus hormoninę spiralę, menstruacinis kraujavimas sumažėja 71–95 procentais. Maždaug po trijų mėnesių kraujavimas iš gausaus virsta normaliu. „Aš manau, kad ši hormoninė kontracepcijos priemonė yra didelis šio amžiaus išradimas. Moteris, kasdien naudojusi didelius paketus, pasirinkusi hormoninę spiralę, mėnesinių metu naudoja kasdieninius įklotėlius“, – sako gydytoja.
 

Kam tinka hormoninė spiralė?


Hormoninė spiralė – tai mažas plastikinis T formos rėmelis, kuriame yra hormoną išskiriantis cilindras. Spiralė įkišama į gimdą, kur reguliariai išskiria nedideles moteriškojo hormono progestageno dozes. Amerikoje labai populiaru hormoninę spiralę dėti negimdžiusioms merginoms, tačiau gydytoja Jonaitienė sako, kad jauname amžiuje yra dažnesnė partnerių kaita, ir mergina nėra apsaugota nuo lytinių keliu plintančių ligų. O bet kokia patekusi infekcija gali virsti sunkia liga.
Hormoninė spiralė, tirštindama gimdos kaklelio gleives, užkerta kelią spermatozoidams ir lytiškai plintančių ligų sukėlėjams patekti į gimdą.
„Aš hormoninę spiralę rekomenduoju moterims po keturiasdešimties. Ši kontraceptinė priemonė joms labai tinka. Taip pat ji rekomenduojama 30–40 metų moterims, kurios pagimdo ir nusprendžia, kad keletą metų neplanuos susilaukti vaikų. Hormoninė spiralė „Mirena“ itin tinka gausioms mėnesinėms mažinti“, – reziumavo gydytoja.
Išėmus hormoninę spiralę, vaisingumas atsinaujina po kelių mėnesių.

 

Hormoninė, varinė spiralė ar kontraceptinės tabletės?


Į šį klausimą atsakymo reikėtų ieškoti kartu su savo ginekologe. Tačiau yra keletas faktų, kurie byloja hormoninės spiralės naudai.
· Spiralės išskiriamas hormonas levonorgestrelis veikia vietiškai – jis išskiriamas į gimdą, o į kraują patenka labai mažas jo kiekis. Todėl moteris nejaučia ar retai jaučia prisitaikymo simptomus. Naudojant hormoninę spiralę, hormonų išsiskiria 6–7 kartus mažiau negu vartojant to paties hormono levonorgestrelio turinčią kontraceptinę tabletę.
· Jei moteris vemia ar viduriuoja, spiralės poveikis nesumažėja. Vartojant hormonines kontraceptines tabletes tokiu atveju reikalinga papildoma apsauga.
· Varinės spiralė yra pigesnė priemonė, tačiau moralinės nuostatos daugeliui moterų neleidžia pasirinkti šios priemonės. Varinė spiralė neapsaugo nuo gyvybės užsimezgimo, ji tik trukdo apvaisintai kiaušialąstei prisitvirtinti gimdoje, tad galima sakyti, kad nuolat vyksta mikroabortai. Tuo tarpu naudojant hormoninę spiralę, apvaisinimas neįvyksta, nes spermatozoidas nenukeliauja iki kiaušinėlio.
· Hormoninę spiralę pasirenka tos, kurios nenori kasdien prisiminti, jog reikia gerti tabletę. Ją renkasi ir tos, kurios praktikuoja aktyvų gyvenimo būdą, mėgsta keliauti, sportuoja, o mėnesinių kraujavimas dažnai tam trukdo. Hormoninė spiralė leidžia higieninių paketų pakuotę pirkti vieną kartą per tris mėnesius arba visai ją pamiršti, nes penktadaliui hormoninę spiralę vartojančių moterų mėnesinių nebūna.
Gausios mėnesinės Normalios mėnesinės
80 ml per parą 30–40 ml per parą
Trunka apie 7 dienas Trunka apie 3–4 dienas
Iki 10 paketų per dieną 2–3 paketai per dieną

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Viena iš nepatenkintų
2020-10-06 12:47
Kokia čia premija? Moterys savo noru tapo bandomaisiais triušiais!!! Kodėl niekas nekalba, kad nuo ilgalaikių kontraceptikų vartojimo- per oraliai ar intravaginaliniai nėra svarbu- moterims formuojasi krūtyse augliai? Taip, su reprodukciniais organais viskas susitvarko, bet krūtis tai veikia neigiamai. Ne viena moteris skundžiasi atsiradusiais krūtyse augliais, bet ginekologai nuolat tvirtina- ne, čia ne nuo Mirenos. O onkologai sako- kad taip, kontracepcija daro įtaką krūtų auglių formavimuisi. Įdomu, ar kas nors fiksuoja tuos atvejus, kada klientės pasako, kad po Mirenos įdėjimo po poros metų atranda krūties auglį? Ir kodėl jos nebenaudojant, augliai neatsinaujina?
Samanta
2019-01-27 12:13
Ar galima susilaukti su spirale vaiko
Rasa
2018-02-18 20:34
Sveiki. Labai reikia patarimo. Mireną įdėjo prieš 11 mėnesių dėl gausaus, nesustabdomo kraujavimo. Jau kitą dieną pajutau teigiamą poveikį, kraujavimas sumažėjo. Nors kraujuoja nesmarkiai, tačiau teplioja pastoviai su 6 dienų pertraukom, kas tris savaites. Tris savaites kraujuoja, 6 dienas ne ir vėl tas pats. Kreipiausi pas ginekologus, viena nuomonė buvo, kad reikia papildomai gerti kontraceptikus, kita nuomonė buvo, kad mirena stovi žemiau nei reikia. Jei tą išimtų ir įdėtų kitą, viskas susitvarkytų. Dar viena, kad esu sveika, tik reikia laukti, o dar viena, kad reikia imti gimdą. Šios nuomonės per daugiau nei pusantrų metų. Nebežinau ką daryti, kaip pasielgti, svorio jau + 26 kg, savijauta tikrai nepuikiausia. Patarkite prašau, ar mirenos pakeitimas išspręstų problemą.
asta
2017-04-13 12:27
Turiu mirena jau pusantru metu labai daug pasaliniu IR nemaloniu simptomu, teplioja betkada kraujas lyg juodas lytinio gyvenimo beveik nera nes istisai teplioja .daznas grybelis savaime uzeinantis IR praeinantis , turiu gal 5 svarias dienas vyras jauciu kad nepatenkintas, apie plonus plaukus galvos skausmus IR seip blogs savijauta istisa pavarguma jau nebekalbu, Jo vis nepamirsai pacio svarbiausio lytinio potraukio beveik neliko (weird)
as
2017-03-18 22:38
man dejo spirale per menesines ar tai normalu?
Jede
2016-09-09 13:26
Neduokit premijos, man mirena spirale sugadino sveikata, tepliojo blogai jauciasi is emus prasidejo super gausios menesines iki tam buvo labai tikslios ir normalios, iskrito plauku pluostas nors mano plaukai ipatingai stori ir stiprus, (bad) daktarai ieskojo odos problemu tepe visokiais hormoniniais tepalais , labai blogai jauciausi parasiau kraujo tyrimo, ferotino tyrimas buvo kritikai mazas, plaukai ataugo bet turejau gerti periodiskai gelezi . 10metu kol 55 metu nenutiko menedines
Mini
2015-10-30 14:30
Jei nesirgciau liga endometrioze, tikrai nesideciau spirales,nes vien tik jos idejimas tai tikra kankyne, ir skauda, ir pykina, ir bloga, ir slykstu. Gal nuo ginekologo priklauso, bet kam rizikuoti. Antra karta detis labai nenoreciau, nebent su narkoze (weird)
danguole
2015-06-10 09:11
nuo geguzes 11d. turiu spirale ,,Mirena,, lyg šiol dar teplioja kiekeviena diena,kada tai baigsis?
Danguole
2015-05-26 07:00
Noreciau paklausti. Varine spirale isidejau 2011 metais penkiem metam. Bet kazkodel si menesi nesulaukiau menstruaciju paskutini karta sirgau 2015-04-15. Noreciau suzinoti ar tai normalu.
Assss
2015-03-29 20:22
Odeta Jus patenkinta Nova T spirale ,dziaugiuosi uz jus.Bet kaip ir viskas ne visiems buna tinkama.Man asmeniskai per sita spirale ivyko pastojimas ne vietoje ir kaip daktarai sake angelai tave saugo.Nes isveze be samones dare operacija ir per plauka mano vaikai vos neliko naslaiciai.Dabar turiu spirale Mirena jau 5 metai greitai bus ir esu patenkinta.O kitam patarti bijociau ka nes kiekvienam viskas skirtingai
loreta
2015-02-18 23:00
Sveikos merginos sendiena isidejau mirena spyrale tai dabar nemalonus skausmas nugaros ir pilvo apacios ir truputelis kraujavimas labai pergyvenu Kad nebutu blogu pasekmiu
zivile
2015-01-29 13:53
sveiki!turiu mirena 1 metus,bet pries 5 menesiu sirgau pusles uzdegimu,gydziausi antibijotikais,ir nebeatsiranda mano menesines4 menesius,nestumo testa dariausi,nesilaukiu.:)skausmu lyg ir nera ,tik tepliojimas atsirado,ar tureciau del to nerimauti,net nz ar eiti pas gynekologa?(think) aciu uz atsakimus.(ok)
Mirenos naudotoja
2014-12-09 01:25
Pries tris metus issiemiau Mirena , bet vis dar nepastoju o pms tai toks kokio nei vienai nelinkeciau , o menesines is buvusiu triju dienu dabar trunka 7 kartais ilgiau.
Do
2014-11-24 10:53
Mirena tinka ir negimdžiusioms (na, pati ją naudoju, 2ginekologės rekomendavo). Būtent mažakraujystės gydymui. Nešiojau 5m (nuo 19), susitvarkė mažakraujystė, patenkinta ir kaip kontraceptine priemone. Adaptacija truko pirmus gal 2-3mėn. Tik vat dabar nežinau, ar nekenksminga būtų dėtis antrą iš eilės: kaip bebūtų esu negimdžiusi ir dar tikrai norėčiau vaikučių po kelių metų. Mano ginekologė sakė, kad viskas gerai, galima, hormonas veikia vietiškai, vaisingumas atsistato po kelių mėn. Bet kažkaip vistiek kyla abejonių.
olgs
2014-09-25 00:37
Aš gyvenu airijoje,ir teko isideti"mirena"nes vyrui rekia gerti stiprius vaistus ir mums negalima pastoti.tai nuejau pas savo GP ir patare isideti.kadangi pas mus jau auga 3 atzalos tai man visai patinka "mirena".(super)tikiuosi nebus dideliu problemu del salutinio poveikio.:)
lija
2014-09-21 10:36
Baikit moterys jus su tais hormonais zaist. Turiu gera ,aukstos kvalifikacijos ir patyrusia ginekologe.kuri man pasake konkreciai" net nebandykit gert hormonu,nualinsit kepenis"(fool)
laima
2014-09-05 18:23
Sveikos mamytes,Esu ir susimasciusi del spirales ’’mirena’ bet kai pasisiskaiciau komentarus noras praejo ja isideti. Gyvenu arijoj,noreciau kad kas is airijos mamyciu parasytu. Ar pirma reikia kreiptis pas savo seimos gydytoja kad noriu isidet spirale? Laiksiu atsakymo ,aciukas
Roberta
2014-08-01 01:26
Gyvenu Anglijoje,cia visa kontracepcija moterims uz dyka.Tai gali rinktis ka nori.Isidejau mirena,sumazejo labai men.bet po pora metu mazdaug prasidejo kazkokie pilvo skausmai,vis nepraeidavo.Tai padare skana nieko nerado,nes as galvojau kad akmenys,raize visa pilva aplink.Tada nutariau as isiimt ta spirale ir nebesikamuot,issiemus spyrale skausmai praejo :))geriamos tab.pamirstu gert,tai dabar isidejau varine 10 metu,teplioja bet lauksiu 6.men.ziuresim kaip eisis toliau :))
MIRENA
2014-07-11 19:53
Ar kas nors savęs paklausėte, kokios pasekmės laukia jūsų visų nuo kontraceptinių priemonių vartojimo? Tai intervencija jūsų kūnui ir psichinei sveikatai. Kur matyta, kad moterys vengia ar tingi sirgti mėnesinėmis. Ir kokių problemų sukelia menstruacijos? Bet tai juk gamtos duota, tai žmogaus fiziologija su visais savais cheminiais procesais. Ar šiandien vedama jų vartojimo statistika nuo pirmųjų kontraceptikų atsiradimo, t.y 1972 m. kokią nenaudą sukelia moters kūnui. NE. Biznis. Kontraceptikai tobulėja, moters kūnas evoliucionuoja prisitaikant jam prie, kad ir sakykim MIRENOS poveikio. Kaži ar praėjus tūkstantmečiams galėsime pastoti. Aš prieš įsikišimą į gamtos dėsnius ir dėsningumus. Rizika jūsų palikuonims, ypatingai dukterims. Manau.
Laima
2014-07-03 22:08
iš savo gydytojos esu girdejusi, kad jau yra Mirenos ir negimdžiusioms. Pasidomėkite.
Gile
2014-06-26 08:13
Labas, ar yra kam Mirena skirta del to, kad nebeaugtu miomos? Ar tai pasiteisina?
Olga
2014-06-22 16:05
Sveiki, man 19m., ar man galima detis kazkokia spirale? Nes tikrai megstu myletis ir truputeli bijau pastoti, nes siuo metus mokaus, o prezervatyvams alergiska. Man nereikia jokiu pamokslu is moteriskiu kurios siulo geriau pastoti, neturit ka veikti?- sedekit namuose ir auginkites tuos savo vaikus. (hi)
Laima
2014-06-18 16:31
noriu patarimo gydytoja siulo hormonine spirale bet kaip paskaiciau komentarus suabejojau jeigu netiks tai tik pinigai ismesti.Jai sveikatai dar kenkia.kazkaip baisoka.Noriu nuosirdaus patarimo.Aciu.(weird)
Justina
2014-03-25 18:32
Sveikos, beveik pries metus isidejau spirale, ir prasidejo nuo visokiu neaiskiu isskyru uzsitesusiu menesiniu ir tepliojimu, ir stai dabar kraujuoju jau 4 savaite, kreipiausi net i dvejus gydytojus o jie nieko nerado, ir nuvaziavus i ligonine pasitikrinti suzinojau kad teks atlikti operacija ir pasalinti spirale. Taigi ne visoms tinka tos spirales, kiekvienos organizmas skirtingas, skirtingai priima spirales, man irgi sake kad viskas gerai kad spirale puikiai prigijo, bet va deja ne..
Laima
2014-01-04 13:10
Man 34 metai, 2 vaikučiai. Turiu migreną, kuri pasireiškia paskutinėmis ciklo dienomis. Galvoju, jei nebūtų ciklo - gal dingtų priepoliai (jie trunka 2 paras, geriu kompensuojamus vaistus, triptofanus:Migard ir pan...)?
Gal dėl migrenos priepolių išvengimo dėtis Mirenos spiralę?
(Migrena pripažinta, ja sergu nuo mėnesinių pradžios, t.y 12 metų).
Ačiū už atsakymą.
regina
2013-12-05 11:37
labas,labai noreciau suzinoti,vyresnio amziaus moteru,ar joms neteko isideti hormonine spyrale. Nustatytas gimdos gleivines isvesejimas.tai gyditoja patare isistatyti spirale
as
2013-09-17 08:29
as turiu mirena jau 7 menesi,menesines mano nesumazejo, gausios kaip ir buvo, plauku jau greit beveik neturesiu, o ir svorio tiek priaugau kad nestumo metu tokia nebuvau...manau netinka man ji, todel lauk trauksiu.3 mano drauges yra labai patenkintos mirena jokiu neigiamu pozymiu neturi.Pavydziu joms (weird)
Leja
2013-08-26 14:40
3 metus nesiojau sita daikta savyje. Pradzioje lyg viskas buvo neblogai. Uzeidavo migrenos, pilvo skausmai, sumazejo libido, bet susitaikiau su situo salutiniu poveikiu, nes ne taip ir baisu, galima ir pakentet del tos ramybes, kurios nebedrumste kartais uzveluojancios mmm... Iki gimdymo turejau ilgus plaukus, kuriuos, nuzilgo pagimdzius mazyli nusikirpau. Nukirpau trumpai, ne kiek nesigailedama, nes buvau isitikinus, kad jei ir nepatiks, tai plaukai greitai ataugs. Praejo 3 metai, o mano plaukai nesiekia net peciu:( Vis dazniau plaudama galva sunerimdavau del ju slinkimo. Plaukai slinko saujomis. Is pradziu nurasydavau viska stresui, nuovargiui, bet kai pries pora saviaciu prisidejo nugaros berimas (panasus i dilgeline), situacija priverte sunerimti. Kazkodel pirma mintis kilo apie mirena. Puoliau googlinti augliskai apie mirenos itaka plauku slinkimui. Buvau pribloksta!8| daugybe moteru skundziasi mirena, plauku praradimu. Pagalvokit dar karta,ar verta sitaip nuodytis?
Aušra
2013-07-19 15:57
Nesuprantu, kodėl moterys save taip kankina ir nuodija. Nejau jūsų vyrai tokie netikę, kad nesugeba prezervatyvo užsidėti? Na, taip, nepatogu, ne tas pats malonumas, blah blah, o kad savo mylimą moterį nuodiji - tai nieko? 15 minučių per dieną (dažnai net trumpiau ir rečiau) su prezervatyvu - kokia tragedija, palyginus su tuo, kad visiškai sumaunamas moters organizmas? Cistos, miomos, pastovus kraujavimas, skausmas, jautrios krūtys, nuotaikų svyravimai, priaugtas svoris, o jis, mat, gumytės negali užsidėti. Gyvenime nesutikčiau taip savęs žaloti.
as
2013-02-17 13:12
sveiki uzdejau jau trecia karta Nova-T spirale nebuvo jokiu problemu buvau labai patenkinta .pries menesi idejau vel ir man prasidejo kraujavimai po lytiniu santykiu ir tesiasi apie 3 dienas kas tai gali buti?
Astina
2012-12-26 11:03
Sveiki. Gyvenu Airijoje. Gimdoje man rado 4 nedideles miomas(pries kelis metus Lietuvoje buvo rasta viena mioma ir gydytojai siule operacia kartu salinant gimda). Cia Airijoj esu pastoviai stebima. Operuoti jie neskuba.Uzrase i eile detis "Mirenos" spirale,kadangi ju manymu tai gali padeti sunykti miomoms. Ja idejo nemokamai,kadangi turiu Medical card. Spirale turiu jau beveik du menesius.Per tuos du menesius isviso kraujuoti buvau nustojusi tik pacioje pradzioje 4dienas ir po menesio 6 dienas.Pries spirales idejima kraujavau gausiai... beveik menesi. Po idejimo kraujuoju tai pat gausiai....taciau kraujavimas nemazeja... o gauseja .Vakar nubudau is ryto kraujo klane ir su greitaja buvau isvezta i ligonine.Ligonineje paeme kraujo ,slapimo tyrimus.Patikrino kraujospudi (kuris buvo labai zemas). Pasake,kad taip gali buti,kad kraujo tyrimas geras(geriu pastoviai gelezi ir paskutiniu metu net didesne doze),infekcijos nera. Israse kraujavima stabdanciu vaistu,kurios turesiu gerti 10dienu.
odeta
2012-11-05 21:46
Nesioju Nova-T spirale 6 metus, dabar pasikeisiu i nauja. nebuvo jokiu problemu ir desiu tik tokia pat.(super)
Daina
2012-08-24 22:05
Nešioju Mireną 5 m. viskas labai puiku ir savijauta ir patogus gyvenimas, BET neramina viena mintis kas bus po išėmimo, kažkaip labai mažai informacijos arba tokių komentarų,nuomonių kas vyksta po visko ar jau patampi priklausoma ir turi vieną keisti kita, ar dar drastiškiau šalininimas... man 47, kas turite panašios praktikos? pasidalinkite patirtimi.
saulyte
2012-07-31 23:12
sia spirale isnesiojau visus penkis metus ir esu labai ja patenkinta.nebuvo menesiniu visus penkerius metus ir del to ne trupucio nesijaudinau o kai iseme tai viskas kaip ir po senovei pries idedant.dabar laukiuosi o po gindymo praejus 6 savaitem vel tikrai isidesiu.niekur man neskaudejo tiesiog labai gerai jauciausi.
Justina
2012-07-19 13:53
Isidejau spirale pries menesi gal daugiau, ir nesuprantu menesinemis sergu jau antra savaite ar tai karaujavimas? Besimylint su draugu isbego labai labai daug kraujo ir nemanau kad tai menesines..
Laima
2012-05-09 19:28
...bandau apsispręsti taip ar ne šiam kontracepcijos būdui. Kažin kiek iš čia esančių teigiamų atsiliepimų - reklaminiai užsakymai? jau taip nenatūraliai skamba......! :( Čia ir yra visa interneto blogybė - patiki, o mokaisi iš savo klaidų.
as
2012-05-05 12:27
Sveiki, esu 2 en isidejusi varine spirale ir jau 4 dienas veluoja menesines, ar tai normalu?
Virginija
2012-04-19 21:19
Jau 3 metus turiu mirena ir nieko gero, vienos bedos. Visi niestejimai, grybeliai ir issausejimai varo i nevilti, nepadeda nei vaistai nei jokios zvakutes, nei lubrikantai. Antibijotikus isgerus pagereja savaitei. Menesiniu nera visai bet skausmai tai kaip gimdymo, visdar netraukiam laukiam kada pageres, arba su viskuo isims. Taip kad gerai pagalvokit pries dedant, greiciausiai, kad nevisoms tinka.
virdze
2012-03-17 19:31
spirale mirena ysidejau anglijoj.cia jas deda nemokamai ir visi kontraceptikai nemokamai,jauciuosi super jau 4menesiai ,kaip ydeta spirale mirena.tik baugina,kad dingo menesines,tai gal ir patogu,bet negerai.bijau del pasekmiu po penkiu metu.
RRR
2012-03-12 16:20
As esu labai pries Mirena . Jei pamenat anksciau buvo toks implantas Norplant ,isiuvamos kapsules po oda su tuo paciu hormonu levonorgestreliu (kuris yra ir Mirenoje). Tai sia priemone uzdraude ,nes daugybe moteru skundesi skausmais , nereguliariais kraujavimais, nuotaiku svyravimais , daugeliui nuslinko ir nebeatauga plaukai,isbere spuogais ,priaugo po daug kilogramu ,kuriu neina numesti !!! Mirena tai ne kas kitas kaip senasis Norplantas ,tik kitu pavadinimu . Ir jeigu jus gerai jauciates ja nesiodami ,tai dar nereiskia kad po keliu metu jums neprasides sitas kosmaras . Anksciau ar veliau salutiniai pozymiai ima islysti ,tai priklauso nuo organizmo . Man pavyzdziui jau po menesio nesiojimo nuslinko puse plauku ,kankino dusulys , sirdies skausmas, depresija ir t.t. Hormonine kontracepcija yra ne kas kitas kaip cheminiai nuodai ,pesticidai ,kurie mazomis dozemis nuodija organizma ,gadina moters reprodukcine sistema ,kad ji negaletu pastoti. http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1522735 , http://www.abortiontv.com/Avoid!/Norplant%20News.htm . Manau MIrena taip pat bus uzdrausta . Tai nuodai.
vilnietė
2012-03-04 12:09
mielos moterys, jau du kartus po penkis metus nešiojau Mireną ir visą laiką jaučiausi puikiai. Mano gydytojas ją puikiai įdėjo ir nebuvo jokių pašalinio poveikio. Dabar man 49-eri ir atėjo laikas išimti antrajai, galvojau, kad laikas menopauzei. Bet praėjus 3 mėn. po Mirenos išėmimo, prasidėjo mėnesinės ir dar po mėnesio jos tokios gausios, kad nebežinau, ar nereikės dėtis trečiosios. Tiesa, per visa tą 2 mirenų turėjimo laikotarpį, reikėjo operuoti kiaušidėse cistą, daktaras pasakė, kad taip su Mirena būna. Bet operacija praėjo labai lengvai ir ją pamiršau. Dabar vėl yra kiaušidėse cista. Žodžiu, jei vienoje dalyje viskas puikiai, tai yra kitų nenumatytų dalykų. Bet visumoje, aš už Mireną, ji labai palengvina gyvenimą. Tik kažkodėl niekas nerašo ir nekalba apie tai, kiek jų galima dėtis iš eilės ir ką dabar daryti geriau man, kai mano daugeliui bendraamžių jau dingusios mėnesinės ir prasidėjusi menopauzė.
pupa
2012-01-20 15:59
Jau du menesiai kaip ysidejus NovaT spirale. Menesines veluoja, po menesiniu jau praejo 34d. Nestumo testas neigiamas. Ar tai normalu.
Katerina
2012-01-12 11:56
Laba diena,

norėjau paklausti ar tai normalu kad menstruaciju ciklas trunka 14 dienu ir dar nesibaigia. Pagimdžiau vaikutį prieš trys su pusė mėn. ir prieš menėsines vartojau pharmatex 18,9mg žvakutės, gal tai nuo žvakučiu šalutinis poveikis?
Ačiū už atsakymą.
anonimas
2012-01-06 11:53
išvisų simptomų suprantau, kad sergu pienligę. bet nesuprantu kokie vaistai tinkamiausi ?
Ema
2011-11-07 02:40
5-tus metus turiu "Mirena" ir jauciuosi puikiai !
Jau skubu isigyti nauja "Mirena" dar 5-iems metams.

Toms, kurios jau gimdziusios - rekomenduociau drasiai ;)
DAIVA
2011-11-02 18:23
ne visi gydytojai moka įdėti mireną, jei spiralė įdėta blogai tada skauda ir ilgai kraujuoji. man taip buvo , paskui nuvažiavau pas kitą gydytoją, pasuko tą pačią spiralę ir viskas susitvarkė(jau penkti metai). o ta kur dėjo liepė imti lauk, atseit mano organizmui netinka.
rokrista
2011-10-21 13:42
labas visoms. man 40. turiu 2 vaikus. išbandžiau ir paprastą spiralę, išnešiojau 4 metus, tabletes taip pat, bet nelabai patiko, nes kito svoris, kito nuotaikos, ėmė trūkinėti kapiliarai. ką tik išsiėmiau Mireną po 5 metų. galiu atsiliepti tik teigiamai. mėnesinės buvo reguliarios: dieną ir porą patepliodavo. tik baigėsi hormonai ir ėmė skaudėti šoną, rado cistas kiaušidėse, prasidėjo gausesnis kraujavimas. vieni ginek. sako reikia tuoj išsimti ar pakeisti kita, nes gali vėl pastoti, kiti, kad galima dar nešioti kaip paprastą spiralę, bet aš nerizikuoju ir išsiėmiau. turiu jau įsigijus kitą Mireną, po mėnesiuko poilsio reiks vėl įsidėti. Euro vaistinėse dažnokai būna akcijos joms, dabar sumokėjau 460 Lt. Rekomenduoju, verta, susitaupo ir nervai ir pinigai, laikas ir t.t.
RUTA
2011-09-03 14:04
AS MIRENA SPIRALE ’’NESIOJU’’ JAU 4METUS IR 10MEN., ESU LABAI PATENKINTA, GALVOJU APIE PAKEITIMA, TIK VA BEDA, KAD SIUO METU ESU NE LIETUVOJE, KETINU GRIZTI NE ANKSCIAU KAIP UZ PUSMECIO AR NIEKO TOKIO JEIGU SPIRALE TRUPUTI ’’PERNESIOCIAU’’?
Indrė
2011-08-19 11:24
Išnešiojau mireną 5 m. ir viskas buvo liux. Jokio kraujavimo ar tepliojimo, jokio skausmo ir pan. Išskyrus paskutinius 6 mėn. Hormonų kiekis padidėjo. Todėl spuogai, plaukuotumas irgi padidėjo. O šiaip gaila kad nėra mirenos pigesnio varianto.
rita
2011-08-11 22:33
aš nešioju paprasta spirale jau antra mėn mėnesines ankščiau būdavo 7 dienas,o dabar jos užsitesia iki 14 dienu,ar man ta spiralė netinka ar čia koks adaptacijos laikotarpis
...
2011-08-06 18:53
seip spirale mirena rekomenduoje tureti tik 5 metus..
....
2011-08-06 18:52
Sveikos moterys.. as nesioju spirale mirena jau 1 metai.. man dar tik 25 metai,bet jokios tabletes netiko,bandziau kontraceptini zieda bet po metu prasidejo labai rimtos bedos.. tada man pasiule spirale mirena,seip esu patenkinta,na taip kokius 2 menesius tai tas paskaudedavo tai tas,bet organizmas ja prieme ir neturiu problemu,o kas liecia menesines tai per metus sirgau kokias 8 dienas,seip tik pateplioje ir viskas,as suprantu kad tai blogai,bet nera kitos iseities,turiu 2 vaikiukus ir daugiau jau nebesiruosiu ju tureti :)
eglee
2011-08-04 19:26
Gal kas zinot po kiek metu reiketu pakeisti Mirena,pas mane ji jau uzsibuvo ilgokai..Buvau girdejus atveji,kai spirale paprasciausiai iaugo,ka zinot apie tai?
eglute
2011-06-30 14:40
sveikos mielosios,as turiu spirale Mirena jau 7 menuo,bet vis dar nesergu buvau pas gydytoja bet sake tai noarmalu,nors menesines niekada nebuvo gausios,seip salutiniu poveikiu nera,svorio nepriaugau,nieko,seip labai patenkinta,tik kad nesergu tai kartais abejones kamuoja.
Aida
2011-06-20 15:56
nesijaudinkite jus tiek del tu tepliojimu, pakentekite, nes dazniausiai taip ir buna kaip pirma karta isidedi Mirena, Gal jus zinodamos kad taip turi buti paprasciausiai atsipalaiduokite, nusiraminkite,nebebus itampos, streso ir savaime viskas susitvarkys, nes kai kunas isitempes ir jus vien apie tai galvojate,pergyvenate ir nervinates,(tai viskas surista jusus smegenyse), gal tada ir susitvarkys viskas, po kazkiek laiko ir tiek :)
kristina
2011-05-24 12:20
as taip pat turiu isidejus mirena.po idejimo tepliojo ilgai 2 sav.praejus keletai dienu vel,ir taip apie 3men.po to visiskai dingo menesines ir po 6 men vel prasidejo.nesuprantu....
ji_
2011-05-17 20:52
man tepliojo diena is dienos 9 menesius, buvau nevilty, neskyriau nei kur menesines, nieko, paskui 2 menesiai buvo visai svarus, be jokiu mmm, paskui 12ta menesi vel visa menesi diena is dienos tepe, o dabar vel nuo geguzes 1d. eina visai svarus periodas. Taip kad, pasimetusi, neskubekit dar imti Mirenos lauk, gali ateiti dar svarios dienos, as jau pradedu patiketi :)
pasimetusi 35 m
2011-05-11 15:12
mielosios tikrai nevisoms tinka Mirena.Pries tai turejau spirale Nova metus kentejau,prasidejo pusles uzdegimai vienas po kito ,istisas kraujavimas,pilvo skausmai ir t.t.Issiemiau,po kiek laiko isidejau mirena jauciuosi gerai,nei skausmu nei pms.Bet istisai tepliojasi tai daugiau tai maziau.Nesuprantu kada prasideda mano dienos ir kada jos baigiasi.Ir taipjau 8 men.Esu pasimetusi,imti lauk nedrystu,nes isbandziau daug rusiu kontraceptiniu tableciu ir jos netiko.
Vaida
2011-04-07 22:37
Sveikos,as irgi turiu Mirena nuo vasario vidurio,tai irgi nezinau kiek as dar kentesiu....pirma visa menesi tai tepliojo,tai kraujavau....sutriko menesiniu ciklas,kraujuoju po 12d.,skauda pilvo apacia,sleikstulys...dar gyvenime sitaip nesijauciau....gal kas zinot,kiek visa tai tesis....ar nereikia man jos issiimti? nuo tepliojimu ir gausaus kraujavimo geriau dicinona ir vit ,,c,,niekas nepadeda...higieniniu iklotu ir paketu gamintojai turetu premija man israsyti kiek as ju sunaudoju pastaruoju metu....
gėlė
2011-03-15 12:34
Man 40 metų.Pirmą kartą Mireną įsidėjau po trečio gimdymo, dėl skausmingų mėnesinių.Nuo pirmo mėnesio kai turėjau susirgti nebejutau skausmo kuris varydavo iš proto ir nebekraujavau nei vienu lašeliu.Taip praėjo 5 metai, jokio skausmo,jokio svorio priaugimo,jokio kraujavimo- visada švari ir berūpesčių.Tai pat seksu galiu užsiimti kada noriu nereikia skaičiuoti dienų,nereikia tablėčių nuo skausmo,galu gale mano gyvenimas nuo ciklo nebepriklauso.Jau už mėnesio turėsiu pakeisti ir antrąją Mireną, tai bus praėję 10 metų.Nusipirkau ir trečiają, nes su Mirena aš gyvenu nuostabų gyvenimą.Man ji įdealiai tiko.
lina
2011-03-12 16:46
xveiki. man mirena labai tinka. as dejaus cel kraujavimo .dabar viskas susitvarke . labai patenkinta.
regina
2011-02-02 10:02
esu labai patenkinta-"mirena"turiu jau penktus metus.svoris toks pat,jokiu blogybiu.Man 49-eri,jei gydytoja patarts-vel desiu tik "mirena"
Diana, 42 metai
2011-01-31 18:04
Susipažinau su komentarais. Jų - visokių. Kiekvienas organizmas yra individualus, o ar Mirena tinka/netinka tai tik bandymo keliu galima įsitikinti, žinoma kitas klausimas-pinigai. Be to, koks Mirenos integravimo tikslas. Jau antrą kartą ,,nešioju,, Mireną, nes man yra nustatyta genetinė liga dėl kraujo krešumo patologijos. Viskas lyg ir nieko, jokių ryškių fizinių skausmų nėra, tačiau mane labiausiai vargina psichiniai simptomai, kurie neleidžia tinkamai egzistuoti: dirbti, mąstyti(sulėtėjęs), dėmesį sunku koncentruoti, jaučiu fizinį nuovargį, pastovų pykinimą, ir dar neaiškios kilmės simptomus, kurie mane nervina. Mieguista, krečia kartais vidinis tremoras. Net negali įvardyti kas per išsiderinimas. Tai man sunkiausia atlaikyti, bet privalu, nes kitos išeities nėra. Šiaip, kas ketina Mireną integruoti į savo kūną, atsižvelkite į nuomones ir būtinai apsispręskite pačios dėl jos reikalingumo. Tai vistiek yra žala visai mūsų organizmo hormoninei struktūrai, pakinta kitų rodikliai levonorgestrelio įtakoje. Manau nuo pastojimo - prezervatyvai geriausia. O kontraceptikai? Nėra statistinių duomenų apie jų naudą ar žalą, nes jie globaliniu mastu sukurti palyginti nesenai, t.y. apie 1970 metais, Feministinio judėjimo laikmečiu. Niekas nežino, kaip paveiks hormonai/kontraceptikai ir kokią žalą turės mums visoms ateityje. Aš jos tikrai nenoriu, bet tos,kurios turi pasirinkimą - veikite kitaip.
grazina
2011-01-26 20:28
mireną po antro gimdymo nešiojau visus 5 m., šeip mėnesinės po kiek laiko visai dingo - ir kai pasakiau savo homeopatui (gydausi savo lėtines ligas) kad nebesergu, tai jis pakraupo - sako Jums 33 m., o jau iššaukėt su ta Mirena sau klimaksą - kas yra tokiam amžiui labai nesveika... tai va ir aš pakraupau. Dabar po mirenos išemimo praėjo 1 m. - tai iš karto labai gausiai kraujuoju per mėnesines ir atsirado mioma... manau kad už tai turiu būti "dėkinga" mirenai...
ji_
2011-01-07 11:28
jokia dilgeliu arbata ar citrina nepadeda panaikinti tepliojimo, kaip teigia straipsnyje gydytoja. Vargstu jau 9-tas menuo. Gal kas zinote kokiu priemoniu ir kiek ilgai jums truko vadinama adaptacija?
vilma
2010-11-27 13:09
Nesioju mirena pusatru metu, menesiniu beveik nera tik patepliojimai 5 mazdaug dienas. As patenkinta, man 32 metai.Svoris stabilus ir netikiu, kad del spirales gali dideti. manau nuo maisto kiekio jis auga.Zinau moteri kuri jau 3 isidejo mirena. Taip, kad kiekvienai skirtingai veikia.
egle
2010-11-10 14:40
su nova-T pastojau dabar turiu 1,5 m dukryte.po kurio laiko isidejau Mirena,ja turiu jau metai.per paskutini ginekologine patikra gydytoja nerado spirales siuleliu.dabar laukiu laisko su paskirtu laiku ligonineje,kad persviestu ir issiaiskintu,ar spirale dar manyje ar as ja pameciau.taigi brangiosios-esu issigandusi ir nezinioj-laukiu ir tikiuosi kad ji iskrito,nes bijau jei viduje,tai tikriausiai ja kazkaip is ten trauks lauk...
ugnė
2010-11-05 01:09
aš su mirena kankinuosi jau 2 metus, tokį vargą užsikroviau nuo pat įdėjimo prasidėjo ir niekaip nesibaigia tepliojimai,pilvo skausmai,nuovargis ,silpnumas po pirmų metų nuėjau pas ginekologę tai ši man net 7 receptus išrašė ,išmečiau ir nuėjau privačiai paprašiau kad išimtų ,bet taip išėjo ,kad dar įkalbėjo sako gal dar susitvarkys liepė dar mėnesį gerti ir kontraceptikus.Tačiau savijauta kaip ligonės jau ryt važiuoju kad be kalbų išimtų, esu labai nusivylusi garsiaja mirena.
Odeta
2010-10-17 23:36
Mirena jau naudoju 1,5 metu. Siaubas kazkoks. Cista buvo atsiradus, vaistus teko saujom ryti. Visa ta laika, kai turiu sia spirale tepliojuos be perstojo, o kai ateina sirgimo metas, tai kraujuoju baisiausiai 10-14 dienu. be viso to svorio 5 kg priaugau. Zodiu- pinigai i bala ismesti, jau geriau buciau paprasta spirale isidejus uz 100 lt, o ne uz 700 lt.
D:
2010-10-02 11:52
aba diena,man 42 metai , turiu spirale Mirena isidejusi pries 2 metus ,ir menesines is tikro buvo vos pastebinos is pradziu kokius metus laiko,dabar trunka 2 savaites ir normaliai kraujuoja,ka daryti,ar tai normalu?man sake kad menesiniu nebebus uz puse metu.Aciu
Ilona
2010-09-23 00:02
Turiu paprasta varine jau 3m.ir labai patenkinta.Gal tik kelis men.gausiau kraujavo per menesines įr susitvarko.Man rekomendavo ginekologe,sąke kad nuo hormonines tikrai prįaugsiu ir pabandyciau NOVA -T na man tai liuks!!aciu daktarei
Ilona
2010-09-22 23:59
Turiu paprasta varine jau 3m.ir labai patenkinta.Gal tik kelis men.gausiau kraujavo per menesines įr susitvarko.Man rekomendavo ginekologe,sąke kad nuo hormonines tikrai prįaugsiu ir pabandyciau NOVA -T na man tai liuks!!aciu daktarei
Jorė
2010-08-27 22:01
aš jau antra karta įsidėjusi mireną .Pirma karta lyg ir nieko blogo nejauciau. Man 36 metai ir trečiai dukreliai 1.5 metų.Tad po jos vėl įsidėjau.Jau nesioju virš metų,bet man jau po pusmečio pasidarė blogai:nerimo priepoliai,nezinojau,kas darosi neradau vietos,galvojau,gal pogimdyvinė depresija prasidėjo,net gėriau antidepresantus,pradėjo augti svoris,potraukis dingo mylėjimuisi ir t.t.tad ja išsiimiau.
olga
2010-08-19 19:34
mergaites,is savo patirties galiu pasakyti su Mirena labai patogu,man ji lyg ir tiko,bet per 2 metus + 10 kg,dabar isemiau per 2 men - 2 kg. sekmes
li
2010-08-16 09:29
jau 2.5 metu turiu mirena,bet tepliojimai kiekviena menesi ir tesiasi apie 10 dienu,o kartais ir daugiau.pastoviai uzdegimai,o dabar is viso prasidejo normalus kraujavimas.buvau pas gydytoja,tai tipo viskas tvarkoj,viskas savo vietoj.vel eisiu,bet pas kita gydytoja,gal jau reik mastyti isimti mirena.jauciu,kad kazkas negerai :(
dana
2010-07-01 21:11
noreciau paklausti,kiek metu galima nesioti paprasta spirale.
dana
2010-07-01 21:05
noreciau paklausti,kiek metu galima nesioti paprasta spirale.
inga
2010-05-24 13:03
Aš už "Mirena". Jau penkti metai, kai ramiai gyvenu, nesijaudindama ar pastosiu ar ne. Dėl sveikatos taip pat jokių nusiskundimų. Kai "sergu" tai truputi teplioja, o prieš tai buvo skausmingos ir gausios mėnesinės. Ačiū kompanijai, kuri sukūrė šią spiralę.
asta
2010-04-25 09:46
man spirale ideta 2006 m, kraujavimas gausus , man ji netiko...
aura
2010-04-09 23:53
labas
as taip pat gyvenu airijoje, ir galvoju isideti mirena gal galetai parasyti adresa kur tave apziurejo
kate63
2010-04-08 09:18
Man "Mireną" įdėto kovo 10 d. 10 dienų rudai tepliojo, paskui prasidėjo lyg ir mėnesinės, kraujuoju tai mažiau tai daugiau šešiolikta diena. Kai gydytojas įdėjo "Mireną", perspėjo, kad mėnesinės pirmus tris mėnesius gali testis 20 dienų. Šiaip dėl svorio priaugimo gal ir anskti kalbėti, tik pajutau, kad atsirado apetitas, nes nuo praėjusių metų kovo mėnesio, kai prasidėjo neapsakomi kraujavimai, buvau netekusi apetiko, kartu ir svoris buvo kritęs. Valgydavau tiek per prievartą, kad netekčiau dar daugiau kraujo. Beje, prieš dedant "Mireną", gydytojas buvo liepęs pasidaryti visus tyrimus: onkocitologinį, ištyrė gimdos kaklelį (atliko kolposkopiją), kai šių ligų nėrado, dariausi tyrimus, ar nėra kokio nors grybelio ir, svarbiausia, ar nėra uždegimo. Grybelį ir uždegimą tepinėlis parodė, gydytojas išrašė vaistų, tada dar kartą darė pakrtotinį tyrimą, o tada jau dėjo "Mireną". Todėl nei pilvo apačios, nei strėnų neskauda, nei krūtų tempimo po "Mirenos įdėjimo nejaučiu.
rasa
2010-03-13 15:40
man 38 metai mirena nesioju jau penktas menuo,ir nieko gero.kasdien tempia skuda pilva,o dar tie tepliojimai nezinai ar tai jau menesines ar dar ne,nes jau kaip prasideda tai niekaip nesustoja,o dar tas didelis krutu skausmas kad negali net prisiliest.jau uzaugo 4,75cm cista kazin ar jau nereiks operuot.gydytojai sako dar pakentek gal dar prisitaikys,o as jau nezinau gal jau neiskentesiu.tai va moterys nevisoms ji tinka .daiva
2010-02-25 17:56
Spiralę įsidėjau prieš tris mėn.Ir prasidėjo košmaras-2 savaites sergu, 2 ne, bet iš tos ,,nesergančios" savaitės reik išmest dar 1 savaitę, nes tada nežmoniškai skauda krūtinę.Jau nekalbu apie tai, kad amžinai mažiau ar daugiau skauda... Nežinau ką daryt: ar jau eit ir imt ją lauk, ar dar atsitiks kažkoks stebuklas.Priaugo svoris- 2 kg. ir man atrodo, kad dar pučiuos, nors stengiuos maisto vartojimą kontroliuot.Be to, kažkas ir su nervais pradėjo darytis...Ką daryt? Ar laukt?
daiva
2010-02-25 17:49
Spiralę įsidėjau prieš tris mėn.Ir prasidėjo košmaras-2 savaites sergu, 2 ne, bet iš tos ,,nesergančios" savaitės reik išmest dar 1 savaitę, nes tada nežmoniškai skauda krūtinę.Jau nekalbu apie tai, kad amžinai mažiau ar daugiau skauda... Nežinau ką daryt: ar jau eit ir imt ją lauk, ar dar atsitiks kažkoks stebuklas.Priaugo svoris- 2 kg. ir man atrodo, kad dar pučiuos, nors stengiuos maisto vartojimą kontroliuot.Be to, kažkas ir su nervais pradėjo darytis...Ką daryt? Ar laukt?
egle1
2010-02-24 17:54
MIRENA spirale nesiojau 15 menesiu.Puse metu kraujavau.Kai nustojau kraujuoti prasidejo bedos.Makstis issausejo kaip popierius, niezejo, persejo ir degino nezmoniskai.Kol neissiemiau kankino grybeliai.Labai skaudejo krutis,negalejau miegoti naktimis.Priaugau 4 kg ir ant veido pradejo zelti balti ilgi plaukai.Esu is provincijos, konsultavausi Kauno klinikose, santariskese, Vilniuje grybo g.Ir visi ginekologai tvirtino, kad tai ne nuo spirales.Grybeli gydziausi kartu su vyru daugiau nei puse metu.Keliones i kitus miestus.Viskas kainavo nezmoniskus pinigus.Kauno klinikose ginekologe man padave susni bukletu, ka as tureciau nusipirkti t.y. lubrikantai, prausikliai, zvakutes.Ismeciau bukletus.Nuejau privaciai ir pasakiau, kad noriu issiimti spirale.Vos man ja islupo.Pasirodo siulu makstyje jau nesimate, buvo sulinde i gimda.Po to, kai issiemiau spirale po 3 dienu pradejo taisytis sveikata.Po savaites be jokiu lubrikantu galejau dziaugtis seksu.Kai issiemiau spirale gydytoja pasake, kad visi isvardinti simptomai gali buti sukelti mirenos.Man ir geriamieji kontraceptikai netiko, todel ir spirale netiko.Atsargiai, moterys, gerai pagalvokit pries vartodamos bet kokius kontraceptikus.Tiesa, nuo veido plaukai neiskrito, nors jau 2 menesiai kaip be spirales.Cia mano istorija, tikiuosi jums taip neatsitiks.Dziaugiuosi del tu moteru, kurioms ji tinka.Sekmes visoms.
mmmmm
2010-02-24 08:37
tai kad ir as turiu isidejus,bet neatsimenu ar man dak skyre kazka gydimui,nes jau 2 metus su spirale,o tik dabar suzinojau kad gali taip buti.
zzz
2010-02-23 21:38
to mmmmm tai visu pirma reikia isigytyt zaizdele, o po to kodel gi ne. Turiu daugiau nei metus ir super
mmmmm
2010-02-23 19:47
noreciau suzinot ar tai tiesa,kad jei pas moteri yra zaizdele tai negalima det spirales nes ji issaukia vezines lasteles?
nataska
2010-02-21 21:25
Jau 3 metus su"Mirena".Pradžioje,kai įsidėjau ją tai pilvo apačią padilgsėdavo ir tepliojimai tęsėsi kelis mėn.Pradžioje,tai psichologiškai keistai jaučiausi:kažkaip keista buvo jausti ją savyje ir dar baugu tiek pinigų sukišus(netiks ar iškris).Bet visi tie nesmagumai liovėsi po kelių mėn.Dabar būna,kad kartais pateplioja,bet tai būna labai retai ir labai nežymiai.O svorio priaugimui hormoninė spiralė jokios įtakos tikrai nepadarė.Pradžioje,kai įsidėjau, buvau kelis kg. priaugus(bet tai greičiausiai buvo nerimo pasekmės).Vėliau nerimui dingus sėkmingai visi priaugę kg. ir dar daugiau jų,ištirpo.Aš tai tikrai rekomenduočiau įsigyti "mireną". Ir pagalvojus,ką reiškia,tie keli mėnesiai šiokių tokių rūpestėlių palyginus su 5 metais, per kuriuos gali neturėt įprastinių moteriškų rūpesčių(kontraceptikų,higieninių įklotų,baimės pastoti).Ištvermės!O svarbiausia,gerai nusiteikti.
lina
2010-02-11 11:15
Skaiciau, bet vistiek nesupratau.Ar galima sia spirale ideti negimdziusioms ? Ar gali buti kokios pasekmes ? Mano mama 13 metu nesiojo varine spirale ir buvo patenkinta,jokiu nusiskundimu neturejo.
gitana
2010-01-23 16:50
man mirena ydeta jau trys menesiai ir as jau nezinau ar daugiau dar as su ja kentesiu.kas diena skauda ,tempia pilvo apacia reikia net nuskausminamuosius gerti,odar krutis skauda net prisiliest negali,ir dar tas kasdieninis tepliojimas,tai gausiau tai maziau nezinai ar jau tai menesines ar dar ne.as manau,kad ji ne visoms tinka.

:)
2009-12-29 18:34
Man 39 m. Mirena labai patenkinta,nes jau bendroje sumoje 7,5 metų nėra mėnesinių, o buvo gausios ir skausmingos, nėra PMS, nereikia sukti galvos dėl neplanuoto nėštumo. Iki šios minutės nepasireiškė nei vienas šalutinis poveikis.
Doloresa
2009-12-08 09:08
Na, ne visoms tinka ši spiralė ir nėra reikalo jos girti. Buvau įsistačius, bet po trijų mėnesių išsiėmiau, nes: ištisai skaudėjo pilvo apačioje( mažas kaklelis), tepė kasdien, tai nesimylėjau su vyru,o kai išėmė, tai kaklelis buvo raudonas, kai-p vyšnia..priaugau per 3 mėnesius 2 kg...Taigi, ne kiekvienai ji tinka. Kolegė džiaugiasi, bet jau atrodo, kaip karvė..gal 20 kg. priaugo.Manau, kad reikia gerai pagalvoti prieš dedant..geraiu jau "plaukiu" per mėnesines, bet man neduria "Mirena"pilve :)
diva
2009-11-01 03:09
as mirena isidejus jau 6 metai ir esu labai patenkinta
Jurika
2009-10-13 18:07
Gyvenu Airijoje,vakar idejo spirale Mirena,bet pries tai paziurejo su kamera ar viskas tvarkoje,ar galima ja deti, tuo paciu paeme biopsija vezio nustatymui,viska dare su pilna narkoze.
Idomu kas bus toliau.
Dalia
2009-09-15 22:22
Mirenoje esantis hormonas trukdo pastoti šiais būdais:
# reguliuoja mėnesinį gimdos gleivinės brendimą, todėl ji esti per plona, kad galima būtų pastoti,
# tirština gimdos kaklelio kanalo gleives, todėl sperma negali prasiskverbti ir apvaisinti kiaušinėlio,
# kai kurioms moterims stabdo ovuliaciją (kiaušinėlio išsiskyrimą),
#
T pavidalo spiralė tiesiogiai veikia gimdos gleivinę.
Tai ištrauka iš anotacijos. Ne kaži ką moralesnė ta priemonė ir už paprastą spiralę. o straipsnis tendencingas. Ypač kai pasitelkiami tokie argumentai, kaip sutaupyti pinigai paketams.
Viktorija
2009-09-08 16:29
man 43 m ir mirena jau antra kart isidejau, labai patinka ir tie tepliojimai matosi tik muvint baltas kelnaites, o kai jos tamsios, tai net suprast neimanoma, kada tos menesines aplamai yra.pradzioje labai kamavo "pienlige", manau, kad tai buvo surista, bent taip galvojau, dabar jau reciau pasitaiko, bet patogumas "super", jau septyni metai, kai jokiu tamponu, jokiu papildomu priemoniu ("adijalu", "klijonkiu" :), kurie per nakti vis tiek neapsaugodavo lovos ciuzinio:) ) zodziu mano organizmas prieme ir jokiu nepatogumu as nejauciu.sekmes visoms ja turincioms:).
Ruta
2009-07-12 20:55
Po pirmo vaikucio nesiojau paprasta spirale 5 metus- po metu gime planuotas vaikutis, po keliu men vel isidejau mirena ir jau metai jokiu problemu neturiu, esu labai patenkinta :)
rasa
2009-07-02 20:40
Mielos moterys,nesioju spirale MIRENA jau 4 metai ir vargo nematau,jokiu uzdegimu,jokiu netikimu ir t.t....nedidelis kraujo tepliojimas manau normalus...Tad is pradziu pabandykit,poto peikit:))))
ausra
2009-06-16 15:32
As mirena isidejau pries metus.Is pradziu lyg buvo normalai(buvo gausios menesines), taciau kuo toliau tuo blogiau ir manu, kad ji man netinka , nes menesines vistiek gausios . Man svoris neauga, o mazakraujyste manau turiu vistiek. su vaistais hemoglobina pkeliu tai vel nukrinta. Nebezinau ka daryt. INVESTICIJA neatsipirko:(
klajokle
2009-06-04 14:06
Mano gine man baisiausiai isgyre ta mirena...bet isvardino tik pliusus o minusu jokiu nepasake...Manau ji gauna naudos uz reklama...Nesidesiu tikrai jos.
ana
2009-04-19 16:51
man su mirena tepliojo visus 5 metus,isigijau dar letini uzdegima,kuris nepasiduoda jokiems antibiotikams,va ir apsauga-prisidariau tiek problemu,kad tik belieka turbut imti gimda lauk
Marisa
2009-04-05 13:11
man po gimdymo gydytoja patare spirale,aisku apie mirena negalvojau nes pinigai tai nemazi,isidejau paprasta ir galvojau 5metus ramu.kur tau-po 3,5metu pradejo skaudet krutys,atsirado isskyru,be iklotu negalejau gyvent.nuejau pas gydytoja(kita)ir ji pasake kad paprastu spiraliu nerekomenduoja nesioti ilgiau nei 3metus,o as datraukiau iki 4 ir turiu dideli uzdegima,2polipus gimdoje ir baisiai nelygia gimdos gleivine.va tau ir apsaugaĄo su ta mirena irgi ikisi 750lt.ir jei netiks ?
dana
2009-01-26 18:58
mirena isidejau privacioj klinikoj,kuri po menesio iskrito-pinigai kaip balon ir efekto jokio
dinka
2009-01-14 18:19
turiu sia spirale metus,ispradziu tepliojo,dabar visai nustojo,neber menesiniu,tik svoris auga nenormaliai,taip,kad medalis turi 2 puses.jei ne svorio augimas,tai mirena liuks gaminys.
inga
2009-01-10 22:59
ar galima nustatyti ar tai moteriai mirena tinka ar netinka. ar yra kokie nors kriterijai..? nes kiek supratau labai retai kuriai nepasirode jokiu salutiniu poveikiu.
violeta
2009-01-02 22:08
as turiu Mirena metus laiko kita savaite einu issimti nuo idejimo pradzios jauciusiu kaip ligone prasidejo migrena, pastovus krutu tempimas,priaugau 5kg ,gyd.sake palaukti viskas praeis bet kuo toliau tuo blogiau,vienintelis pliusas isnyko menesines ir 99 procentu apsauga ,manau tikrai ne visoms tinka
irena
2008-11-20 15:48
noreciau pasidalinti savo patirtimi apie hormoninius kontraceptikus.man 37 metai geriau novinete 8 metus tai dabar kepenyse turiu du agliukus aisku jie nepktybiniai bet iskentejau ikrai dauk buo daryta biopsija ir nustatyta kad taip pakenke hormonai. taip kad atsargiai
Daiva
2008-10-21 10:04
jau 3 m. kai turiu spirale, itariu kad nuo jos susidarė cistos, kurias pastebejo gydytoja jau po metu. blokavimas hormonais nepadejo, teko išoperuoti dvi cistas. Chirurgas sake kad jos pacios tikrai nebutu išnykę. Jis neatmetė galimybės kad tai reakcija į įdėtą spiralę.
nepatenkinta
2008-09-06 16:36
man ir nepatinka tos spirales pastoviai tai teplioja ar dar kas, visokie pieno bakteriju sutrikimai ir t.t
laura
2008-08-12 19:10
pati geriausi mirena as jau 2 metus nesioju,ir patariu kitoms moterims.
birute
2008-08-06 16:47
as mirena nesioju 3su puse metu ir patikekit manim geresnes kontracepsijos tikrai nerasite
dole
2008-05-15 22:42
isidejau mirena pries metus.esu lb patenkinta,nes menesines buna reguliarios,bet tik 1,2 dienas ir visai netrukdo gyventi.o budavo 5 dienas ir gausokos.kai isidejau,keturis men dar patepliojo nelaiku,o veliau,viskas ok.pritariu ginekologei,kad galima skirti premija.
naudojusi
2008-04-28 17:32
as irgi nusivyliau mirena,turejau ja 4 metus,bet nuolat tepliojo,nedingo ir skausmas,po 4 metu issiemiau,nieko gero,dabar ruosiuosi jau operacijai,o is pradziu dejau daug vilciu i mirena,nemanau kad dar ja desiuosi,pagerejimo jug nebuvo,matyt ji irgi ne visiems tinka
nesutinku
2008-04-19 12:54
straipsnis grynai reklaminis. Nepatiko tai, kad gydytoja teigia, jog varinė spiralė sukelia mikroabortus. Iš tiesų varinės spiralės Nova-T anotacijoje aiškiai parašyta, kad ji saugo nuo apvaisinimo. Skirtumas tarp jos ir Mirenos tik tas, kad pastaroji kainuoja 7 kartus brangiau.
raganaite
2008-04-16 22:52
kol kas esu nusivylusi Mirena,nors gydytoja guodzia,kad viskas bus gerai,bet man jau nusibodo kraujavimai ir tepliojimai(4 men.kai ideta,2 savaites kraujavimai,2 savaites ramu)ir taip ketvirtas menuo ...
angele
2008-04-11 21:24
mirenos toks ir yra salutinis pozymis -tepliojimas,bet tai geriau negu pastovios gausios menesines,as geriau ir estrofema,nepadejo,man geriau padedavo dilgeliu arbata,ir vitamino c 1 gr doze,tada tepliojimai trugdavo trumpiau,sekmes visom
jovita
2008-04-10 18:26
as mirena nesiojau 4 su puse metu,tepliojo visa ta laika,ko tik nebandziau,uzkniso ir issiemiau,nezinau geriau gal ir nebus,jauciu,nes po isemimo iskart jau gausiai pradejau kraujuoti,brrr.baisybe ta endometrioze,vien kancios,be to mane dar vargino ir pastovus uzdegimai
alla
2008-03-28 20:40
750lt kainuoja hormonine spirale
lauryna
2008-03-02 21:42
kiek kainuoja toke spirale ir kur butu galima ja ysigyti ar ymanoma nusipirkti vaistineje
ausrine
2008-02-25 09:16
norečiau paklausti, ka daryti kai tepliojimai tęsiasi net 8 men.Viska isbandziau: arbatas, estrofema.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai