10 nugaros skausmo priežasčių

Tai gali atrodyti šiek tiek netikėta, bet nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kurios iš jų būdingos ir Jums?

Būtina pabrėžti, kad tikrosios nugaros skausmo priežastys žinomos ne visuomet, mat skausmui didelę įtaką daro ir psichogeninis faktorius, ir asmens aplinka, ir anksčiau patirtos patirtys, ir kitos priežastys. Taigi skausmas – labai individualus suvokimas, kurį kiekvienas pacientas jaučia individualiai.

 

1) Viena dažniausių nugaros skausmo priežasčių yra įvairios stuburo sąnarių ligos, pavyzdžiui, stuburo osteochondrozė.

 

2) Nugaros skausmai atsiranda dėl įvairių su stuburu susijusių patologijų. Kaltas gali būti ir stuburo kanalo susiaurėjimas (stenozė) ir įvairūs stuburo slankstelių pažeidimai. Senyviems pacientams nugaros skausmai dažniau išsivysto dėl tarpslankstelinių diskų pakitimų.

 

3) Nugaros skausmai moteriškosios lyties atstoves gali kamuoti tam tikrais jų gyvenimo periodais, pavyzdžiui, nėštumo metu ar po gimdymo. Dismenorėja – viena iš cikliško nugaros apačios skausmo pasireiškimo priežasčių, kai nugarą moteriai skauda prieš pat mėnesines ar pirmosiomis jų paromis.

 

4) Nugaros skausmas gali būti kokios nors infekcijos pasekmė, pavyzdžiui, nugarą skauda sergant stuburo slankstelių infekcija. Skausmas taip pat gali pasireikšti sergant gripu, COVID-19, Laimo liga, poliomielitu, stokojant kai kurių vitaminų ir mineralų. 

 

5) Nugaros skausmai ne taip jau ir retai praneša apie kokias nors vidaus organų ligas, pavyzdžiui, šlapimo pūslės infekciją, inkstų akmenligę ir pan. Viena dažniausių lėtinių nugaros skausmų priežasčių moterims yra endometriozė, kuriai būdingas gimdos audinių išvešėjimas už jai įprastų ribų ir spazminio, kartais sunkiai pakeliamo pobūdžio skausmai, kurie gali plisti ir į kitas sritis.

 

6) Ilgalaikiai, o kartais net ir visą gyvenimą trunkantys nugaros skausmai gali būti susiję su įgimtomis stuburo patologijomis.

 

7) Nugaros skausmai gali būti susiję ir su kietųjų, ir su minkštųjų audinių traumomis. Taigi nugarą gali skaudėti ir dėl sąnarių, ir dėl raumenų, ir dėl sausgyslių traumų, kurios gali būti paties įvairiausio sunkumo ir pobūdžio.

 

8) Šiandien itin aktuali problema yra netaisyklinga laikysena. Daugybei asmenų nustatomas stuburo iškrypimas, dėl kurio taip pat gali skaudėti nugarą. Netaisyklinga laikysena dažnai susijusi ne tik su netinkamais įpročiais, bet ir nepatogia darbo ar mokslo aplinka, netinkamai pritaikyta avalyne,  sėdimu darbu ir pan.

 

9) Lėtiniai nugaros skausmai šiame skubančiame ir nervinės įtampos kupiname pasaulyje dažnai susiję su patiriamu stresu, įvairiomis psichinėmis ligomis, asmeniui būdingomis psichosocialinėmis problemomis.

 

10) Kita svarbi priežastis – diabetinė neuropatija. Tai viena dažniausių cukrinio diabeto komplikacijų, kuriai būdingi įvairios lokalizacijos, išplitę ir įvairaus intensyvumo lėtiniai skausmai.

 

Kai nugaros raumenis skauda ilgiau kaip 8-12 savaičių, tuomet jau reikėtų kreiptis į gydytojus. Vis dėlto ūminis nugaros raumenų skausmas paprastai netrunka ilgiau kaip 6 savaites. Gaila, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai nuo nugaros skausmų žmogus kenčia visą gyvenimą – tai neabejotinai kenkia kokybiškam gyvenimui.

 

Ką daryti, jei aplanko ūminis nugaros skausmas?

 

Pirmoji pagalba patyrus nugaros traumą – ramybė, kelias paras trunkantis šaldymas, pažeistos vietos tausojimas. Vėliau skaudančią vietą galima šildyti, tačiau reikia stebėti, ar būklė neblogėja. Jei skausmas tęsiasi ilgiau arba būklė tik blogėja, tuomet geriau pasitarti su gydytoju.

Ūminio skausmo malšinimui puikiai tinka nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pavyzdžiui, deksketoprofenas (Dolmen). Taip pat gali būti vartojami ir vietinio poveikio vaistiniai preparatai, pavyzdžiui, pleistrai, geliai, tepalai. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai