5 įpročiai, kurių geriau vengti, jei Jums dažnai pučia pilvą

Pilvo pūtimas arba meteorizmas – vienas dažniausių sveikatos skundų, pasitaikančių tarp bet kokio amžiaus žmonių. Pirmą kartą meteorizmas kamuoja jau kūdikystėje, vėliau jis gali pasikartoti bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu. Praktiškai nėra nė vieno žmogaus, kuris nežinotų, kas yra pilvo pūtimas ir jo sukeliamas diskomfortas, kai nemaloniai padidėja liemens apimtis, kamuoja sunkumas, nevalingas dujų šalinimas ir pilvo raižymas. Taigi kokių 5 įpročių geriau atsisakyti, kad meteorizmas pasikartotų kuo rečiau?

 

1) Atsisakykite kramtomosios gumos – nuolatinis kramtomosios gumos kramtymas gali paskatinti nuryti daugiau oro, kuris vis tiek turės keliauti per virškinamąjį traktą ir galimai sukels nemalonius pilvo pūtimo epizodus. Be to, kramtomoji guma, vartojama dideliais kiekiais, gali sukelti viduriavimą. Kramtykite ją tik ypatingais atvejais, o ne nuolatos.

 

2) Atsisakykite gėrimų šiaudelių – šiaudelių naudojimas taip pat padidina nuryjamo oro kiekį ir gali pridaryti papildomų problemų. Tad jų geriau atsisakykite ne tik dėl to, kad tokiu būdu apsaugosite gamtą nuo daugybės plastiko šiukšlių, bet ir dėl to, kad taip išvengsite nemalonių virškinimo sutrikimų.

 

3) Atsisakykite gazuotų gėrimų – vietoje gazuotų, cukrumi ir dažikliais papildytų gėrimų rinkitės negazuotą mineralinį vandenį. Per dieną turėtumėte išgerti bent 1,5-2 litrus vandens (rekomenduojamas vandens kiekis gali skirtis priklausomai nuo Jūsų individualių savybių, pavyzdžiui, sportininkams reikia daugiau vandens, o sunkiomis inkstų ligomis sergantiems žmonėms jo kiekį gali tekti mažinti). Vartokite pakankamai vandens, nes per mažas vandens kiekis didina vidurių užkietėjimo riziką, o šis sveikatos sutrikimas taip pat gali būti viena iš pilvo pūtimo priežasčių. Tad mažinkite gazuotų vaisvandenių kiekį ir gerkite daugiau negazuoto mineralinio vandens – paprasta, kaip du kart du, ar ne? Beje, mėtų lapeliais papildytas vanduo gali netgi padėti mažinti pilvo pūtimą.

 

4) Neskubėkite valgydami – lėtas valgymas svarbus dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai dėl to, kad nepakankamai sukramtytas maistas gali būti ne taip lengvai virškinamas, todėl gali padidėti dujų gamyba žarnyno spindyje. Antra, greitai ir skubotai valgant labai padidėja persivalgymo tikimybė, o pernelyg didelis maisto kiekis, suvalgytas per trumpą laiką, taip pat gali tapti pilvo pūtimo priežastimi. Trečia, skubotas ir nedėmesingas valgymas labai padidina papildomo oro nurijimo tikimybę. Ir, galiausiai, ketvirta, dėl skuboto valgymo ir nepakankamo maisto sukramtymo gali atsirasti ir kitų virškinimo sutrikimų, tokių, kaip viduriavimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad organizmui daug sunkiau pasisavinti maistingąsias medžiagas iš tokio maisto, kuris nebuvo nei tinkamai sukramtytas, nei pakankamai suvilgytas seilėmis – juk kasa net nespėjo pagaminti ir išskirti reikiamo kiekio fermentų, todėl žarnyne dėl nepakankamo maisto apvirškinimo galėjo prasidėti puvimo procesai, kurių metu žalingų dujų išsiskiria žymiai daugiau nei įprastai.

 

5) Atsisakykite fermentuotų gėrimų ir tų maisto produktų, nuo kurių jaučiatės nekaip – įsiklausymas į savo organizmo siunčiamus signalus gali labai daug. Jei išgėrę porą taurių sidro ar alaus jaučiatės išsipūtę ir apsunkę, ar nebūtų geriau tokių gėrimų iš viso atsisakyti? O galbūt po šviežio pieno stiklinės, kelių obuolių, šviežios duonos ar kopūstų salotų Jums baisu išeiti į viešumą? Tiesiog venkite to, kas Jūsų žarnynui „nepriimtina“ ir jausitės žymiai geriau. Galite kurį laiką pamėginti užsirašinėti, kaip po kokio maisto jaučiatės ir netrukus sėkmingai suprasite, ko geriau vengti.

 

Kuprinėje ar rankinėje visuomet turėkite Espumisan Easy burnoje tirpstančių granulių

Jei pajutote diskomfortą ir nemalonų dujų susikaupimo sukeliamą tempimą, Jums gali padėti saugi ir inertiška medžiaga, vadinama simetikonu. Jos savo sudėtyje turi Espumisan Easy burnoje tirpstančios granulės, kurių nereikia užgerti vandeniu. Malonus citrinų skonis patiks daugeliui, o greitas palengvėjimas bus jaučiamas visai netrukus, nes simetikonas padeda greičiau pasišalinti žarnyne susikaupusiems dujų burbuliukams.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai