Intymios moterų problemos

Makšties mikroflora įvairiais moters gyvenimo laikotarpiais keičiasi pagal hormonų kiekį. Ji skirtinga naujagimystėje, vaikystėje, reprodukciniame moters amžiuje, klimakteriniu laikotarpiu. Apie natūralią makšties mikroflorą plačiau pasakoja Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja akušerė ginekologė Renata SVEIKATIENĖ.
 

Natūralios makšties mikrofloros sudėtis


Makštis yra vienas gausiausiai mikroorganizmų kolonizuotų organų, didesnis bakterijų tankis yra tik žarnyne. Anksčiau buvo manoma, kad makštyje yra tik laktobacilų (Dederleino lazdelių), tačiau, ištobulėjus mikrobiologinės diagnostikos technologijoms, nustatyta, kad 1 ml sveikos moters makšties išskyrų yra 108 – 109 bakterijų, randama nuo 5 iki 15 skirtingų rūšių mikroorganizmų. Būdingiausi atstovai yra laktobacilos, bakteroidai, peptostreptokokai, enterokokai, streptokokai, stafilokokai, Gardnerella vaginalis, Mycoplazma hominis, nedidelis kiekis Candida grybelių ir kt. Makštyje yra tam tikra šių mikroorganizmų pusiausvyra. Pasikeitus aplinkai, dėl pasikeitusio tarpusavio santykio (pvz., dėl ligų, gydymo, nėštumo ar operacinės intervencijos) daugelis išvardintų mikroorganizmų gali tapti patogenais.
Mikroflora šiek tiek įvairuoja menstruacinio ciklo metu. Kiekvienai moteriai gydytoja R. Sveikatienė primena, kad normalios makšties išskyros turėtų būti bekvapės, skaidrios ar balkšvos, homogeniškos, rūgščios reakcijos pH < 4,5, jose neturėtų būti daug leukocitų.

 

Kaip dirba natūrali mikroflora


Visi minėti mikroorganizmai glaudžiai susiję su makšties epiteliu. Jie gyvena ten, kur yra palankios sąlygos tarpti – pakanka maisto, galima tą maistą pasisavinti bei daugintis. Savai mikroflorai būdingas stabilumas, ji priešinasi bet kokiam išnaikinimui.
Tarp mikrobinės floros ir organizmo yra simbiozė. Šeimininko imuninė sistema savosios floros nenaikina, saugo nuo išdžiūvimo, cheminių ir temperatūros svyravimų, o ši šeimininką gina nuo virulentiškesnių mikroorganizmų – konkuruoja su jais dėl vietos, maisto, gamina jų dauginimąsi slopinančius arba juos pačius žudančius bakteriocinus, palaiko didelį aplinkos rūgštingumą, išskirdama vandenilio peroksidą, riebalų ir kitas organines rūgštis.


 

Kada pakinta mikroflora?


Ginekologė R. Sveikatienė sako, kad makšties ekologiją veikia hormonai (ypač estrogenai), ligos (pvz., nekompensuotas cukrinis diabetas), antibiotikai, imunoglobulinai, kontraceptikai (spermicidai, gimdos spiralės, hormoniniai kontraceptikai ir kt.), lytiniai santykiai, higienos įpročiai.
Hormonų įtaką rodo makšties mikrofloros kitimai įvairiais moters gyvenimo etapais. Vaisingo amžiaus moters makštyje, kol estrogenų pakanka, vyrauja acidofilinė mikroflora – aerobai, laktobacilos. Po menopauzės, mažėjant estrogenų kiekiui, mažėja ir laktobacilų, aplinka darosi šarmingesnė, pradeda vyrauti anaerobai.
Nekompensuotu cukriniu diabetu sergančias moteris gana dažnai vargina grybelių sukelti makšties uždegimai. Tokie uždegimai (kandidozė) dažnai pasireiškia ir vartojant plataus veikimo spektro antibiotikus. Jie nuslopina natūraliųjų makšties bakterijų augimą, kurios normaliomis sąlygomis neleidžia grybeliui išvešėti.
Kontraceptikai makšties ekologiją veikia dvejopai: gimdos spiralės, kurių siūleliai išlenda į makštį, šarmina makšties aplinką, sudarydamos geras sąlygas tarpti anaerobams ir atsirasti bakterinei vaginozei. Geriamieji kontraceptikai, kurių sudėtyje yra daugiau estrogenų, gali didinti grybelių virulentiškumą ir skatinti kandidozinį makšties uždegimą. Lytinis partneris makšties mikrobiologinę aplinką gali pakeisti, užkrėsdamas lytiniu keliu plintančiais patogenais (pvz., trichomonomis, gonokokais, chlamidijomis, virusais ir kt.) ar sutrikdydamas aplinkos pH. Sperma yra šarminė, taigi sudaro geras sąlygas anaerobams bei daugeliui potencialių patogenų daugintis. Higienos priemonės (šarminiai muilai ir prausikliai, įklotų vartojimas) taip pat keičia makšties išskyrų rūgštingumą, taigi ir mikroorganizmų pusiausvyrą.
 

Kai normali mikroflora tampa patogenine


Normalią makšties mikroflorą sudarantys mikroorganizmai kartais veikia kaip patogenai. Escherichia coli, Staphylococcus aureus, enterokokai, bakterinės vaginozės sukėlėjai dažnai būna pooperacinių infekcinių komplikacijų priežastimi. Staphylococcus aureus taip pat gali sukelti toksinį šoką, o Escherichia coli – šlapimo takų infekcijas. B grupės hemoliziniai streptokokai yra pagrindiniai naujagimių sepsio sukėlėjai, jie gali sukelti endometritą moterims po gimdymo.
Normalią mikroflorą sudarančių mikroorganizmų tarpusavio santykio pokyčiai lemia makšties infekcijų atsiradimą. Bakterinė vaginozė pasireiškia, kai makšties aplinka tampa šarminė ir pradeda intensyviai daugintis makštyje normaliai esančios anaerobinės bakterijos, šimtus ir tūkstančius kartų viršydamos aerobų kiekį. Kandidozė kliniškai pasireiškia, kai sumažėja normaliomis sąlygomis šio grybelio augimą makštyje slopinančių bakterijų (pvz., dėl antibiotikų vartojimo) arba padidėja grybelio virulentiškumas ( pvz., veikiant estrogenams).
Taigi gydytoja primena, kad makšties infekcijų (kaip ir kitų infekcinių ligų) atsiradimas tiesiogiai priklauso nuo mikroorganizmų kiekio ir virulentiškumo bei atvirkščiai proporcingas organizmo atsparumui.
 

Feminella vagi C vaginalinės tabletės


Kartais natūrali makšties mikroflora nepajėgia kovoti su kenkėjais, todėl jūsų pagalbininkas galėtų būti Feminella vagi C vaginalinės tabletės. Jų paskirtis – palaikant ar atkuriant fiziologinį makšties pH, natūraliai apsaugoti makšties mikroaplinką. Vartojant Feminella Vagi C, makštyje sukuriama terpė, netinkanti nepageidautinų anaerobų dauginimuisi, nes, kaip minėta, šie anaerobai gali sukelti bakterinę vaginozę (taip pat ir nėštumo metu). Šios vaginalinės tabletės padeda gydyti bakterinę vaginozę ir apsisaugoti nuo šios ligos. Tabletės ypač naudingos pacientėms, kurioms liga kartojasi ar kurios gydomos antibiotikais. Jos apsaugo makšties mikroaplinką, iš jos per keletą valandų kontroliuojamai išsiskiria vitaminas C, užtikrinamas ilgalaikis terpės rūgštingumas, greitai normalizuojamas makšties pH.
Kad būtų atkurtas fiziologinis pH ir normali makšties flora, patariama tabletes vartoti bent 6 dienas. Jei reikia, gydymą galima pakartoti arba pratęsti. Feminella Vagi C vaginalines tabletes galima saugiai vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Shih
2010-10-01 16:59
laba diena. ar tabletes Feminella Vagi C padeda atsikratyti blogo kvapo isskyrose ir ar jos nereceptins preparatas?aciu
Shih
2010-09-29 17:37
laba diena. ar tabletes Feminella Vagi C padeda atsikratyti blogo kvapo isskyrose ir ar jos nereceptins preparatas?aciu
Raimonda
2010-03-25 18:27
ANION PRODUKCIJA (HIGIENINIAI PAKETAI, IKLOTAI)."BIOMAGNETINIAI ANIJONINIAI"


BIOMAGNETINIAI ANIONINIAI ĮKLOTAI

Biomagnetines anionines higienines serveteles su aniono juotele yra pagamintos iš biomagnetinio pluošto ir aniono baktereostatines medžiagos.Jos netik naikina įvairiausias bakterijas,ber ir,savo magnetinio lauko dėka,puikiai palaiko organizmo mikro cirkuliacija.Susiformaves mikromagnetinis laukas žymiai padidina sterilizacija,malšina skausma,naikina kvapa bei daugelį ginekologinių ligų židinius.Menstuaciniu periodu susilpnėja,tampa labiau pažeidžiama organizmo apsauginės sistemos,tampa jautresnė oda.Šie įklotai palengvins daugelį Jūsų negalavimųir suteiks Jums fizinį pasitikėjimą.Kinijos kokybės priežiūros centro bandymo ataiskaita rodo,kad anionu koncentracija 1cm2 yra nuo 5900 iki 6520.Sterilizacijos norma biomagnetinės Nano anioninės higieninės servetėlės siekia iki 99,99%.Jos t.p reguliuoja kraujo spaudimą ir mažina kraujo klampumą.Subalansuota pH vertė atitinka organizmo reprodukcinius sveikatos poreikius.Atitinka aukščiausią kokybės standartą pagal ISO 9000 kokybės kontrolės sistemą.


Kiekvieno unikalaus sluoksnio funkcionalumo apibūdinimas:
1.Geriausios kokybės minkštas medvilnės sluoksnis. 2 .Biomagnetinis sluoksnis su aniono juostele. 3.Labai minkštas medvilninis sluoksnis.Suteikia švelnumo,patogumo jausmą
4.Geriausios kokybės sugeriamasis sluoksnis.Sulaiko savyje drėgmę,todėl paviršiu sausas 5.Minkštas medvilninis sluoksnis. 6.Orui pralaidus sluoksnis.Greitai praleidžia drėgmę ir šilumą.Todėl visada jaučiatės gaiviai.
7.Unikali lipni juosta, atitinkanti žmogaus ergonomikai.

Biomagnetinių anioninių higieninių iklotu apibudinimas:

1.Antibakterinės ir priešuždegiminės .
2.Pašalina kvapą ir nuovargį
3.Skatina mikrocirkuliacija.
4.Gerina medžiagų apykaitą ir sekreciją
5.Didina įmuniteta
6.Mažina psihologinę įtampą
7.Pralaidžios orui
8.Labai gerai sulaiko skystį savyje

Kiekviename pakelyje yra testas pH lygiui nustatyti.
Iklotu ir paketu kaina- žymiai mažesnė nei rinkoje!!!!!!Taikomos įvairios nuolaidos.anionpaketai@gmail.com
http://public.fotki.com/kajraj/

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai