Natūralios naminės kaukės plaukų puoselėjimui

Kiekvienas nori gražių, sveikų, žvilgančių plaukų, todėl kartais nepagaili didesnių sumų plaukų kosmetikai, kurios pasirinkimas toks gausus, kad tiesiog raibsta akys. Plaukų šampūnas su dilgėlių ekstraktu. Plaukų balzamas su alyvuogių aliejumi. Plaukų kaukė su kiaušinių ekstraktu. Plaukų serumas su pieno baltymais. Plaukų dulksna su linų sėmenų aliejumi... Nesunku pastebėti, kad daugumą paminėtų plaukus puoselėjančių priemonių sudėtinių dalių galima rasti tiesiog namuose. 

 

Kodėl verta rinktis namuose gamintas plaukų kaukes?

Plaukus lepinant natūraliomis medžiagomis galima pasiekti tokių pačių puikių, o kartais net ir geresnių rezultatų, nei naudojant parduotuvėse įsigytą plaukų kosmetiką. Įdomu tai, kad kosmetikos kokybiškumas ne visada priklauso nuo kainos – kartais pigesnės priemonės niekuo nenusileidžia itin prabangiems plaukų šampūnams, kaukėms ar balzamams. Beje, namuose gaminant plaukų kaukes išvengiama įvairiausių kosmetikos priedų, kurių gausu pirktose kosmetikos priemonėse, pavyzdžiui, parabenų (jų kenksmingas poveikis sveikatai yra jau visiškai įrodytas). Kai kuriems patiks tai, kad natūralios plaukų kaukės padės sutaupyti ir pinigų. 

 

Naminių plaukų kaukių receptai

Toliau galima rasti keletą nesudėtingų naminių plaukų kaukių idėjų, kuriomis plaukus lepinti reikėtų maždaug kas dvi savaites. Puikiems rezultatams svarbus kaukių naudojimo reguliarumas. Bet kurią kaukę galima papildyti naudingaisiais aliejais (pavyzdžiui, kokosų, linų sėmenų, alyvuogių, simondsijų, makadamijų) ar avokadu – taip jos taps dar maistingesnės. Beje, prieš mėginant pasirinktą plaukų kaukę reikia įsitikinti, ar nebūdingas padidėjęs jautrumas (alergija) konkrečiam produktui. Jei po kaukės panaudojimo plaukai švelnūs, minkšti ir blizgantys bei nejaučiama jokių galvos odos pokyčių, tuomet, tikėtina, tuos produktus naudoti galima. 

 

Kiaušinis – plaukų mitybai

Geriausia rinktis naminius arba ekologiškus kiaušinius. Riebiems plaukams rekomenduojama naudoti termiškai neapdoroto kiaušinio baltymą, normaliems plaukams – visas kiaušinio dalis, o sausiems plaukams labiausiai tiks tik kiaušinio trynys. Trumpiems plaukams pakaks vieno kiaušinio, ilgesniems – reikės kelių vienetų, kad susidarytų apie 100 mililitrų produkto. Reikiamos dalys atskiriamos arba trynys sumaišomas su baltymu, kol gaunama vientisa masė. Kaukė švelniai įtrinama į drėgnus ir švarius plaukus, palaikoma 15-20 minučių, vėliau kruopščiai išplaunama drungnu vandeniu ir pasirinktu šampūnu. 

 

Juoda duona – sveikai galvos odai

Reikės juodos ruginės duonos – tinkamiausia naminė. Gabalėlį duonos reikia sutrupinti ir užpilti verdančiu vandeniu. Po poros valandų paruošta vientisa masė įtrinama į galvos odą ir plaukų šaknis. Po 15-20 minučių plaukai išplaunami drungnu vandeniu ir tinkamu šampūnu. 

 

Grietinė arba natūralus jogurtas – plaukų žvilgesiui

Šią kaukę paruošti taip pat itin paprasta. Prireiks maždaug 100 mililitrų natūralios grietinės (sausesniems plaukams) arba jogurto be priedų (riebesniems plaukams). Kaukė tepama ant švarių, vos drėgnų plaukų, palaikoma bent 15 minučių. Vėliau išplaunama drungnu vandeniu ir puoselėjančiu šampūnu. 

 

Medus – kenksmingų aplinkos sąlygų nualintiems plaukams

Natūralų bičių medų galima šiek tiek pašildyti šiltame vandenyje, kad jis suminkštėtų ir lengviau pasiskirstytų (medaus jokiais būdais negalima kaitinti). Geriausia naudoti šviežią, vis dar skystą bičių medų. 100 mililitrų medaus ištepami švarūs ir vos drėgni plaukai. Palaukiama bent 15 ar 20 minučių. Vėliau plaukai išskalaujami drungnu vandeniu ir pasirinktu šampūnu. 

 

Ricinos aliejus – spartesniam plaukų augimui

Švelniai pašildytas ricinos aliejus daro stebuklus. Apie 100 mililitrų (kiekis priklauso nuo plaukų ilgio) aliejaus įtrinama į plaukus ir apvyniojama plastikiniu maišeliu arba specialia plaukų kepurėle. Šią kaukę rekomenduojama palaikyti bent kelias valandas, o geriausia – per visą naktį. Vėliau rekomenduojama išplauti plaukus drungnu vandeniu ir švelniu šampūnu. Reguliariai naudojant šį aliejų plaukai augs greičiau, bus sveikesni. Beje, panašiai galima naudoti ir kitus aliejus, pavyzdžiui, varnalėšų, alyvuogių, simondsijų, saulėgrąžų, linų sėmenų – visi jie pasižymi plaukus puoselėjančiomis savybėmis. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai