Lytinės problemos gali pranešti apie dar rimtesnes ligas

Apie tai kalbėti gali būti sunku ne tik vyrams. Moterys irgi drovisi, baiminasi, atidėlioja. Ir be reikalo – juk vyrų lytinė sveikata ne mažiau svarbi už kitas sveikatos sritis. Mat erekcijos sutrikimai sukelia ne vieną problemą – nuo mažos savivertės pojūčio ir nepasitikėjimo savimi iki poros santykių bėdų ar net ilgametės santuokos griūties. O ką jau kalbėti apie lytinio ir bendrojo gyvenimo kokybę – erekcijos sutrikimai jos tikrai nepagerina.

 

Erekcijos sutrikimų priežastys – jų daug ir jos labai įvairios

Erekcijos sutrikimus sukeliančias priežastis galima suskirstyti į keletą stambių grupių, pavyzdžiui, į kraujagyslines, į neurologines, į endokrinines, į psichogenines priežastis. Vis dėlto erekcijos sutrikimus gali sukelti ir mišrios kilmės priežastys arba patirtos traumos, turėtos operacijos. Ne taip jau ir retai įtakos erekcijos funkcijai padaro ir įvairūs vartojami vaistai – ši problema itin dažna vyrams, kurie vartoja vaistus nuo depresijos, nerimo, psichozių ir t.t.

Vyresniems vyrams erekcijos sutrikimai dažniausiai susiję su kraujotakos pakitimais. Varpos kraujagyslės labai smulkios, tad jos pirmiausiai reaguoja į neigiamus širdies ir kraujagyslių sistemos pokyčius bei aterosklerozinius pakitimus. Erekcijos funkcijos pakitimai gali būti pranašingas požymis, kad reikalingas ne tik lytinės funkcijos koregavimas, bet ir platesnių apimčių gydymas. Erekcijos sutrikimai gali atsirasti dėl hormonų koncentracijų pakitimų ar didelio patiriamo streso bei jaudulio (ypač jauniems vyrams). Kai kuriuos kamuoja mišrios etiologijos priežastys – tuomet erekcijos sutrikimai gali būti itin ryškūs, nes vieno vyro lytinei funkcijai kenkia net keletas priežasčių grupių, pavyzdžiui, jau sutrikusi kraujotaka varpoje ir patiriamas didelis stresas darbe bei sunkumai poros santykiuose. Tokiu atveju gali kamuoti itin sunkūs erekcijos funkcijos pakitimai, kai nepavyksta atlikti ar užbaigti lytinio akto praktiškai kiekvieną kartą, kai tik tai bandoma padaryti.

 

Erekcijos sutrikimų rizikos veiksniai labai primena širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorius

Varpos smulkiosios kraujagyslės pirmiausiai reaguoja į tai, kad širdies ir kraujagyslių sistemoje vyksta „negeri ir nepalankūs pokyčiai“. Tad verta paminėti, kad erekcijos sutrikimų rizikos veiksniai labai primena širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorius. Tiesą sakant, tai yra tie patys veiksniai. Būtina paminėti rūkymą, antsvorį ir nutukimą, per mažą fizinį aktyvumą (nejudrumą ir sėslų gyvenimo būdą), arterinę hipertenziją, metabolinį sindromą, hiperlipidemiją, cukrinį diabetą, nuolat patiriamą stresą ir t.t. Beje, nemažai įtakos turi paveldimumas ir amžius – nei nekoreguojamieji veiksniai, kurių mes pakeisti negalime, tačiau akivaizdu, kad vyresniame vyro amžiuje šios problemos tikimybė yra kur kas didesnė.

 

Erekcijos sutrikimai gali pranešti apie sunkesnes ligas

Nors patys erekcijos sutrikimai jau yra rimta priežastis ieškoti pagalbos ir vartoti specialius vaistinius preparatus, jie taip pat gali pranešti apie gana sunkias ligas, pavyzdžiui, greitai progresuojančią aterosklerozę, įvairius kraujagyslių pažeidimus, arterinę hipertenziją, išeminę širdies ligą, netgi širdies nepakankamumą ir gresiantį miokardo infarktą. Erekcijos sutrikimai gali pranešti ir apie svarbių lytinių ir nelytinių hormonų disbalansą ar kai kurias gana sunkias neurologines ligas, pavyzdžiui, nugaros smegenų pažeidimus, išsėtinę sklerozę, besivystančią Parkinsono ligą ir kt. Tad į erekcijos sutrikimus numoti ranka tikrai nereikėtų. Gydytojas urologas ne tik įvertins galimas sutrikimų priežastis, bet paskirs ir tinkamiausią gydymą. Vienas efektyviausių būdų susigrąžinti geresnę erekcijos funkciją – specialių vaistinių preparatų vartojimas. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai