10 būdų, kaip kelionės gali pagerinti Jūsų sveikatą ir laimę

 

 

Žmonės mėgsta nuotykius ir tyrinėti vietas, meną bei virtuvę. Atsiranda vis daugiau įrodymų, kad kelionės yra naudingos sveikatai ir laimei. Kelionės suteikia džiugią nuotaiką, pilnatvės pojūtį, mažina stresą, stiprina tarpusavio ryšius, suteikia progą užmegzti naują draugystę. Padeda tapti geresniais žmonėmis.

 

Net kelių dienų kelionė gali pakeisti gyvenimą. Nedelskite ir apsilankę ingridatours.lt išbandykite siūlomas savaitgalio, dviejų ar vienos dienos keliones! Ištrūkite į pasaulį ir pamatysite, kaip tai pagerins gyvenimą! Netikite? Žemiau išvardinti argumentai, kodėl keliauti verta, leis į tai pažvelgti iš naujų perspektyvų.

 

1. Stiprina imunitetą 

 

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas su pelėmis parodė, kad jų imuninė sistema reagavo skirtingai, priklausomai nuo aplinkos, kurioje jos buvo. Tai padėjo sustiprinti jų imunitetą! Kai esame neįprastoje vietoje, organizmas susiduria su naujų rūšių bakterijomis ir gamina antikūnus. Jie apsaugo nuo būsimų ligų. Praleistas laikas naujose ar egzotiškose vietose gali būti tiesiogiai naudingas!

 

2. Socialinis bendravimas turi teigiamą įtaką sveikatai

 

Be neišvengiamų ginčų dėl to, kas skaito žemėlapį ar gauna didesnę lovą, keliaudami su draugais ar šeimos nariais stipriname savo santykius su jais. Išbandydami naujus dalykus ir dalydamiesi kelionės akimirkomis, patiriame didesnį artumą. Buvimas namuose be bendravimo su žmonėmis gali užblokuoti jausmus. Kelionės skatina bendrauti su nepažįstamaisiais, dalytis patirtimi, konstruktyviomis mintimis ir sveika kritika. Tai padeda užmegzti gilesnius ryšius ir skatina labiau pasitikėti savimi. 

 

3. Stiprina kaulus

 

Kas galėjo pagalvoti, kad kelionės gali būti naudingos kaulams? Na, ne pačios kelionės, o pakeliui atsiradęs vitaminas D. Dauguma iš mūsų natūraliai negamina pakankamai vitamino D. Papildomas saulės spinduliavimas padeda organizmui pasigaminti vitamino D. Jo reikia gerai kaulų sveikatai ir osteoporozei išvengti. Nesvarbu, ar keliaujame pėsčiomis, slidinėjame, žvalgomės po lankytinas vietas ar ilsimės paplūdimyje. Išvykos metu daugiau laiko praleidžiame lauke.

 

4. Plečia suvokimą

 

Kelionės ne tik naudingos kūnui, bet ir protui. Jos gali pakeisti požiūrį į gyvenimą. Susitikdami su naujais žmonėmis ir pažindami skirtingas kultūras tampame atviresni bei tolerantiškesni. Lankydamiesi naujose kultūrose galite susipažinti su skirtingais gyvenimo būdais ir požiūriais į sveikatą. Naujoje aplankytoje vietoje galite atrasti naudingas vaistažoles, padėsiančias išsigydyti įvairius negalavimus. Arba susipažinsite su alternatyviais gydymo būdais, įskaitant masažus, chiropraktiką ir akupunktūrą.

 

5. Ugdo sveikesnę širdį

 

Nesvarbu, ar skubame per oro uostą, ar nešamės bagažą laiptais į viešbutį,  o gal ramiai plūduriuojame jūroje, atostogų metu esame aktyvesni nei įprastai. Visą dieną būnant judesyje tai puikiai atsiliepia širdžiai. Mokslas nustatė tiesioginį ryšį tarp kelionių ir širdies sveikatos. 2000 m. paskelbtame tyrime Niujorko universiteto mokslininkai nustatė, kad atostogos sumažino vidutinio amžiaus vyrų koronarinės širdies ligos riziką.

 

6. Didina fizinį pajėgumą ir jėgą

 

Kelionės gali būti puikus būdas pagerinti fizinę formą. Dauguma žmonių keliaudami daug vaikšto pėsčiomis. Vaikščiojimas stiprina sveikatą. Tai leidžia iš arti pamatyti neįtikėtinus vaizdus. Galbūt kelias valandas praleisite apžiūrinėdami žinomą muziejų arba pasivaikščiosite po žavų miestelį. Bet koks vaikščiojimas tiks fizinei būklei gerinti. Be vaikščiojimo, keliaudami galite leistis į žygius pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba plaukioti - visi šie dalykai apkrauna raumenis kitaip, nei jie įpratę kasdien.

 

7. Kelias į svorio metimą

 

Padidėjęs svoris yra dažna problema, su kuria susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje. Taip gali būti dėl sėdimo gyvenimo būdo, suvartojamo kalorijų pertekliaus arba hormonų sutrikimo. Sporto salė arba fitneso trenerio paslaugos yra daugelio pirmenybė, siekiant numesti svorio. Tačiau ir kelionės gali padėti išlaikyti formą! Būdami turistai esate linkę per dieną daug vaikščioti arba lipti laiptais. Dėl šios veiklos galite pastebėti palankius rezultatus.

 

8. Geriau suvokiate save

 

Keliaudami patenkame į nepažįstamas situacijas ir bendraujame su kitokiais nei įpratę žmonėmis. Ypač tada, kai keliaujame vieni. Visa tai gali padėti labiau pasitikėti savimi ir geriau suprasti, kas esame. Neseniai Kolumbijos verslo mokyklos atliktas tyrimas parodė, kad gyvenimas užsienyje lemia aiškesnį savęs suvokimą ir padeda suprasti, kokiu gyvenimo keliu einame.

 

9. Stiprina psichikos sveikatą

 

Saulės šviesa, fizinė veikla ir malonūs potyriai kelionėje didina serotonino kiekį. Jis gerina nuotaiką. Vieno tyrimo duomenimis, vien pagalvojus apie suplanuotas atostogas galima pasijusti laimingesniam. Galbūt pagaliau išsimiegojote, nuėjote 10 000 žingsnių ir paragavote senai svajoto patiekalo. Maži dalykai, kuriuos pamirštame pasinėrę į rutiną, kelionės metu mums primena apie tai, kas svarbiausia - mūsų pačių poreikius.

 

10. Mažina stresą ir nerimą

 

Kelionės mažina stresą, nes atitrūkstama - tiek fiziškai, tiek psichologiškai - nuo kasdienio gyvenimo spaudimo. Įprasti važiavimai į darbą ir iš jo, terminai, iki kada reikia priduoti ataskaitas, problemos šeimoje gali užpildyti gyvenimą daugybe stresinių situacijų. Jei didžiąją dienos dalį praleisite namuose, nuobodžiaus protas ir kūnas. Kelionės yra puikus būdas išvalyti galvą ir susidėlioti prioritetus iš naujo. Streso mažinimas prisideda prie ilgesnės gyvenimo trukmės!

 

Įsijunkite do not disturb funkciją. Išsilaisvinkite nuo užstrigusių darbo projektų ir emocijų sūpuoklių santykiuose. Metas leistis į nuotykį. Jei trūksta idėjų, kur keliauti ir ką veikti, daugiau pasiūlymų rasite čia. 
 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai