Ūžimas ausyse: ar verta susirūpinti?

Beveik kiekvienam bent kartą gyvenime ūžė, spengė ar zvimbė ausyse. Tačiau ar visada į tokius dalykus reikia kreipti dėmesį? Viena mūsų žurnalo skaitytoja pasakoja apie savo problemą ir klausia: „Jau keleri metai man tiek dieną, tiek naktį ūžia ausyse. Ar yra kokių gydymo būdų nuo to ūžesio išsigydyti, ar teks kentėti visą gyvenimą?“ Manau, šis klausimas labai aktualus daugeliui, taigi pasistengsiu papasakoti apie šį simptomą išsamiau
 

Tinnitus –ūžimas ausyse, ir ne tik


Darni klausos ir pusiausvyros organų sistemos veikla užtikrina gerą klausą bei pusiausvyros išlaikymą. Tačiau tai ir viena jautriausių ir lengviausiai pažeidžiamų organų sistemų žmogaus organizme. Jos pažeidimus gali provokuoti įvairūs fizinės ar/ir psichinės sveikatos sutrikimai. Pasirodo, vien JAV ausų ūžimas vargina net 36 mln. gyventojų.
Medicinoje ūžesys galvoje ar ausyse vadinamas tinnitus. Jis apibūdinamas kaip spengimas, cypimas, zvimbimas, dundėjimas, traškėjimas, švilpimas ar pulsuojantys garsai.
Pagal trukmę skirstomas į ūminį (iki 3 mėn.) ir lėtinį (trunka ilgiau nei 3 mėn.).
Dažniausia šis simptomas yra trumpalaikis ir praeina savaime. Tačiau, jeigu vargina nuolatos arba periodiškai kartojasi, reikia susimąstyti. Sutrikimas neretai sukelia klausos susilpnėjimą ar kurtumą.
 

Galimos ūžimo ausyse priežastys


* Sieros kamštis ar kt. ausies svetimkūnis
* Vidurinės ausies uždegimas ir kt. jos ligos
* Klausos nervo galūnėlių pažeidimas (kochlearinis neuritas)
* Amžiaus nulemtas laipsniškas klausos susilpnėjimas, t.y. senatvinis kurtumas (presbiakuzija)
* Aterosklerozė ir smegenų kraujotakos pablogėjimas
* Lėtinė akustinė trauma (išsivysto ilgą laiką esant triukšmingoje aplinkoje, pvz., darbe (statyboje), klausantis garsios muzikos ir kt.)


* Menjero liga (vidurinės ausies pažeidimas, pasireiškiantis ausų užgulimu, ūžimu, klausos praradimu, galvos svaigimu, pusiausvyros sutrikimu)
* Aneurizma (tam tikros kraujagyslės sienelės dalies išsiplėtimas, kraujui tekant tokia kraujagysle atsiranda ūžesys)
* Apatinio žandikaulio-smilkinkaulio sąnario vienpusis ar / ir abipusis pažeidimas (tai aktyviausiai veikiantis sąnarys žmogaus organizme, kuris leidžia, kramtyti, žiovauti)
* Smegenų auglys ar akustinė neuroma (klausos-pusiausvyros nervo gerybinis auglys)
* Vaistai (aspirinas, ibuprofenas ir kt. vaistai nuo skausmo ir uždegimo, kontraceptiniai vaistai)
* Lėtinės ligos (arterinė hipertenzija, nerimas / depresija, cukrinis diabetas, skydliaukės funkcijos sutrikimas, įvairios kraujagyslių (pvz. galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozė ar kt.) ligos)
* Kadangi ausų ūžimą gali sukelti daugybė priežasčių, joms išsiaiškinti būtinas nuodugnus ištyrimas. Visų pirma gydytojų konsultacija (pvz., ausų, nosies, gerklės), neurologo, psichiatro bei kt.). Diagnozei patikslinti gali prireikti audiogramos (klausos tikrinimo) ar kt. sudėtingesnių tyrimų.
 

Kad ausų ūžimas vargintų mažiau


Dažniausia specifinio ausų ūžesio gydymo būdo nėra. Deja, ne visada jis praeina savaime, kartais belieka „susigyventi“ su juo ir pakeisti gyvenimo įpročius.
Stenkitės „užmaskuoti“ ūžesį. Kadangi tylioje aplinkoje jis vargina labiausiai, sudarykite jam „konkurenciją“, pasistatydami šalia radiją ar laikrodį, kurio tiksėjimas padės ūžesį užgožti. Tačiau venkite didelio triukšmo ir garsių garsų.
* Nustokite nerimauti. Pasirodo, kuo labiau „įsiklausoma“ į ūžesį, tuo garsesnis jis tampa. Atsipalaidavimo pratimai, individuali ir kitokia psichoterapija padeda sumažinti stresą ir pakeisti organizmo reakciją į ūžesį.
* Veiksmingi nerimą mažinantys preparatai, antidepresantai bei kt. grupių vaistai; kaip alternatyvą galima paminėti hipnozę, akupunktūrą.
* Kontroliuokite kraujo spaudimą.
* Venkite centrinės nervų sistemos (CNS) stimuliatorių (kofeino, tabako (nikotino)). Kavoje, arbatoje, kokakoloje ir šokolade yra daug kofeino, kuris, kaip ir nikotinas, sutraukdamas kraujagysles, gali pabloginti vidinės ausies kraujotaką.
* Mažiau vartokite druskos
* Nepervarkite ir pakankamai laiko skirkite poilsiui
* Reguliariai mankštinkitės
* Stenkitės nevartoti acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ir jos produktų bei kitų vaistų nuo skausmo ir uždegimo
* Esant stipriam, sunkiai kontroliuojamam simptomui gali būti įstatomi sraigės (vidinės ausies struktūros) implantai ir atliekama jos stimuliacija.
 

Apie vaistus


Ausų ūžimą mažina kai kurie vaistai. Vienas iš jų – vinpocetinas. Tai augalinės kilmės preparatas, sukurtas nedaug pakeičiant iš žiemės augalo (Vinca minor) išskiriamo alkaloido vinkamino molekulę. Tai, kad jo populiarumas neblėsta nuo 1950 metų, kai jis buvo pradėtas vartoti, patvirtina šio vaisto veiksmingumą ir gerą toleravimą.
Šis preparatas pagerina smegenų kraujotaką ir medžiagų apykaitą smegenyse, turi kraują skystinančių, antioksidacinių savybių, t.y. apsaugo nervines ląsteles nuo pažeidimo, todėl lėtina smegenų senėjimą, pasižymi kraujospūdį mažinančiu poveikiu. Preparatas sumažina galimus aterosklerozinius smegenų pažeidimus, palengvina Menjero ligos simptomus, klausą, sumažina galvos svaigimą. Kartu pagerina atmintį, pažinimo funkcijas, galvos skausmą, sumažina pakartotinio insulto riziką, gali pagerinti nuotaiką, miegą.
Teigiamas poveikis pasireiškia po kelių savaičių ar mėnesių. Jo galima vartoti ilgą laiką, nes tai saugus preparatas, neturintis sunkesnių šalutinių poveikių.
Vinpocetino paprastai rekomenduojama vartoti po 5–10 mg 2 ar 3 kartus per dieną. Dėl aktyvinamojo poveikio paprastai jo siūloma vartoti ryte ar dieną. Vartojant kaip maisto papildą, galima pradėti nuo mažesnių dozių..
 

Kreipkitės į gydytoją, jeigu


* Ausų ūžimas vargina nuolatos ar kartojasi periodiškai
* Ūžesys girdimas vienoje ausyje
* Kartu atsirado kitų simptomų (galvos svaigimas, pusiausvyros sutrikimas ar netekimas ir kt.)
 

Profilaktika


* Mažinkite buvimo triukšmingoje aplinkoje trukmę (darbe, laisvalaikio metu)
* Reguliariai mankštinkitės (pagerėja ausies struktūrų kraujotaka)
* Nerūkykite

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Alvydas
2018-03-24 11:46
Laba, 5 metai vargina galvos svaigimas, nevisada vienodas, tai stipresnis tai silpnesnis. Kelis kart per metus po savaite duoda pailsėti ir nesvaigsta niekas. Geriau gausybe įvairiu vaistu ir lankiausi pas visus specialistus, nieks konkrečiai nieko nepasako, tik išrašo daug ir brangiu vaistu. Gal kas žinot kas galėtu padėt, labai pavargau. Ačiu
stasele
2017-06-02 10:26
kreipkities i Aruna Joniski klaipedoje ,taskiniai masazai SU DZOK padeda stasele 5uuuL
asta
2017-02-24 13:32
man tas pats buovo sunaudojau 3 Activaln papildo iakacimus ir padejo . Jokio zvimbimo.
Stase
2015-11-14 20:14
internete buvo parduodamas vaistasTinnitue Stop naudojau visa pakuote labai pagerejo norejau pakartoti dar bet nerandu to platintojo gal kam teko naudoti
kaip gydyti tinnitus
2015-07-08 11:32
Kai jokie vaistai nepadedavo, atsikratyti garso man padejo vienas geras vilnietis, rekomenduotas daktaro. Su juo galima susisiekti pvz. per facebook (tik geriau paskubekite, nes jis Vilniuje buna nepastoviai ir susikaupia eiles norinciu su juo susitikti). Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/pages/tinnitus-gydymas/1631152800455843
slūхas
2015-04-18 19:11
Ūžti pradėjo nuo beats ausinių ūžimo 8|
andzelika
2015-03-01 10:54
noreciau paklausti gydytoju-ar kraujo donoryste gali sukelti uzesy galvoje,vistibuliacijos sutrikimus,pykinima?/nes pries metus buvau 15m kraujo donoru/po po paskutines donorystes isgriuvau,buvo traukulei/atsipeikejusi isgirdau stipru spengesy desineje galvos smegenu puseje iki sio uzia-spengia
Vardas
2015-01-12 21:12
Pas mane ūžia jau kaip 5 metus nieko padaryti negaliu (weird)
tina
2014-11-17 18:11
Siaubingai ūžė,pulsavo,zvimbė,istyre,atliko magnet.rezonansa,audiogramą,patoloijos nerado.Gėriau maisto papildą TONE,jis ganėtinai brangus.Ūžesys išnyko po 3jų savaičių,Gėriau 2mėn.Iki ėip nepasikartojo.
Tinnitus
2014-11-06 11:49
Labas, Rima kur tas jūsų internetinis puslapis norėčiau prisijungti.
Rimute
2014-11-01 18:48
Sveiki.ZIAURIAI PULSUOJANCIAI SVILPIA JAU 2,5METU.jAU SENIAI APEITI VISI GYDYTOJAI TRADICINE MEDICINA IR ALTERNATYVIOJI. TURIU INFORMACIJOS,KAIP TOKIE DALYKAI YRA GYDOMI UZSIENIUOSE.yRA ’’TINNITUS’’KLINIKOS IR IRENGINIAI,APIE KURIUOS LIETUVOJE NIEKS NEKALBA. TURIU INTERNETINI PUSLAPI.MIELAI KVIECIU APSILANKYTI.KARTU GALIMA RASTI ISEITI,ARBA BENT JAU PABANDYTI,ZYMIAI GREICIAU,NEI PAVIENIUI. Rima
viktorija
2014-10-31 20:11
Mano mamai Tinnitus.cia jos grupe.gal prisijungsit.ji iesko pagalbos https://m.facebook.com/tinnittuspagalba
edimunsas
2014-07-29 18:55
Tyriau kaklo kraujagysles echoskopu. Viskas gerai, kraujagyslės švarios.
Noriu pabandyti MRT.
edimunsas
2014-07-29 18:51
Ūžia 7 metus. Gal nuo darbo mokykloje - 11 metų? Dabar kai nedirbu - nepraeina. Bandau visceralinę terapiją - pilvo masažą. Kiek geriau darosi. kai pabūnu ramiai - be nervų, - irgi geriau. manyčiau reikia, kokius metus pabūt kokiame kaime, kur aplink ramu. Turėtų praeiti.
A
2014-06-30 12:09
Man tinnitus jau daug metų Daug kur kreipiausi,bet rezultatai-nuliniai.Paskutiniai-galvos smegenų kraujotakos ištyrimas. Rekomenduota :1.Apykaklės zonos masažas.2.Betaserc.3.Phezam.4.Neurologo konsultacija.Man lietingomis dienomis užesys-maximum 1 :):):):):)
vycka
2014-05-09 23:33
nuo mazens esu padauza kiek kartu galva prasiskeles net neatsimenu daug metu dirbau naru o dabar kai nenardau nesuprantu ar tose ausyse spengia ar uzia .kai tai uzknisa uzspaudes nosi prasiputineju ausis tai narui reikalinga leidziantis po vandeniu ir jum patariu tai judina ausu bugnelius ir yra manksta.tai geriausei daryt baro kameroje bet hur ja rasi nebent klaipedoje tik kazin ar ji dar veikia
Rimantas
2014-05-09 18:08
Neklausykite ’felferiu’,neklausykite!! Nieko jie negali padaryti,tik prirasyti ’chemijos’ kuri visiskai gali suzlugdyti zmogu!1 Ju reikalas ,kuo daugiau ’chemijos’ parduoti,o nuo ko,ir kam skirta,nieks nezino.Nenaudokit ,geriau kreipkites pas adontologa,gal kam pades,patikrins zandikaulio padeti,,dantu sukandima ir gal keletai pades atsikratyti sios problemos be jokiu ’vaistu’ .Tokiu nesamoniu tie ’felferiai priraso,kad baisu skaityti.Neleiskit pinigu be reikalo ’chemijai’geriau sveikai maitinkites,nedepresuokit,sirdi,spaudima pasitikrinkit,gal beda visai ne ausyje??/ Sekmes,nenuleiskit nosies!!(hi)
toja
2014-04-23 15:02
Man jau cypia galvoje 50 metu.Po bambioskes susprogdinimo vaikysteje.Esu jau tiek priprates,kad kai nueinu pas gydytoja su kokia kita problema,vis pamirstu paklausti del to cypimo.Pageriau kiek kavintono ir spjoviau.Kiek cia beliko gyventi...
irena
2014-03-17 21:23
cypia ausyse-galvoje 25 metai operavau ausis keite klausos kauliukus geriau pleciancius vaistus masazus ejau daug tyriaus bet niekas nepadejo o dabar cypia gal 10 garsu visa simfonija taip tenka gyventi nezinau kur kreiptis niekas nesuteikia pagalbos nieks nezino kaip isgyditi kuo toliau tuo labiau stipreja negirdziu net skambucio nes galvole garsiau cypia labai liudna bet taip yra su pagarba irena
vytautas
2014-03-14 23:56
Sveiki man 43m. jau uzia 18metu daugiau priskirciau ,kad galvoje,o stipriau pradejo pries metus visoki tyrimai daryti ir kaklo ir stuburo funkcija zodziu ir svaigimas dabar atsirades svarbiausia tas, kad nieko neskauda ne galvos,o jausmas tas kai atrodo lengvai isgeres butum aisku ir mieguistumas yra tiesiog ieskau atsakymo beveik puse savo gyvenimo nenuleisdamas ranku gal kas padetu sioje situacijoje, pavyks pasidalinsiu su visais mano el. p. vytbil112@ yahoo.com
durni
2014-03-08 06:23
Man ir užia, bet jus keisti.....čia jum nedaktarai.eikit pas daktarus, o ne priiskaitykit vergslenimu ir poto prisigalvosit, kad nieks nepadės...
Ritele
2014-01-24 14:57
Laba diena matau cia jau labai seni uzrasai,bet gal dar kas atsilieps.MAn jau ir 5 menesiai uzia ausyse dabar dar silpna pasidare pykina.Na nuvaziavau po 4menesiu pas gydytoja nustate neurita ausies,dare magnetini rezonansa jokiu pakitimu nerado.PRadejo lasinti laselines 11vnt,3baro kameras,masazai akupunktura niekas nepadejo.Kol lasino lyg nieko buvo o kai nustojo vel pasidare silpna pykina uzia ausyje duria uz jos kartais tirpsta veidas tai nezinau kuom cia viskas baigsis,2menesiams prirase vaistu.Jausmas ziaurus o dar spaudimas mano zemas nukrenta iki 80-60. (weird) Ar kada praeis kaip manot sako uzdelsta viskas.....
Povilas
2013-12-28 18:13
Sveiki,mes lauke su draugais sprogdinom taip liaudiškai tariant bombeškes..Ir man viena sprogo rankoj.Silpna.Kai sprogo puse minutes apsulučiai nieko negirdėjau.Paskui vis vis daugiau.O dabar viską normaliai girdžiu,tik labai labai cypia ausyse.Gal kas žinote kas man gali būti?Arba ką daryti?
stase
2013-12-23 19:06
sesi metukai kai jau gyvenu ir draugauju nesavo valia su ausu osimu,(hooray)(hooray)(hooray)(hooray),jei tik galeciau tai pakeisti............va:):)
Rokas
2013-12-06 17:13
kas gali buti, kad pastoviai ausyse snypcia kaip isjungtas senas televizorius.Viskas atsirado kai truputi susitrenkiau galva, buvo praeje kelias dienas, bet va ,jau svimbia 5 dienas
Elvita
2013-11-07 21:24
Gal kas galit padet! Buvau pas kiniecius ir dariausi masaza.Tai labai smarkiai spaude smilkinius.Visa vakara po to skaudejo galva,kakla,smilkinius ir bjaurus cypimas galvoj,labai ikyriai veikia.Niekad neturejau cypimo galvoj.Ka aptartumet daryti?gal kas susidure su panasia situacija.Kur kreiptis,kas galetu pagelbet nuimt sita galvoj cypima?
Mano el pastas:Elvita70@gmail.com
petras
2013-10-22 01:42
Uzia kairej ausy. Bet pradejo uzti po ausu uzdegimo kuri pasigavau besimaudydamas. Man ta problema yra nuo mazens nes yra iplyses bugnelis todel kai gauna vandens uzpuliuoja. Bet visada antibijotiku pavartoji palasini j ausi ir praeina. Bet sis atvejis kitoks. Puliavimas praejo bet atsirado osimas lyg jura osia ir jis jau kelis men nepraeina. Labai reguoja j garsa. Po triuksmo kuri laika osimas padideja. Po to kiek aprimsta bet vis tiek lieka
Tinnitus
2013-09-24 21:02
Vargstantis su spengesiu ausyse pabandykite testą savo spengesio kuri rasite čia http://www.tinnitool.com/en/tinnitus_analyse/hoertest.php
Dalia
2013-06-03 23:38
Sveiki,mano vyrui diagnozavo akustine neuroma,t,y,gerybini klausos nervo augly,Laima turejo ta pacia problema.Bet jis jau didelis ir operacija kaip sako gydytojai yra sudetinga,ir rizikinga.Operacija turi daryti Heidelberge ,Vokietijoje bet mano vyras nori atsisakyti, bijo pasekmiu kad nesuparalyzuotu veido.Prasau atsiliepti kas turejo tokia operacija ir kaip pasiseke.As bijau tolimesniu pasekmiu jei jis augs toliau ir kas laukia atetyje,
Tinnitus
2013-05-21 18:54
Aš vargstu daug metu su nebepakeliamu spengesiu ausyse 9000-10000HZ gydytojai nieko nebegali padaryt otolaringologas Kauno klinikų pasiulė nupjiaut klausos nervus ir viskas ,o jums siulau jeigu dar nestiprus spengesys ar ūžesys pabandyt 1.Vaistai xanax tikrai padės kažkiek,mp3 nusipirkt relaksacine muzika ypač vandens čiurlenimas tikrai padės, nuvažiuokit i Vilnių klausos technika Pilies gatvė 38-22 arba Kauną klausos technika bandykit ūžesio slopinimo skaitmeninius aparatus arba Pylimo.gatvė 9 ūžesio ausyse kabinetas Irina Arechvo bandykit gal kiek padės.
danguole
2013-05-19 19:17
Man tai uzesys prasidejo po ilgo skrydzio,as taip manau,12 val isbuvau lektuve ir prasidejo.Uzia galva skauda,svaigsta,klausa tyre gerai,nezinau ka ir bedaryti.o galvos skausmas tai skausmas judant,jei stipriau krestelnu ar staigiai pasuku,kas zino kur toki atveju kreiptis? gal kam tai buvo?
audrute
2013-05-10 20:51
man cipe desine ausis per reta perdoda i kaire ausi ,man58 ,daktar...sake no senatves.......................
Monika
2013-04-21 19:43
turiu keleta receptu: 1).sumaisyti vynuogiu acta su vandeniu 2:1,pastatyti ant mazos ugnies,o kai prades garuoti,virs ju palaikyti galva.Reikia daryti vakarais.O nakciai ideti i ausi vatos tampona sumirkyta svoguno sultyse.Uzimas gana greitai praeina. 2).I stikline vandens ipilti 1 valg.s.amoniako.sumirkyti nosine ar servetele ir prideti prie kaktos.Palaikyti 40-50min.Po keleto proceduru uzimas praeina. 3)Paimti 40 gr.pikio uzpilti 100gr.medicininio spirito.Plakti puse val.Paskui 7-9 dienas siltai palaikyti retkarciais pakratant.,nukosti.Tada 1valg.s.uzpilo sumaisyti su 4 valg.s.alyvu aliejumi.pries naudojant suplakti Jame pamirkyti tampona ir ideti i ausi.Laikyti 36-48 valandas. Po desimt-dvylikos proceduru pagereja klausa,dingsta uzesys. Visi receptai is knygutes ’’Isgijimo paslaptys" Visi isbandyti. Linkiu pagerejimo..
roksana
2013-03-24 23:17
mano email ramuter23@gmail.com
roksana
2013-03-24 23:09
Labukas visiems.Man ausyse uzia jau 33 metai,gydytojai nustate klausos nervo nusilpima, geriu Sermion, jis plecia galvos kraujagysles.Dar geriu MARIJOS TREBEN zoleliu uzpila, po viena sauksta du arba tris kart dienoje.Tai zoleliu arbata is Vokietijos, ja uzpilu 1,5ltr samanes ir po dvieju savaiciu galima gerti, puikus vaistas nuo visu ligu.Issamiau parasysiu emaile.
joana
2013-03-16 16:19
labuks,man taip pat pries pusmeti atsirado uzimas kaireje ausyje,ramije aplinkoje pradeda net nuo to uzimo pykinti,apejau visokius gydytojus,kraujagysliu,kardiologus,ausu,nuejau issitirti folio metodu .man pasake kad tai nuo mobilaus telefono,pagalvojau gal darbe labai daug tenka kalbeti mobiliu telefonu ,tikrai telefona laikau prie kaires ausies,bet is kitos puses ,dar nebuvo tu telefonu o zmones jau sia problema turejo nezinau kur dar galeciau kreiptis.
Dalia
2013-01-14 23:06
Ir ūžia ir svaigsta ir pusiausvyra sutrikusi. Viskas išbandyta, tyrimai geri, 2 kart MRT darė ir kraujagysles žiūrėjo. Ir taip greitai bus metai kaip vargstu. Mankštos, homeopatija ir alopatija. Ir vis tiek tas pats. Žodžiu, džiaugiuosi šia diena, nes nežinia, kas bus ryt. Medicina juk klysta ir gal ligos kada ir nemato. Juk nieks nepasakys...
klausa
2013-01-02 20:09
Sveiki...esu susidurusi su tokia situacija.kuri laika spenge ausyje,nuolatinis uzimas, visada ji girdziu,tad nuejau pasidaryti MRT ir rado klauso nervo neurinoma,tai visiems turintiems tokia uzesy ausyje ar galvos dalyje pirmiausiai siulau issitirti,o vaistus gerti tik veliau,jei dariniu galvoje nera,tada galbut naudoti kraujagysles pleciancius ar pan..as su uzesiu gyvenu apie du metus,tad puikiai visus suprantu...siuo metu esu po radioterapijos,jei kam aktualu ir idomu rasykite: mojsana@gmail.com sekmes visiems!
Kamile
2012-12-09 12:10
Sveiki. LABAI PRAŠAU PAGALBOS. Man 15 metų, kai lenkiu galvą į dešinę pusę kairiojoje ausyje girdisi ūžimas, lyg vėjas pastoviai pūstu, bet kai kairioje kaklo pusėje užspaudžiu garsas dingsta. Supratau kad kažkas su kraujagyslėm ne taip. Tėvam nesakiau. Patarkit ar apsilankyt pas gydytojus? Kas gali būt? LABAI AČIŪ. (weird)
viktoras
2012-08-29 10:45
man galvoje jau uzia 40 metu,viska isbandziau ir dar vis bandau ivairius vaistus,bet tur but jau niekas nebepades ,o gal kas zino gera recepta nors ir brangiai kainuotu.
Tautgirdas
2012-08-10 01:05
Sveiki, nežinau ar tai susiję su šia tema, bet man taip pat ūžia kairė ausis. Bet ji ūžia tik tada kai girdžiu kokį nors didesnį ar skardesnį garsą. Ir ar galima tai pagydyti?
Gruodis
2012-07-30 16:18
Kazkas ten rae apie operacija ir ausies nerbo nupjovima... Tikra nesamone, nes ir tokiu atveju imanoma kad zmogus sirdes seselinius garsus, nes kai kuriais atvejais jie atsiranda jau smegenyse.

Nenukabinkit nosies, jei spengimas letinis ir nepagydomas, zmogus su laiku atranda kas jam padeda garsa sumazinti iki tokio lygio kad pripranti ir nebekreipi demesio. Vieniems masazai, kitiems vaistai, tretiems atsipalaidavimas ar rami muzika. Cia labiau psichologinis dalykas. Ne kovoti o tarsi susidraugauti, nes smegenys pripranta [rie trukdziu ir ismoksta juos nufiltruoti. Tik musu paciu mintys neretai tam trukdo.

Man 40 metu o spengia nuo vaikystes. Kartais tyliai o kartais garsiai. Jei imi nervintis del to. garsas tarsi padideja.
Arunas
2012-05-07 20:32
Dirbau kariuomenej nuo saudymu kaip daktarai sako susiaurejo kraujagysle ausyje. Alytaus daktarai apskritai glusiai net neturiu zodziu o padejo tai akupunktura. Jauciausi kaip naujai gimes bet karta nepasisaugojau koncerte ir vel atsinaujino keikiu ta koncerta iki siol, ir gaila pinigu uz akupunktura nes kainavo apie 1000 lt dare Druskininkuose karių reabilitacijos centre
Tinnitus
2012-04-18 18:26
Dar galite pabandyti dėles ,akūpunktura adatėles daugiau jokių paistalų neskaitykit ūžesys nepagydomas jis kamuos iki gyvenimo pabaigos .
Tinnitus
2012-04-18 18:08
Jeigu ūžesys ausyse vienintelė ir paskutinė viltis raminantieji Frontin ,Xanax,Alprozolamas,toliau bandyti skaitmeniniai ūžesio slopinimo aparatai toliau operacija nupjauti klausos nervus ir nieko nebegirdėti.Jeigu ūžesys galvoje gali būti nuo kraujospudžio arba susiaurėje kaklo arterijos.
K,ristina
2012-04-04 10:17
man jau 3 men uzia galva,kazkokia sunki ,pradejo dabar metyti i sonus,ar cia irgi surista su ausim.gal ka patartumete
vladas
2012-03-31 21:01
man uzia abiejose ausyse 14 metu.darytos audiogramos,kraujagysliu tyrimas dopleriu,kompiuterines tomografijos,bet kaip viskas gerai,nieko neranda.isbandziau yr baro kameras,tik efekto jokio.gal kas toliau yra nuejes toj srity?
Ieva
2012-02-13 14:19
Visiems, kamuojantiems ūžesio ausy, kuris atsirado ne dėl ausies traumos. Jei ūžia ausy - gali būti, kad sutrikusi kraujotaka, tad vienas dalykas kurį galite daryti - mankštinti kaklą, kad gerėtų kaklo kraujagyslių kraujotaka, taip pat jei esate linkę į mažakraujystę - naudokite geležies papildus( Asmeniškai aš naudoju Floradix skystąją geležį). Man dar padėjo Triptan forte maisto papildas nervų sistemai. Darant mankštą, rūpinantis, kad nemažėtų hemoglobino kiekis kraujyje ir naudojant papildus nervų sistemai - ūžesys aprimo, nebe taip stipriai kamuoja, miegu ramiau ir jaučiuosi žmogiškiau. Tikrai tikiu, kad ūžesį galimą išgydyti, tik reikia rasti būdą kaip, tad nenuleidžiam rankų :)
auga
2012-02-11 12:28
2012-01-11 man jau 3metai kaip spengia ausyse nezinau kaip gyditi
kestas
2012-01-19 23:17
Sveiki, man pradzio buwo trukusios nosyje kraujagysles r uztrombavo lb stiprei, poto degfnozawo tuberkulioze desniamjam plauti. o db lb uzia kairiajame uasyje duslus uzymas..........ka daqryt? dakrtarai sajke kad nuo taponavimo arba tuberkuliozes...ka daryt?kaip pasalintiuzesi duslu...nebegaliu kenteti :((((
Ieva
2012-01-16 08:41
Mano emeilas ieva.nedzveckaite@gmail.com
Ieva
2012-01-13 00:22
Sveiki. Man 25 metai, ir ūžesys kamuoja jau 6 mėnesiai. Buvau pas gydytojus, bet niekas nieko neranda : kaklo kraujagyslės tvarkoje, klausa tvarkoje, ausytė (ūžia tik kairėj ausy) irgi tvarkoje. Tačiau nerviškai negaliu to ūžesio pakęsti. Dienos metu kai yra aplinkinis triukšmas, ūžesio negirdžiu, tačiau tyloje... Sunku susikaupti, sunku išlaikyti dėmesį, negaliu normaliai miegoti, sunku bendraujant, nes visą laiką viena koja esu tame ūžesy. Jei kas išsigydėt, ar žinot kaip tai padaryt - parašykit man į emeilą, net jei po šio komentaro bus praėję metai ar dveji. Noriu, kad tas ūžesys liautųsi.
meskuts
2011-06-07 12:15
Taip, turiu šitą "gėrį" ir aš.. Per vaikišką kvailumą sprogdindami "bombioškes" kokiu 40 cm atstumu tiesiai nuo dešinios ausies sprogo petarda. Akimirksniu pažeidė klausos nervą.. Pirmas dienas ūžimas buvo tiesiog baisus, buvau "užglušintas" tiesiogine to žodžio prasme, buvo baisu kai kaire ausim girdėjau viską gerai, o uždengęs kairiąją - taip silpnai girdėdavosi viskas dešine.. Pagulėjau vaikų ligoninėj, lašino praplečiančiųjų (kavintono) - ir išties labai pagerėjo. Ačiū geram ir rūpestingam Klaipėdos vaikų ligoninės gydytojui. Silpnas cypimas vis dar yra ir jis išliks toks visą gyvenimą. Nervo pažeidimo visiškai neatstatysi.. Dariausi ir audiogramą po kelių metų: tam tikrame dažnių ruože, ar tai 8000 Hz - yra ryškus girdėjimo sumažėjimas dešine ausim.. Pradžioje pirmais metais po gydymo, tiesiog negalėdavau pakęsti aukštų dažnių (pvz.: pjovimo garso betono diskais lauke, plieno į plieno garso, džiržgėjimo ir t.t.) - tiesiog fiziškai krūpteldavau vos tik išgirdęs kažką panašaus mieste.. Bet laikui bėgant kažkaip "priprato" auselė mano..
aida
2011-05-29 12:03
noreciau,kad atsilieptu Laima,kuri lauke klaisos nervo auglio operacijos,kaip pasiseke,ar issaugojo veido nerva,gal galit parasyt kas operavo,nes neramiai laukiu tokios pat operacijos
N30
2011-05-03 13:33
Pries pusantru metu ir man teko patirti ta uzima spengima kaireje ausyje (buvau net prikurtusi, aciu Dievui, atstate klausa). Viskas prasidejo nuo galvos svaigimo (galvojom seimos pagausejimas.. ;)) bet kai po savaites svaigimo pradejau griuvineti (sutriko pusiausvyra), pagulde savaitei i ligonine - umus kochlearinis neuritas. Aciu nuostabiai daktarei, kad viskas praejo. Beje, ir sveikiem tinka, daug skysciu gerti reikia (as stengiuosi). Nes anksciau daznai skaudedavo galva (nesusimasciau kad del skysciu trukumo). O dabar kuris laikas kaire ranka tirpsta (bijau ir vel kas su kraujotaka).. Negi vel??!!
argentum
2011-04-07 19:07
Va, ir man pusę metų ūžė, kol trūko kantrybė ir apsilankiau pas specialistus. Girdžiu normaliai, tik tas ūžimas iš proto varo. Padarė audiogramą, nustatė neuritą, guldo į ligoninę, nors sakė, kad vargu ar padės. Reikėjo kreiptis pirmosiomis dienomis, tada gali visiškai klausą atstatyti ir tą ūžimą nutildyti.
Sefui
2011-04-02 21:31
Gal kam teko del uzimo ausyse ir kitu lydinciu simptomu tirtis pas kraujagysliu chirurga Povila Pauliuka?Laukiu atsakymo!
Sefas
2011-04-02 09:42
Man 43 metai ir uzia ypac pavasari jau 9 metai taip pat buvau pas nervu, ausu seimos ir net angiochirurga ir ryskesniu pakitimu nemato, tipo galima gyvent,- nieko cia nera, o visai prastai jauciuosi, pusiausvyra prasta, greit pavargstu, akys blogai maitinamos nusilpo, atminties visai nulis beveik kaip sakoma nezinau kada vakaras kada rytas, o gydytojai nieko labai bloga nemato isskyrus akiu gydytoja, kuris sako, kad ieskok kraujotakos sutrikimas yra, o kur dar ieskot, jei visi kiti sako norma??? Spaudimas gerai, girdi pakankamai, na truputi kazkokiu garsu nera, bet tipo galima gyvent, smegenu magnetinis rodo nedidelius pakitimus, bet profesoriai taip pat tvirtina- galima gyvent, na ir po perkunais tokius atsakymus ir jokiu jokiu vaistu ar patarimo...
ula
2011-03-17 15:23
nera vaistu,tik kilpa.29 metai uzia nebeturiu kantrybes sende net vemt taso
Jurate
2011-03-17 09:44
Man spenge ausyse , staigus galvos svaigimas.Kas tai galetu buti?
raimis
2010-10-04 08:18
pries metus buvau apsirges gripu,nuo to laiko ir prasidejes spingesys ausyse.Lor. gydytojas buvo priskyres cavinton,bet nieko nepadejo.kokie vaistai galetu sumazinti uzima.
Laima
2010-09-19 22:25
uze kaireje ausyje gal sesis metus,kol pradejau nedagirdeti ir pajutau, kad pusiausvyra sutrikus ir galvos skausmas kiekviena diena. Buvau pas visokius specialistus,nieko nerasdavo. Pasidariau magnetini rezonansa ir isvados: gerybinis klausos nervo auglys....laukiu operacijos, prarasiu klausa,bet nors skausmas dings.
geras
2010-08-31 21:58
vidmantai tau pagal aprasyma kochlearinis neuritas,kaip ir man,jau sergu apie 20 metu... :( siaip kreipkis pas gyd ,gal dar pades :)
Inceptum
2010-05-20 23:40
Parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai ir itališkus kaina 130 litų. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei sveikų vaikų profilaktikai - eukalipto, mentolio, gebenių, pušų ir kitokios inhaliacijos nuo peršalimo ligų. Komplekte: inhaliatorius, kaniulė, pypkutė, suaugusiojo ir vaikiška kaukutės ir kt.
Pristatome visoje Lietuvoje.
www.inceptum.lt
tiesa
2010-03-24 16:50
uzia desinej ausy ,ypac nakti,negaliu uzmigti,ka daryti
edita
2010-03-11 21:39
jau metai kaip uzia kairej ausyje.buvau pas LOR ir nervu gydytoja bet viskas gerai.ka patartumet.aciu
SKUODĖ
2010-02-12 15:55
Metaiūžia kairė ausis .Klaipėdos gydytoja paskyrė vartoti betasert ir promistar puse metų geriu ir negerėja .AUSIS DUNDA ,ŪŽIA .NEPADĖJO IR KAVINTONO LAŠELINĖ.TAI GAL NIEKAS NEBEPADĖS?
vidmantas
2010-01-24 16:22
spengia ausyse daugiai nei puse metu,daznai maudzia galva,atsirado galvos svaigimas,ko niekados nera buve.jauciuosi nekaip,nezinau kas man yra.buvau pas gydytoja,nieko gero nepasake,lyg viskas gerai.sake jei nepraeis,reikes tirti klausa.laukiu jusu specelisto patarimo!aciu
solvita
2009-05-23 00:47
gal gali man kas padeti,pries 3-4 savaites is ryto atsikeliau ir pajutau kad negirdziu su kaire ausim ir poto pastebejau kad viduje uzia, kitaip as sakau (spingia),ir niekaip nepraeina gyd man israse (Zirtek) tokius vaistus geriu 2 savaites ir nekiek ne geriau ,as jau nebezinau ka daryt ir kur rasyt ir ko klaust,padeki man ,nes tikrai labai blogai nes girdziu tik su viena ausim,Aciu
to GENEI
2009-03-16 20:52
Man eme uzti ryta staiga viena ausy(desine) labai pasijutau nejaukai nes kur be bučiau vis užė ir lauke ir namie tai išgėriau KAVINTON smegenu kraujotakai gerinti ir po trejeto val sumažėjo vakare dar išgėriau ir dabar praejo bet gersiu dar kokias dvi savaites,turbut tai kraujagysliu problema.....
Genė Kulišauskienė
2009-03-16 18:08
man jau panašiai metai laiko ūžia viena ausis kaireje puseje. Kreipiausi i ausu gydytoja, bet sake kad tai ne ausies problema. Geriau ivairius vaistus. O dabar geriu necerum, bet vis dar ūžia. Gal galetumėte ką patarti. ar pasiūlyti kokiu vaistų? Lauksiu jūsų atsakymo. Ačiū.
ilo
2009-01-11 15:24
Po koncerto,kai pradejo uzti ausyse taip ir nepraejo.Buvau pas visus gydytojus,bet viskas tvarkoj,taigi tik lieka susigyventi su siuo uzimu.
Romui
2008-12-03 13:12
yra ausims spec. masažas. Bet įtariu, kad straipsnyje ir rašoma, kad mankštinti visą kūną reikia. ne tik ausimis maskatuoti :)
Romas
2008-11-13 22:07
visais paaiskinimais patenkintas,tikva kas liechia manksta ,tai mankstinti visa kuna ar yra butent ausu manksta ,jaigu yra tai kaip tai daryti Pagarbiai Romas
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai