Atsiradus net ir mažai burnos opelei geriau nekentėti

Pasirodo, kad pasikartojantis (recidyvuojantis) aftinis stomatitas gali kamuoti net kas penktą planetos žmogų. Neįtikėtina, bet tai gana dažna liga, į kurią neretai tiesiog numojama ranka. Ir visai be reikalo. Juk burnos opelių sukeliamas diskomfortas gali prišaukti kur kas daugiau bėdų – pacientas gali vengti tinkamai išsivalyti dantis ar sočiai ir maistingai pavalgyti, nes jam tiesiog labai skauda. O prasta burnos higiena ir nepakankama mityba sukelia dar daugiau bėdų, ar ne?

 

Tai nėra tokia maža bėda, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio

 

Dėl burnos opelių gali atsirasti socialinių bėdų, nes jos gali trukdyti kalbėti, be to, gali padidėti nemalonus seilėtekis, suintensyvėti blogas burnos kvapas. Dažnai pasikartojantis aftinis stomatitas taip pat gali sukelti miego sutrikimų, apetito pakitimų.

Taigi burnos opeles gydyti būtina ne tik dėl to, kad tai gana skausminga ir gyvenimo kokybę menkinanti problema, bet ir dėl to, kad negydomos burnos opelės gali komplikuotis rimtesniais sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui, antrine bakterine infekcija ar pogleivio uždegimu. Negana to, negyjanti burnos opelė gali būti pirmasis burnos vėžio ženklas.

 

Atsiradus net ir mažai opelei geriau nekentėti

 

Net ir maža, tačiau skausminga burnos opelė gali sukelti gana daug diskomforto. Mažos opelės gali užgyti ir savaime, tačiau skausmingiausios jos dažniausiai būna pirmosiomis gijimo paromis. Tokiu atveju labai naudingi tie preparatai, kurie ant pažeistos burnos gleivinės vietų sudaro apsaugines plėveles ir neleidžia jų dirginti papildomai. Anaftin produktų šeima – puikus tokių medicinos priemonių pavyzdys. Pacientams taip pat rekomenduojama kruopščiau, bet švelniau rūpintis burnos higiena, nes tokiu atveju ji tik dar svarbesnė. Patartina dažniau skalauti burną virintu vandeniu ar silpnu druskos tirpalu. Taip pat rekomenduojama rinktis švelnesnį maistą, kuris nedirgintų pažeistos burnos gleivinės. Reikėtų vengti aštraus, kieto, labai rūgštaus ir labai sūraus maisto. Prieš valgant rekomenduojama palaukti, kol jis pakankamai atvės, nes terminis burnos gleivinės pažeidimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių burnos opelių susiformavimo priežasčių.

Jei burnos pažeidimai nedingsta per 1-2 savaites, tuomet tai gali būti grybelinė, bakterinė ar virusinė infekcija, kurią būtina gydyti specialiais vaistais. Dėl ilgiau nei savaitę ar dvi negyjančių opelių būtina kreiptis į gydytojus, nes tokios žaizdelės gali atsirasti ir dėl rimtesnių sveikatos sutrikimų. Tuomet gali prireikti hormoninio, priešgrybelinio, antibakterinio, priešvirusinio gydymo. Be to, gali tekti koreguoti ar šalinti tikrąją burnos opelių atsiradimo priežastį, pavyzdžiui, gydyti virškinimo trakto ligą ar keisti vaistinius preparatus, kurių vienas iš šalutinių poveikių gali būti būtent burnos opelių atsiradimas.

 

Anaftin medicinos priemonės – veiksminga pagalba kenčiant nuo skausmingų burnos opelių

 

Anaftin medicinos priemonės padeda kontroliuoti mažų burnos pakenkimų sukeliamą skausmą, pavyzdžiui, atsirandantį išsivysčius aftiniam stomatitui, aftinėms opoms, taip pat mažiems ortodontinių plokštelių ir netinkamai pritaikytų protezų sukeltiems pakenkimams. Galima rinktis patogiausią medicinos priemonės formą – burnos gelį, burnos purškalą arba burnos skalavimo skystį. Šią inovatyvią priemonę patariama vartoti 3-4 kartus per parą arba taip dažnai, kaip tik to reikia. Anaftin medicinos priemonių šeimos produktai ant pažeistų vietų sukuria plonas, nematomas, bet labai naudingas apsaugines plėveles – taip sumažėja skausmas, uždegimas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Be to, priemonės papildytos naudingomis medžiagomis (hialuronu, alavijų ekstraktu), kurios drėkina burnos gleivinę ir spartina natūralią pažeistų audinių regeneraciją. Anaftin medicinos priemones galima rasti daugumoje vaistinių. Tinkamiausią medicinos priemonę pasirinkti padės vaistininkas, vaistininko padėjėjas ar vaistinės konsultantas.

 

Parengė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai