Peršalus – natūralios priemonės

Artėja darganoti rudens orai, ir dažnas neišvengsime peršalimo, o kartu ir gerklės skausmo, kosulio. Susirgę neskubėkime griebtis pirmo pasitaikiusio vaisto, – kokį rinktis, pataria gydytoja homeopatė Edita Jaskelevičienė.
 
Kodėl peršalus ima skaudėti gerklę, atsiranda kosulys? Kuo gresia negydomos peršalimo ligos?
Išties dažniausias peršalimo simptomas – gerklės skausmas. Ją pradeda skaudėti patekus infekcijai, kurią sukelia daugybė įvairių skirtingų bakterijų ar virusų. Gerklės skausmas gali būti pavienis simptomas arba sudedamoji ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos dalis.
Kai skauda gerklę, šnarpščiame, kosime, karščiuojame ir apskritai blogai jaučiamės. Gali sumažėti apetitas, varginti aukšta temperatūra, bendras silpnumas, sunkiai ryjama, valgant jaučiamas draskymas.
Negydomos peršalimo ligos gali komplikuotis bronchitu ar plaučių uždegimu.
Kokias gydymo priemones pasirinkti – kokia turėtų būti jų sudėtis? Kuo išsiskiria augalinės kilmės preparatai?
Dauguma žmonių, kuriems skauda gerklę, neturėtų vartoti antibiotikų, nes jie neveikia šią ligą sukeliančių virusų.
Kai kurios negydomos bakterinės ligos gali sukelti rimtų komplikacijų.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo veiksmingai gydo skausmą ir mažina karščiavimą. Tačiau jie ne visi vienodai tinka vaikams.
Dažniausiai purškiamieji ir skalavimo skysčiai vartojami kaip dezinfekuojamieji ir uždegimą slopinantys preparatai. Jie gali būti vartojami ir profilaktiškai, jeigu uždegimas virusinis, – kad peršalimas nesikomplikuotų ir neprasidėtų bakterinė infekcija.
Vis dažniau ne tik ligoniai, bet ir gydytojai pirmenybę teikia vaistiniams augalams. Jų preparatai pranašesni už daugelį sintetinių, nes dauguma jų retai sukelia šalutinių poveikių. Be to, daugelis jų turi biologiškai veikliųjų gamtinių medžiagų kompleksą.
Kuo ypatingas čiobrelis, eukaliptas? Kodėl į preparatus nuo kosulio, peršalimo dažnai dedama vitamino C?
Daugelio pastilių sudėtyje būna vitamino C, eukalipto aliejaus, čiobrelių.
Čiobrelio preparatai pasižymi atsikosėjimą lengvinančiu, antiseptiniu, spazmolitiniu, virškinimą gerinančiu, šlapimo išsiskyrimą skatinančiu, skausmą malšinančiu ir kiek raminančiu poveikiu.
Eukaliptas malšina skausmą, mažina užburkimą, lengvina kvėpavimą. Šio augalo preparatai veikia antiseptiškai ir silpnai spazmolitiškai, ramina, slopina uždegimą, lengvina atsikosėjimą, mažina skausmą.
Vitaminas C didina organizmo atsparumą, Šis vitaminas svarbus imuninės sistemos veiklai, jis dalyvauja antikūnų susidaryme, todėl, vartojant jo pakankamai, galima išvengti peršalimo ar kitų ligų.
Kodėl negalima vartoti bet kurio vaisto nuo peršalimo mažiems vaikams, nėščiosioms?
Nėštumo metu vaisius jautrus toksiniam vaistų poveikiui. Pavojingiausia, jei būsima mama vaistų vartoja pirmą ir trečią nėštumo trimestrą. Vartojant vaistus pirmuosius tris mėnesius, padidėja apsigimimų rizika. Paskutiniais mėnesiais vaisiaus organai jau susiformavę, vaistai nesukelia įgimtų ydų, tačiau gali paveikti fiziologinius procesus. Peršalimo metu galima vartoti tik natūralias priemones: eukaliptų, čiobrelių ar kitų preparatų.
Mažieji pacientai taip pat yra jautrūs vaistų poveikiui, jiems svarbu neperdozuoti skiriamų vaistų. Augalinės kilmės preparatai puikiai gali padėti pasveikti vaikams ir neturi šalutinio poveikio.
***
THYMO Tabs® Nature N24


Maisto papildas, skaudamai gerklei, vartojamas ir žiemą, ir vasarą. Natūralaus ir apelsinų skonio. Pagrindinė medžiaga – vaistinio čiobrelio sausasis ekstraktas pasižymintis antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, spasmolitinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis.

Vartojimas: sučiulpti 2-6 pastiles per dieną. Tinka nėščioms moterims (nuo 1 nėštumo mėnesio) – iki 4 pastilių per dieną.

Rekomenduojama vartoti vaikams ne jaunesniems nei 3 metai.
THYMO Spray® išpurškiamas skystis

Purškalas gerklei, peršalus.
Pagrindinė medžiaga – vaistinių čiobrelių (Thymus vulgaris L.) skystasis ekstraktas.

Vartojimas: Skystį į gerklę purkšti nuo 4 iki 8 kartų per dieną:
- vyresniems nei 3 metų amžiaus vaikams po 1 purkštuvo galvutės paspaudimu išpurškiamą dozę;
- vyresniems bei 7 metų amžiaus vaikams po 2 dozes;
- vyresniems nei 12 metų amžiaus vaikams ir suaugusiems po 3 dozes.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai