5 ryto ritualai žvalesnei ir sveikesnei Jūsų dienai

Nuo to, kaip prasideda Jūsų rytas, gali priklausyti visa Jūsų likusi diena. Tad rytiniams ritualams skirkite ypatingą dėmesį. Tikime, kad Jūsų kasdienybė taps daug žvalesnė ir laimingesnė, jei kasdien laikysitės šių 5 paprastų patarimų. Taigi – pradedame!

 

1) Pradėkite dieną šilto ar drungno vandens stikline. Dienos pradžia su kavos puodeliu – didelė klaida. Pirmiausiai dėl to, kad dar neatsibudusi virškinimo sistema. Jei diena prasideda kavos puodeliu, tuomet skrandis gauna nemažą išbandymą, mat nesaikingas kavos vartojimas nevalgius ir nevartojus kitų skysčių yra viena iš priežasčių, kodėl žmonėms išsivysto gastroezofaginio refliukso liga. Tad pradėkite dieną nuo šilto vandens stiklinės – jis padės pažadinti virškinimo sistemą ir visą organizmą, suaktyvinti medžiagų apykaitą, išvengti skysčių trūkumo ir vidurių užkietėjimo. Šis įprotis tikrai labai naudingas ir taikomas netgi Ajurvedoje – išmėginkite jį.

 

2) Įpraskite atlikti bent 15 minučių rytinę mankštą. Reguliaraus judėjimo svarbos šalininkai tikriausiai pritars, kad tai vienas svarbiausių naujos dienos ritualų, tuo tarpu sporto skeptikai sakys, kad tai dar vienas nevertingas patarimas. Tačiau įsiklausykite – nesiūloma dieną pradėti nuo valandos bėgiojimo. Pakanka vos 15 minučių, kad pasijustumėte geriau. Jei Jūsų darbas fizinis ir visą dieną praleidžiate ant kojų, galbūt būtų naudinga atlikti keletą jogos asanų, susikoncentruoti ir pakvėpuoti. Jei Jūsų darbas sėdimo pobūdžio, tuomet pasvarstykite, kokia mankšta būtų naudingiausia. Galbūt sutrikusi ir sulėtėjusi kojų kraujotaka – tuomet rinkitės dviračio mynimą lovoje ar aktyvesnį pasivaikščiojimą. Galbūt skundžiatės nugaros skausmais – tuomet atlikite jos raumenis stiprinančius pratimus, kurie po kiek laiko grąžins gyvenimo kokybę. Tik 15 minučių trunkanti rytinė mankšta iš tiesų gali pagerinti ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą.

 

3) Išmėginkite kontrastinį dušą. Tai puikus būdas pabusti ir papildomai suaktyvinti kraujotaką. Kas 30 sekundžių keiskite vandens temperatūrą – tegul jos skirtumas nebūna drastiškas, nes taip ne tik sukelsite organizmui šoką, bet ir daugiau nenorėsite pakartoti šios procedūros. Rinkitės natūralias, energizuojantį poveikį turinčias vonios kosmetikos priemones. Kvapas – taip pat labai svarbus. Jei nemėgstate medaus ar migdolų kvapo, tokių priemonių tiesiog nenaudokite, nes rytas turi prasidėti kartu su maloniais kvapais ir pojūčiais. Kas savaitę – dvi rinkitės šveičiamąsias kosmetikos priemones, pamasažuokite visą kūną masažine kempine ir patepkite jį maitinančiu kremu.

 

4) Skalaukite burną šalavijų nuoviru. Tai puikus būdas išvengti blogo burnos kvapo ir tokių burnos gleivinės ligų, kaip dantenų uždegimas ar aftinis stomatitas bei natūraliai pasirūpinti ne tik puikia dantenų, bet ir gera dantų būkle. Šalavijų nuoviras padeda palaikyti gerą burnos higieną, mažinti opelių sukeliamą skausmą ir sušvelninti gerklės skausmą. Tai puiki ir visiškai natūrali burnos skalavimo priemonė. Ne be reikalo šalavijų ekstraktas gali būti randamas daugybės burnos higienos priemonių sudėtyje.

 

5) Jei kasdien rūpinatės burnos higiena, kodėl nepelnytai užmirštama nosies higiena? Nosies ertmių švara kai kuriose kultūrose itin svarbi ir ja rūpinamasi ne ką mažiau už burnos ir ausų higieną. Kasdienei nosies higienai rekomenduojamas izotoninės koncentracijos jūros vanduo. Quixx soft yra natūralus izotoninis nosies purškalas su alavijų ekstraktu ir Atlanto vandenyno vandeniu, kuriame gausu vertingų mineralų ir mikroelementų.100 ml yra 28,6 ml Atlanto vandenyno vandens, 71,4 ml išgryninto vandens ir 0,05 g alavijų ekstrakto. Druskų koncentracija yra tokia pat, kaip ir natūrali druskų koncentracija organizme, todėl purškalas švelniai veiks Jūsų nosį. Tai natūrali priemonė, apsauganti ir drėkinanti jautrias nosies sieneles, padedanti tinkamai filtruoti ir drėkinti orą. Juk per nosį oras keliauja į plaučius – mūsų organizmo gyvybės medį, tad nepamirškime kasdien pasirūpinti ir nosies higiena.

Tad ar norite savo dieną pradėti kitaip?

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai