Gintaras mūsų sveikatos priežiūrai

Prieš kelis mėnesius žurnale pradėjome straipsnių apie gintarą ciklą. Kalbėjome apie jo istoriją, naudą sveikatai, grožiui, gerai savijautai. Šiame vasaros numeryje, ciklą baigdami, pateikiame žiupsnelį konkrečių receptų ir patarimų, kaip gintarą savo sveikatos naudai kiekvienas galėtume panaudoti patys, savo namuose. Smulkinto gintaro efektyvumą ir naudojimo tikslingumą įrodė daugybė klinikinių tyrimų ir patvirtino daugybė pacientų.
 

Aromaterapija namuose
Buitinėmis sąlygomis nesunkiai įmanoma gauti aromatinių gintaro angliavandenilių.
Suberkite smulkintą gintarą į celofaninį maišelį. Maišelį įdėkite į mikrobangų krosnelę ir palaikykite tris minutes aukštoje temperatūroje. Galima kaitinti ir karštame vandenyje. Kaistant gintarui, iširsta tarpmolekuliniai ryšiai, ir taip išlaisvinami aromatiniai angliavandeniliai, suteikiantys specifinį sakų kvapą. Pakvėpuokite palinkę ties šiuo maišeliu 3–5 minutes. Kontraindikacijų nėra.
Gintaro aromaterapija efektyvi sergant įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis – nuo paprastos slogos iki bronchinės astmos ir tuberkuliozės.
Maišelį su smulkintu gintaru galima naudoti daug kartų ne tik aromaterapijai, bet ir masažui, aplikacijoms, kosmetinėms procedūroms ir t.t.
Įkaitinto gintaro aplikacijos
Smulkinto gintaro aplikacijoms ant didelių kūno plotų (kaklui, strėnoms, keliams ir klubų sąnariams ir kt.) labai patogu naudoti didelius smulkinto gintaro paketus. Energetinio poveikio atžvilgiu šis būdas yra priimtiniausias ir maloniausias.
Gintarui pakaitinti patogu naudoti mikrobangų krosnelę. Įdėkite į ją paketą su smulkintu gintaru, nustatykite maksimalią kaitinimo temperatūrą ir laiką 2,5–3 minutes.
Įkaitus paketui su smulkintu gintaru, tolygiai uždėkite jį ant gydomos kūno vietos ir palaikykite, kol gintaras visiškai atvės. Daugeliu atvejų tai trunka 20-30 minučių. Procedūrą, reikalui esant, galima kartoti kasdien.
Greitasis metodas grožiui
Ant šiltu vandeniu suvilgytos veido odos kosmetiniu teptuku užtepkite nedidelį smulkinto gintaro kiekį. Po 5 minučių nuplaukite vandeniu. Nusausinkite odą servetėle. Po procedūros galima naudoti minkštinamąjį kremą.


Naudojimo periodiškumas:
• jei oda riebi – 2–3 kartus per savaitę;
• jei oda normali – 2 kartus per savaitę;
• jei oda sausa – kartą per savaitę.
Dantų valymas ir dantenų masažas
Dantenų kraujavimo, parodontozės ir blogo burnos kvapo galima išvengti pirštais masažuojant dantenas smulkintu gintaru. Tam reikia suvilgyti rodomąjį pirštą vandeniu, įbesti jį į smulkintą gintarą ir pamasažuoti dantenas 1–2 minutes. Parodontozės atveju į smulkintą gintarą būtina įberti sutrintą trichopolio tabletę.
Baigę masažą, praskalaukite burnos ertmę vandeniu, kad išplautumėte smulkinto gintaro likučius, kuris absorbavo mikrobus ir toksinus iš burnos ertmės.
Daug klinikinių tyrimų įrodė tokio masažo efektyvumą esant parodontozei, parodontitui, ėduoniui, dantenų kraujavimui, burnos gleivinės negalavimams.
Susmulkintą gintarą galima naudoti kaip dantų miltelius dantims balinti, įskaitant rūkančiuosius.
Gintaro žvakutės
Gintaro ir medaus žvakutės naudojamos gydant hemorojų, tiesiosios žarnos gleivinės uždegimus ir kitas ligas.
Pačiam namuose pasigaminti gintaro žvakutes yra labai paprasta. Sumaišykite smulkintą gintarą su medumi ir taukais (smulkinto gintaro (frakcija nuo 1 iki 40 mikronų) – 1 dalis, medus – 1 dalis, lydyto sviesto ar taukų – 0,5 dalies), kol bus vientisa masė. Išliekite ją į formelę, kurios dydis ir forma būtų panaši, kaip vaistinėse parduodamų žvakučių hemorojui gydyti. Pagamintas žvakutes laikykite šaldytuve (ne ilgiau kaip vieną parą) Naudokite vieną du kartus per dieną. Taip malšinamas skausmas, patinimas ir uždegimas tiesiosios žarnos srityje, atsirandantis esant minėtiems sutrikimams.
Šias žvakutes taip pat galima naudoti sergant makšties ir gimdos kaklelio ligomis.
Tik nepamirškite pasikonsultuoti su jus gydančiu gydytoju.
Talasoterapija
Talasoterapija naudojant gintarą rekomenduojama esant celiulitui ir organizmui stiprinti.
Smulkintą gintarą atskieskite virintu vandeniu (40–50°С) (atitinkamai 1:2 pagal tūrį), intensyviai maišykite 2–3 minutes, kol susiformuos vientisa masė (košelė). Vandens ir gintaro mišinį vienodai paskirstykite ant odos (storis apie 1 mm), tas vietas apdenkite celofanine plėvele ir antklode 1,5–2 valandoms. Procedūros gale susiformavusią gintaro žievelę pašalinkite drėgnomis servetėlėmis. Tada atlikite tipinį tų vietų gintaro masažą. Maksimaliam efektui pasiekti rekomenduojamas 15–20 procedūrų kursas.
Pravartu žinoti
• Pūslės, atsirandančios nusideginus odą, praeis greičiau, jei apibarstysite nudegusią vietą smulkintu gintaru.
• Lengvai masažuojant ar pudruojant visą kūną smulkintu gintaru vaikams, galima numušti aukštą temperatūrą.
• Smulkintą gintarą kaip barstomuosius miltelius labai naudinga ir efektyvu naudoti vaikams odos maceracijos, diatezės ir herpeso atvejais.
• Padidėjęs kojų prakaitavimas sumažės, jei kaip barstomuosius miltelius naudosite smulkintą gintarą.
• Plaukams stiprinti ir augimui stimuliuoti, jų struktūrai gerinti naudinga galvos odą įtrinti smulkintu gintaru išilginiu ir sukamuoju judesiu 2–3 kartus per dieną 1 mėnesį.
Keletas naudojimo būdų
Susidarius praguloms, rekomenduojama paveiktas vietas apibarstyti gintaro pudra. Dingus praguloms, profilaktikos tikslais rekomenduojama nedideliu pudros kiekiu apibarstyti ligonio paklodę.
Jei yra spuogų, rekomenduojama gintaro pudra apibarstyti sudrėkintą veido odą 1 kartą per dieną ir palikti 2–3 minutėms. Po to nuplauti šiltu vandeniu. Pasiekus norimą efektą, procedūrą galima kartoti profilaktiškai 1 kartą į savaitę.
Padų įtrūkius rekomenduojama praplauti ir apibarstyti nedideliu kiekiu gintaro pudros.
Siekiant sumažinti niežėjimą įgėlus vabzdžiams, įgėlimo vietą rekomenduojama apibarstyti gintaro pudra.
Norint paspartinti plaukų augimą ir juos sutvirtinti, rekomenduojama galvos odą sukamaisiais judesiais įtrinti gintaro pudra, po 5–10 minučių pudrą reikia pašalinti. Procedūrą kartoti 2–3 kartus per dieną. Kursas – 1 mėnuo. Labai tinka po dažymo.
Jei yra miozitas (raumens uždegimas), artritas (sąnario uždegimas) ar artrozė (lėtinė distrofinė sąnarių liga), randų po traumų, nudegimų ir po operacijų, atliktas pilvo, krūtų, šlaunų odos tempimas ar išlyginimas, galima kasdien dėti smulkinto gintaro kompresus.
Gydant paviršinius nudegimus, naudinga juos barstyti smulkintu gintaru.
Esant disbakteriozei (žarnyno mikrofloros sudėties ir savybių pasikeitimas), apsinuodijimams, viduriavimui, 1 arbatinį šaukštelį smulkinto gintaro reiktų išmaišyti 0,5 vandens stiklinėje. Gerti 3 kartus per dieną.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inga
2013-02-07 10:00
O celofaninis maišelis kaisdamas nuodų neišskiria?
Brigita
2012-04-07 22:28
GINTARINIAI KAROLIUKAI VAIKAMS IR NE TIK ;)
http://www.facebook.com/Ambereshop

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai