Aistra be pasekmių

Vienas iš didžiausią atgarsį sukėlusių TV laidos siužetų paskutiniuoju metu buvo pasakojimas apie pirmąjį ir kol kas vienintelį kontraceptinį pleistrą. Akivaizdu, kad šia veiksminga, saugia ir turinčia daug kitų praktiškų privalumų apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemone moterys domisi. Sulaukėme prašymų apie šį būdą papasakoti žurnale. Į dažniausius mūsų žiūrovių ir skaitytojų klausimus paprašėme atsakyti dr. Lolitos JAKUBAUSKIENĖS.
 

Kaip veikia kontraceptinis pleistras?


Kontraceptinis pleistras, arba tran­s­der­­mi­nė kontraceptinė sistema EVRA, – tai plonas, minkštas, 4,5x4,5 cm dydžio kūno spalvos pleistras, kurio sudėtyje yra hormonų norelgestromino ir etinilestradiolio. Iš pleistro jie pro odą kasdien ta pačia koncentracija patenka į kraujotaką.
Veikimo principas toks pat, kaip ir geriamųjų, t.y. skirtas ovuliacijai sustabdyti. Papildomai atsirandantys makšties gimdos gleivinės ir gimdos kaklelio gleivių pakitimai dar labiau sustiprina kontraceptinį poveikį.
Pleistro privalumas yra tas, kad hormonai nepatenka į skrandį. Šitaip mažiau veikiamos kepenys, nes nesusidaro didelės hormonų koncentracijos. Mažesnė ir medikamentų tarpusavio sąveikos rizika. Pvz., esant sunkiai aknės formai, kartu su kontraceptiku galima vartoti ir tetraciklinių grupės vaistų. Be to, susirgus virškinamojo trakto ligomis, vemiant, viduriuojant, kontraceptinė apsauga išlieka nepakitusi.
 

Kaip pleistras naudojamas?


Pleistrą galima klijuoti ant keturių kūno vietų: sėdmenų, pilvo, viršutinės kūno dalies (išskyrus krūtinę ) arba išorinės žasto pusės. Klijuoti reikia ant sausos, švarios odos ir 10 sekundžių prispausti – tarsi „pašildyti”.
Naudojamas tris savaites iš eilės, keičiant jį kas savaitę, kaskart tą pačią dieną. Po to vieną savaitę pleistras neklijuojamas. Šios savaitės metu prasideda kraujavimas.
Naudojant pirmą kartą, pleistras klijuojamas ant odos pirmąją mėnesinių dieną. Tokiu atveju kontraceptinė apsauga užtikrinama iš karto. Jei pleistras priklijuojamas vėliau, pirmas septynias dienas papildomai reikia naudoti kitas apsaugos priemones.
 

Ką daryti, jeigu ...


Jei pleistras nors ir iš dalies buvo atsilupęs trumpiau negu vieną parą, jį nedelsdamos iš naujo prilipinkite prie tos pačios vietos arba pakeiskite nauju. Tokiu atveju papildomos kontracepcijos nereikia, kitą pleistrą reikia klijuoti įprastinę keitimo dieną.


Jeigu pleistras išbuvo nevisiškai prisiklijavęs ilgiau negu vieną parą arba nežinote, kada pleistras atšoko ar atsiklijavo, jūs galite būti neapsaugota nuo nėštumo. Tokiu atveju kontraceptiko vartojimo ciklą nutraukite ir nedelsdama pradėkite naują, priklijuodama naują Evra pleistrą. Šiuo atveju pirma vartojimo ciklo diena bei pleistro keitimo diena bus kita. Pirmas 7 naujo ciklo dienas būtina naudotis papildomu nehormoniniu kontracepcijos būdu.
 

Ar yra kokių nors amžiaus apribojimų?


Ne, kontraceptinį pleistrą gali naudoti įvairaus amžiaus moterys.
Nustatyta, kad vartojančios geriamuosius kontraceptikus jaunesnio amžiaus moterys neretai pamiršta tabletę laiku išgerti. Todėl kontraceptinis pleistras joms tiktų labiausiai.
Kontraceptinį pleistrą naudoti paprasčiau, todėl moterys paprastai drausmingai laikosi jo naudojimo rekomendacijų.
 

Koks yra pleistro patikimumas?


Klinikiniai tyrimai įrodo, kad kontraceptinis pleistras, pagal Pearl indeksą surinkęs 0,9 punkto, yra toks pat patikimas, kaip ir geriamieji kontraceptikai.
 

Ar nesumažina pleistro patikimumo kokios nors neįprastos sąlygos?


Pleistras išlieka patikima apsauga net ir veikiant karščiui, šalčiui ar drėgmei.
Tai įrodė klinikiniai tyrimai. Jų metu įvairiausiomis sąlygomis moterys naudojo EVRA tris ciklus. Jos kasdien lankėsi saunoje, sūkurinėje vonioje, sportavo, maudėsi... Pleistro veikliųjų medžiagų koncentracijos šiais atvejais, lygiai taip pat, kaip ir įprastomis sąlygomis, išliko vidutinės.
 

Ar gali ši priemonė sukelti kokių nors nepageidaujamų poveikių?


Iš esmės kontraceptinis pleistras toleruojamas labai gerai. Nepageidaujami poveikiai gali būti tokie pat, kaip ir vartojant geriamuosius kontraceptikus: krūtų tempimas, svorio kitimas.
Pleistras, kaip ir bet koks kitas, gali sukelti neigiamas odos reakcijas, bet taip atsitinka labai retai, maždaug tik 0,6 proc. atvejų.
 

Kokie dar šios naujos kontraceptinės priemonės privalumai?


Apibendrinant tai, kas jau pasakyta, galima teigti, kad ją naudojant kiekvienai moteriai gali būti garantuotas patogumas, saugumas, priimtinumas.
Dar keletas pavyzdžių. Esant užsienyje, kontraceptinę tabletę galima gerti tokiu pačiu metu, net jei laiko juosta skiriasi 1–2 valandomis. Kai juostų skirtumas apie 12 val., reikėtų gerti „tarpinę“ tabletę. Naudodamos pleistrą dėl to galite būti ramios.
Pleistras – puiki išeitis ir sergančiosioms lėtinėmis skrandžio ar žarnyno ligomis. Sakykime, jei viduriavimas ar vėmimas prasidėjo per 3 val. po to, kai buvo išgerta tabletė, reikia išgerti dar vieną. Jei viduriavimas ar vėmimas tęsiasi ilgiau, kontraceptinė apsauga nebėra užtikrinama ir patartina naudoti kitas apsaugos priemones. Naudojant pleistrą tai įtakos neturi – patikimumas išlieka nepakitęs. Pleistras, skirtingai nei tabletės, tinkamas ir moterims, kurioms nuolat kartojasi makšties kandidozė.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Gintare
2014-12-02 20:04
Sveikos! dabar tiek cia prisiskaiciau... vartoju si pleistra turbut jau apie keturis metus.. ir viskas kaip ir buvo liuks tik va nei sio nei is to likus savaitei iki menstruaciju prasidejo juodos isskyros..issigandau.. nezinau nei ka daryti gal mesti ji naudoti.. hmm.. gal turit kas kokiu patarimu?
Gintare
2014-12-02 20:04
Sveikos! dabar tiek cia prisiskaiciau... vartoju si pleistra turbut jau apie keturis metus.. ir viskas kaip ir buvo liuks tik va nei sio nei is to likus savaitei iki menstruaciju prasidejo juodos isskyros..issigandau.. nezinau nei ka daryti gal mesti ji naudoti.. hmm.. gal turit kas kokiu patarimu?
Rr
2014-06-26 22:03
Gal ir kvailas klausimas - man labai reiktų kažkaip atidėti mėnesines. Gal nebūtų labai blogai, jei tą savaitę, kai reikia neklijuoti pleistro, užsiklijuočiau naują.
Vitalija
2012-06-22 12:39
Kam reikia sio pleistro, turiu viena dezute atliekama. Pirkau vaistineje, bet man nebereikia. Parduosiu be recepto ir pigiau. 867010637
pandute
2011-09-07 17:05
ten kur klausimas buwo del tu dienu klijavimo.. jaigu ketwirtadieni uzsiklijavai tai to laiko kaip nusiimi wel pabuni be jo ir wel ketwirtadieni uzsiklijuoji geriausia ta pacia wal kure klijavai paskutini
nezinomoji
2011-03-13 22:57

Labas vakaras,

man iskilo vienas klausimas, cia rasoma kad kontraceptini pelistra reikia pradeti naudoti per pirmaja menstruaciju diena. ir taip tris savaites ta pacia diena klijuoti, o po tos 7 dienu pertraukos, reikia pleistra visvien klijuoti ta pacia diena ar vel per pirma menesiniu diena?
Liepa
2011-02-15 09:48
Kokios cia nesamones yra rasomos apie kontracepcija!!! Esu gydytoja (seimos), pati pradejau naudoti kontracepcija piliulemis jau pries 12 metu. DAbar nutariau pabandyt pleistra. Naudoju jau 3 menuo. Del pasaliniu - tai kas parasyta anotacijose yra suprasyta viskas kas ymanoma. Jei jus paskaitytumete kitu vaistu (nuo skausmo - pvz. paracetamolis, kurio yra visose vaistuose nuo gripo "musa" per kepenis, apirinas per inkstu). Kaip moke vienas labai geras profesorius - vaistas be pasalinio yra nevaistas o burnos gaiviklis (pvz. Validolis. Mano brangiosios koleges - del kontracepcijos - jei nutarete pasirinkti hormonine kontracepcija, pleistras yra labai neblogas pasirinkimas kadangi nereikia gerti kas dien o tik karta per savaite. Doze issiskiaria pastoviai - nesokineja, pamirsus prisiklijuoti yra 2 dienu langas. Man tai gerai
Migle
2011-01-23 14:26
Skaitytk informacija pakuotes viduje i veju niekur nematysi :))
MIGa
2011-01-19 19:51
Siame straipsnyje mazai minima apie neigiama poveiki, o jo yra labai daug ir labai rimtu ligu. Siandien nusipirkau, paskaiciau ir nusprendziau nevartot, akivaizdiai parasayta kad didina labai rizikia visokiu rimtu ligu ar net mirti, taip kad jei dabar jums gerai nereiskia kad visada taiip bus.
eglike
2011-01-14 16:08
naudokit, naudokit... tik melskites kad po to vaikuciu turetumet. naudojau pleistra 4 metus, o dabar jau metai su puse kaip stengiuosi kiausides prikelt is mirusiu. mergaites pradedamos naudoti bet koki kontraceptika gerai pagalvokit... ne kiekvienai buna taip kaip man, taciau nemanau, kad as vienintele kuriai taip atsitiko.
edita
2011-01-09 16:56
nieko jis neatlimpa ir sportuoju ir i pirtele einu kiek noriu normaliai prisiklijuokit ir nelips! o del salutiniu poveikiu tai galvos skausmas prasidejo labai stiprus ir noreciau padaryti pertrauka bet kaip ir pora merginu cia minejo - niekur nerandu informacijos kaip saugiai juos nutraukti!!! nors ant lapuko informacinio raso kad nedelsiant nutraukti jei pasireiskia salutinis.. tai gal galima bet kurio metu...
edita
2011-01-09 16:56
nieko jis neatlimpa ir sportuoju ir i pirtele einu kiek noriu normaliai prisiklijuokit ir nelips! o del salutiniu poveikiu tai galvos skausmas prasidejo labai stiprus ir noreciau padaryti pertrauka bet kaip ir pora merginu cia minejo - niekur nerandu informacijos kaip saugiai juos nutraukti!!! nors ant lapuko informacinio raso kad nedelsiant nutraukti jei pasireiskia salutinis.. tai gal galima bet kurio metu...
agne
2010-10-11 20:04
ar nuo evra pleitru gali padideti kraujospudis?
loli
2010-08-21 19:32
norejau pradet naudoti si pleista bet kaip ziuriu geriau nei nepradeti....sitiek saLUTINIO poveikio, gaila man savo organizmo
Inceptum
2010-04-29 11:24
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą. Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
meile22
2010-03-01 20:48
niekada nevartojau kontraceptiku,db.paskaiciau apie pleistrus:( tai ir niekada nebandisiu:)geriause apsauga prezervativai,as taip manau,ir nekenke niekam.
marceliute
2009-08-24 14:48
as visai patenkinta pleistru,naudojau pries nestuma ir dabar baigus maitinti naudosiu,jokiu pasaliniu poveikiu nebuvo,naudojant reikia maziau valgyti ir svoris neaugs.
sniegelis
2009-02-22 15:04
nezinau kaip kam.. as pleistra naudoju jau 6 metai.. pertrauka buvo apie 141 menesiu... pastojau ( nestuma planavom), pagimdziau. 2 men pamaitinau krutim ir vel uzsilipinau pleistra.. man jis labai tinka.. neisivaizduoju geresnes kontraceptines priemones.. nereikia taip daznai prisiminti.. na man tai labai tiko ir patiko
gintare
2009-02-11 15:10
paneles,noreciau perspeti del pleistro salutinio poveikio.as ji naudojau apie pusmeti ir man is pradziu taip pat nebuvo jokio salutinio poveikio,taciau veliau pradejo skaudeti raumenis,bet i tai labia daug demesio nekreipiau,galvojau gal persitempiau?taciau po kurio laiko man imdavo itin smarkiai plakti sirdis,ispildavo saltas prakaitas,na vel galvojau kad cia pleistras niekuo detas.taciau viena vakara mane istiko visas salutinio poveikio pozymiu ”rinkinys”:sirdies plakimas,alpulys,panikos priepuoliai,kraujotakos sutrikimai.na vel galvojau,kad cia pleistras niekuom detas,taciau issityrus krauja(o jis buvo labai geras),paaiskejo jog as esu visiskai sveika.taigi,nusiemus pleistra viskas susitvarke.o salutinio poveikio iskart nejuntama,nes sio pleistro didziausia problema yra ta,kad jis netolygiai isigeria i oda(o tai reiskia kad ir neapsaugo kaip turetu apsaugoti),todel ir salutinis poveikis jauciamas tik ilgesni laika ji vartojus(cia taip man aiskino ginekologe).Bukite atsargios naudodamos si pleistra.
patricija
2008-12-17 16:38
as pleistrus vartoju 1 menesi salutiniu poveikiu neturejau,ir esu jais labai patenkinta.tik esu truputi sunerimusi,nes po 3 pleistro sekancia savaite menesiniu kolkas dar nesulaukiau,ar kam nors is jusu buvo taip atsitike?
jurga
2008-12-08 18:45
Pleistra vartoju jau 3.5 metu, svorio nepriaugau nei kilogramo, nors jau nesu is tu plonuju, bet svoris isliko toks koks buves, kai ismokau pleistra klijuoti tinkamose vietose jis nebeatsilupa man patogiausia klijuoti ant ranokos prie peties, kaip sakant ant raumenu, ir jokio salutinio poveikio.
maziuke
2008-07-23 12:10
as taip pat naudojau pleistra gal kokius 3 men. ir ka galiu pasakyti- dabar kenciu nuo ansvorio- nes is tikruju labai padidejo krutine ir pilvas- jau praejo gal 5 menesiai ir organizmas neatsistato.
o ir menesines buvo tragiskos - juodos...
na bet cia turbut individualus dalykai- nors as- daugiau NIEKADA GYVENIME....

nuo tableciu tai nieko panasaus nebuvo- jauciausi puikiai ir svoris nei kiek nepadidejo
panele
2008-06-12 14:29
si pleistra galima nusipirkt be recepto,jis kainuoja apie 55lt,wakar pirkau,bet dar nenaudojau
drop
2008-05-12 13:45
andy,
deja tavo minimas vezys (t.y.piktybinis navikas) yra daugiaveiksme liga - t.y. ja sukelia ne vien tavo minimos kontraceptines tabletes ar pleistras. Yra toks dalykas kaip genetinis polinkis ar dar daugybe kitu veiksniu, didinanciu rizika susirgti. Taciau gali buti kad viena moteris visa gyvenima naudos ta tavo vadinamaja chemija, bet numirs ne nuo onkologinio susirgimo, o kita ’gyvens sveikai’ (nors nlb isivaizduoju, kaip siais laikais tai imanoma, nes kazkin ar pabegsi kazkur toli nuo oro ir vandens uzterstumo, sugebesi maitintis vien naturaliu maistu ir t.t) ir susirgs. Negalima buti tokiu kategorisku zmogumi, nes skamba kaip bandymas ’praplauti smegenis’ kitiems, o tai ne ka geriau nei farmaciniu firmu reklamines kompanijos. Palikim patiems zmones spresti, kas jiems geriau. Nes po to ateina pas gydytoja vargse mociute su prasymu israsyti jai koki nors ’katino usa’, kuris pagydys ja nuo visu pasaulio ligu.
andy
2008-05-11 22:13
Na visi tie plaistrai yra sintetiniai hormonai, kurie sutrikdo naturalu hormonu balance, kad veliau gali sukelti kruties vezi. Tikrai nei viena sveiko proto moteris neturetu naudoti kontraceptiniu hormonu.
Tokie preaparatai tik krauna pelnus juos gaminacioms farmacijos companijoms ir nuodja jaunus zmones.
tarp kitko, kai kurios kontraceptines piliules yra pagamintos is niesciu kumeliu slapimo, tai merginos pacios pagalvokit ka vartojat.

O bandymas apieti/ apgauti naturalius organizmo procesu turi labai skaudzias ilgalaikes pasekmes, deja apie jas niekas nekalba,
jei norit daugiau free info apie sveikata parasykit emaila
meskute
2008-04-25 11:05
daug kas klausia ar jis prduodamas be recepto taip parduodamas, bet pries pradedant vartoti geriau pasitarkit su savo ginekologu, nes cia mazas dziaugsmas :)
meskute
2008-04-25 11:03
pradejau naudoti pleistra ir atsirado salutinis poveikis, pakentejau pora dienu ir nusprendziau mesti, nusilupus ji krujavimas is maksties neasiliove, o po keliu dienu susirgau menesinemis. tikiuosi prasirgsiu ir pasibaigs man viskas, daugiau gyvenime net neazniuresiu i kontraceptikus :)
loreta
2008-02-19 21:01
ar reikalingas receptas perkant kontraceptini pleistra? kokia kaina?
laura
2008-02-09 16:59
Naudoju 3 sav., bet jis pastoviai atlimpa, pvz., ant pilvo, nuo rubu aplimpa, veliasi
baime
2008-01-04 09:54
Planavau pradeti vartoti kontraceptini pleistra, bet perskaicius siuos komentarus kazkaip fantazija atsoko.gal ir nepagrystai bijau,bet juk ir as galiu patekti y tu nedaugeliu skaiciu,kurioms nepasiseke.bijau.
xxx
2007-12-16 18:28
kaip saugiai nutraukti kontraceptinio pleistro naudojima?
malaja
2007-12-09 16:00
Visos kontracepcijos-nesamones.Pats geriausias budas apsisaugotis nuo nestumo,tai prizervatyvai
jurgaj
2007-11-21 15:03
o si pleistra tik su receptu galima pirkt.prasau atsakykite perkancios.aciu
kriste
2007-11-09 00:08
vartoju pleistra jau puse metu,jokio salutinio poveikio nesulaukiau.gal siek tiek padidejo krutine ir tapo skausmingesne,bet taip esu labai patenkinta.
ruta
2007-10-13 15:20
3 men.,naudojau kontraceptinius pleistrus,viskas buvo lyg ir gerai,bet jau paskutini men.,pradejo be galo niezteti.Teko nutraukti.praejo 2 men.,ir tuos 2men.,as kiekviena diena kraujuoju.manau tas pleistras sutrigde mano normalu gyvenima,daugiau tokiu nesamoniu nevartosiu ir kitoms nepatariu.Nesamone.be to sustorejau.
Rasa
2007-09-04 11:19
sunaudojau 4-tą pleistro pakuotę,pašalinis poveikis nepranyko.Pradėjus jį naudot,atsirado tirštos varškinės išskyros,niežėjimas,anksčiau to nėra buvę.Esu lb.tvarkinga ir man tai yra kančia,jaučiuosi kaip kokia nevala.Su savo vyru,kartu jau 15m.,iki tol jis saugodavosi prez.ir jokių bėdų nebuvo,bėje jis taip pat lb.tvarkingas vyras.Evra plaeistrų nebūčiau pirkus,bet po krūties operacijos(fibroadenoma),ginekologe patarė naudot kontraceptikus,nes sakė,kad man trūksta vyriško hormono ir mastopatija praeis.Per 4men.priaugau 11kg.,bet su tuo jau susitaikiau,lytinis aktyvumas pablogėjo,tapau kazkokia nervinga.Reikia naudot,o negaliu,ka daryt?
laima
2007-08-14 13:39
as naudoju jau du menesius kontr.pleistra.antro menesio trecia savaite pradejau kraujuoti ir pasireiske pilvo skausmas...tai tesiasi jau kelias dienas...erzina skausmas ir nezinau ar cia normalu...gaila,kad nera linijos kur gali imti ir paskambinti kokiam ginekologui ir bent per telefona pasikonsultuoti,nes pas savo ginekologa neimanoma prieiti greitai...tai nezinau ka ir begalvoti.jei pradejus nauja cikla vel tas pats bus,tai teks nutraukti,o jis siaip man labai patiko,patogu...bet keista,kad pirma menesi buvo viskas ok,o dabar kazkas pasidare...na arso,kad gali buti salutinis poveikis,bet kad toks skausmingas tai netikejau...
Vilte
2006-10-22 12:31
Mielos moterys ir merginos, atsipeikekit ir venkit tokiu budu saugotis nuo nestumo. Bet kokie harmoniniai kontraceptiniai preparatai jusu organizme sukelia pastovia dirbtinio nestumo busena- stai is kur nuotaiku kaita, depresijos, o ka jau kalbeti apie fiziologines pasekmes. Vartojau kontraceptikus 12 metu- pacius saugiausius, patikimus. Lyg ir buvo neblogai, kol pagaliau sulaukiau rezultato- gimdos kaklelio vezio. Taip dievinami kontraceptikai yra viena is sio vezio priezasciu- kitu mano sveikame gyvenimo bude neimanoma aptikti. Tad galvokit, ar verta del to tapti onkologiniu ligoniu. Sekmes visoms :)
kornelija
2006-10-01 22:12
Kontraceptini pleistra vartoju jau trecia savaite pirma savaite viskas buvo gerai, bet nuo antros prasidejo kraujavimas ir maksties kraujuoja kas diena nelabai gausiai, bet visgi kraujo yra nezinau ka daryti ar tai blogai ?
tiesa
2006-09-05 19:49
man idomu,kodel straipsniuose apie hormonine kontracepcija minimos tik teigiamos sio budo savybes!? kodel garsiai neskialbiama apie tai,jog ilgiau pavartojus kontracepcines tabletes ar pleistra mergina gali tapti nevaisinga,nes ilgainiui jos organizmas pradeda gaminti chemines medziagas,kurios atmeta t.y. zudo spermatozoidus,patekusius i merginos organizma ir ji nebegali pastoti... taigi daugiau tiesos! bet kokia sintetika yra NUODAS!
naudotoja
2006-09-05 13:58
o man tai super viskas. naudoju daugiau kaip 1.5 metu. Pastoviai lankau baseina, ziema kas savaite sauna ir jokiu bedu. Tiesa buvo atlipes m po povandeninio masazo, bet tokia srove, kad ir oda galejo atlipti :))... Tik va su krastais tai tiesa- krastai truputi atlimpa, bet jokio poveikio nera...
Klausimėlis
2006-09-04 18:27
Ir aš norėčiau sužinoti kaip taisyklingai nustoti jį vartojus? Kad po to pasekmių nebūtų?
as
2006-08-31 20:29
Del pleistro atlipimo tai tiesa, man daznai atlimpa krastai, o yra buve kad ir visai nukrito.
nepatenkinta
2006-07-27 17:16
o kodel as nei viename ”nuostabiame” straipsnyje neradau informacijos kaip ji nustoti naudoti?!man jis tikrai sukele epageidaujama poveiki.ir ne viena!taip, jis tikrai visuomet atlimpa, man ziauriai skauda krutis nuo jo ir...+ 13 kg = nebemanau, kad jis toks tobulas. tai gal kas nors zinot kada geriausia butu ji atsiklijuoti?...
kontr. pleistro naudotoja
2006-07-11 15:52
Sveiki, norėčiau paminėt vienintelę ir svarbiausią priežastį, kodėl aš nebenaudoju kontr. pleistro - ogi jis pastoviai atlimpa, o ta ”propaganda” kad gali su juo maudytis kiek nori, sportuot, pirtelėj sėdėt ir t.t. visiškas melas. Jis man atlipdavo pastoviai, vos tik kartą nusiprausdavau, o žinant kad 3 leistriukų kaina ~40lt, kiekvieną kart jam atlipus reik klijuot naują...tai patys paskaičiuokit...daugiau jokių pleistrų...never...
ziv
2006-06-30 21:59
o ziv tai ne pasekme?
galdaktaras
2006-06-29 13:25
Nieko naujo, vistiek žudymas ir tiek.
intrigele
2006-06-27 21:05
Ar jusu minetas kontraceptinis pleistras garantuoja sauguma jaunoms panelems dar neturejusioms lytiniu santykiu?Ar jos gali ji naudot ir nebijot,kad pirmas kartas bus lemiamas?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai