Norvegijos gamtos lobiai – ir lietuvių sveikatai

Žuvų taukus žvejai nuo seno vartojo kaip liaudies medicinos vaistą nuo bendro organizmo išsekimo, virškinamojo trakto žaizdoms gydyti, esant kvėpavimo infekcijoms, padidėjus limfmazgiams. Jie puikiai tinka imunitetui stiprinti bei kaip natūrali profilaktikos priemonė. Lygiai taip pat nuo senų laikų yra žinomas ir menkių kepenėlių aliejus dėl savo palankaus poveikio sveikatai. Škotijos, Norvegijos, Grenlandijos žvejai jį pradėjo naudoti norėdami apsisaugoti nuo atšiauraus šalčio. Buvo pastebėta, kad menkių kepenėlių aliejus lengvina raumenų skausmą, sąnarių sustingimą, o vėliau atrasta, kad jie gali gydyti dėl vitamino D trūkumo atsiradusį rachitą.
 

Nors iš įpročio visus žuvų taukus vadiname „žuvų taukais“, yra žuvų kepenų (menkių, lašišų) ir žuvų kūnų taukų. Menkių kepenėlių aliejus yra išgaunamas iš menkių kepenų, o žuvų taukai iš riebių žuvų. Jų sudėtis yra skirtinga, menkių kepenėlių aliejuje yra daugiau vitaminų A ir D, o žuvų taukai yra omega-3 riebalų rūgščių šaltinis.

 

Kuo svarbios organizmui DHR ir EPR rūgštys?


Pagrindinės DHR (dokosaheksanoininės rūgšties) funkcijos
· Itin svarbi geram smegenų bei akies tinklainės funkcionavimui. Įrodyta, kad DHR nulemia aukštesnį intelekto koeficientą 1–4 metų amžiaus vaikams.
· Padeda palaikyti hormonų balansą (endokrininę sistemą).
· Tyrimai įrodė, kad aukštos kokybės DHR papildai gali sumažinti stresą ir nerimą.
· Derinant su sveika mityba ir fizine veikla, gali reguliuoti ir stabilizuoti diabetikų cukraus kiekį kraujyje.
Pagrindinės EPR (eikozapentaeno rūgšties) funkcijos
· Svarbi kraujotakos sistemai: deguonies pernešimui, raudonųjų kraujo ląstelių formavimuisi.
· Kontroliuoja maistingųjų medžiagų patekimą pro ląstelių membranas.
· Širdies ligų prevencija (sumažina širdies smūgio riziką, taip pat staigių mirčių nuo širdies ligų skaičių).
· Mažina blogojo cholesterolio ir didina gerojo kiekį kraujyje.
· Palaiko normalią virškinamosios sistemos veiklą.
· Naudinga sąnarių lankstumui palaikyti.
· Dalyvauja kalcio pasisavinime kauluose, dantyse, naguose.


 

Omega-3 ir širdis


Reguliarus ir pakankamas omega-3 riebalų rūgščių (RR) kiekis mityboje ar vartojant maisto papildus gali sumažinti miokardo infarkto pavojų. Tyrimai parodė, kad omega-3 mažina lipidų kiekį kraujyje, kraujo spaudimą ir krešėjimą, gali padėti išvengti aterosklerozės ir aritmijos. Omega-3 yra riebiose žuvyse – sardinėse, lašišose ir pan. Norint išvengti širdies infarkto, rekomenduojama praturtinti savo mitybą riebia žuvimi arba omega-3 maisto papildais. Maždaug 1–2 gramai omega-3 riebalų rūgščių per dieną gali padėti širdies ligų prevencijai. Tokį kiekį galima gauti 2–4 kartus per savaitę valgant riebią žuvį arba vartojant papildus.
Miokardo infarktas ir insultas yra du pagrindiniai žudikai šių dienų pasaulyje!
 

Omega-3 ir smegenų veikla


Maždaug 20 procentų riebalų smegenyse sudaro DHR. Gana dideli šios rūgšties kiekiai yra visuose smegenų audiniuose, gerokai didesni nei visuose kituose organuose bei audiniuose. Naujagimių smegenyse DHR užtikrina normalų jų vystymąsi ir funkcionavimą. Vaisiui reikalingi ypač dideli DHR kiekiai paskutinius tris nėštumo mėnesius. Moteris turėtų į tai atsižvelgti, pasirinkdama savo mitybą šiuo laikotarpiu. Kūdikio organizmas negali metabolizuoti DHR iš kitų omega-3 riebalų rūgščių, kaip suaugusiojo organizmas. Moteris turi vartoti pakankamai žuvies produktų arba omega-3 papildų, kad kūdikis su pienu gautų reikalingų riebalų rūgščių. Renkantis maitinimą mišinėliais labai svarbu pasirinkti tokius mišinėlius, kurių sudėtyje yra šių rūgščių.
 

Omega-3 ir akys


Didžiausia organizme DHR koncentracija yra akies tinklainėje. DHR gali turėti teigiamą poveikį senatvinės geltonosios akies dėmės degeneracijos prevencijai.
 

Omega-3 ir sąnariai


Reumatinis artritas – tai lėtinė sinovinio sąnarių audinio liga, kuri sukelia uždegimą ir degeneracinius procesus. Sąnarių tepalas paprastai gamina sąnarių skystį, kuris veikia kaip lubrikantas bei aprūpina kremzles reikalingomis maistingosiomis medžiagomis. Reumatinio artrito atveju, baltosios kraujo ląstelės (leukocitai) pažeidžia sinoviją, o tai lemia kremzlių degeneraciją ir aplinkinių audinių uždegimą. Dėl to jaučiamas skausmas, sąnarių sustingimas, raumenų ir sąnarių nusilpimas bei sąnarių deformacija. Ši liga dažniausiai gydoma nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, kurie turi daugybę šalutinių poveikių.
Omega-3 riebalų rūgštys gali ne tik slopinti minėtus simptomus bei sumažinti reikalingas nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dozes, bet ir saugoti sąnarių funkcionavimą bei turėti gydomąjį poveikį. Norint pajusti teigiamą omega-3 poveikį, reikia vartoti didelius kiekius, didesnius nei įmanoma gauti vien tik iš maisto, todėl patartina vartoti papildus
 

Sprendimas gali slypėti vienoje priemonėje


Preparatas, kuris atitinka ir „padeda“ visoms aukščiau išvardintoms organų sistemoms, yra AquaMarine™. Preparatas išleidžiamas kapsulių ir skystąja forma, todėl kiekvienas žmogus gali pasirinkti jam tinkamą formą. AquaMarine™ skystis, kurį sudaro žuvų taukai ir menkių kepenėlių aliejaus derinys, yra puikaus apelsinų-citrinų skonio, kurio nėra kitų panašių preparatų sudėtyje.
Be to, AquaMarine™ skiriasi nuo kitų maisto papildų kapsulėmis tuo, kad jame yra ypač didelis EPR (968 mg) ir DHR (878 mg) riebalų rūgščių, kurių nauda jau įsitikinote, kiekis. O menkių kepenėlių aliejus yra natūralus vitaminų A ir D šaltinis, kurio taip pat yra preparato sudėtyje.
Vitaminas D – be seniai žinomos svarbos kaulų sveikatai, reikalingas ir imuninei sistemai.
Vitaminas A – reikalingas akių sveikatai, be to, šis vitaminas palankiai veikia odą ir imuninę sistemą.
Vitaminas E – svarbus antioksidantas, padedantis apsisaugoti nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, bei naudingas širdies, imuninės sistemos ir odos sveikatai palaikyti.
 

Būtina įsidėmėti: AquaMarine™ – unikali sudėtis ir visiškas grynumas


• Unikalus 50:50 omega-3 žuvų taukų ir menkių kepenėlių aliejaus derinys.
• Garantuotas grynumas (naudojamos tik mažiausiai užterštų Norvegijos vietovių žuvys, be dirbtinių dažiklių ir konservantų, sudėtyje nėra cukraus).
• Sudėtyje yra natūralių vitaminų A,D ir E.
• Padeda palaikyti sveiką širdį, smegenis, sąnarius ir regėjimą.
• Yra kapsulių ir skysčio pavidalu, taigi tinka visai šeimai.
• Yra apelsinų-citrinų skonio, taigi nelieka nemalonaus žuvies poskonio.
• Kiekviena serija griežtai tikrinama, siekiant užtikrinti aukščiausios kokybės standartus.
• Sudėtyje nėra vaistų, hormonų, pagaminta laikantis aukščiausių farmacijos kokybės kontrolės standartų.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

daina
2009-03-15 15:58
+2,skirtas visiems skaitytojams.Medikuiper maža zinių.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai