Alus. Vynas. Šie lyg ir „nekalti“ gėrimai labai kenkia vyrų sveikatai

Alus

Nuo seno sklido mitai apie naudingas alaus produktų savybes . Atseit alus gerina apetitą, greitina augimą (senovėje buvo duodamas net mažiems vaikams), kelia nuotaiką, ramina. Viduramžiais alumi gydytojai gydė astmą, odos problemas bei  šlapimosi sutrikimus. Net choleros prevencijos tikslais girdydavo būtent alumi.

Tačiau šiuolaikiniai gydytojai alaus mėgėjams garsiai trimituoja liūdnus faktus. Alaus kenksmingas poveikis vyrų sveikatai yra realus ir įrodytas  medicininiais eksperimentais!

Alus skatina alkoholizmą

Baisi šio lyg ir nekalto gėrimo pasekmė yra alkoholizmas, kurį išgydyti yra labai sunku. Alaus alkoholizmas nėra iš karto akivaizdus. Jei dažnas degtinės vartojimas kaip mat sukelia įtarimą, tai 2- 3 bokalų gurkšnojimas, žiūrint televizorių ar draugiškai kalbantis, laikomas norma. Palaipsniui įprantama, nebemokama atsipalaiduoti be alaus butelio, išleidžiama daug pinigų gėrimui pirkti.

Bokalas po bokalo, nuo pradinio  alkoholizmo etapo  pereinama į antrąjį ir trečiąjį. Tuomet prarandama žmogiškoji forma, o  alkoholio poreikis tampa varomąja jėga...

Alaus poveikis vyriškumui ir sveikatai

Skonį ir aromatą alui suteikiantys apyniai pasižymi augalinio moteriško hormono estrogeno gausa. Estrogenas skatina riebalinio audinio augimą. Riebalų ląstelės išskiria klastingą enzimą, kuris vyriškąjį hormoną testosteroną, atsakingą už vyro sėkmę intymiame gyvenime, paverčia estrogenu! 

Vyro seksualinis potraukis palaipsniui nyksta, jis tampa vangus, vis dažniau jaučia potencijos sutrikimus. Vyras rizikuoja tapti impotentu.

Taip pat išryškėja išoriniai pokyčiai. Stipriosios lyties atstovas užsiaugina "alaus pilvą", keičiasi kūno struktūra. Dubuo tampa platesnis, riebalai kaupiasi pagal moters modelį: išsipučia šlaunys ir šonai, auga krūtys.

Šio tipo alkoholinių gėrimų dažnas naudojimas atsispindi ne tik išvaizdoje, bet  keičiasi vidinių organų struktūra.

Visų pirma, alus sukelia širdies ir kraujagyslių sistemos problemas. Ryškėja "alaus širdies"  sindromas, kai širdies sienelės sustorėja,  ji apauga riebalais. Kraujotakos sistemos darbas išbalansuojamas, nes padidėjusi širdis nebegali įprastu režimu pumpuoti reikiamo kraujo kiekio, jai nepakanka jėgos.

Be to, anglies dvideginis (burbuliukai aluje) plečia kraujagysles, tuo pačiu plėsdami ir širdį. Alaus mėgėjai kenčia nuo dusulio ir greitai pavargsta. Tuomet judėti norisi vis mažiau. Maloniau gulėti priešais televizorių ir... gurkšnoti alų.

Tačiau, be abejonės, labiausiai pavojingas alaus poveikis yra smegenims. Alkoholis sunaikina tūkstančius smegenų ląstelių, ir jos nebeatsinaujina. Dėl šios priežasties rytais po linksmų šventimų jaučiamas galvos skausmas ir kankina troškulys . Juk negyvos ląstelės patenka į kraują, keliauja į inkstus ir išsiskiria iš organizmo su šlapimu. Dažnai vartojant alų, žmogaus atmintis vis silpnėja, jis negali prisiminti net  paprastos informacijos,  jam labai sunku išreikšti savo mintis.

Vynas

Visi alkoholiniai gėrimai yra kenksmingi organizmui. Vynas nėra išimtis. Kasdieninis  vyno produktų vartojimas, net ir mažomis dozėmis, kenkia vyrų reprodukcinės sistemos veiklai, mažina vyriško hormono testosterono išsiskyrimą, blogina spermos kokybę, tuo pačiu iškeliama nevaisingumo tikimybės rizika. Alkoholis veikia smegenų dalis,  atsakingas už vyrų seksualines funkcijas, būtent, erekciją ir ejakuliaciją. Alkoholio poveikyje vėluoja  seksualinis sužadinimas. Erekcijos  trukmė trumpėja. Dažnai iššaukiamas priešlaikinis sėklos išsiveržimas. Ilgainiui  gesta ir išnyksta seksualinis potraukis dailiajai lyčiai.

Cukriniu diabetu sergantiems vyrams kenksminga gerti raudonąjį pusiau saldų ar saldų vyną. Vynuogių nektare gausu polifenolių, iššaukiančių migrenos priepuolius. Be to, sudėtyje yra  alergenų (histaminų, cukrų ir mielių), galinčių sukelti alerginę reakciją. Vyne esantis sieros dioksidas provokuoja dusulį ir ypač žalingas sergantiems astma. Vyno rūgštys didina opų ir erozijos tikimybę virškinimo sistemos gleivinėse.

Piktnaudžiaujant  alkoholiniais gėrimais didėja rizika:

-priklausomybės alkoholiui,

-depresijos, bei kitų psichikos sveikatos problemų,

- kardiomiopatijos,

 -aritmijos,

- insulto,

- hipertenzijos,

 -kepenų suriebėjimo,

-alkoholinio hepatito,

- cirozės,

 -pankreatito.

 2016 m. mokslininkai nustatė, kad alkoholio vartojimas yra susijęs su didesne invazinės melanomos rizika. Visame pasaulyje apie 3,6 proc. vėžio susirgimų yra susiję su alkoholio vartojimu.

Taigi, viliojančiai stikliniu bokalu tekanti alaus puta, stilingoje taurėje grakščiai teliuškuojantis vynas neturi užvaldyti blaivaus proto. Kiekvieno vyro sveikata yra jų pačių rankose. 

Autorius: Liudmila Varanavičienė.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai