Ar yra seksualinė norma?

Pastaraisiais metais Lietuvoje beveik visose masinio informavimo priemonėse plačiai populiarinamas seksas ir seksualumas, atvirai, praktiškai be jokių tabu aptarinėjama intymi seksualinė patirtis, fizinio pasitenkinimo būdai. Tad nieko keisto, kai, prisiskaičius ar prisiklausius įvairiausių istorijų, vyrams kyla minčių apie savo lytinį pajėgumą ar atitikimą „vyriškumo standartams“. Paskubėsime nuraminti tiesos ieškotojus, kad ypatingos normos neegzistuoja. Visa, kas tinka abiem, ir yra norma. Žinoma, šis žinojimas neapsaugo vyrų nuo įvairių erekcijos sutrikimų.
 

Operacija pavyko, o po to?


Kinijos chirurgai, paskelbę apie pirmą kartą atliktą varpos persodinimo operaciją, apgailestaudami pranešė, kad transplantatą teko amputuoti dėl milžiniškų psichologinių problemų, išsivysčiusių tiek žmonai, tiek vyrui. Persodinimo operacija buvo atlikta 2005 m. rugsėjo mėnesį, klausimą apsvarsčius klinikos etikos komitete, po ilgalaikių konsultacijų su recipientu ir jo žmona, kurie atkakliai reikalavo operacijos. Nors pooperaciniu laikotarpiu atmetimo reakcijų nepastebėta, tačiau, kaip skelbiama medicinos žurnale „Europos urologija“, po 2 savaičių transplantatą teko pašalinti, reikalaujant abiem sutuoktiniams dėl stiprios vyro ir žmonos psichologinės atmetimo reakcijos.
Puikus įrodymas, kad, nepaisant sėkmės siaura fiziologine prasme, to nepakako vyro ir moters santykiams. Gera vidinė savijauta, dvasinė gerovė, tarpusavio santykių darna sunkiai pasiekiama išorinėmis, pavadinkime – „tikslinio poveikio mechaninėmis“ priemonėmis.
 

Erekcijos sutrikimai ir jų šalinimas


Akivaizdu, kad psichologinė pusiausvyra nepaprastai svarbi. Tačiau būtina atsiminti, kad, kai kurių specialistų nuomone, apie 80 proc. erekcijos problemų atsiranda dėl somatinių ligų – aterosklerozės, hipertenzijos, cukrinio diabeto, traumų, neurologinių ligų, šalutinio medikamentų veikimo, alkoholizmo, rūkymo, sėdimo gyvenimo būdo ir kitų. Vienas rimčiausių kraujospūdį didinančių veiksnių – stresas. Patiriant nuolatinį nerimą, kraujyje daugėja adrenalino, siaurinančio kraujagysles ir didinančio kraujospūdį.
Erekcijos sutrikimu vadinama būsena, kai vyras nuolat nepatiria erekcijos arba jos trukmė nepakankama lytiniam aktui atlikti. Pagal Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos (PSAO) rekomendacijas, ši diagnozė turėtų būti nustatoma tik tuomet, kai sutrikimas tęsiasi ilgiau nei 3 mėn. Tokia diagnozė netaikoma tiems atvejams, kai erekcija neįvyksta retkarčiais, kaip nutinka kiekvienam vyrui. Jokiu būdu nereiškia, kad, atsiradus erekcijos sutrikimų, prarandamas seksualinis potraukis.
Erekcijos sutrikimų gali atsirasti bet kokiame amžiuje, nors dažniausiai tai pasitaiko vyresnio amžiaus vyrams, paprastai turintiems kitų sveikatos problemų ar vartojantiems medikamentų, sutrikdančių erekcijos funkciją. Būtina žinoti, kad vyresnio amžiaus vyrų gydymas gali būti tiek pat veiksmingas, kaip ir jaunesnių.


Dažnai erekcijos sutrikimai sėkmingai išgydomi, pakeitus gyvenimo būdą (metus rūkyti, atsisakius besaikio alkoholio vartojimo, užsiimant fizine kultūra). Gali padėti problemos aptarimas su partneriu, specialūs užsiėmimai, specialisto konsultacijos.
Taip pat taikomi vakuuminiai prietaisai ar medikamentų injekcijos į varpą. Gali būti atlikta implanto įdėjimo į varpą operacija. Net varpos persodinimas.
 

Kokį maistą pasirinkti?


Rekomenduojama daugiau valgyti žemuogių, mėlynių, pomidorų, tamsiai žalių lapinių daržovių, apelsinų, vynuogių, abrikosų, batatų, arbūzų. Jų sudėtyje esantys sudėtingi karbohidratai pasisavinami iš lėto ir tolygiai. Labai sveika avižiniai dribsniai, ypač derinyje su bananais.
Valgydami daugiau pupų, žuvies, kiaušinių baltymų, sojos, viščiukų, liesos raudonos mėsos ir žemės riešutų, sustiprinsite azoto oksido (o tai – kraujagysles plečiantis veiksnys) gamybą organizme, kurio ypač sumažėja rūkaliams ir segantiesiems cukriniu diabetu.
 

Daug kas priklauso nuo mūsų pačių


Kadangi dauguma erekcijos sutrikimų kyla dėl fizinių priežasčių, sveika gyvensena, tinkama mityba ir fizinės pratybos yra labai svarbios. Nuo psichologinių veiksnių sukeliamų erekcijos sutrikimų gali apsaugoti geri tarpusavio santykiai ir nekeliantis įtampos požiūris į lytinį aktą.
 

10 mažai žinomų, tačiau svarbių dalykų


• Rūkymas sutrumpina vyro var­pą apie 1 cm.
• Prostatos padidėjimas gali su­kelti priešlaikinę ejakuliaciją ar erekcijos sutrikimus. Jei patiriate kurį nors iš paminėtų sutrikimų, vertėtų apsilankyti pas gydytoją urologą.
• Vyro orgazmas trunka vidutiniškai 6 sek. Moters – 23 sek. Tai reiškia, kad, jei moterims iš tikrųjų rūpi lygios teisės, joms derėtų pasirūpinti, kad vyrai patirtų keturis orgazmus prieš jų vieną.
• Tik vienas vyras iš 400 pripažįsta galįs naudotis oralinio sekso malonumais. Beje, teigiama, kad visi 400 yra pripažinę, kad tai pats geriausias jų patirtas seksualinis malonumas.
• Tarptautiniame vyrų sveikatos žurnale (angl. The International Journal of Men’s Health) teigiama, jog galima išskirti du vyrų varpų tipus. Vieno tipo varpos apimtis erekcijos metu reikšmingai padidėja (79 proc. vyrų), kito tipo varpa ir ramybės fazėje beveik visada atrodo pakankamai didelė, tačiau erekcijos metu nedaug tepadidėja (21 proc. vyrų).
• Vokietijos tyrėjai praneša, kad ly­ti­nis aktas vidutiniškai trunka 2 min. 50 s, tačiau moterims atrodo, jog jis trunka 5 min. 30 s. Ar tai reiškia, kad vyrai tokie geri ar blogi?
• Geriau atrodančių vyrų sperma kokybiškesnė. Ispanų tyrinėtojai parodė moterims vyrų nuotraukas, kurių sperma kokybiška, vidutinė ir prasta. Dažniausiai moterys pasirinkdavo geriausią spermą turinčių vyrų nuotraukas.
• Ejakuliacijos procese galvos sme­genys nedalyvauja. Tai valdo nugaros smegenys.
• Dažniausia varpos pažeidimų priežastis – energinga, smarki masturbacija.

 

Aktualu vyrams


Kaip išgyventi, jei paliko mylimoji
Ko gero, daugeliui pažįstamas jausmas, kai palieka mylimas žmogus. Būna labai bloga, pasaulis praranda spalvas, o gyvenimas – prasmę. Ir tegalvojama „Kas kaltas?“ ir „Ką daryti?“ Niekas nekaltas, sako psichologai, tiesiog taip atsitiko. Ir pataria, ką daryti, kad būtų bent kiek lengviau.
Susitvarkyti butą. Paimkite dėžę ir sudėkite į ją visas jos šlepetes, kremus, laiškus, nuotraukas ir kt. Visa tai išneškite į šiukšlių konteinerį (jei turite nors kokių iliuzijų – į sandėliuką).
Būti tvirtiems. Neikite pasivaikščioti ten, kur mėgdavote vaikštinėti drauge, sudaužykite į mažus gabalėlius įrašus su muzika, prie kurios mėgdavote mylėtis.
Papasakoti apie viską draugams. Ir paskubėkite, kol ji nespėjo tarp jūsų bendrų pažįstamų paskleisti savo versijos. Bent jau neatrodysite kvailys ar niekšas.
Duoti sau laiko. Netikėkite tais, kurie prisiekinėja, kad gali užmiršti viską iškart. Ir būkite pasiruošęs tam, kad geriau nebus ir po savaitės. Po dviejų – gali būti.
Vengti kontaktų. Gali būti, kad ji neatsisakys kalbėti su jumis telefonu ar susitikti. Neskambinkite, neikite „atsitiktinai“ į tas vietas, kur galite ją sutikti. Neleiskite laikyti savęs ant kabliuko – nusitraukite nuo jo. Tai skaudžiau, bet patikimiau.
parengta pagal užsienio spaudą
 

SŽ pataria


Paprasti, tačiau svarbūs patarimai, kaip pagerinti vyro seksualinę sveikatą
Stabdykite seksualinių hormonų mažėjimą.
Vidutiniame ir vyresniame amžiuje mažėja testosterono koncentracija. Stabdant šį procesą ir gerinant jo išsiskyrimą, patartina laikytis tokių įpročių:
• ilgiau miegokite (ne mažiau nei 8 val. naktį). Neatsisakykite nusnausti dieną – tai padės išlikti jaunatviškam ir seksualiai visaverčiui;
• reikia siekti daugiau reguliaraus sekso. Kuo dažniau santykiaujate, tuo daugiau gaminama testosterono, kuo dažnesnės erekcijos, tuo daugiau į varpą patenka šviežio deguonies ir daugiau pašalinama žalingų, šlakinių medžiagų;
• stiprinkite raumenis ir didinkite jų masę. Paprastai, kuo daugiau raumenų, tuo daugiau testosterono (žinoma, čia neturima omenyje hormoninėmis ir kitomis sintetinėmis stimuliuojamosiomis medžiagomis dirbtinai padidinama raumenų apimtis). Bėgiojimas ristele, pasivaikščiojimas ir plaukiojimas šiuo atveju daug naudingiau nei atsispaudimai, atsilenkimai ar pratimai pilvo presui.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Leo
2014-08-28 17:39
iš tikrųjų nepakartojama jausti, kad gali kontroliuot savo lytinį aktą ir tik tu pats sprendi, kada jis turi pasibaigti, o prieš tai ištempdavau vos 7 s.(super)
Elijus
2014-08-28 12:37
be to kiek mano žmona tvirtintų, kad mano "operatyvumas" jai netrugdo, atvirai galiu pasakyti pradėjus vartoti vaistus Priligy mūsų santykiai įgavo antrąjį kvėpavimą.
Elijus
2014-08-28 12:28
Įvertindamas kiek laiko sugaišau nieko nedarydamas, nuoširdžiai patariu kreiptis į gydytojus. Jei sprendimas egzistuoja, kam kankintis?
Justinas
2014-08-27 19:40
deja tai dažnas sutrikimas. Neseniai perskaičiau, kad maždaug 20-30 proc tuo skundžiasi, bet kalbėti apie tai gėdinasi ir pas gydytojus nedrįsta kreiptis.
Augis
2014-08-27 16:26
tokioj situacijoj atsidūręs maniau, kad man vienam čia taip atsitiko, o kai perskaičiau komentarus jau išsprendusių savo bėdas, atsirado ir man vilties...
Tomas
2014-08-26 23:30
kiek žinau tikrai tinka ir turintiems šią bėdą nuo pat pradžių.Neseniai skaičiau straipsnyje, kad kai kuriems tai gali būti įgimta ir jokiomis pastangomis ar treniruotėmis to nepakeisi .Viena išeitis kreiptis pas gydytoją, kad išrašytų receptą priligy.
Saulius
2014-08-26 21:53
Mano lytinis aktas trunka apie 30 s,o kai išgėręs apie minutę.Ir taip nuo pat lyt santykių pradžios. Ar vaistas Priligy tiktų ir mano atveju?
Tomas
2014-08-25 22:36
Priligy veiksmingas pavartojus jau pirmą vaisto dozę.(super)
Rolandas
2014-08-25 22:01
vis skaitinėju ir darosi neramu, nejaugi ir man ta pati problema? paskutiniu metu kažkaip pradėjau baigt po pusės minutės, o kartais ir prieš lytinį aktą. Gal vaistas ir man padėtų. Ar jo poveikis jaučiasi iškart, ar po kažkiek naudojimo?
Tomas
2014-08-24 14:18
testą ir daug atsakymų į klausimus, patiriantiems per greito baigimo problemą galima rasti čia http://www.netikakimirka.lt/
Martis
2014-08-24 13:39
o kur būtų galima tokį testą surasti? tikrai būtų lengviau pradėt kalbą su gydytoju.
Petras
2014-08-24 11:56
patarčiau ilgai netempt- maža kas, o kai sužinosi problemos priežastį, beliks tik pasirinkt tinkamas priemones.O kad lengviau būtų pradėt kalbą su gydytoju gali atlikt PEDP testą.
deja
2014-08-23 22:01
tik seksualinė problema dažnai tampa ir psichologine, nes vyrai delsia kreiptis pas gydytoją, kad nustatytų priežastį dėl ko tas sutrikimas atsirado, o gydymo rezultatui labai daug reiškia ligos "stažas".
Marčiui
2014-08-23 20:40
na teks įveikti savo baimes ir pasikalbėt su gydytoju, nes tai vienintelis būdas nustatyti tikslią diagnozę ir skirti veiksmingą gydymą.
Pranas
2014-08-23 19:37
praėjus pirmoms 4 gydymo savaitėms arba po 6 dozių reikia aptart gydymą Priligy su savo gydytoju, kad išsiaiškinti ar reikia toliau gydytis.
Arturas
2014-08-23 19:10
kaip ilgai galima vaistą vartot?
Petras
2014-08-22 23:39
klastočių galima įsigyt be recepto, bet padirbtuose vaistuose gali būti labai pavojingų medžiagų nuo kurių gali pablogėti sveikata.
Martis
2014-08-22 23:16
bet ką daryt? vien tik pagalvojus, kad nepažįstamam žmogui [gydytojui] turėsiu viską pasipasakot apima nejaukumas ir baimė.Gal be recepto vaistų įmanoma įsigyt?
Justinas
2014-08-21 23:05
kažkiek padėjo, nes veikia raminančiai, tačiau kai visą dėmesį sutelki ne į partnerę, o į kvėpavimą tai pats pagalvok kas bus su jūsų santykiais ir pasitenkinimu?
Žilvinas
2014-08-21 21:24
gal kas bandėt kvėpavimo technikas? ar padėjo?
Petras
2014-08-19 13:22
Priligy galima vartoti su ar be maisto tai veiksmingumui įtakos neturi, bet su alkoholiu jis, kaip ir dauguma vaistų nesuderinamas.
povilas
2014-08-16 22:33
ar maistas ir gėrimai turi kažkiek įtakos vaisto veiksmingumui?
Tomas
2014-08-14 22:22
vaisto informaciniame lapelyje rašo, kad vaistą gali vartoti 18-64 metų vyrai.Taip kad ir jaunimui tinka.(super)
povilas
2014-08-13 23:15
nuo kiek metų galima naudot vaistą?
Petras
2014-06-19 08:50
Žiūrint kokia priežastis sukėlė šitą sutrikimą,Jeigu tai pvz prostatitas, jį išgydžius ir ejakuliacija vėl tampa normali, o jeigu kalta genetika tai tada pats supranti- nieko gero.
vytukas
2014-06-18 12:43
Ar vis dėlto išgydoma šita bėda ar ne?
Tomas
2014-06-16 13:53
Aš kreipiausi pas šeimos gydytoją, bet kiek žinau ir pas urologą galima.
vytukas
2014-06-13 12:17
Pas kokį gydytoją geriau būtų kreiptis?
Vilius
2014-06-04 14:46
Jei per 1-2 mėn nepraeina tai jau gali būt kažkas rimčiau tada ir reikia kreiptis, kad ištyrtų.
vytukas
2014-06-02 15:04
Bet iš kur man žinot, kad man reikia kreiptis pas gydytoją,juk baigiu per greit tik retkarčiais.Gal savaime praeis?
Ervis
2014-05-21 10:03
Čia jau kiekvienam ko gero skirtingai, žiūri pagal simptomus kokie yra.
mongolas
2014-05-20 10:29
Ar pas gydytoją užtenka konsultacijos ar siunčia pasidaryt tyrimus?
Ervis
2014-05-19 09:57
Greitą baigimą gali sukelt įvairūs sutrikimai ir ligos, kaip prostatitas, šlapinimosi trakto sutrikimai ar endokrininės ligos.O gali būt kalta genetika ar psichologija.
mongolas
2014-05-16 10:03
Kaip suprast kokia nors lėtinė liga???
Ervis
2014-05-12 14:41
Vaistas receptinis.Manau taip ir turi būti.Gydytojas išsiaiškins ar po šiuo sutrikimu neslypi kokia nors lėtinė liga.
mongolas
2014-05-08 10:15
Jis receptinis ar galima šiaip vaistinėj įsigyt?
Petras
2014-04-26 21:14
Reikia gerti pagal poreikį, maždaug 1-3 val prieš lytinį aktą.
mongolas
2014-04-25 11:27
O tai prieš kiek čia laiko prieš seksą reikia vaistą išgert, kad suveiktų?:)
Mobis
2014-04-10 13:56
Vaisto nereikia vartot dažniau, kaip vieną kart per parą ar kiekvieną dieną.Aš naudoju per savaitę pora kart.
Robertas
2014-04-09 13:07
Ar vaista priligy reikia naudot kasdien?
Andras
2014-04-02 20:22
Supreme DHEA for Intimacy – sprogdinanti formulė vyrams!
Intymiam artumui palaikyti. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg DHEA – testosterono pirmtako. Sustiprintas žvalinančių žolių, tokių kaip Avena Sativa, Johimbe, Damiana, Sarsaparilla, Saw Palmetto, Nettle Root + Zinc mišiniu. Pajuskite šį vyrų seksualumą skatinančios formulės poveikį. Žiūrėti interneto svetainė:: http://neslimo.eu/lietuva.htm
Vycka
2014-03-29 16:02
pritariu ir as. pats naudoju vaijstus ir jei ne jie ir toliau buciau kaip kralikas greit baigiantis
Petras
2014-03-28 12:00
Tikrai.Sutinku su Erviu, nes ir pats turiu tokia bėda ir neseniai pradėjau naudot vaista.
Ervis
2014-03-26 15:53
Kad greit nebaigt geriau naudot vaistus priligy, o ne masturbuotis pastoviai prieš lyt aktą.
mongolas
2014-03-18 15:36
Tikrai labai įdomus straipsnis. Kažkur jau nepamenu perskaičiau, kad greit nebaigt, reikia prieš aktą masturbuotis.O čia rašo, kad net galima susižeist.
va taip va
2010-11-26 10:32
lymai.
butent mastuebacija ir gadina varpa masturbuojantis itin daznai perauga i hyper jautruma to pasekoje gret ir nulejdi
lymas
2010-11-02 07:02
man 19 ir kai bunu su pana prastai stovi ir greit neleidziu, okai vienas tampau tada viskas ok, kdl cia taip?
Hormonas
2009-12-08 17:09
na man 25metai,turiu erekcijos sutrikima,jauciu,kad jis nuo rukymo atsirado,nes nuo 13 metu rukau kaip kaminas,bet pasireiske viskas pries tris metus kokius,isbandziau daug dalyku,vaistu,bet zinau viena dalyka,kad nerukes istveriau pora savaiciu tai daikciukas iskarto statesnis buvo ir erekcijos metu istekedavo daugiau spermos.Antras dalykas kas tikrai gerina lytine erekcija tai sportas,bet reikia daug ir istvermingai sportuoti,kad byrka liktu stacia.Straipsnyje labai daug teisybes.Mest rukyti galvoju su profesionalu pagalba jei tai bus ymanoma ir dziauktis sexualiniu gyvenimu su savo mergaite
Tadas
2009-09-06 11:11
vopsie nesamone... tik anuo galu atseit mylim? niekada nesimyleciau siaip sau, vien kad anas galas nori. Tai reik daryti tik is meiles ir tik tada jei ir tavo partneris to nori
špilka
2008-02-27 20:47
kiek man žinoma. tai žmogus myli širdimi, o čia ir kitur pasiskaičius išeina, kad ... ta vyrų labiausiai puoselėjama dalimi!.. Vadinasi MEILĖS nėra?! Lygiai kaip gyvūnų pasaulyje -- patelės ir patinai, taip ir čia, vadinamųjų žmonių pasaulyje, -- partneriai -- patelės ir patinai... Ir svarbiausia, ne sielų bendrumas, ne bendri interesai, idealai, o, -- tpfu! -- subinių suderinamumas! Brrr.. Apsivemsiu!..
bavarija
2008-02-20 10:42
Jei spuoguotas pasitikrink, atrodo Veneriniu problemu turi. Straipsnyje ”vyriški kompleksai, vėl motrys kaltos” dėl vyriškumo pronblemu ir išsilavinimo trūkūmo.
samsungas
2007-01-21 17:07
man 18 metu o warpa yra 15 cm ilgio ir 12 cm apimties,ar cia normali warpa nes man ji atrodo maza
julius
2007-01-10 15:49
man patiko straipsnyje isakytos mintys
sagute
2006-12-10 14:00
na jau tie vyrai kaip visada viska sureiksmina
dadu
2006-12-06 20:45
daug kas priklauso nuo psihologines busenos bet ne ka maziau lemia moteris esanti salia
wiloox
2006-12-06 13:00
maziau drocink ;DDD kaip as dariau

arklys19
2006-12-06 12:57
ka daryt jei mano kreivas?
liutas
2006-12-03 21:54
kam reikia viska sureiksminti, talpinti i kazkokias normas, juk del tu normu paskui visi ir kompleksuoja. Tegu daro tiek kiek kas gali:)
kinas
2006-11-21 15:35
viskas veda i pasitikejima savimi, gali buti mazas spoguotas ar kreivas, jei pasitiki savimi paskui gali bet kuria moteri vestis
Pranas
2006-11-05 15:40
Abejotinos tiesos?
auris
2006-11-05 12:36
ciki man ptiko
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai