Gydymas nuo alkoholizmo: padėti ar gelbėti?

Kaip gydytojas galėtų paskatinti pacientą gydytis nuo alkoholizmo? Kaip sveikstama ir kokios pagalbos reikia šeimos nariams, kaip jiems nesirgti “jausmus užkrečiančia” liga? Savo patirtimi dalijasi: Kauno Priklausomybės ligų centro Priklausomybės ligų skyriaus administratorius Darius JOKŪBONIS, socialinė darbuotoja Edita KULIKAUSKIENĖ, psichologinės-socialinės reabilitacijos skyriaus administratorė Janina MANŽURINIENĖ, priklausomybės ligų konsultantai Eglė LISICKINIENĖ ir Deimantas RASIMAVIČIUS.
 

D. Jokūbonis. Įvairūs sveikatos sutrikimai, sukelti alkoholio vartojimo - galvos skausmas, nemiga, nerimas, širdies plakimai, pakilęs kraujospūdis, skrandžio veiklos sutrikimai ir kt., yra nereta vizitų pas bendrosios praktikos gydytoją priežastis. Tačiau dažniau kreipiamasi į vaistinę. Vaistai gali efektyviai slopinti nemalonius simptomus, tačiau medikui labai svarbu pastebėti, ar jų priežastis nėra alkoholizmas, ir paskatinti gydytis. Retas asmuo pats gali pastebėti, kad tampa priklausomas. Pacientai, piktnaudžiaujantys alkoholiu, dažniausiai tai neigia.
J. Manžurinienė. Testais galima įvertinti, ar asmuo yra priklausomas nuo svaigalų, bet tik maža dalis pacientų klauso rekomendacijų kreiptis į priklausomybės ligų centrus, anoniminių alkoholikų (AA), “Alanono” (paramos šeimos nariams) ar “Alatino” (paramos grupes suaugusiems geriančiųjų vaikams) grupes.
E. Lisickinienė. Visiems labai svarbu “išaugti” seną suvokimą, kad alkoholizmas - žmogaus moralės problema, “pasileidimas”. Iš tiesų alkoholikas jaučia didžiulę kaltę. Svarbu suprasti, kad tai liga, kurią, kaip ir kitas, reikia gydyti. Šios informacijos suteikimas - vienas būdų paskatinti žmogų keisti savo gyvenimą. Žinojimas išlaisvina. Alkoholizmas - liga, kuria serga ne tik geriantis žmogus. Didžiulė gyvenimo su alkoholiku našta gula ant artimųjų pečių.
D. Rasimavičius. Reikia, kad asmuo suprastų, kokių problemų jam sudaro alkoholio vartojimas. Dažniausiai iš pradžių neigiama, kad problemų apskritai yra. Kai padedi suprasti, kad alkoholizmas - ne žemos moralės ar valios problema, o rimta, progresuojanti, kartais - mirtina liga, kai įrodai, jog pacientas dėl alkoholio turi apsčiai problemų darbe ir šeimoje, žmogus suklūsta.
J.Manžurinienė. Mes nesakome tiesmukai: “Tu - alkoholikas” ar “Tu - narkomanas”, nors galbūt ir matome, kad taip yra. Šeimai reikia pagalbos ne mažiau kaip geriančiajam. Ligos atkryčiai, kurių būna 70 proc. besigydančiųjų, atsiranda dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nutraukus gydymą ir tais atvejais, kai šeimos nariai negali ar nežino, kaip bendrauti su sveikstančiu žmogumi, t.y. kai negydomas koalkoholizmas - sąlyginė priklausomybė nuo žmogaus, vartojančio alkoholį.
E.Kulikauskienė. Sveikstančio alkoholiko elgesys pasikeičia, atsiranda naujų užsiėmimų ir draugų. Jeigu artimieji apie tai mažai žino, po kurio laiko jie šalia savęs pamato tarsi nepažįstamą žmogų. Dėl to šeimose kyla konfliktinių situacijų, kurios gali privesti šeimą net iki skyrybų. Konsultuotis ateinančios moterys skundžiasi: “Dabar mano vyras - ne tas žmogus, už kurio tekėjau. Anksčiau, laikotarpiais tarp ilgalaikių gėrimų, jis buvo paslaugus, rūpestingas. Pradėjęs sveikti, jis rūpinasi tik savimi...”. Jos nesupranta, kad trumpalaikis vyrų paslaugumas - tai tik noras užglaistyti savo kaltes.
D.Jokūbonis. Gydant alkoholizmą atsakomybė tenka gydytojui, pacientui ir šeimai. Remdamasis konkrečiais duomenimis, atspindinčiais alkoholio vartojimo įtaką asmens sveikatai, darbingumui, gydytojas gali parodyti asmeniui, kad alkoholis žaloja jo sveikatą. Nereikėtų gąsdinti, “pamokslauti”. Situaciją naudinga aptarti su šeimos nariais. Dalis pacientų, nepaisydami akivaizdžių alkoholio vartojimo sukeliamų sveikatos sutrikimų ir įtampos bendraujant su aplinkiniais, atsisako kreiptis į gydytojus. Gerų rezultatų pasiekia šeimos, kurių nariai, ieškodami pagalbos sau, kreipiasi, pavyzdžiui, į savitarpio pagalbos grupes.


E.Lisickinienė. Žinau atvejį, kai žmona, išgirdusi tradicinį geriančių vyrų posakį “jeigu tau reikia, tu ir gydykis”, ne pasipiktino, o atėjo į anoniminių alkoholikų (AA) grupę. Geriantis vyras pasekė jos pavyzdžiu tik po kelerių metų. Šiandien ši šeima yra darni. Alkoholizmo “šaknys” labai gilios, jos - psichologinės, biosocialinės.
D.Rasimavičius. Motyvacijos sveikti formavimas - ilgas procesas. Vienas specialistas negali padėti. Teko domėtis Lenkijos specialistų patirtimi. Psichologas ar psichiatras pirmos konsultacijos metu pataria pacientui apsilankyti AA susirinkimuose, susipažinti su savitarpio pasitikėjimo grupių veikla ir tik tuomet ateiti į antrą konsultaciją.
J.Manžurinienė. Jeigu asmuo pats neturi motyvų sveikti, reikia galingesnės, visapusiškesnės pagalbos nei vieno dvasininko, gydytojo ar psichologo. O artimiesiems padeda žinojimas, kad kas trečioje šeimoje yra panašių problemų ir jau daug metų šie žmonės susitinka, kad vieni iš kitų išmoktų gyventi su priklausomybių turinčiais artimaisiais. Todėl artimiesiems patariame: “Jums reikia išklausyti paskaitas, pabūti susirinkimuose, ir jūs pats rasite pagalbos būdus. Vieno susitikimo metu ar po vienos konsultacijos neįmanoma išmokti gyvenimo būdo, kurio mokosi “Alanono” grupių žmonės. Kaip blogai būtų jūsų artimam žmogui, jūs neturite prarasti savo gyvenimo”. Intencijos padėti alkoholikui visuomet labai gražios ir kilnios, bet - neveiksmingos. Reikia išmokti atsiriboti mylint ir nebūti įpareigotam.
E.Kulikauskienė. Artimieji neturėtų nuolat siūlyti savo pagalbos geriančiajam. Jiems reikia turėti informacijos, kas gali padėti, kaip elgtis, bet apie tai kalbėti tik tada, kai geriantysis pats prašys padėti. Svarbiausia - šeimos nariai turi pasirūpinti savimi, rasti pagalbą sau. Alkoholizmo meile ir rūpesčiu neišgydysi. Tai tik skatina sergantįjį manipuliuoti artimųjų jausmais ir... gerti toliau.
E.Lisickinienė. Nereikia gelbėti tokio žmogaus, reikia jam padėti. Tai suvokus išmokstama lankstaus elgesio: kada išpilti degtinę į kriauklę ir kada - ne, perlipti per nugriuvusį prie durų vyrą ar paguldyti į lovą...
J.Manžurinienė. Sakoma, kad alkoholizmas - “jausmus užkrečianti” liga. Padėti galima ir nieko nedarant. Ši pagalba dažnai net veiksmingesnė, nes geriantysis susirūpina, kodėl keičiasi vaikų, žmonos elgesys, kodėl jie lanko “Alatino” ir “Alanono” grupes: “Aš jiems neberūpiu?”, “Jie už mane nebegrąžina skolų, nebeperka nedarbingumo lapelių?..” Jis pagaliau tarsi nukrenta į savas problemas ir turi pats už jas atsakyti. “Alanone” artimieji supranta, kad be reikalo išgyvena (ypač moterys) kaltės jausmą.
J.Manžurinienė. Svarbu žinoti ir apie moterų alkoholizmą. Dažnai jis būna “slaptas”. Nemažai moterų geria tik alų arba silpnus gėrimus ir, pačios to nepastebėdamos, tampa priklausomos nuo alkoholio. Moterys daug skausmingiau išgyvena kaltę, gėdą, baimę, o šie jausmai tampa kliūtimi gydytis, pripažinti savo ligą. Norint padėti moterims reikia profesionalumo.
D.Jokūbonis. Gydytojui ypač sudėtinga pastebėti moterų alkoholizmo problemas. Moterims, beje, sunkiau ir sveikti. Daug lemia mediko patirtis, žinios, pastabumas. Šių savybių stokojant, neretai vengiama pokalbių su pacientais alkoholizmo tema.
E.Lisickinienė. Alkoholizmas dažnai yra moterų depresijos ir nerimo priežastis. Tačiau moterys, pasiryžusios sveikti ir reabilituotis, tikslo siekia atkakliau ir nuosekliau.
D.Jokūbonis. Ligos pripažinimas - tai bene pusė kelio. Alkoholizmas - lėtinio pobūdžio sutrikimas, todėl atkryčiai, kaip ir sergant kitomis ligomis, dažniau taisyklė nei išimtis. Svarbu padėti pacientui įvertinti alkoholizmo padarinius ne tik sveikatai, bet ir darbingumui, karjerai. Kartais tai yra veiksminga. Kiekvieno žmogaus rezervai sveikti yra individualūs.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Eivila
2015-03-15 07:00
Nera nieko sunkiau kaip sunus alkoholikas. Nei išeisi.nei paliksi,visvien rūpes.. širdies skausmas begalinis.
Aistė
2014-01-17 12:02
Tos, kurių byrai geria - jūs tikrai turit pasirinkimą ir išsigelbėjimą - bėkit, ir kuo toliau, ir kuo greičiau. Susikursit naujus gyvenimus, pamiršit tąs iaubą. Ir jeigu TIKRAI mylit savo vaikus, bėksit nuo geriančių vyrų šviesos greičiu. Kalbu kaip dukra, kurios tėvas geria nuo pat mano gimimo, kiek aš jį prisimenu, tai jau 27 metai. Būtų mama jį palikusi, būtume bent ramų gyvenimą gyvenę, o dabar iki pat šios dienos aš vargstu, nes juk tėvas, juk gaila, kai matai, kaip žmogus bom-u virsta, gyvena landynėse, nebeturi sveikatos, serga cukralige ir t.t. ir t.t. Pasaka be galo. Mama jau ačiū dievui nieko bendro su juo turėt nenori ir džiaugiuosi bent už ją, o aš kaip dukra kad ir kiek stengčiausi, negaliu nuo jų visiškai nusisukti, koduotas jau n+1 kartą, vežtas ir į Maskvą ir visur kur įmanoma, gulėjęs Kauno priklausomybės ligų centre, praradęs šimtus darbų ir niekaip jis savo dugno neprieina.
G
2012-12-12 16:48
na ka visi prie to pacio gyvenam kaip sakant kenciam vyru gerima... Zinot as tik 20 metu esu panele auginu viena vaika ir antro laukiuosi.. Gyvenu su 27 metu vaikinu kuris kaip tik kas biski tuoj uz butelio griebia niekas nerupi , bandai padeti bet i tai nesulauki nieko,.. Pazadai begalinei atrodo diena dvi viskas gerai ,bet po tu keliu dienu ir vel jis uz butelio ir sako man o ka as negaliu ATSIGERTI PO DARBO ALAUS ... Ne nu gali bet ne dezem ir po tu deziu alaus dar ... Ir zinote kas del to kaltas jog geria -Taigi as... Jo jug nesuprantu jam nepadedu... JO neuzjauciu ... Ne gana to jog geria bet ir daeje iki to esame jog keliam ranka ir del to nesigailime tik atsakome -MAZAI GAVAI. pastovus slapinimasis i lova- zinot nezinau nei uz ko girebtis nei ka daryti, atrodo iseiti palikti ir tegul jis vargsta.. bet gaila jo gaila vaiku.. Norisi jam padeti bet jam kaip suprantu tai normalu ir taip turi buti.... ;(
Rimante
2011-11-03 12:48
nepraraskit vilties nes alkoholikai dazniausia nori susitvarkyti tik netaip lengva viskas.Mes gydemes pas dr.Boima Kaune Kauko aleja 6,jau nebeskaiciuojam kiek metu negeriam atrodo kad ir alkoholiku seimoj nebuvo.Pakalbam labai daznai apie sita nelaime bet tik kaip apie praeiti.Nenusivilkit ir bandykit gelbetis.,o gyd.Boimas daug kam padejas.Kantrybes ir vilties linkiu visiems kas su tuo kovoja.
Inguleew
2011-09-25 13:50
Iš tiesų šeimoms kuriose yra alkoholis kenčia visi:ar vyras, ar žmona, o ypač vaikai. Nuo mažų dienų gėrė ir mama ir tėvas mes keturi vaikai tai visa matėm muštynes, rietenas, būdavom išvyti iš namų žiemos metu ir daug to kas labai skaudu prisiminti. Atėjo tas laikas kad susiradau draugą ištekėjau, bet kas pasikeitė ogi niekas jis geria, kad tik nemuša. Šantažuoja tu neatsirasi nieko, tu neturi nieko tavo šeima geria kur tu eisi. Prašai nebegerk, prižada aukso kalnus ir nieko. Aš ne alkoholikas, o mėgėjas, nepripažįsta to kad alkoholis griauna šeimos gerovę, santykius, o taip norisi, kad jis atmerktu akis ir suprastu, kad toks jaunas ir savo gyvenimą leidžia vėjais, kad pamatytų, kad kažkam vis tiek yra svarbus ir reikalingas
zita
2011-08-16 07:43
Dangirai Laba diena, kaip noreciau su Jumis pasikalbeti. Mano toks pat sunus. toks pat gyvenimas.Tik jus mane suprasit
dainiuska78
2011-06-23 11:12
as isgeriu y savaite 2-4 dienas ir keikiu save kat taip darau ,kaip nuo to apsisaugoti nezinau.valios tikrai yra ,bet nerodau jokio pasiekimo tam dalykui gal kas gali patarti man?
Dangira
2011-04-24 20:35
Sveiki. Perskaiciau visa eile komentaru ir is savo patirties galiu pasakyti, kad visi pasisakymai yra gryna tiesa.Esu alkoholiko mama,stengiausi padeti is paskutiniuju:gulejo ligoninej,detiksikavo,leido vitaminus,buvo uzkoduotas, bet po 3sav.vel pradejo slapta isgerineti,vengia darbo, meluoja,pradejo vogti daiktus,pinigus is namu...Eile metu kenciu stresa,bet kai pamaciau,kad is namu pradejo dingti daiktai tiesiog buvau priversta ji isvaryti is namu.Tai baisiausias dalykas, kai motina isvaro savo vaika is namu,bet ka daryti? Dabar lauksiu su dideliu tikejimu, kad jam ateis laikas kada jis parodys nora isbristi is to liuno!Ir velgi as jam stengsiuosi padeti, todel, kad jis yra mano sunus ir nesvarbu, kad jam jau 29.Zmones, vyras alkoholikas ir vaikas alkoholikas yra du labai dideli skirtumai!!!
Saule
2011-03-16 11:51
Na yra ir pas mane bėda, turiu draugą, ruošiames vestuvėm nusipirkom butą, bet va bėda tik ateina penktadienis tai pradeda gert iki sekmadienio, pasidaro egresyvus išgėres, ne karta ranka pakėlė prieš mane, prie mano akių su kita merga glamonėjosi, na žodziu tik savaidgalis ir nepraina be jo cirku, o kai negeria nerealus žmogus.Du metai kartu, nebuvo nei vieno savaidgalio kad jis nebūtų gėres, nebežinau ką man daryti :( 23metų pražilau iš tų nervų.
Uzjauciu visus
2011-01-17 09:24
Musu giminej yra 3 vargsai zmones kurie kencia nuo sitos ligos.Visi pergyvenam bet dabar lyktai matom sviesa tunelio gale nes tevas ir sunus susitvarke.Baisu garsiai kalbeti 7metai kaip jie negeria,gydesi pas Boima Kauko 6,Kaune bet va mamos niekaip nesugebam ikalbeti kad ji pabandytu bent nueitu pakalbeti.
Uzjauciu visus
2011-01-17 09:23
Musu giminej yra 3 vargsai zmones kurie kencia nuo sitos ligos.Visi pergyvenam bet dabar lyktai matom sviesa tunelio gale nes tevas ir sunus susitvarke.Baisu garsiai kalbeti 7metai kaip jie negeria,gydesi pas Boima Kauko 6,Kaune bet va mamos niekaip nesugebam ikalbeti kad ji pabandytu bent nueitu pakalbeti.
tomas
2010-12-27 01:46
ALAUS DANGUJE NERA TODEL MES GERIAM CIA KAI MUSU NEBEBUS DRAUGU BOKALOSE PUTOS ALUS:D VA TAIP REIKIA GIVENT DURNEI JUS:DD
lola
2010-12-20 12:40
na pas mus seimoje tapati problema-manau cia genuose viskas uzkuodota.Vyro tevas-alkoholikas,mano vyrelis geria alu,nuo penktadienio,visa savaite nereikia,bet tada buna piktas.Veziau gydytis-atsisake koduotis,gere 1m raminamuosius,tuom ir baigesi.Pakriko mano sveikata,kalbuosi geruoju,manau praklauso ir neima i galva.Dabar jau mano planuose-palikti ji,nes jis netgi nerodo noro gydytis.As tiesiog jo neapkenciu,esu nelaiminga,neturiu ramscio gyvenime,nelaukiu savaitgaliu,tiesiog istisai galeciau dirbti ir dirbti,kad nereiketu namuose su juo trintis.Dabar arteja Kaledos-nenoriu su juo ju praleisti,manau kad taip ir bus-praleisime su dukra dviese
žibutė
2010-11-06 13:41
Vaikystėje mano tėvai buvo pavyzdinga šeima, per visokius "baliukus" tėvas ("tetukas") šiek tiek išgerdavo ir, atsimenu, kaip mama siųsdavo mane pasakyti jam, kad daugiau negertų.Laikui bėgant gėrė vis daugiau, išmetė iš darbo, susirado atitinkamą kompaniją, sugyventinę. Mane ištiko šokas, kai sužinojau. Mama nesiskyrė, gyveno viename name kaip svetimi žmonės. Bet, kaip visi žino,alkoholikai ramiai gyventi neleidžia, pradėjo terorizuoti mamą, prisifantazavo, kad ji turi tuntą meilužių.Kartą su kirviu duris buvo išlaužęs. Mes su broliu jau seniai gyvename savo gyvenimą. Brolis prieš keletą metų buvo išvežęs tėvą (surištą)gydyti, berods, į Švėkšną. Prabuvo gal trejetą savaičių, ir nieko. Jaučiasi nuskriaustas kankinys. Prieš dešimt meto sirgo vidurių vėžiu. Mama rūpinosi, šviežiomis sultimis girdė. Pagijo, kad vėl galėtų gerti. Geria nesustodamas. Mama kątik išėjo į pensiją, bet apie ramų gyvenimą gali tik pasvajoti. Nenori palikti savo sutvarkytų namų, nors iš bėdos turėtų kur gyventi. Liepia mums tėvą vežti gydyti. Kur jį nuvežti? Aš manau, kad mama turi spjauti į investicijas į namą ir ieškoti ramybės. Jau dvidešimt metų jos neturi. Esu pesimistė: kuprotą tik grabas ištiesins.
Divirix
2010-10-30 16:06
man 40m geriu kiekviena diena nuo 18m, taigi nemazai, zinau kad alkoholikas nors darbo dar nepraradau, nueiciau i koki kluba bet negaliu pernest kada ten is taves padaro kazkoki klouna as tiesiog noreciau ateit ir paklausyt, o klounais jie patys gali but eina jie..
patyriau,
2010-10-23 18:57
kai nieko jam neperki,esi abejinga, tai kartais paveikia.pamasto:kas cia atsitiko.bet tokia jau musu moteru prigimtis - rupintis kitu.reikia kirsti per ju jausmus,nors dalinai padeda.
dzo
2010-09-11 12:55
velniop tuos alchasus. nieko stengtis del ju nereikia. gyvenk del saves inna.
anaoj
2010-09-11 12:49
nekenciu alkoholiku juodai. kad jis kur prasmegtu. nereikia tokiu gaileti.patys savo noru taip elgiasi,todel ir neverta stengtis del ju,vis tiek nieko nepakeisi. toki sunu turiu ir jauciu jam neapykanta.

Jonas
2010-08-30 12:11
Padėti gali tik pats sau.Galima kelią parodyti,o toliau pats...861626398.Jonas
Jonas
2010-08-30 12:11
Padėti gali tik pats sau.Galima kelią parodyti,o toliau pats...861626398.Jonas
regina
2010-08-13 18:23
as esu alkoholiko sesuo.Brolis geria nuo jaunystes,bet kuo toliau vis daugiau,dabar jam jau 44m.seimos niekada neturejo,gyvena su mama.Nenori sau pripazinti,kad reikia ir manau galima jam padeti.Prasau jusu kokios infomacijos,kaip ir kur tai padaryti
sąmoningas blaivinink
2010-07-16 15:56
Alkoholizmas ne liga, o tiktai ˛mogaus sąmonės iškraipymas melaginga informacija apie narkotinį nuodą- alkoholį (tabaką, narkotikus ir pan.)Liga prasideda tada, kai ˛mogus "įterpia" į savo organizmą alkoholio, nes atsiranda pasekmės kaip ir nuo bet kurio nuodo (antifrizo, stiklų valiklio, acetono ir pan.)Ir kai GYDOM ORGANIZME NARKOTINIO NUODO SUKELTAS PASEKMES, TURIM REIKALA SU SIMPTOMAIS IR GYDYTI TAIP GALIMA 3,5, 7 METUS AR KELIS GYVENIMUS.Kitas dalykas yra PAŠALINTI PRIEˇASTĮ, SKATINANCIĄ ˇMOGŲ VARTOTI ALKOHOLĮ... O ta prieˇastis nėra jokia liga !!! Ir gydyti ˛mogaus nuo alkoholizmo nereikia- tai neefektyvu, reikia pašalinti alkoholio vartojimo prie˛astį ir baisios pasekmės pačios dingsta. Šiai dienai G. ŠIČKO METODIKA - tai vienintelis efektyvus budas atsisakyti vartoti alkoholį, rūkyti ir pan. Šis metodas ir pašalina vieną kartą ir visam Gyvenimui alkoholio vartojimo bei kitų ˛alingų įpročių prei˛astis.Kaune pagal G.ŠIČKO metodiką atsisakyti alkoholio (tabako taip pat) priklausomybės padeda TOMAS LEVULIS, kontakt tel 8 670 97959, www.laisvi.lt
is delfi gyv.
2010-07-10 15:57
Skuduriniu slunkiu niekada neprivesit prie geru, naudingu dalyku. Galit ant ju net slapintis, bet neprivesit nei prie tvarkos nei prie sazines. Privesit juos tik prie to,kas jiem patiems malonu ir nereikalauja jokiu pastangu. Todel kol neissvaistet savo gyvenimo vejais priveskit ta skudura prie duru ir ispirkit laukan. Atpazint slunkiu nesunku is to,kaip jis kitus del savo apsileidimo kaltina.
...
2010-07-08 22:16
tuberkulioze ar vezys pasirenka mus, o alkoholi renkames patys.alkoholikai musu nervus ir sveikata taip paveikia,kad vezys sueda ne viena moteri, o jie ir toliau pila....
vaiku mama
2010-07-08 17:20
Mielo moterys, aš labai suprantu jūsų rūpestį, skausmą ir nusivylimą.Pati gyvenu su vyru 15m.,alkoholizmu serga apie 8metus.Buvo visko:agresijos, manęs išnaudojimo,tiesiog labai kankinausi dėl tokios situacijos.Vyras pats supranta, kad jis alkoholikas kodavosi, gydėsi hipnoze, bet vėl atkrisdavo, ir dabar sėkmingai geria.Supraskit, kad kol pats nenorės mes niekiap negalėsime jiems padėti, reikia išlaukti, kol pačiam norėsis gydytis. Jie gyvenate sualkoholoku, tai būtina keisti savo požiūrį į alkoholiką. Supraskit, kad tai ne valios neturėjimas,ar jūsų nemylėjimas, alkoholizmas tai rimta liga, tokia pat baisi, kaip ir vėžys ar tiuberkuliozė. kam labai sunku patarčiua nueiti į Al-anono susirinkimus.
...
2010-07-07 12:14
...nepaliekame ju, nes dazniausiai turime ne viena vaika.taip pat nenorime skaudinti savo tevu,kurie iseina, o alkoholikas lieka:ambicingaas, savanaudis, man pagarba rodantis tik prie svetimu.ir savo darbe.pasirodo, kad gali buti kitoks.neberodau asaru jam, nes ne kart is to pasityciojo.labiau myliu save, nes nera prasmes stengtis,kai negauni to paties.tik mano akys nebesvyti kaip anksciau...
irmai,
2010-07-07 10:04
labiau mylekite save,neatiduokite energijos alkoholikams.jie kaip vampyrai, siurbia mus.keiskite savo poziuri, nes ju mes nepakeisime.tiesa, buna isimciu, bet jos tokios retos.dazna tik sunki liga privercia mest gert.mes laukiame, tikimes, bet..
Irma
2010-07-04 17:33
Lietuva alkoholiku salis.mano diedas hronius ,gyvenu 33 metai.3 kartus atstate sirdies darba.isblaiviau nuo 2000m. gal 17 kartu. Dabar gailiuosi butu baigta.Tekejau is meiles,o vienas noras liko kad gala gautu tas sudas.Mano buve darbdaviai hroniai,direktorius,pavaduotojas ir bobos.Darbo metu,po darbo susimeta ir gere.Tokia kompanija kompanijoje,neaisku kas is tiesu vadovauja...hroniu kompanija.Tai valdiska istaiga.Mano brolis girtuoklis.Kas 2 menesius gere iki mirties,kai nebegali sustoja.Pasiremontuoja ir vel nakinasi,ir seima naikina.Mano drauges vyras girtuoklis jau gal 30 metu.Dirbo bazeje prasigere juodai,vaikai nuomojasi butus,nors tevai turi 4k. buta.Girtuoklius turetu priverstinai gydit alkoholi gaminancios kompanijos.Ir ne menesi,o metus aba 10 metu.Duot darbo ,kad islaikytu vaikus.Dabar kas anras Lietuvos gyventojas alkoholikas arba tokiu taps,tai paveldima.Mano dede gere,senelis gere.Vyro tevas GERE.Koke mano ateitis?Taip noriu gulet po velena...ir nematyt tu girtuokliu.AS balta varna negeriu todel ir darbo netekau...svetima.Zmonos,mamos,drauges bekit nuo girtuokliu kuo toliau...prazudys jusu gyvenima,viska atims- sveikata,pinigus,ramybe-juos valdo alkoholis...jie kalnina visus ir viska ir gere geru zmoniu energija,gyvybes syvus.Bekit nuo ju kol galit,nes liks tik kapo duobe-isigelbejimas ,nes neliks jegu ir sveikatos-issiurbs girtuoklis viska.
XXL
2010-05-04 11:21
Gerai gydo valerijonai.Tinka pagirioms,su laiku protas nusiramina,atsiranda ramus mastymas,protas supranta kur gerai,ir kur blogai.Po 15 lasu 3-kartus dienoj 100 dienu be pertraukos,sekme garantuota.
saule
2010-04-24 19:54
kaip gydyti vaistais esperaliu ar galima duoti tableciu girtam
maze
2010-04-11 20:04
Su vyru gyvenu 17metu,turime dukra.Esam grazi jauna seima,bet turim didele beda.Mano vyras alkoholikas,tik isgeria ir prasideda daugiadienes,po 2dienas negryzta namo.Visaip bandziau jam padeti,bet niekas nepadeda...Palikti negaliu,nes ir dukra ir as ji l.mylim ir norim kad jis pasveiktu...
aha
2010-02-28 16:51
juaciuosi kaip mazgote.vakar nejo uzmigt, nes vyrui matyt treba gert, tai durys su trenksmu, klykimas ant vaiku beprasmis, tai man trenke per smegenis, gal spaudimas pakilo, gal sirdis.neturiu jegu, akys kaip benamio suns, nuotaika baisi.slenu kaip zombis...seniai buciau issiskyrus, bet sulaike 2 vaikai.siandien jo nera, bet ryt vel matysiu depresini veida.NEKENCIU.
monika
2010-02-27 20:18
parasykit koks gydymas geriausiai padeda.turiu sunu anglijoj.jis geria.bet jau pats pradejo kalbeti apie gydymasi.aisku kalba kol kas tik isgeres.bet jis nori gryzti.kaip as jam galeciau padeti.gal turit koki gera pasiulyma labai buciau dekinga
Sofija
2010-02-14 21:25
Alkoholika niekas nepagydis,jaigu pats nenores.Jie tampa psihiniai ligonei,ir tuo gyvena,savam iskreiptam apgaules pasaulyje.Mes ju artimieji tampam ju isnaudojimo vergais.Jai yra galimybe bekit nuo ju,ir niekad nebeprisileiskit artyn.
aha
2010-02-13 14:38
na ,sako nuo vyro gali pabegti, bet nuo vaiku ar tevu niekur nedingsi. ir is kur tas pas juos pasakymas,, daug dirbu’’, nors realiai kartais teuzsidirba tik savo poreikiams.visi mes dirbam, tik alkoholikai laa...bai dejuoja. o pasikalbeti tai nenori.sako:jei tau reikia-tu ir gydykis.tuo pokalbis ir baigiasi.kova su vejo malunais....kaip sako:juos istiesins tik grabo lenta.
m
2010-02-13 09:34
Sunkiausia,kad nori padeti zmogui,pakalbeti su juo apie tai,o jis net nesupranta,kad yra alkoholikas.Ziauriai skaudu,kai tavo tevas diena is dienos parejes geria namo,teisindamasis kaip jis sunkiai dirba,kad uz ji sunkiau niekas nedirba ir t.t. ir dar ziauriausiai,kad prisigeres pradeda tokius skandalus kelti,kad kiekviena diena buvimas namie yra kancia.o issiblaives tapati kartoja,kad jis joks alkoholikas,kad jis "saikingai" ishgeria ir,kad mes seimos nariai prisigalvojam nebutu dalyku ir,kad patys isprovokuojam ji gerti.Pirmiausia buvo pikta ir pats netikejau,kad jis toks gali buti,bet dabar darosi vis beviltiskiau..
Lionginas
2010-01-15 19:17
Gerai gydo klinikoj kauko 6,Kaune.Boimas.Gydytojas supranta ir zino ka daryti,as pats negeriu galiu sakyti jo deka 8 metai.kiek veziau draugu visi susitvarke.Bet zinoma turi paciam zmogui ateiti laikas kad noretu gydytis.Tel.865019005
dukra
2010-01-07 20:00
Sveiki visi, labai reikalinga pagalba.Mano tėvui 55m, jis LABAI geria, kiekviena diena, gydytis atsisako, kaip jam padėti? i jokias kalbas nereaguoja, jau daug kartu bandeme jam paaiskinti kaip jis elgiasi, kad ne karta vaikystėje vaikesi su peiliu, teko begt is namu pro langa...ir dar daug daug visko buvo... Gal yra koks priverstinis gydymas (pvz.gal kokia "ampule" isiuna, esu girdejus apie tai), jau nebeimanoma, is namu viska vagia ir prageria, viska reikia slepti. PADĖKITE, LABAI PRAŠAU.
SAMANAS
2010-01-02 16:04
Remigijui.Jeigu tikrai ir labai labai labai nori,rasyk savo El.pasto adresa.
zmona
2009-12-21 22:17
su vyru kartu jau 7 metus, paskutinius 4 metus labai geria. geria po kelias paras, manau vartoja ir narkotikus per isgetuves, po isgerimu kiekviena kart reikia mediku pagalbos, kadangi sirdis vos atlaiko, kelis kart vos pavyko isgelbeti, taciau tai jo nepamoke. kad ir dabar gere praeita savaite 4 paras praejo 2 dienos ir vel jau 3 para jo nera.. zodziu ilgiauisiai istempia negeres max 1 menesi. jauciu kad ir pati jau silpstu, nors labai visada stengiuos padet. kiekviena kart pazada nebegert ir net nepripazista jog jis alkoholikas.. nebezinau ka dar galeciau daryt..
Lina
2009-11-16 13:18
O mes semingai issigydem ir 12 metu ne laso.
..ute
2009-11-15 22:15
Matau problema gili, vieni vargstam, vyriausybei net neidomu kaip padeti tokiem zmonem. Mano vyras taip pat alkoholikas (8 m.) padet niekuom nepadesi kol pats nesusipras. Greituke nevaziuoja, nes isgeres, o zmogus paeit negali nes nusilpes, rankos sutine, visas dreba, bet niekam cia neidomu, mat reik, kad blaivas butu arba kai numirs, tada atvaziuos... arba vezkite patys uz tukstantines sumas, o jei pinigu neturi, tai ir viskas, lauk kol atsitiks kas nepataisomo. Bet tada jau bus per velu. Tada tik kaltins visi artimieji, gimines ir medikai, ir policija,... kodel nesuteikiau pagalbos...O kaip ja suteikt, jei medikai nevaziuoja, o as medicinos nebaigus ir vaistu nuo tos ligos negaminu. Tokia ta musu realybe, tokie istatymai...truksta zodziu...
remigijus
2009-11-01 21:27
galintiems patart dekui galiu parasiti emaila
remigijus
2009-11-01 21:26
galintiems patart dekui galiu parasiti emaila
remigijus
2009-11-01 21:14
geriu senei baliu svenciu nepaleidziu isgeriu ir seip neturiu nei vieno draugo gerancio kiekviena diiena manau tai eilinis vyro givenimo budas. problema kame zmona paliko pries menesi isejo su vaikais poto pasake kad reikiai pagiventi atskirai menesi bandziau susigrzinti seima ir sena givenima pastate saligas sutinku su viskuo atsakimo nera dabar pradejau gert (idomu kas laimes?)teisibe sako daro tai del vaiku
Jonas,esu alkoholikas
2009-10-23 17:40
Negeriu 12metu. Padejo AA.Dabar gyvenu nauja gyvenima,ir kitiems leidziu gyventi!
julija
2009-10-04 14:58
mano vyras buvo uzsikodaves ir negere metus.dabar vel geria.noriu jam padeti.gaila, kad tokiu straipsniu jis neskaito, nes ,,vejus raso’’.jam visi blogi.jauciu, kad ir man reikia pagalbos.isklauso ir supranta tik tie, kurie yra susidure su sia problema.stiprybes suteikia tik 2 mano vaikai.
antanas
2009-07-09 19:53
as jau negeriu keturi metai ir nenoriu
arka
2009-03-09 15:37
kodavimas nuo alkoholizmo, persivalgymo, rukymo.
Padedame zmonems blaivytis tik per viena 1d. (galimybe isblaivyti zmogu pagal nuotrauka, apie tai zmogus gali net nezinoti).
Seansai vyksta problemos aiskinimo ir pasalinimo principu.

E-mail: magican21@gmail.com
tel. 863904606
saulegraza
2009-03-06 12:40
Gyvenu su alhogoliku jau 14 metu,bet tik siandie supratau kad visa ta toleravau na paverki viena praejo ir vel gerai , bet visos sventes baigdavosi jo girtavimu uzduodi sau klausima kodel uz ka ka as tokio padariau gyvenime su ta problema gyvenu nuo vaikystes maciau kaip tevai girtavo uz tai jie prarado vaikus.Bet kai sis zmogus nustoja gerti jis nera blogas na jis gerdamas istikruju nesmurtauja ir vaiku neuzkabina na tiesiog vienas gere ir atrodo baisu.Buvo viena karta uzsikuodaves pusei metu okei padejo o kas toliau.O toliau ir vel viskas isnaujo ..............
0-0
2008-12-21 09:55
o ko jus, moteriskes, nesiskiriate su tais savo alkogolikais? vietoj to, kad y ju gydyma piniguss kistumete, geriau kelione aplink pasauly nusipirktumete. negi dar jie mazai jus prikankine ir priskaudine? kaip galima taip saves nemyleti ir nevertinti. beje pati buvau istekejus uz alkoholiko, siaip taip istempiau trejus metus, po to nusprendziau, kad gaila laiko ir ateities tokioms nesamonems. arba gydosi arba skiriames ir kiekvienas gyvename savo gyvenima taip kaip suprantame. jis, aisku, dar labiau nusidegradavo ir toliau trinasi po alubarius.o man buvo gera pamoka ir patirtis.
saule
2008-10-04 18:05
mano vyras po darbo ne namo eina o tiesiu taikimu i alude as niekaip negaliu jo sustabdit o grysta kada jau ji uzsidaro patarkit ka man daryt
kauke
2008-09-21 10:36
man smagiausia-vyras alkoholikas,labai gerai sutaria su daugeliu miestelio policininku, kurie irgi yra dideli akkoholikai, net girti patruliuoja, o uosviai medicinos srityje dirba, ir nemato problemos, kai vyras slapinasi tiesiai ant grindu namie girtas.kur man kreiptis kai neturiu kur-miestelio medikai nevaziuos i toki iskvietima, nes anyta felcere uzstoja sunu,o draugai policininkai drauga.kur man kreiptis
delfine
2008-06-03 20:09
as esu alkoholiko zmona 11metu.ilgiausiai negeres isbuvo3,5men.gyvename tokioje vietoje kur atrodo vieni alkoholikai.jei esi draugas tai nesiulyk isgerti.
As
2008-05-18 10:02
Tai yra sunki liga, o artimuju skausmas didesnis, nei galima apsakyti. Ka patarciau toms, kuriu vyrai geria, tai pirmiausia nebijoti ir neslepti nuo draugu ar bendrdarbiu, kad tavo vyras alkoholikas, jei yra agresija ir kelia grizes scenas kviesti policija ir rasyti pareiskima - BUTINAI, kai prisikaupia tokiu pareiskimu jusu vyras bus kviecimas registruotu laisku atvykti i policijos komisariata pas tardytoja, tai truputi sukrecia ta kuris kvieciamas, jei neateina atvaziuoja i darba ir issiveza, aisku nieko padaryti komisariate negali kaip tik supazindinti su jo veiksmais ir duoti pasirasyti rastiska pasiaiskinima ir pasirasyti, kas susipazino su pateikta informacija. Jei tai nepadeda, reikia kreiptis i teisma ir gauti israsa, kad seimoje smurtaujama, vyras girtas agresyvus ir t.t. tuomet yra su tokia pazyma galimybe uzdaryti priverstiniam gydymui.
Rita
2008-03-17 13:34
Turiu alkoholika teva. Kiekviena diena vis blogesne situacija. Gal kas galetu patart kur ji galima butu gydyti? Gal kas zinote geru specialistu?
Audronė
2007-10-31 14:11
Jokios geriausios pasaulio ligoninės nepadės jeigu pats ligonis nenorė buti sveikas pirmiausiai turi pakeisti požiuri i savo ir kitu gyvenima aš su alkoholiku gyvenu 18m bandžiau keisti, gydyti ir viskas veltui, dabar paduoti pareiškimai skyriboms
As
2007-07-02 23:07
Gal zinot, ar galima gydyti per prievarta? Nes neimanoma, man paciai jau nervai sutriko, nezinom kur kreiptis o pati motina nenori gydytis...
irena
2006-11-03 09:53
as esu alhogoliko zmona jau vargstu apie 4 metus,kur galima dydytis privaciai Klaipedoje, ar Vilniuje girdejau,kad Vilniuje yra centras privatus.gyd.G.Sicko kaip su juo susisiekti,prasau padekite,gal Klaipedoje yra,ar Kaune ,nes jau nebegaliu daugiau kenteti,gaila jo,ir saves.Gal turite patarimu geru.Aciu
INNA
2006-10-29 17:16
Aš taip pat alkoholiko žmona bet padarysiu viską kad jis atsitiestu jei turit patarimu padekit man tikrai sunku
manoardas
2006-10-17 14:39
aš esu alhogoliko žmona jau vargstu 16 metų ir nieko negaliu padaryti žinokite juos ištiesins tik grabo lenta
manoardas
2006-10-17 14:38
aš esu alhogoliko žmona jau vargstu 16 metų ir nieko negaliu padaryti žinokite juos ištiesins tik grabo lenta
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai