Padidėjusi prostata: išvengti neįmanoma, o pagydyti galima?

Daugeliui vyresnio amžiaus vyrų, dažniausiai sulaukę daugiau nei penkiasdešimties metų, susiduria su lytinės liaukos – prostatos padidėjimu. Gerybinis prostatos išvešėjimas – tai natūralus procesas, kuris gali paliesti net ir patį sveikiausią vyrą.

Jei vyrą vargina dažnas šlapinimasis, yra susilpnėjusi šlapimo srovė, sunku šlapintis – tai jau gali būti pirmieji simptomai, jog metas užsukti pas gydytoją urologą ir pasitikrinti, ar Jums nėra padidėjusi prostata. Laimei, laiku pastebėjus ir pradėjus gydyti, gerybinės prostatos išvešėjimas yra nesunkiai pagydomas.

 

Kas lemia tuos nemalonius prostatos gerybinio išvešėjimo simptomus?

Prostata – vyrų liauka – įsitvirtinusi prie pat šlapimo pūslės, ji gaubia iš jos išeinančią šlapę. Kuomet prostata didėja, tuomet atsiranda visi tie nemalonūs šlapinimosi sutrikimai: sunku nusišlapinti, kyla dažnas poreikis eiti į tualetą, taip pat vyrai pastebi, jog gerokai yra susilpnėja šlapimo srovė, o kai kada vargina dar ir deginimo pojūtis, skausmas šlapinantis. 

 

Kuomet vyrai domisi ir klausia, kas lemia tai, jog padidėjusi prostata sukelia tokius nemalonius simptomus, verta akcentuoti, jog lytiniai hormonai šioje situacijoje vaidina itin svarbų vaidmenį. Ar žinojote, jog senstant vyrų organizme mažėja vyriškojo hormono testosterono, daugėja moteriškų hormonų, kurie gali padidinti prostatos hiperplazijos atsiradimo riziką? 

 

Tad kiekvienas vyras, kuris pajautė pirmuosius padidėjusios prostatos simptomus, turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Nėra ko baimintis, nes visos procedūros, kurios atliekamos gydytojo kabinete – paprastos ir neskausmingos.

 

Kokie tyrimai atliekami norint nustatyti, ar yra padidėjusi prostata?

Siekiant išsiaiškinti, ar prostata nėra padidėjusi, atliekamas digitalinis tyrimas, kurio metu prostata yra apčiuopa per tiesiąją žarną, o taip pat atliekamas tyrimas ultragarsu, šlapimo srovės tyrimas – uroflaumetrija. Gydytojas, norėdamas nustatyti, ar yra padidėjusi prostata, atliks ir kraujo tyrimą (PSA), kuris turėtų parodyti, ar nėra rizikos prostatos vėžio atsiradimui. 

 

Po atliktų tyrimų, įvertinus tyrimų rezultatus, matoma, ar vyrui reikalingas gydymas. Būtina laiku sustabdyti prostatos didėjimą, nes to nepadarius šlapimo pūslėje gali susidaryti akmenys, išsivystyti inkstų nepakankamumas. 

 

Kaip yra gydoma padidėjusi prostata?

Prostatos padidėjimui mažinti gali būti vartojami nereceptiniai, augalinės kilmės vaistai,  pavyzdžiui, „Prostamol uno“. Šiuos vaistus vyresnio amžiaus vyrai kartais vartoja profilaktiškai, norėdami sulig amžiumi silpstančią prostatą sustiprinti, kad ji ne taip sparčiai vešėtų ir ateityje nekeltų didelių nepatogumų. Ant vaisto informacinio lapelio pabrėžiama, jog vaistą galima vartoti ilgai, nebijant šalutinių poveikių, nes jis yra augalinės kilmės. 

 

Tyrimais yra įrodyta, jog „Prostamol uno“ mažina uždegimą ir gali pristabdyti prostatos išvešėjimą, dėl to vyro nevargina dažnas šlapinimasis naktį, sunkumas šlapinimosi metu, be to, pagerėja šlapimo srovė. 

 

Kartais vyrai tikisi stebuklų ir pavartoją vaistą savaitę ar dvi nemato jokio teigiamo rezultato. Tačiau tai – natūralu, nes norint pasiekti teigiamų rezultatų augalinės kilmės vaistą reikia vartoti ne kelias savaites, bet bent jau mėnesį. Atlikti tyrimai parodė, jog pagerėjimas vyrams dažniausiai yra pajuntamas tik po 4-6 savaičių, o visiškas vaisto veiksmingumas pasireiškia tik po 3 mėnesių. 

 

Tad vyrai, apsišarvuokite geležine kantrybe ir siekite tikslo – pamažu sumažinti prostatos didėjimą. Nepamirškite, jog padidėjusi prostata – tai ne tik dažnas ėjimas į tualetą, tai – kur kas daugiau. Dėl padidėjusios prostatos nukenčia gyvenimo kokybė ir, žinoma, seksualinis gyvenimas. Tad būtina stebėti save ir rūpintis savo sveikata.

 

Mieli vyrai, nekentėkite, neignoruokite intymių sveikatos ligų, gydykitės ir Jums tikrai pasiseks įveikti ligą! 

 

Autorius: Laura Rimgailė (recenzavo gydytojas urologas Titas Simaška www.urologaskaune.lt)

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai