Natūralumas: kūno ir sielos harmonija

Žmonės, norėdami būti sveiki, gyventi išvien su gamta, pasijusti geriau tiek fiziškai, tiek dvasiškai, nuolatos ieško būdų, kaip prie to priartėti. Kaip viena iš tokių būdų yra antroposofinė medicina, žmogų suvokianti kaip kūno ir sielos visumą, į sveikatą ir ligą žiūrinti naujai, bei naudojanti natūralias ir su ypatingu dėmesiu pagamintas priemones.
 

Ypatinga medicina


Antroposofinė medicina yra viena iš holistinės medicinos krypčių ir traktuoja žmogų kaip nedalomą kūno, sielos ir dvasios vienovę. Gydydami šios medicinos atstovai naudoja gamtos ir žmogaus ryšius, meno terapiją bei saviugdą.
Kaip teigė antroposofinės medicinos kūrėjai filosofas Rudolfas Štafiloineris ir gydytoja Ita Vegman, nemažai gydytojų medicinoje pasigenda aiškesnio ryšio tarp žmogaus kūno biologijos ir jo mąstymo, emocinio gyvenimo. Todėl, atradę antroposofinę mediciną, jie atranda ir išsamų, nuoseklų, didžiules galimybes terapinei kūrybai atveriantį visapusišką žmogaus paveikslą, kuriame liga yra ne „gamtos klaida“, kurią reikia kuo greičiau pašalinti, bet prielaida bei galimybė dvasiniam žmogaus tobulėjimui.
Vis dėlto nereikėtų apsigauti ir, geriau neįsigilinus, skubėti vertinti šios gydymo krypties. Antroposofinė medicina nėra absoliuti alternatyva Vakarų pasaulio medicinai, ji tiesiog ją papildo nuosekliu mokymu apie dvasinius žmogaus elementus ir kreipia didelį dėmesį į kūno ir dvasios tarpusavio sąveiką ligos atveju ir būnant sveikam. Skeptikai taip pat turi žinoti, kad antroposofinę mediciną praktikuoti gali ne bet kas, o tik gydytojai ir medicinos seserys, papildomai susipažinę su šios diagnostikos ir gydymo principais.
Sudėtingais ir sunkiais atvejais neatmetami įprasti medikamentai ar gydymo metodai (pvz., chirurgija), tačiau pirmiausia stengiamasi stimuliuoti savigydos jėgas, pasinaudoti homeopatijos, fitoterapijos, hidroterapijos, meno ir judesio terapijos (euritmijos), aromaterapijos ir kitomis natūraliomis gydymo priemonėmis.


Įprastais atvejais stengiamasi riboti įprastinių vaistų skyrimą, štai, pvz., Didžiojoje Britanijoje antroposofinės orientacijos bendrosios praktikos gydytojai išrašo tik 25 proc. receptų įprastiniams vaistams, palyginti su įprastiniais metodais dirbančiais bendrosios praktikos (šeimos) gydytojais.
 

Natūrali gamyba


Taigi, kaip jau aišku, antroposofinė medicina labiausiai pasitiki natūraliomis iš gamtos atėjusiomis gydomosiomis medžiagomis, homeopatija, fitoterapija. Tai apima ne tik sveikatą, bet ir kasdieninę higieną, grožio puoselėjimą. Deja, dauguma parduotuvėse parduodamų tam skirtų priemonių taip pat yra cheminės sudėties, o natūralių kosmetikos produktų rasti nėra labai parprasta.
Vis dėlto yra tuo užsiimančiu kompanijų – „Weleda“, viena iš šioje srityje pirmaujančiųjų kompanijų pasaulyje, gaminanti ne tik aukščiausios kokybės antroposofinius ir homeopatinius vaistus, bet ir kūno priežiūros, gydomosios kosmetikos ir dietinius preparatus tik iš natūralių medžiagų.
Kompanija ypač rūpinasi ingredientų parinkimu, kuris yra pagrįstas antroposofinėmis žiniomis. Jos teigia, kad visos gamtos karalystės (mineralų, augalų, gyvūnų) yra glaudžiai susijusios su žmonijos fiziniu ir dvasiniu vystymusi, o augalai yra ypač svarbūs mūsų gyvybinėms funkcijoms ir gerovei.
Esminiai „Weleda“ principai, gaminant vaistus ir kūno priežiūros priemones, yra pagrįsti idėja, kad žmonės turi gyventi harmonijoje su gamta. Šis sveikatos siekimas be išnaudojimo yra viena pagrindinių kompanijos vertybių.
Visi augalų ekstraktai ir tinktūros gaminami tik iš augalų, auginamų „Weleda“ biodinaminiuose ūkiuose arba įsigyjamų sertifikuotuose ekologiniuose ūkiuose, natūraliose augimvietėse. Juos auginant nenaudojamos trąšos ir pesticidai, jokie genetiškai modifikuoti augalai. Visi preparatai gaminami be sintetinių kvapų, dažų ir konservantų. Emulsikliai ir glicerinas yra tik augalinės kilmės, o aromatų kompozicijos kuriamos tik iš natūralių eterinių aliejų. Šis faktas yra itin svarbus alergiškiems žmonėms bei jautriai reaguojantiems į dirbtinius priedus. „Weleda“ produktai sveikatai nekenkia. Be to, gaminant vykdoma nuolatinė žaliavų kokybės kontrolė, kūno priežiūros produktų gamybai taikoma ta pati aukščiausio lygio kokybės kontrolė, kaip ir vaistams. Kompanija, likdama ištikima savo etiniams principams, niekada neatlieka bandymų su gyvūnais.
Pradėjus kokybiška ir natūralia gamyba, baigiama ir tokiomis pat pakuotėmis, kurios yra gaminamos tik iš perdirbamų medžiagų, siekiant nepakenkti gamtai.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai