Kaip atsikratyti alerginės slogos?

„Praverk plačiai langus ir įsileisk pavasarį į namus“,  - pasakė man vyras. O aš jam tik pagrūmojau kumščiu, pasipiktinau, kaip jis, jau antrus metus gyvendamas su manimi ir mūsų mažuoju, nežino, jog jį vargina alerginė sloga ir praviri langai pavasarį, žiedadulkės, jam yra pats didžiausias siaubas...

 

Kaip nepainioti peršalimo slogos su alergine sloga?

Ilgą laiką šventai tikėjau tuo, jog mano vaikui yra ne alerginė sloga, o peršalimo. Supratau tik visai neseniai, kuomet vaistinėje farmacininkė pasakė, jog vienas iš esminių skirtumų, kuris skiria alerginę slogą nuo peršalimo slogos yra tai, jog alerginė sloga neretai užsitęsia labai ilgai, gali atsirasti net priepuoliniai čiauduliai. Mano mažajam taip ir buvo.

Po to netrukau suprasti, kad pirmasis alerginio uždegimo simptomai – tai akių perštėjimas, ašarojimas, sloga. Vėliau gali atsirasti net ir dusulys ar kosulys. Dėl alergijos gali kamuoti miego sutrikimai ir nuolatinis nuovargis, pastebimas sumažėjęs darbingumas. Dažnai žmonės, pajautę tokius simptomus, juos ima painioti su virusiniais susirgimais, tad ir gydymą pasirenka netinkamą. Laimei, laikui sužinojau, kuo skiriasi alerginė sloga nuo peršalimo, tad ir gydymą vaikui parinkau tinkamą.

Supratau ne tik tai, kad svarbu nepainioti alerginės slogos su peršalimo sloga. Supratau ir tai, jog vienas iš pagrindinių dalykų, kurį turėtų padaryti tie, kuriuos vargina sloga, tai – nusistatyti alergijos priežastį. Iškart ėmiau galvoti, nuo ko mano vaikui prasidėjo ta alerginė sloga? Sunku buvo suprasti, ar ji nuo medžių žiedadulkių, ar nuo pelėsio, kuris taip pat suaktyvėjo mūsų namuose pavasarį...Visgi, išsiaiškinau, kad alerginė sloga yra nuo žiedadulkių. Išsiaiškinus slogos priežastį mažajam pagaliau buvo paskirtas tikslingas gydymas.

Negydoma alerginė sloga ne tik kad savaime nepraeina, bet ir progresuoja. Gali išsivystyti sinusitas ar net bronchinė astma.

Ne paslaptis, jog pirmieji alergizuojantys augalai – lazdynai – priverčia ligonines priplūsti žmonių, kurie kenčia nuo šio alergeno. Balandžio vidurys yra pats piko metas, tuomet svarbiausia yra prisiminti, jog negydoma alergija savaime nepraeina ir ji linkusi tik dar labiau progresuoti: gali atsirasti lėtinė sloga, sinusitas at net bronchinė astma.

Alerginė sloga dažnai paliečia vaikus. Šiems einant į darželį kai kurie tėvai, matydami apsiašarojusius ir sloguojančius vaikus baiminasi, kad ir jų mažieji užsikrės nuo sergančių alergija vaikų. Deja, tokios baimės nepagrįstos – alerginė sloga nėra užkrečiama.

Daug baisiau yra alerginės slogos negydymas ir jos komplikacijos. Pasekmės gali būti labai liūdnos, dažniausios iš jų tai – ausų uždegimas ir sinusitas. Kai kurie tėveliai, manydami, jog vaistai yra didesnė žala, nei nauda vaiko organizmui, griebiasi juos gydyti natūraliomis priemonėmis. Deja, tačiau dažnai tokios gydymo priemonės ne tik kad neveiksmingos, bet gali tapti ir pavojingos sveikatai. Šių dienų pasaulyje egzistuoja daugybė medikamentinių priemonių, kurios yra gaminamos iš natūralių ir žmogaus organizmui neigiamo poveikio nedarančių medžiagų.

Alerginei slogai palengvinti – natūralus jūros vanduo

Kovoja su alergija yra daugybė priemonių. Pavyzdžiui, vienam iš nemaloniausių alergijos sukeliamų simptomų – slogai mažinti, kuomet vargina užsikimšusi nosis, gali būti naudojamas natūralus medikamentinis preparatas –  vandenyno vandens nosies purškalas „QUIXX“.

Tiesa, kovoja su alergija gydytojai rekomenduoja pasikliauti ne tik vaistais, jūros vandens nosies purškalais, bet ir imtis tam tikrų profilaktinių priemonių, pavyzdžiui, parėjus iš lauko pakeisti drabužius, persirengti...

 

Ar nuo alerginės slogos įmanoma išsivaduoti visam gyvenimui?

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, alerginės slogos gydymui yra taikoma imunoterapija. Alergiškas žmogus tokio gydymo metu yra gydomas alergenais, toks gydymas gali trukti net ne vienerius metus, jis yra brangus ir, deja, nekompensuojamas.

Nenumokite ranka į alerginę slogą, pasirinkite sau tinkamą gydymo metodą ir galėsite vėl drąsiai džiaugtis pavasariu.

 

L.Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai