Alerginis rinitas tampa vis didesne problema

Alerginių susirgimų visame pasaulyje nepaliaujamai daugėja. Pavydžiui, dar prieš 100 metų šienlige (sezoniniu alerginiu rinitu arba polinoze) sirgo daugiausiai 10 procentų Europos gyventojų, tačiau šiandien šis skaičius išaugęs apie pusantro karto arba netgi dvigubai. Tai reiškia, kad šiandien polinozės paplitimas Europoje itin didelis ir ja sirgti gali net iki 20 procentų asmenų (maždaug kas penktas gyventojas). Vis dėlto jei ši liga diagnozuojama laiku ir ji tinkamai kontroliuojama, tikrai galima gyventi pilnavertį gyvenimą, išvengti gyvenimo kokybės suprastėjimo ir sunkesnių komplikacijų išsivystymo. Pakalbėkime apie alerginio rinito žalą vaikams, nosies plovimo naudą ir specifinę imunoterapiją.

 

Kenčia vis daugiau vaikų – stebimas reikšmingas ryšys su mažesniais pasiekimais

Pastebėta, kad įvairūs alerginiai susirgimai diagnozuojami vis jaunesniems asmenims ir šią diagnozę vis dažniau išgirsta net ir labai maži vaikai. Įrodyta, kad tie vaikai, kurie serga alerginiu rinitu, pasiekia kur kas prastesnių mokymosi rezultatų nei tie, kurie šia liga neserga. Ir visai nenuostabu – juk nuolat tekantis skystas sekretas, įkyrus čiaudulys (kuris gali kamuoti netgi ir priepuoliais), nosies ir akių niežėjimas bei paraudimas, o kartais net ir gomurio patinimas ar pasunkėjęs kvėpavimas tikrai trukdo užsiimti įvairiomis veiklomis, mokytis ir netgi miegoti. Alerginio rinito ir astmos atvejų vis daugiau diagnozuojama darželinukams ir pradinių klasių mokiniams, tačiau šiuos augančius skaičius „pateisinti“ gali ne tik bendras alerginių susirgimų skaičiaus didėjimas, bet ir geresnės diagnostikos galimybės, gausesnės ir gilesnės žinios apie alerginius susirgimus ir nuolat į priekį žengianti medicina.

 

Nosies plovimui turėtų būti teikiama daugiau reikšmės

Nosies plovimas iš nosies ertmių išplauna ne tik didžiąją dalį įvairių bakterijų ir virusų, bet ir padeda kovoti su alergenų ekspozicija. Nosies ertmes itin naudinga išplauti po buvimo lauke, kai žydi augalai arba po darbo dulkėtoje aplinkoje. Geriausia rinktis izotoninės koncentracijos jūros vandenį, nes jis nedirgina nosies gleivinės ir jį galima naudoti taip dažnai, kaip tik to reikia. Vieni tinkamiausių produktų reguliariam nosies plovimui yra Quixx daily ir Quixx soft nosies purškalai (Quixx soft papildytas nosies gleivinę drėkinančiu ir puoselėjančiu alavijų ekstraktu). Quixx nosies purškalas yra natūrali priemonė. Jo sudėtyje yra Atlanto vandenyno vandens su mineralais ir mikroelementais. Jis valo, drėkina ir atkemša nosį visiškai natūraliai – nėra nei pripratimo, nei nepageidaujamų reiškinių rizikos, kurią gali sukelti nosies lašai ar purškalai su vaistinėmis medžiagomis. Tad nosies plovimui reikėtų teikti didesnę reikšmę ir žiūrėti į tai, kaip į naudingą kasdienę rutiną.

 

Specifinė imunoterapija – tiems, kurie stipriai kenčia nuo kelių alergenų poveikio

Vis daugiau vilties teikia specifinė imunoterapija, kuri, priešingai nei aukščiau išvardintos priemonės, veikia ligos priežastį, o ne tik jos simptomus. Tai saugi ir efektyvi gydymo priemonė, kuri ypatingai tinkama tiems pacientams, kurie tiksliai žino, kokie alergenai sukelia nemalonius simptomus ir tų alergenų nėra itin daug. Specifinė imunoterapija klinikinius alergijos simptomus gali ne tik susilpninti, bet net ir panaikinti, ypač jei gydymo rezultatai ypač sėkmingi. Paprastai tariant, šis unikalus gydymo būdas padeda apsaugoti organizmą nuo naujų ir pavojingų padidėjusio jautrumo reakcijų, kurios ilgainiui gali prisidėti net ir prie astmos išsivystymo. Specifinė imunoterapija gali būti ypatingai naudinga tais atvejais, kai pacientas toks alergiškas, kad pakartotinis kontaktas su alergenu gali sukelti net gyvybei pavojingas reakcijas. Šis gydymo metodas paremtas pakartotiniu, kontroliuojamu alergenų skyrimu pacientui, taip po truputėlį pripratinant organizmą prie šių alergenų. Alergenai gali būti nedidelėmis dozėmis leidžiami po oda ar purškiami/ dedami po liežuviu. Paprastai tariant, tai šiek tiek panašu į skiepijimą, nes toks palaipsninis alergenų skyrimo procesas padeda apsaugoti pacientą nuo sunkių uždegiminių reakcijų ir varginančių simptomų, kurie natūraliai atsiranda tuomet, kai organizmas ir vėl patiria alergenų ekspoziciją. Pirmasis specifinės imunoterapijos principas buvo pritaikytas dar 20 amžiaus pradžioje, o dabar, kai šis gydymo metodas jau skaičiuoja antrąjį šimtmetį, jis tampa vis populiaresnis būdas ne tik kovoti su simptomais, bet ir su pačia ligos priežastimi.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai