Tabletė lieknėjimui. Ar viską galima išspręsti?

„Niekada nebuvau storulė, bet pastangų figūrai išlaikyti dėjau nemažai. – pasakojimą pradeda 39 metų Vilma.-  Sportavau, ribojau maistą, laikiausi įvairių dietų. Net užmiršau ledų, bandelių, saldainių skonį. Save guodžiau, kad liekna talija reikalauja aukų. Žinoma, ne kartą girdėjau istorijas apie stebuklingas piliules, kurių dėka galima išlaikyti svorį net viską kemšant iš eilės. Jomis netikėjau, kol po ilgesnės pertraukos grįžusi į baseiną nepamačiau  Danguolės...

Ne vienerius metus su Danguole lankėme sporto klubą. Kiek ją prisimenu, ji buvo, kaip žmonės sako,  „kiek paritus, tiek pastačius“. Tik ne šį sykį. Jos buvo likę pusė.  Draugė atvirai pasipasakojo, kad lieknėja tablečių pagalba. Geria ryte po vieną – ir visą dieną valgyti nesinori.

Nedelsdama internete peržiūrėjau lieknėjimą skatinančių preparatų reklamas. Užsisakiau su įspūdingiausiu aprašymu ir laibakojų nuotraukomis. Pradėjus gerti efektas buvo stulbinantis. Aš praradau apetitą. Visiškai! Valgiau, tik kad iš silpnumo nenukrisčiau. Svaitės gale ėmė skaudėti skrandį, pilvą, pykinti.  Kadangi svoris vis krito, kentėjau ir tabletes gėriau toliau. Padėtis vis blogėjo. Aš stipriai prakaitavau, šokinėjo kraujo spaudimas, pastoviai troškino.  Pažiūrėjusi į veidrodį nustėrau- veidas pabalęs, akių vyzdžiai išsiplėtę, poakiai pajuodę. Išsigandusi nubėgau į polikliniką.

Gydytojas diagnozavo stiprų organizmo apsinuodijimą. Tabletes gerti nustojau, bet svoris tebekrenta... Mat dėl sutrikusio virškinimo galiu valgyti tik košes. Jei suvalgau ką papildomo, dilgčioja pilvą, paleidžia vidurius, pykina.

Neramina klausimas: vis dėlto tabletės svorio metimui- ilgai laukta panacėja ar akių dūmimas.“

Eksperto komentaras. Priemonių lieknėjimui begalės. Vaistinėse jos yra griežtai kontroliuojamos.
Pagal sudėties aprašymą preparatai  varo šlapimą bei tulžį , liuosuoja vidurius. Jie greitina medžiagų apykaitą, pripildo skrandį skaidulomis, suteikia sotumo jausmą. Tačiau  vartojami kaip priedas prie sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo.

Internete jūs galite įsigyti ir nelegalių, abejotinos kilmės, neištirto veiksmingumo produktų.  Susigundžius  „veiksmingomis“ lieknėjimo priemonėmis, dažnai neatkreipiamas dėmesys į  jų sukeliamą šalutinį poveikį, pavojų sveikatai:

-svorio metimo pajėgumui sustiprinti į daugelį žolinių preparatų įeina Azijos augalas efedra- riebalų degintojas. Tačiau  net sveikiems žmonėms efedra iššaukia kraujospūdžio ir cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, širdies ritmo sutrikimus, stenokardijos priepuolius, nemigą, nervingumą, galvos skausmą, traukulius. Kai kurios rūšys veikia kaip haliucinogenas.  

-dar vienas dažnai lieknėjimo tabletėse sutinkamas komponentas- Pietų Amerikos guarana. Jo šalutinis poveikis yra kraujavimas ir padidintas organizmo stimuliavimas. Ir tai nekeista, nes guaranoje kofeino 2- 3 kartus daugiau negu kavos pupelėse. Jos negalima vartoti hipertonikams, sergantiems aritmija ir stenokardija.

-neretai į lieknėjimą skatinančių produktų sudėtį įeina chromas. Jis padeda palaikyti normalų gliukozės lygį kraujyje ir sustiprina insulino poveikį. Tačiau ilgalaikis chromo vartojimas iššaukia anemiją, pažeidžia kepenis, skatina inkstų nepakankamumą.

Keiskite požiūrį į maistą

Lieknėjimas tablečių pagalba greitai atveda į aklavietę. Praktiškai visiems, nustojusiems jas gerti , svoris greitai grįžta į pirmines pozicijas. Tabletės juk neformuoja sveiko gyvenimo būdo,  racionalios mitybos, teisingo požiūrio į maistą. Žmonės, jomis mėnesiais metę svorį, neįpranta valgyti mažomis porcijomis, pamėgti vaisius ir daržoves, atsisakyti miltinių bei saldumynų.

Nutukimas- tai neteisingo gyvenimo būdo rezultatas. Be reikalo valgoma dėl kompanijos, priešais televizorių, iš neturėjimo ką veikti.  O jei nesimiega- tai ir naktį varstomos šaldytuvo durelės. Jūs turite išsiveržti iš valgymo „karuselės“ be tablečių, laikinai blokuojančių apetitą. Todėl:

-išsiaiškinkite papildomų kilogramų priežastį. Tai 98 procentai psichologinės.

-raskite stimulą, svarbesnį už „pyragaitį“.

-palaipsniui išbraukite iš raciono saldžius patiekalus- poodinių riebalų susidarymo šaltinius.

-fiziškai daug judėkite.

-tikėkite savo jėgomis. Patys priaugote svorio, patys turėsite jo atsikratyti.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Judita
2017-11-24 10:12
O ką manote apie papildus su chromu? Vaistinėje man rekomendavo , kad sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Tikrai mažiau norisi saldumynų.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai