Anginos palydovė – sloga

Besibaigiant šaltajam metų laikui ir nenumaldomai artėjant pavasariui taip ir norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, priešais saulutę. Tačiau būkite atsargūs: dažnai pirmosiomis pavasario dienomis, kuomet oras būna labai permainingas, žmones ima varginti gerklės skausmas, o drauge su juo atsiranda dar ir sloga...

Sloga: nors ir praeina savaime, bet kam kankinti save?

Tas jausmas, kuomet sunku kvėpuoti, o nosis yra užgulta, dažnai kamuoja įvairaus amžiaus žmones tuomet, kai vargina sloga. Ir nors yra žinoma, jog pati savaime sloga gali praeiti per maždaug savaitę laiko, visgi, ne taip jau paprasta tą savaitę laiko eiti į mokyklą, paskaitas ar darbą. Tenka pasirūpinti nosinaitėmis ir laukti, kol sloga praeis arba gydytis.

Teisingai daro tie, kurie ne laukia, bet veikia. Šiais laikais yra daugybė priemonių slogos gydymui, tad kam save kankinti ir laukti, kol visi tie nemalonūs slogos simptomai praeis?

Slogos gydymui rekomenduojama naudoti vandenyno vandens nosies purškalus, pavyzdžiui, „Quixx“. Nosies purškalas pravalo sudirgusią nosies gleivinę, ją atkemša, kvėpuoti tampa daug lengviau.

Kartais žmonės suglumsta pamatę, jog yra kelių tipų jūros vandens tirpalai: izotoninis ir hipertoninis. Tuomet neretai yra klausiama, kurį iš jų reikėtų rinktis, jei vargina sloga? Nesunku rasti atsakymą į šį, gana paprastą klausimą:  izotoninis vandenyno vandens nosies purškalas yra mažesnio druskingumo, tad puikiai tinka nosies gleivinei plauti bei drėkinti, naudojamas profilaktiškai, o štai hipertoninis vandenyno vandens nosies purškalas yra skirtas slogos gydymui, druskų koncentracija jame yra didesnė, tad tokie purškalai natūraliai atkemša ir valo nosį peršalus, susirgus gripu.

Peršalimo simptomai ir angina: kaip atpažinti?

Nesunkiai mokame atpažinti peršalimo simptomus, žinome, jog kosulys, sloga ir gerklės skausmas būtent ir yra tie pirmieji trys simptomai, kurie išduoda, jog metas pailsėti ir leisti savo organizmui pasveikti nuo peršalimo ligos. Tiesa, neretai prie šios trijulės prisijungia dar ir pakilusi temperatūra, kuri, dažnu atveju būtent ir lemia, jog žmogus galiausiai, kad ir kaip nenori, vis tiek pasiima nedarbingumo pažymą ir yra priverstas pradėti gydytis.

Angina – tai tonzilitas, bakterinės arba virusinės kilmės tonzilių uždegimas. Jam esant žmogų vargina ryklės skausmas, kartais atsiranda ir galvos skausmas, padidėję kaklo limfmazgiai, paraudusios bei patinusios tonzilės.

Tiesa, svarbu nepamiršti, jog gerklę gali skaudėti ne tik dėl anginos, bet ir dėl išorinių aplinkos dirgiklių, pavyzdžiui, kvepalų intensyvaus kvapo, oro taršos, šalto maisto valgymo. Bet jei visgi supratote, jog gerklės skausmo priežastis – angina, tuomet būtina nedelsiant ją gydyti.

Kodėl būtina laiku gydyti anginą?

Yra gerai žinoma, jog angina – tai ne vien tik nemalonus gerklės skausmas, kuris gali tęstis savaitę ir daugiau, tai – kur kas daugiau. Laiku negydoma angina gali pažeisti kitus organus – širdį ir būti kenksminga sąnariams. Taip yra dėl to, jog anginos sukėlėjai dažnu atveju būna beta-hemoliziniai A grupės streptokokas, mikroorganizmas, kuris moka gaminti giliai į audinius besiskverbiančius toksinus.

Kuomet susergame angina, tuomet organizmas ima pats kovoti su ligos sukėlėjais –bakterijomis. Ima gamintis antikūniai, kurių vienas iš pagrindinių ir svarbiausių darbų yra įveikti infekciją, nuolat su ja kovoti. Sergant angina kartais tokie antikūniai pasigamina ne prie kenksmingo streptokoko, o prie širdies raumens bei jungiamųjų audinių, juos ardo, dėl negydomos anginos gali išsivystyti širdies yda. Štai dėl to yra būtina gydyti anginą.

 

Pabaigai: nemaišykite anginos su faringitu

Jeigu gerklę skauda dėl peršalimo sukeltos virusinės infekcijos, tuomet tai nėra taip jau pavojinga, nors gerklės skausmas ir sukelia daug nepatogumų: sunku kalbėti, ryti maistą, kamuoja perštėjimo, deginimo, skausmo jausmas, atsiranda temperatūra, kuri gali pakilti iki 38 laipsnių ir daugiau...

Faringitas (ryklės uždegimas) turi panašius simptomus kaip ir anginos, tačiau esminis skirtumas yra tas, jog dažniausiai gerklę skauda pirmoje dienos pusėje, rytais, palengvėja tuomet, kai žmogus išgeria puodelį arbatos, nemalonūs simptomai išnyksta savaime. Angina – tai ne virusinė, o bakterinė infekcija, todėl streptokoką paveikti ir bakterijas nužudyti gali tik antibiotikai. Nepamirškite to!

Parengė: L.Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai