Pavasaris – pats laikas pasirūpinti sąnariais

Kol sąnariai veikia gerai, jų nejaučiame. Tačiau net nedideli skausmai sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą. Taigi turime pagalvoti, kaip prireikus galėsime sau padėti. Ir pavasaris tam tinkamiausias metas. Juk, vos tik nutirpus sniegui, dažnas suskubsime ir į savo mylimą sodą ar daržą. O po žiemos ten darbų – apsčiai. Taigi greičiausiai po ramaus žiemos periodo mūsų sąnariams teks per didelis krūvis, ir jie bandys priminti apie save.
 

Kodėl jie tokie svarbūs?


Žmogus turi apie 280 įvairaus dydžio sąnarių. Juos sudaro sąnariniai kaulo galai, padengti kremzle, sąnarių skystis ir kapsulė. Kiekvieną kaulinį paviršių dengia kremzlė. Ji tarnauja kaip slystamasis paviršius, mažina smūgio poveikį, kad būtų galima netrukdomai judėti. Jeigu kremzlė yra elastinga, jeigu pakankamai išskiria skysčių į tarpsąnarinę ertmę, sąnariai juda lengvai, neskausmingai, negirgždėdami.
Bet, kaip perspėja Pašilaičių šeimos medicinos centro gydytoja Eglė Galgauskienė,yra įvairiausių pažeidimų, degeneracinių ligų, kai sąnario struktūra pasikeičia. Tai reiškia, kad kremzlė pradeda senti, ji tampa standesnė, kietesnė, ne taip aktyviai ir ne taip gausiai gamina tarpsąnarinio skysčio. Taigi tarpsąnarinis tarpas pradeda siaurėti, didėja trintis tarp kremzlių, atsiranda skausmas, uždegimas, sumažėja sąnarių judrumas.
Priežasčių, kodėl atsiranda sąnarių skausmas, – ne viena. Įvairios ligos, genetiškai nulemtas polinkis, taip pat infekcijos, patirtos traumos, medžiagų apykaitos ir hormoniniai sutrikimai gali gerokai paankstinti ligos pradžią. Taigi, nors paprastai manome, kad tai vyresnių žmonių negalavimas, sąnarių skausmu gali skųstis net vaikai.

 

Kodėl pavasaris?


Pasak gydytojos, dažnai sąnariai apie save primena pavasarį. Taip yra todėl, kad sąnariai, kurie ilgą laiką ilsėjosi, gauna per didelį krūvį. Ypač tai būdinga mėgstantiems padirbėti sode ar darže. Tik sniegui nutirpus, jie tuoj pat puola darbuotis ir dažniausiai nepamatuoja savo jėgų.
„Paprastai tai būna vyresnio amžiaus žmonės, kurių gyvenimo būdas žiemą būna ramesnis, sėslesnis. Ir, kai po nejudraus laikotarpio gauna per didelį fizinį krūvį, sąnarius pradeda skaudėti, – įprastinius pavasarinio sąnarių skausmo kamuojamus pacientus apibūdina gyd. Eglė Galgauskienė.


 

Būklei paūmėjus


Norint, kad sąnariai negautų „mirtino smūgio“ pavasarį, reiktų reguliariai mankštintis visus metus. Fiziniai pratimai turėtų tapti ir vyresnių žmonių kasdienio gyvenimo dalimi. Tačiau ko dar griebtis, kad pavasariniai darbai soduose bei daržuose teiktų tik džiaugsmą ? Tiems, kuriuos vargina sąnariai, gydytoja siūlo išbandyti visame pasaulyje gerai žinomus preparatus su gliukozamino sulfatu ir chondroitino sulfatu. Šios medžiagos gali sumažinti uždegimo sukeltus sąnarių pakitimus, paskatinti kremzlės regeneracinius procesus, paskatinti sąnarinio skysčio gamybą. Tokie preparatai yra saugūs vartoti ilgą laiką, Jau beveik 8 metus vaistinėse galima nusipirkti maisto papildo Joint Protection. Tai kapsulių formos preparatas, kuriame ir yra abi šios medžiagos. Jos greitai ir gerai pasisavinamos.
„Vitaforce“ kompanijos Joint Protection rekomenduoju vartoti ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunesniems po įvairių traumų, intensyviai sportuojantiems, dirbantiems sunkius fizinius darbus.
Ne veltui 2009-aisiais Joint Protection buvo pripažintas Lietuvos metų gaminiu ir apdovanotas aukso medaliu“, – pažymi preparato veiksmingumą ir patikimumą gydytoja.
 

****


„Vitaforce“ kompanijos maisto papildas Joint Protection – tai gliukozamino sulfato ir chondroitino sulfato derinys. Dviejose Joint Protection kapsulėse yra net 1000 mg gliukozamino sulfato ir 800 mg chondroitino sulfato. Gaminant šį maisto papildą, nenaudojami dirbtiniai dažo, kvapo ir skonio priedai. Preparatas yra kapsulėmis, todėl mažiau dirginama skrandžio gleivinė, o kapsulėse esantys milteliai greičiau ir geriau pasisavinami. Preparatas gaminamas laikantis farmacijos pramonėje taikomų reikalavimų, tai užtikrina aukštą kokybę.
Kad pajustumėte teigiamą poveikį, Joint Protection rekomenduojama vartoti po dvi kapsules per dieną, ne mažiau kaip keletą mėnesių.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai