Kaip sustiprinti imunitetą?

Vėstant orams vis dažniau domimasi, kokiais būdais galima sustiprinti imunitetą ir veiksmingiau apsisaugoti nuo įvairių peršalimo ligų, gripo ir COVID-19 koronavirusinės infekcijos. Svarbu pabrėžti – imuniteto stiprinimas ir organizmo grūdinimas yra ilgalaikiai procesai. Per savaitę to padaryti nepavyks – tai tiesiog turi tapti gyvenimo būdu.

 

Per savaitę to padaryti nepavyks

 

Jei tik būtų įmanoma per savaitę veiksmingai sustiprinti imunitetą, tikriausiai ši paslaptis jau nebūtų jokia paslaptis. Imunitetą reikia stiprinti ištisus metus. Jūsų gyvenimo būdas turi tapti imuninės sistemos sąjungininku. Sveika mityba, judėjimas, streso vengimas, kokybiškas poilsis, pomėgių turėjimas, pakankamas tam tikrų vitaminų ir mineralų suvartojimas padeda palaikyti ne tik stiprų skydą nuo įvairių ligų, bet ir gerą bendrąją savijautą. Jei pastebite, kad pastaruoju metu dažnai sergate, Jūsų imuninė sistema gali būti nusilpusi. Pasistenkite po truputėlį keisti savo gyvenimo būdą ir imunitetą stiprinančias priemones į savo rutiną įtraukti pamažu. Neabejojame, kad vieną dieną tai taps tiesiog maloniu įpročiu ir sirgsite žymiai rečiau.

 

Pasirūpinkite savo mityba

 

Sveika ir subalansuota mityba – imuninei sistemai palankaus gyvenimo būdo pagrindas. Pasistenkite maitintis maistingiau ir... reguliariau. Tegul Jūsų mityboje atsiranda daugiau sezoninių vaisių ir daržovių, uogų, gerųjų riebalų (augalinių aliejų, riešutų, valgomųjų sėklų) ir žuvies. Ne paslaptis, kad dažnas lietuvis suvalgo per mažai žuvies, tad pasvarstykite – galbūt jos trūksta ir Jūsų mityboje? Itin naudingi maisto produktai yra česnakai, svogūnai, imbieras, kopūstai, paprikos, brokoliai, juodieji serbentai, vyšnios, morkos, natūralus jogurtas, žuvų taukai, medus ir kiti bičių produktai. Atminkite, kad didžiausi stipraus imuniteto priešai yra nesveikas ir perdirbtas maistas, žalingi įpročiai ir cukrus. Jei manote, kad Jums trūksta kokių nors vitaminų ar mineralų, galite atlikti specialius tyrimus ir įsitikinti, ar būtų tikslinga juos vartoti. Imuninei sistemai naudingi ir kai kurie augaliniai ekstraktai, pavyzdžiui, ežiuolė, šeivamedis, greipfrutų sėklos, eleuterokokas ir kt.

 

Pasirūpinkite savo miegu

 

Itin didelę reikšmę Jūsų imuninės sistemos pilnavertiškumui turi kokybiškas miegas. Ir, atvirkščiai, miego trūkumas, jo sutrikimai ir poilsio nepilnavertiškumas labai silpnina imuninę sistemą, keičia organizmo adaptogenines savybes, mažina jo galimybes susidoroti su įvairiais ligų sukėlėjais. Pernelyg vėlyvas gulimasis, nepakankama miego trukmė, kokybiško miego trūkumas silpnina ir fizinę, ir emocinę sveikatą, kartu kenkdami ir imuninės sistemos veiklai.

 

Pasirūpinkite kūno judėjimo poreikiais

 

Žmogus sutvertas judėti, tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas šį prigimtinį poreikį dažnai nustumia į antrą planą. Kai kurie asmenys per visą savaitę nueina vos kelis kilometrus, kai reikėtų nueiti mažiausiai 21 km, o geriau – dar daugiau. Fizinis aktyvumas stiprina fizinę ir emocinę sveikatą, padeda palaikyti imuninės sistemos funkcijas, bendrą organizmo tonusą, gerą nuotaiką ir miego kokybę. Ypatingai naudingas judėjimas gryname ore – tai dvigubas grūdinimasis.

 

Pasirūpinkite „apsauga“ nuo streso

 

Kartkartėmis pasitaikantis stresas per daug žalos tikriausiai nepadarys, tačiau įrodyta, kad lėtinis, ilgalaikis ir stiprus stresas yra vienas iš didžiausių kenkėjų, pažeidžiančių imuninę sistemą. Turėtumėte pasimokyti valdyti stresą ir dažniau praktikuoti tokias veiklas, kurios padeda atsiriboti nuo pačių įvairiausių rūpesčių.

 

 

Pasirūpinkite papildomomis priemonėmis

 

Pats įprasčiausias organizmo grūdinimo pavyzdys yra ėjimas į lauką bet kokiu oru. Tačiau drąsesniems gali patikti ir kitas grūdinimosi metodas – kontrastinis dušas. Svarbu žinoti, kad vandens temperatūra neturi drastiškai skirtis ir kad šios priemonės negalima taikyti peršalus ar susirgus kokia nors kita infekcija. Beje, labai naudingas ir kasdienis nosies plovimas. Jis padeda palaikyti pilnavertes nosies funkcijas. Kasdienei nosies gleivinės priežiūrai labai tinkamas Quixx soft izotoninis purškalas su alavijų ekstraktu, kuris tiekiamas patogiose talpyklėse ir labai paprastai naudojamas. Šią priemonę verta turėti kiekvienuose namuose, nes ji pravers ne tik kasdienei nosies priežiūrai, bet ir kenčiant nuo peršalimo, gripo ar šienligės.

Būkite sveiki ir rūpinkitės natūralia savo organizmo apsauga!

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai