Kamuoja stiprus kosulys? Štai trys galimos jo priežastys

Kosulys yra svarbus apsauginis mechanizmas, padedantis išvengti ir (ar) pašalinti kvėpavimo takams pavojingas medžiagas ar ligų sukėlėjus. Kvėpavimo sistemos dirgikliai gali būti pačios įvairiausios kilmės – ir gamtinės (natūralios), ir cheminės (dirbtinės). Populiariausi pavyzdžiai yra įvairias infekcijas sukeliantys virusai, bakterijos, pirmuonys ir grybeliai, žiedadulkės, cheminių medžiagų garai ar dūmai, dulkės, labai maži ar didesni svetimkūniai, kuriuos pašalinti savarankiškai neįmanoma. Kartais kosulys toks stiprus, kad gali sukelti net pykinimą ar vėmimą. Kokios dažniausios intensyvaus ir ramybės neduodančio kosulio priežastys?

 

 

Kvėpavimo takų infekcija yra įprasta diagnozė 

 

Ši priežastis kaip pati pirmoji minima ne be reikalo – tai viena dažniausių stipraus, miegą trikdančio ir darbuotis neleidžiančio kosulio priežastis. Kvėpavimo takų infekciją sukelti gali ir virusai, ir bakterijos, ir grybeliai, ir netgi pirmuonys. Tikslią diagnozę nustatyti gali tik gydytojas, tačiau infekcinėms ligoms dažniausiai būdingas karščiavimas, gerklės skausmas, bendras negalavimas, sloga, kaulų „laužymas“ ir raumenų skausmai, galvos ir (ar) akių skausmas bei kiti simptomai. Pavyzdžiui, virusinės kilmės infekcijai būdinga skaidri sloga, o esant bakterinei infekcijai nosies sekretas jau tirštesnis ir įgavęs žalsvą ar gelsvą spalvą. Žinoma, simptomai priklauso nuo infekcijos sukėlėjų, nuo ligos eigos bei daugybės kitų faktorių, pavyzdžiui, organizmo sugebėjimo kovoti su liga. Labai stiprus ir vėmimą sukeliantis kosulys gali būti bronchito, plaučių uždegimo, kokliušo simptomas. Priepuolinis kosulys būdingas ir tuberkuliozei, gripo metu kamuoja stiprus, sauso pobūdžio kosulys. Reikėtų nepamiršti ir to, kad skiriasi ir pacientų jautrumas – kai kuriems ir vidutinio sunkumo kosulys jau gali sukelti šleikštulį. Infekcijos gydymas priklauso nuo jos sukėlėjo, pavyzdžiui, esant virusinei infekcijai gali būti skiriamas priešvirusinis gydymas arba tik simptominis gydymas, o esant bakterinei infekcijai paprastai skiriami antibiotikai. Jei bronchuose susidaro klampių gleivių ir jas sunku pašalinti, gali būti skiriami vaistiniai preparatai, skirti atsikosėjimui palengvinti. Puikus pavyzdys yra Flavamed. Jo sudėtyje yra ambroksolio hidrochlorido, kuris veiksmingai skystina bronchų sekretą. 

 

 

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) gali būti netikėta diagnozė 

 

Tikrai ne kiekvienas pagalvoja, kad stiprų ir varginantį kosulį sukelti gali ir su virškinimo traktu susijusios problemos. GERL yra liga, kurios metu rūgštinio pH skrandžio turinys vis pakyla aukštyn ir dirgina ne tik stemplę, bet ir kvėpavimo takus. Būdingas sausas, stiprus ir priepuolinis kosulys, kuris dažnai neleidžia normaliai pailsėti. Kiti simptomai yra raugėjimas, skausmas už krūtinkaulio, gerklės deginimas, nemalonus kvapas iš burnos, nevirškinimo jausmas, kartais šleikštulys ir vėmimas. Su rėmeniu susijęs kosulys susilpnėja ar praeina tinkamai gydant GERL ir vengiant ją sunkinančių faktorių, pavyzdžiui, persivalgymo prieš naktį, netinkamos mitybos, nutukimo, alkoholio vartojimo, rūkymo ir panašiai. Svarbu GERL diagnozuoti kuo anksčiau, mat negydant ligos galimos net gyvybei pavojingos komplikacijos. O ką jau kalbėti apie GERL poveikį gyvenimo kokybei. 

 

 

Ilgalaikio rūkymo sukeltas kosulys yra organizmo pagalbos šauksmas 

 

Aktyviai rūkantys žmonės dažniausiai negali atsiginti sunkaus ir varginančio kosulio. Tai tarsi jų kasdienis palydovas, kuris apleisti gali tik atsisakius šio žalingo įpročio. Mat rūkymo metu susidarantys dūmai yra itin stiprus ir kiekvieną kartą daug žalos sukeliantis kvėpavimo takų dirgiklis.  Rūkymo metu įkvepiama daug nuodingų medžiagų – jos kvėpavimo takus veikia neigiamai. Organizmas mėgina kovoti su toksinėmis medžiagomis. Suintensyvėja gleivių gamyba, o padidėjus jų kiekiui atsiranda ir labai stiprus kosulys, kurio metu mėginama šį bronchų sekretą pašalinti kartu su nuodingomis medžiagomis. Kosulys intensyvus ir dažniausiai produktyvus: atsiranda nemažai skreplių, kuriems pašalinti reikia daug pastangų. Ilgalaikis rūkymas didina lėtinės obstrukcinės plaučių ligos ir kitų sveikatos sutrikimų pasireiškimo tikimybę. Patariama mesti rūkyti ir padėti palaipsniui išsivalyti kvėpavimo takams – tai ilgas ir nelengvas procesas, tačiau verta pasistengti ne tik dėl savo, bet ir dėl aplinkinių sveikatos. Mat tabako dūmai kenkia ir jiems. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

themal ozil
2020-04-03 13:07

Jei kilote nesusipratimų jūsų santykiuose arba jūsų vyras ar žmona paliko namus be svarbios priežasties arba tiesiog sakėte, kad jie nebesidomi santykiais, bet norite, kad jie grįžtų į jūsų gyvenimą, galite nedelsdami susisiekti su rašybos žinovu, vadinamu „Ajayi“. sprendimas, nes jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą po 9 mėnesių atskyrimo nuo jo, protėvių perduodama galia jam. bet kokį rašybos būdą, apie kurį jūs galite pagalvoti, galite pasiekti rašytojo dr. Ajayi svetainėje „whatsApp“: +2347084887094 arba el. paštu: drajayi1990@gmail.com
Marion Rischebe
2020-03-25 16:47
Sveiki draugai, tai yra mano liudijimas. mes susituokę 5 metus ir kartu 9 metus. buvome atskirti 4 mėnesiams. Jis nori ir nenori išgelbėti mūsų santuokos. Mes buvome puiki pora (bent jau aš tuo tikėjau) ir ginčijamės retai. Mėnesius prieš išeidamas iš namų jis buvo toks neaktyvus ir daug miegojo. Supratau, kad jis su kažkuo sieja emocinius reikalus, ir jis patvirtino, kad jį traukia. Tada jis pasakė, kad nebesimyli manęs ir negali su manimi gyventi. Aš mėnesių mėnesius maldavau, verkdavau ir panašiai. Man labai reikėjo pagalbos ir noriu, kad mano vyras grįžtų prie manęs. Aš naršiau internete, kai pamačiau ponios liudijimą, kaip dr. Ajayi, didis rašybos rašytojas, padėjęs išgydyti fibroidą ir sugebėjęs turėti savo vaiką, kuris savo ruožtu atkurta taika namuose. ji nutraukia jo kontaktą ir aš jį nukopijavau, iš pradžių skeptiškai norėjau susisiekti, bet man tikrai reikia ilgalaikio mano problemos sprendimo, todėl siunčiu jam žinutę, paaiškinančią mano situaciją, jis man liepė būti tikram

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai