Bateliai tik jūsų kojoms

Stilingi ir madingi batai – vienas mano garderobo atributų, kurio paieškoms niekada negailėjau laiko. Tik tokius surasti pastaraisiais metais darėsi vis sunkiau – daugiau dėmesio ėmiau kreipti ne tik į bato modelį, bet ir į jo patogumą. Turiu ir keletą pėdų bėdelių: plačią pėdą, aukštą keltį ir aviu 42 dydžio batus. Padėtis be išeities užėjus į eilinę batų parduotuvę, tačiau...
 

Dažnai praeidavau pro batų parduotuvę, kurioje, supratau, prekiaujama prancūziška avalyne, tačiau nedrįsdavau į ją užeiti – ar nepasijuoks, kai paklausiu, ar yra 42 dydžio moteriškų batų? Juk prancūzės visos smulkutės ir avi tikriausiai Coliukės batelius...
Tačiau šį pavasarį, žvilgterėjusi į savo batų lentyną, supratau, jog atšilus orui „juodai“ neturiu ko apsiauti: dveji bateliai nupirkti „dėl grožio“ ir paėjus porą šimtų metrų mano kojas surakina replėmis, o dėvėtus pernai galiu apsiauti nebent vesdama šunį pasivaikščioti – jie beviltiškai praradę moteriškų batų formą. Turiu susirasti patogius, gražius batelius ir daugiau nepirksiu tokių, kurie tinka tik gulėti lentynoje! – pasakiau sau ir nupėdinau tiesiai prancūziškų batų parduotuvę.
Tik įžengus į ją nustebino didžiulis moteriškų batelių asortimentas (kaip vėliau sužinojau – KOKYBIŠKŲ už PRIEINAMĄ KAINĄ!). Konsultantė nenustebo, kai paklausiau, ar atsirastų 42 dydžio, ir iškart pasiteiravo, ar keltis aukšta ir kokių batelių ieškau – kasdien dėvėti ar išeigai? Valandėlę net sutrikau: ar išties galiu rinktis ir toliau pasakoti apie savo pėdų defektus?! Pasirodo, parduotuvėje „Bordo stilius“ ne tik galima, bet ir reikia kalbėti apie savo kojų trūkumus, drąsiai išsakyti norus ir išeisite avėdama elegantiškais prancūziškais bateliais. Aš taip ir padariau, tad noriu pasidalyti su jumis patirtimi ir žiniomis.
„Bordo stiliuje“ prekiaujama moteriškais batais nuo 34 iki 44 dydžio. Pasirinkimas – stulbinamas: šį pavasarį parduotuvės darbuotojos suskaičiavo daugiau nei 400 modelių batelių. Vieni jų neaukšta pakulne, skirti kasdienai, kiti – proginiai, tačiau visi elegantiški.
Atkreipiau dėmesį, kad 44 dydžio moteriški bateliai niekuo nesiskiria nuo 4 dydžiais mažesnės avalynės, o 35 dydžio basutės visai ne vaikiškos... Išmano tie prancūzai batų dizainą! Maža to – parduotuvėje galima išsirinkti prie batelių derančią rankinę ar nusipirkti jaukias šlepetes.
Kai išsirinkusi smėlio atspalvio batelius suabejojau, ar jie pavaikščiojus per dieną nespaus kelties, pardavėja paaiškino, kad bato kraštelis apsiūtas tampria juostele, kuri ir neleidžia spausti kojos. Mano batai, kaip ir visi „Bordo stiliuje“, – natūralios odos, praleidžiantys orą, sugeriantys prakaitą. Daugelio jų modeliai pritaikyti „netobuloms“ kojoms: išsišokusiais kauliukais, aukšta keltimi, plačių pėdų, mažais kulnais, su nuospaudomis ir pan.

moterys turi panašių kojų sveikatos problemų, ir jokia gėda apie tai kalbėti – svarbu, kad batai būtų patogūs ir gražūs“, – šypsodamasi kalbėjo mane aptarnavusi pardavėja. Ji man parodė ir basutes su specialiai išformuotais užkulniais. Jie „slepia“ įdėklus, kuriuos galima išimti, kai vasarą kojos patinsta ir vėl įsidėti, kad eiti būtų tvirčiau.
15-kos Prancūzijos gamintojų batais prekiaujančioje parduotuvėje avalynę sau ras ir žmonės po traumų, operacijų, jų patogumui – paprastai apsiaunami, lengvai prižiūrimi ir dailūs batai. Pasak pardavėjų, pas juos dažnai užsuka patyrusieji ortopedines operacijas.
Neiškenčiau ir savo naujuoju pirkiniu pasipuošiau iškart – išėjau iš parduotuvės pakilios nuotaikos ir tipenau pėsčia gal trejetą kilometrų. Eidama paskambinau pusseserei – skubėjau jai pranešti apie savo atradimą – parduotuvę, kurioje be vargo galės įsigyti batus! Ji, vargšė, jau net nebeieško savo didžiulei pėdai gražesnių batelių... Lėk, sakiau, greičiau į Kauną – tau, atvažiavusiai iš rajono, parduotuvėje „Bordo stilius“ padarys didelę nuolaidą, t.y. kompensuos kelionės išlaidas! Tokia parduotuvės savininkų nuostata – patogia ir gražia avalyne apauti kuo daugiau moterų iš įvairių Lietuvos kampelių.
O aš vis dar negaliu atsidžiaugti naujųjų batelių patogumu. Juos avėdama pamiršau, kad anksčiau po darbo kojos būdavo tarsi švininės ir mausdavo nugarą... Žinau, kad nusipirkau avalynę keliems sezonams, mat parduotuvėje asortimentas sudaromas atsižvelgiant į lietuviškas oro sąlygas, mūsų šaligatvių kokybę ir pan.
Gražaus pavasario su „Bordo stiliaus“ avalyne linkiu ir jums!

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai