Erotinės vilionės: kurortiniam sezonui artėjant

Galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių per atostogas arba nors kelioms laisvoms dienoms į kurortus visais metų laikais privilioja laisvės ir įspūdžių ištroškusius vyrus ir moteris. O čia daugelis pasijunta ypatingai. Štai tada dažniausiai ir užsimezga paslaptingumo ir erotikos aura apgaubtas kurortinis romanas. Apie tai ir kalbamės su psichologe-psichoterapeute Ramune Pajuodyte-Milašiene.

 

Ką apie kurortinį romaną galvoja moterys? Pasak aktorės ir visuomenės veikėjos Nijolės Oželytės, vyrai ir moterys kurortiniam romanui ryžtasi dėl skirtingų priežasčių. Vyriškos priežastys labai aiškios ir suprantamos – noras atnaujinti santykius šeimoje, įsitikinti, kad visos moterys yra vienodos. O moteris iš viso to turi savos naudos, be to, sudaro konkurenciją savo draugėms. Vyrai kurortiniam romanui ryžtasi sąmoningai, grynai dėl sekso. Už tai jie pakloja tai, ko nori moteris. O ji nori išgirsti, kad yra graži, vienintelė. Moteris kurortiniam romanui ryžtasi, kad pati sau patvirtintų, jog šitoje sekso rinkoje ji yra vis dar paklausi prekė, kad ja vis dar domimasi.

 

Romano tikslas – nebūtinai lova

 

Psichologė-psichoterapeutė Ramunė Pajuodytė-Milašienė teigia, kad pasinerti į nuotykį trokšta ir vienišiai, ir jau šeimas sukūrusieji. Per atostogas, nesvarbu, ar tai būtų vasara, ar kitas metų laikas, tam dažniau neatsispiria šeimos rūpesčių išvarginti žmonės. Jie nori pailsėti ir nuo antrosios pusės kaprizų, yra pasirengę priešintis monotonijai.

„Vyras ir moteris, jei jie vienas kitam patinka, pradeda flirtuoti ir koketuoti, kitais būdais vilioti vienas kitą. Tačiau kurortinis romanas nebūtinai turi turėti tikslą – lytinius santykius. Du žmonės gali su malonumu leisti laiką kartu tiesiog paprastai bendraudami, kalbėdamiesi apie abiem aktualius dalykus, paguosdami vienas kitą ar kitaip rodydami savo dėmesį. Susidomėjimas vienas kitu gali būti nuspalvintas glamonėmis ir bučiniais, nors nebūtinai skubama sušokti į lovą“, – sako R. Pajuodytė-Milašienė.

Paprastai kurortinio romano kaltininkų draugai skuba pasidomėti, ar jau įvyko „tai“, kuo galėtų baigtis intymumu apgaubtas vyro ir moters ryšys. Ir galima tik įsivaizduoti, koks būna nusivylimas, kai romano kaltininkė nuliūdina draugę pasakydama, kad jos santykiai su naujuoju bičiuliu yra ypatingi ir jiems suartėti reikia daugiau laiko. Tuo būna sunku patikėti atsižvelgiant į tai, kokia seksualizuota yra mūsų visuomenė, kaip yra garbinamas jauno ir gražaus, seksualaus kūno kultas.

 

Labiausiai skuba paaugliai

 

Psichologė, kalbėdama apie kurortinį romaną, išskyrė ir labai jaunus žmones, paauglius. „Toks žalias jaunimėlis, viešėdamas kurortinėje vietovėje ir nerdamas į erotinius žaidimus, dažnai labai skuba intymiai suartėti be jokių preliudijų ir kartu praranda galimybę pajusti pačias maloniausias emocinio ryšio subtilybes: pirmuosius rankų prisilietimus, pirmuosius švelnius bučinius ir glamones“, – sako R. Pajuodytė-Milašienė.

 

 

Psichologų patirtis byloja, kad kurortinių romanų iniciatoriai gali būti ne tik vyrai, bet ir dailiosios lyties atstovės.

Moterys labiau linkusios atsipalaiduoti per atostogas išvykusios į užsienio kurortus. Beje, ir vietiniai kurortų gyventojai nesnaudžia, nes, vos tik atvyksta naujas būrys poilsiautojų, žiūrėk, simpatingi įdegę „medžiotojai“ jau ir čia – atvykėles mergina, šypsosi, merkia akį ir kviečia pasilinksminti diskotekoje.

Iš kurortinio romano tiek vyrai, tiek moterys tikisi įvairių nuotykių. Jau seniai paneigtas mitas, kad moterims iš kurortinio romano reikia tik emocinio ryšio, kurio jos neturi arba kuris jau išblėsęs santuokoje. Dailiosios lyties atstovės atostogų metu jaučiasi labiau atsipalaidavusios ir neretai ilgai negalvodamos pasiryžta trumpalaikiam ryšiui su aistringu sekso partneriu. 

Panašiai elgiasi ir vyrai, ištroškę nuotykio su gundančių formų gražuole. Kita vertus, vyrai ne taip jau retai su kurorte pažinta moterimi neria į emocinę gelmę, išsipasakoja savo gyvenimą, santuokos problemas, ieško emocinio palaikymo ir paguodos. O seksas gali būti tarsi malonus desertas, žinoma, jei nemėgsti saldumynų, intymaus artumo gali ir atsisakyti.

Paradoksalu, tačiau sekso stoka šeimyniniame guolyje neskatina užmegzti atostogų romano. Veikiau taip kompensuojamas glaudesnių tarpusavio santykių, meilės, šilumos trūkumas. Emociškai brandūs vyrai ir moterys, net ir įkyrėjus kasdienei šeimos rutinai, ir norėdami prasiblaškyti, dažniausiai nepuola stačia galva megzti trumpalaikių santykių, kurie pasibaigtų aistringu seksu.

 

Kurorto aistros – kaip terapija

 

Kartais trumpalaikis kurortinis romanas žmonėms pasitarnauja kaip tam tikra terapijos priemonė prieš nuobodulį, rutiną, šeimos buitinius rūpesčius ir kitas gyvenimo sąlygas. Lengvas susižavėjimas padeda pabėgti nuo nesibaigiančių reikalų, pasidžiaugti vien savo malonumui, pasijusti laisvai, atsiriboti net nuo šeimos.

Tačiau ne taip retai poros per daug ir nesistengia atgaivinti savo santykių, kad nekiltų pagunda ištrūkus į kurortą bent porai dienų pulti į nuodėmę su kitu (kita). Vyrai ir moterys renkasi daug lengvesnį kelią – tiesiog beatodairiškai puola kitam į glėbį, ir nesvarbu, kad po to galbūt neprisimins net savo partnerio vardo. „Tai dar viena sritis, kur kratomasi atsakomybės, – tiesiog gerai praleidai laiką ir viską pamiršai, jokių pasekmių“, – komentuoja psichologė-psichoterapeutė.

 

Jeigu slegia kurortinė paslaptis

 

O ką daryti, jei vis dėlto kurortinis romanas užsitęsė, tačiau viena iš pusių negali jo nutraukti, o ardyti šeimos nenori? Ką daryti, jei mylėtis su sutuoktiniu tapo kančia, bet su juo jaučiamasi saugiai? Tada gali pagalvoti, kad ryžtis gyventi su naujuoju draugu būtų kvaila, nes juo nepasitiki, negali rizikuoti savo gerove ir vaikų laime. Be to, nežinai, ar viskas, kas vyksta tarp dviejų žmonių, tikrai rimta.

Neišpasakota paslaptis dažnai labai slegia, todėl gali kilti stiprus noras apie prieš kelis mėnesius nutikusį kurortinį romaną papasakoti savo antrajai pusei, tiesiog prisipažinti sulaužius ištikimybės priesaiką.

Tačiau psichologė-psichoterapeutė R. Pajuodytė-Milašienė perspėja, jog tai daryti yra labai pavojinga. „Tokiu prisipažinimu savo antrąją pusę galite sužeisti taip giliai, kad jūsų tolimesnis bendras gyvenimas gali tapti nebeįmanomas. Toli gražu ne kiekvienas savo partneriui gali atleisti neištikimybę. Todėl jautrūs savo partneriui ir brandūs žmonės savo nuklydimais į kairę paprastai stengiasi partnerių neskaudinti. Verčiau apie tai pasipasakoti draugei arba psichologui ir apmąstyti savo nuklydimą, nes, kaip sakoma, akys nemato, ausys negirdi – ir širdies neskauda. Taip išvengsite smūgio savo partneriui „žemiau juostos“, – teigia psichologė-psichoterapeutė R. Pajuodytė-Milašienė.

 

Romanas be laimingos pabaigos

 

Kurortinio romano laiminga pabaiga, kai jūsų trumpalaikis aistringas partneris tampa nuolatiniu kasdieniame gyvenime, pasitaiko itin retai. Nors būna netikėtų, rodos, neįmanomų susitikimų, kurie, priešingai visoms teorijoms, schemoms ir tikimybėms, išsiplėtoja į visą gyvenimą trunkantį artumą. Vis dėlto tokie susitikimai – išimtys. Kaip tik todėl jie taip traukia, taip dažnai aprašomi romanuose, vaizduojami filmuose. Tokiu metu užsimezgę nauji santykiai būna daug intensyvesni, sutikti žmonės gali pasirodyti nepalyginti įdomesni, nei yra iš tikrųjų. Paprastai žaibiškas įsimylėjimas trunka per trumpai, kad spėtum nusivilti partneriu, ir baigiasi dažniausiai neskausmingai. Taigi būkite realistai ir ilgalaikių santykių ieškokite kasdienybėje, kur galima juos patikrinti.

 

Nutarę patirti kurortinį romaną, nepamirškite:

 

Iš nepažįstamojo galima tikėtis visko: nuo malonių staig­menų iki fizinio smurto.

Saugokitės vagių ir šantažuotojų. Kuo mažiau pasakokite apie save ir jokiu būdu nepatikėkite naujam bičiuliui savo dokumentų.

Jei egzotiškoje šalyje vakare sugalvojote palydėti saulę, ten galite sutikti tokių kaip jūs. Tačiau bus saugiau, jei su ką tik sutiktuoju neisite ten, kur nėra žmonių.

Tolimesni bandymai pratęsti kurortinį romaną nenaudingi abiem pusėms, juolab kad tokie romanai ypač retai perauga į ilgalaikį ryšį.

Jei apie jūsų kurortinį romaną sužinos jūsų gyvenimo partneris arba sutuoktinis, jūsų bendras gyvenimas gali greitai pasibaigti.

Po kurortinio romano gali nepavykti atsikratyti kaltės jausmo, kuriam užsitęsus, galite pulti net į depresiją.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Darius
2014-08-28 15:15
šalutinis poveikis minimalus (vartojant 30 mg dozes jis praktiškai niekam nepasireiškia, o vartojant o 60 mg - retais atvejais). Po kokio mėnesiuko ar kelių dozių jums greičiausiai teks apsilankyti pas gydytoją vėl, kad būtų galima įvertinti, padeda ar ne, ar reikia koreguoti dozes ir pan.
Darius
2014-08-28 14:53
tie priligy tinka tik pilnamečiams ir yra nesuderinami su kai kuriais vaistais ar alkoholiu, tai jei siunčiatės iš užsienio, o ne perkat Lietuvoj su receptu, būkit atsargūs.
d2t2
2014-08-10 22:29
daugelis klaidingai mano, kad PE problema kaip nors susijusi su amžiumi. Iš tiesų bėdų dėl jos procentais turi maždaug tiek pat vyrų, nesvarbu, kuriai amžiaus kategorijai priklauso.
Citrinukas
2014-08-10 22:18
kartas ar kitas - dar ne problema. Problema kai tai tampa kasdienybe. Tokiu atveju siulyčiau nedelsiant kreiptis į specus. Maža kas. Gal prostatos problemos. Pasigydysit - galėsit gyvent visavertį gyvenimą.
Rytis
2014-08-04 17:55
taip, testukas tikrai liuks. Juk pagalbos iš tiesų reikia ne visiems - kai kuriais atvejais juk iš tiesų kalta elementari patirties stoka.
Jegor
2014-07-30 22:37
minetam puslayje yra geras testukas tiems, kurie "greitai baigia". Idomu pasitikrinti. Bus lengviau apsispresti, eiti pas gydytoja ar ne.
manau
2014-07-22 22:48
išsitirt ir pasigydyt nepamaišys - bus naudinga ne tik ieškantiems nuotykių bet ir norintiems pagerinti tarpusavio santykius.
patyręs
2014-07-22 22:46
priežastys gali būt įvairios. Tu tik nesiparink - nėra taip baisu, kaip atrodo.
Viktor
2014-07-06 18:58
mano nuomone, pades ar ne - niekas 100 proc neatsakys. Tokius dalykus reikia isbandyt nes kiekvieno organizmas individualus. Nors man idomu kaip ir su kuo sis vaistas vartojamas, kaip veikia.
Viktor
2014-07-06 18:55
puslapiukas tikrai geras lb aciu!
Dalius
2014-06-09 22:11
šiaip rekomenduočiau dar paskaitinėt puslapyje netikakimirka(taskas)lt. Manau, rasi tau rūpimu klausimu daug naudingos info.
Dalius
2014-06-09 22:03
gal ir padėtų, bet be recepto negausi. Nueik pas terapeutą arba urologą pasikonsultuot ir išsitirt. Jei reikės, išrašys. Pats kartais naudoju, neblogas dalykas.
klausimelis
2014-06-07 17:56
ar man padetu kokie priligy? Gal kas bandet?
Mielai
2014-06-07 17:44
uzmegsciau viena kita romana bet bijau kad mane isjuoks... Labai greitai baigiu :( gal kas gali patart ka man daryt?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai