Majonezas - rinkimės geriausią.

Sveikos gyvensenos propaguotojai, sužinoję, kad ketiname degustuoti šios rūšies produktus, labai stebėjosi: “Juk tai - ne patys sveikiausi produktai”. Taip, reikia sutikti, majonezas tikrai nepadės sumažinti kūno svorio ir nepadės greičiau nugalėti įvairių ligų, greičiau priešingai. Bet galbūt vien dėlto reikia peržvelgti lietuviškų ir importuojamų majonezų rinką Lietuvoje, kuri labai greitai kinta, kad apsilankius parduotuvėje nereikėtų imti pirmo pasitaikiusio indelio iš lentynos ar stengtis vietoje sulyginti skirtingų produktų sudėtį. Mes galime patys, remdamiesi savo žiniomis, pasirinkti produktą, o tas žinias papildys ir mūsų atlikta degustacija.
 

Majonezo pliusai ir minusai


• Pliusai
1. Tinka daugeliui patiekalų pagardinti.
2. Vienas iš kaloringiausių maisto produktų.
1 valg.š. 20-25 proc. (neriebaus) majonezo turi apie 80 kcal.
1 valg. š. 50 proc. majonezo - 150 kcal.
1 valg. š. 80 proc. majonezo - 232 kcal.
3. Kadangi majonezas gaminamas augalinių aliejų pagrindu, jis turi daug augalinių riebalų, vitamino E, dėl esančių jo sudėtyje trynių - daug mineralinių medžiagų, mikroelementų, lecitino, taip pat baltymų, angliavandenių.
4. Galima pasirinkti pagal skonį: su įvairiausiais prieskoniais, priedais, įvairaus riebumo.
• Minusai
1. Turi daug cholesterolio, todėl nereikėtų vartoti sergant ateroskleroze, tulžies pūslės ir latakų akmenlige bei kitomis ligomis, kai cholesterolio kiekis kraujyje būna padidėjęs.
2. Netinka žmonėms, norintiems numesti svorio.
3. Nereikėtų vartoti norint laikytis produktų derinimo taisyklių, nes sudėtyje yra riebalų, angliavandenių ir baltymų. Dėl tų pačių priežasčių majonezą sudėtinga suderinti su kitais maisto produktais.
4. Pramoniniu būdu gaminamame majoneze yra daug maistinių priedų: emulsiklių, stabilizatorių ir pan. Todėl majonezo mėgėjai neturėtų juo piktnaudžiauti.
5. Gera terpė bakterijoms daugintis. Įdėmiai žiūrėkite vartojimo terminą, ypač jei indelis jau pradarytas.
Gyd. Marina SADEVIČ
Majonezą degustavo: vyr. inspektorius technologas Tautvydas Mikalonis, prof., habil. med. dr. Pranas Šnipas, atsakingasis redaktorius Giedrius Židonis bei redakcijos atstovai. Žmonės, dalyvavę degustacijoje, neatstovavo įstaigoms, kuriose jie dirba.
Majonezą pirkome dideliuose Vilniaus bei Kauno prekybos centruose kartu su kitais pirkėjais. Taigi kas pateko į redakciją, galėjo patekti ir ant mūsų stalo. Mūsų tyrimas - tai siekimas atkreipti pirkėjų dėmesį į tai, ką mes perkame ir ką valgome. Galutinis sprendimas - pirkti ar nepirkti - visada priklauso tik nuo pirkėjo.
Iš lietuviškų neriebių majonezų degustacijos dalyviai geriausiu vieningai išrinko “Vilniaus” neriebų majonezą, iš lietuviškų riebių majonezų - “Daumantų” majonezą, iš importuojamų - “Hamker Delikatess” majonezą.
NERIEBUS “VILNIAUS” MAJONEZAS
Gamintojas: AB “Aliejus”, Vilnius, Lietuva
Kaina: 2,05 Lt
Tara: plastikinis indas
Tūris: 370 g
100 g yra:
252 kcal
25 g riebalų
Kvapus, gero tirštumo, baltas, vientisos masės (be matomų priedų), tikrai neriebus, saldokas, malonaus, švelnaus skonio majonezas. 1999 m. išrinktas Lietuvos metų gaminiu.
Įvertinimas – 9-10
NERIEBUS “ŽEMAIČIO” MAJONEZAS
Gamintojas: AB “Aliejus”, Vilnius, Lietuva
Kaina: 2,27 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 450 ml
100 g yra:
250 kcal
25 g riebalų
Daugiau oro burbuliukų, kiek skystesnis už ankstesnį, tvirto, kartoko, netgi kai kam iš degustacijos dalyvių priminė duonos, kviečių skonį.
Įvertinimas – 7-8


NERIEBUS MAJONEZAS “TAUPA”
Gamintojas: AB “Aliejus”, Vilnius, Lietuva
Kaina: 1,99 Lt
Tara: plastikinis indas
Tūris: 370 g
100 g yra:
252 kcal/1037 kJ
25 proc. riebalų
5 g angliavandenių
16 g baltymų
Teigiama savybė: pateikta išsami produkto sudėtis, nemokamas kokybės telefonas, taip pat gamintojas (dažniausiai ant “Taupos” produktų jis nenurodomas). Tirštesnis, stipresnio kvapo ir skonio už ankstesnį. Greičiausiai daugiau vandens ir tirštiklių.
Įvertinimas – 7
“WEIGHT WATCHERS FROM HEINZ”
Gamintojas: H.J.Heinz Co Ltd., Europa
Kaina: 2,67 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 250 g
100 g yra:
125 kcal/520 kJ
9,2 g riebalų
Nėra lietuviško aprašymo. Teigiama, kad beveik nėra riebalų, visiškai nėra dažiklių ir kvapų. Tamsesnis, gelsvesnis. Tąsumu primena margariną. Visiškai kitokio skonio nei lietuviški majonezai. Ypač saldžiarūgštis, neįprastas lietuviškam skrandžiui. Tinka besilaikantiems dietos.
Įvertinimas – 6-7
“VEIVERIŲ” MAJONEZAS
Gamintojas: UAB “Notomas”, Veiveriai, Lietuva
Kaina: 2,19 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 450 g
100 g yra:
345 kcal
35 g riebalų
5 g angliavandenių
3 g baltymų
Geltonokas. Riebesnis ir saldesnis už neriebius majonezus, tačiau jaučiamas ir rūgštumas. Dar tirštesnis. Daug oro burbuliukų. Šiaip skonis neblogas, kvapas švelnus. Privalumas – išsamus sudėties aprašymas.
Įvertinimas – 7-8
“DAUMANTŲ” MAJONEZAS
Gamintojas: UAB “Vesiga”, Kėdainiai, Lietuva
Kaina: 2,34 Lt
Tara: plastikinis indas
Tūris: 500 ml
100 g yra:
335 kcal
35 g riebalų
Be oro burbuliukų, ypač geltonas, geros išvaizdos, kvapus majonezas. Jaučiamas kiaušinio prieskonis (sudėtyje yra kiaušinio miltelių). Jis vienintelis iš degustuotų lietuviškų majonezų panašėja į užsieninius majonezus.
Įvertinimas – 8-9
“ŽEMAIČIO” MAJONEZAS
Gamintojas: AB “Aliejus”, Vilnius, Lietuva
Kaina: 2,27 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 450 ml
100 g yra:
335 kcal
35 g riebalų
Kiek aštresnis, šiek tiek net griaužia gerklę (greičiausiai garstyčių miltelių poveikis), susidaro sausesnio majonezo įspūdis. Tirštesnis, vadinasi, daugiau stabilizatorių, burnoje išlieka keistas skonis. Tamsesnis už kitus, ypač tinka ypatingesnių, egzotiškesnių produktų mėgėjams.
Įvertinimas – 7-8
MAJONEZAS “VILNIUS”
Gamintojas: AB “Aliejus”, Vilnius, Lietuva
Kaina: 1,71 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 250 g
100 g yra:
388 kcal
40 g riebalų
Indelis buvo sklidinas majonezo iki pat viršaus, ypač riebus, aštrokas, šviesus, su oro burbuliukais. Skonis neblogas, nors, reikia pasakyti, sveiko maisto propaguotojai tokio produkto tikrai vengtų.
Įvertinimas – 7-8
MAJONEZAS “HAMKER DELIKATESS”
Gamintojas: “Heinrich Hamker GmbH&Co”, Vokietija
Kaina: 2,99 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 500 ml
100 g yra:
754 kcal/3100kJ
Gelsvas, saldokas, tirštas, primena skystoką margariną. Riebalų kiekis nenurodytas, bet turėtų būti riebus. Skonis geras, nors neįprastas lietuvio skonio receptoriams.
Įvertinimas – 8
“HELLMANN’S REAL MAYONNAISE”
Gamintojas: “Bestfoods Poland, Ltd.”, Lenkija
Kaina: 2,53 Lt
Tara: stiklinis indas
Tūris: 250 ml
100 g yra:
720 kcal/3017 kJ
78, 5 g riebalų
1,3 g angliavandenių
1,0 g baltymų
Yra produkto aprašymas keliomis kalbomis. Jis tirštas, yra karotino, gal todėl savotiško rausvoko atspalvio, primena kremą. Labai daug riebalų. Kaip pastebėjo degustacijos dalyviai, nesudaro patikimo ir patrauklaus produkto įvaizdžio.
Įvertinimas – 7

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Andrius
2016-12-15 09:51
Juokiam produkte ner holestirolio..holestirolis jusu gyvenima budas..rasykit riebalai..

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai