... ir hormonai valdo mus

Testosteronas – pagrindinis androgeninis („vyriškasis“) hormonas, lemiantis daugelio vyriškų lytinių organų, antrinių lytinių požymių formavimąsi ir išsivystymą, reguliuojantis spermatozoidų susidarymą ir vystymąsi, lytinį potraukį. Jo sintezės vieta – sėk-lidės. Daug mažesnė šio hormono dalis sintetinama antinksčių žievėje.
 

Laipsniškas testosterono kiekio mažėjimas vyrų organizme prasideda penktąjį gyvenimo dešimtmetį. Keturiasdešimtme­čiams androgenų kiekis pradeda mažėti apie 1,2 proc. per metus. Ilgainiui atitinkamus receptorius veikia vis mažesnis androgenų kiekis, organizme ryškėja šio trūkumo pasekmės.
Androgenų trūkumui būdingi šie simptomai:
• psichologiniai (bloga nuotai­ka, įtampa, energijos stoka),
• somatiniai-vegetaciniai (są­­na­­rių, raumenų pokyčiai, karščio pylimai, prakaitavimas, mie­go su­trikimai, silpnumas),
• seksualiniai (libido sumažėjimas, erekcijos sutrikimas, silpnesnis orgazmas).
Taigi brandaus amžiaus vyrų gyvenimo problemas dažniau lemia ne būsena „žilė galvon, velnias uodegon“, o visagaliai hormonai, tiksliau sakant – natūralūs fiziologiniai jų pokyčiai. Mažėjant vyriškųjų hormonų, mažėja raumenų masė ir jėga, kaupiasi daugiau riebalų, retėja plaukai, vystosi osteoporozė. Tai vadinamoji andropauzė.
 

Fiziologinei normai palaikyti


Brandus amžius turi ir savų privalumų, ir savų trūkumų. Normalus androgenų kiekis organizme yra viena sąlygų vyrui gerai jaustis visose gyvenimo srityse. Testosterono kiekiui sumažėjus, kinta ne tik vyro išvaizda, bet mąstysena, santykiai.


Jeigu, atlikus tyrimus, tampa aišku, kad testosterono kiekis organizme nepakankamas, gali padėti pakeičiamoji androgenų terapija. Normaliai fiziologinei testosterono koncentracijai kraujyje grąžinti ir palaikyti yra skirtas testosterono undekanoatas (vaistinėse parduodamas Nebido pavadinimu). Tai pirmasis toks ilgo veikimo preparatas – vienos injekcijos užtenka net 12 savaičių. Jo skiriant turi būti įvertinama prostatos vėžio rizika, atsižvelgta, ar vyras neserga prostatos hiperplazija, ar nėra krūtų pakitimų. Gydytojas rekomenduos, koks gydymo būdas reikalingas. Skiriant testosterono pakeičiamajai terapijai, atliekami tam tikri biocheminiai tyrimai.
 

Žinomų specialistų nuomonės apie pakeičiamąją terapiją


Vilniaus universiteto Onkologijos instituto gydytojas uro­
logas habil. dr. Feliksas JANKEVIČIUS:

„Testosterono preparatai gydymo praktikoje vartoti ir anksčiau, tačiau Nebido yra ilgai veikiantis testosterono preparatas. Vienas svarbiausių jo privalumų – stabilios fiziologinės testosterono koncentracijos krau­jo serume palaikymas. Tai labai svarbu, nes išvengiama nefiziologinių hormono koncentracijos svyravimų, kurie gali būti prostatos onkologinių ligų rizikos bei šlapinimosi sutrikimų veiksnys. Tyrimai rodo, kad, vartojant preparatą, testosterono koncentracija netampa didesnė nei fiziologinė norma. Kai testosterono kiekis kraujo serume – fiziologinio lygio (ne per mažas, bet ir ne per didelis), yra mažiausia prostatos hiperplazijos išvystymo rizika. Tyrimai rodo, kad, vartojant Nebido, testosterono koncentracija netampa didesnė nei fiziologinė norma.
Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Vidaus ligų
centro Endokrinologijos sky­riaus vadovas Saulius GRIGONIS:

„Šiuo metu yra veiksminga priemonė – naujos kartos ilgo veikimo vaistai (testosterono undekanoatas). Pakanka keturių injekcijų per metus androgeniniam „fonui“ organizme normalizuoti. Be to, testosterono derinys su viagros tipo preparatais gali būti veiksmingas erekcijos sutrikimui gydyti, esant mažam arba normaliam-mažam testosterono kiekiui ir kai ankstesnis gydymas vien tik vaistais impotencijai gydyti nebuvo veiksmingas.
Aukščiausios kvalifikacijos gydytojas urologas dr. Vytautas KAMARAUSKAS:
„Svarbu, kad testosterono kiekis vyro organizme būtų tam tikro lygio ir nekintamas. Kai jis „banguoja“, kinta ir savijauta bei sveikata. Taikant pakeičiamąją hormonų terapiją, tokio netolygumo galima išvengti. Nebido poveikis gerai ištirtas, atlikta daug tyrimų ir yra įrodymų, kad vaisto kokybė bei pasisavinimas užtikrina reikiamą pagalbą“.
Kauno medicinos universiteto klinikų Endokrinologijos klinikos vadovas prof. habil. dr. Gintautas KAZANAVIČIUS:
„Pradėjusiems vartoti testosterono undekanoato preparato vyrams, kaip jie sako, „grįžta jaunystė“: jie pasitiki savimi, lytinis gyvenimas tampa normalus, grįžta jėgos, gera nuotaika, ir visi sunkumai, kurie atrodė neįveikiami, nugalimi...“
 

Hormono „iš šalies“ poveikis


Jau trečią dieną po injekcijos testosterono kiekis tampa natūralus, fiziologinis. Tai turi teigiamą poveikį. Praėjus kelioms savaitėms po pirmosios injekcijos, kinta savijauta: nebūna nuovargio, pagerėja nuotaika ir darbingumas, sustiprėja libido. Vyras pasitiki savimi, grįžta jėgos. Kinta ir išorė: tampa stipresni kūno raumenys, sumažėja nereikalingų riebalų kiekis.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Arunas
2009-11-19 00:27
Man 36 m. Ar gali tokiame aziuje organizme trukti testoterono?Beveik visi aprasyti testoterono trukumo simptomai atitinka mano savijauta.
Lukas
2009-09-30 12:51
Na man labai gerai padeda vaista kainuojantys apie 60 litu, slaples lazdeles Muse, susileidi vaista i slaple ir mazdaug po 10-15 minuciu atsiranda erekcija.
Aurimas
2007-11-29 00:03
Likau patenkintas straipsiu apie Nebido,nes manau jo man truko. esu 19m vaikinas,prisizaides su steroidais...

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai