Seksas ir kontracepcija

Norėdami būti modernūs, žmonės pradeda bendrauti nuo sekso, kartais tai būna tiesiog atsitiktinis kontaktas. Bet neužmirškime - tik meilė atveda du žmones į tikrą sekso rojų. Dar visai neseniai meilės aktas buvo moters atsidavimo aktas, kupinas pasiaukojimo ir rizikos neplanuotai pastoti. Šiuolaikinė kontracepcija iš esmės pakeitė situaciją. Dabar prieinamos visos priemonės nėštumui išvengti bei jį planuoti. Moteris jau nevaidina aukos vaidmens, ji tapo lygiateise meilės akto dalyve. Moterys su palengvėjimu gali atsikvėpti - ateina tikros lygybės meilėje era…
 

IEVAI


Greičiausiai žinote, kad vyrai daug galvoja apie seksą, tiesa? Bet ar tai labai blogai? Niekas nėra kaltas, kad jie taip sutverti. Moters gyvenimas daugeliu atžvilgių yra sudėtingesnis, sunkesnis, bet juk savo kūno negali pakeisti. Pagaliau ar verta sielotis dėl to, kad jums tenka teisė ir našta pastoti, išnešioti ir pagimdyti kūdikį? Manau, svarbiausia nepriimti klaidingų sprendimų ir nekenkti savo kūnui. Visi mes turime teisę pažinti ir suprasti kitus žmones. Būtent vyrų psichologijos pažinimas turi apsaugoti moterį nuo dvasinio ir fizinio skausmo.
Kartais susidaro įspūdis, jog seksu galima “nupirkti” vyrą. Taip, iš tiesų suteikus galimybę mylėtis, jam įtikti lengva. Bet kas vėliau? Kiekvienas vyras, net ir labai išsiilgęs moters kūno, supranta, kad viskam savo laikas. Jeigu suartėjimas įvyksta greičiau negu jis tikėjosi, jis suvokia, jog jūs esate lengvai pasiekiama. Jis mano, kad moteris, kuri yra lengvai prieinama vienam, yra lengvai prieinama ir kitiems. Taip galvoja dauguma vyrų. Aišku, pasikeitė laikai, ir dabar suartėjama daug greičiau negu prieš kelias dešimtis metų. Bet vis vien jūs abu turite tam subręsti, psichologiškai pasiruošti.
Pirmiausia pati moteris turi aiškiai suvokti, kas ją sieja su tuo žmogumi. Neverta mylėtis, jeigu jaučiatės nesaugi, pagaliau - jeigu jūs pati to nepageidaujate. Jūs nesate nieko skolinga šiam vyrui, todėl ir mylėtis neprivalote. Jeigu vyras nesupranta, kodėl jūs sakote “ne”, reiškia tai netinkamas žmogus arba jūs nemokate jam paaiškinti. Su netinkamu žmogumi reikia kuo greičiau išsiskirti. Kartais gali būti sunku geidulių apimtam draugui žodžiais paaiškinti, kad dar ne laikas. Bet galima pasielgti kitaip. Jausdama didelį spaudimą jūs galite tiesiog apsiverkti, nusisukti, pasidaryti pabrėžtinai šalta. Bet tuo pat metu reikia užsiminti, kad viskas bus vėliau ar kad dar neatėjo laikas. Pirmas suartėjimas turi įvykti būtent tada, kai jūs tai planuojate!
Apsisaugojimu nuo nėštumo visų pirma turi pasirūpinti pati moteris. Pirmas sargas nuo nėštumo ir ligų - vyriškas prezervatyvas. Moterys, besirūpinančios savimi, turi teisę juos pirkti (čia neturi būti nieko gėdingo) ir tinkamu momentu pasiūlyti draugui juo pasinaudoti. Žinoma, labai gražu, jei pats vyras jį atsineša. Bet neverta daryti neigiamų išvadų, jei taip nėra. Jei vyras ilgesnį laiką nesirūpina kontracepcija, reikia susimąstyti, ar tikrai šis žmogus jus gerbia. Vyras gali neturėti pakankamai žinių apie apsisaugojimo nuo nėštumo priemones, bet gerbti jus jis privalo.
Bendraujant ilgesnį laiką, didėja pasitikėjimas partneriu, o tai leidžia nesirūpinti apsisaugojimu nuo lytiškai plintančių ligų. Be to, vyriški prezervatyvai, nors ir daug pasiekta jų gamybos srityje, vis dar mažina seksualinius pojūčius. Todėl visai natūralu po tam tikro laiko pradėti naudotis kitomis kontracepcijos priemonėmis. Deja, dauguma jų yra moteriškos, tobulų vyriškų priemonių dar nesukurta.
Kontracepcija yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, kaip ir viskas, kas susiję su mūsų sveikata. Įvairiais kontracepcijos klausimais būtina pasitarti su savo ginekologu. Jūs taip pat galite kreiptis į šeimos planavimo centrus, kabinetus, privačius specialistus.


 

ADOMUI


Vyrai visais laikais mylėjo moteris, jie tiesiog negalėjo ir dabar negali įsivaizduoti pasaulio be jų. Žinoma, ne visiems pasiseka meilėje, bet čia dažnai kalti patys vyrai.
Labai dažnai moteris vyrams yra būtybė, turinti savyje kažką, ko nenori duoti vyrui. Vyrų lytinis potraukis, nors ir yra tokio pat stiprumo kaip moterų, yra fiziologiškesnis. Jiems vidinis diskomfortas sukelia norą mylėtis, išsikrauti lytinio akto metu. Vyrą būti aktyvesniam verčia ir tradicijos. Moteris savo norais paprastai kiek atsilieka, ji tarsi vis pristabdo vyrą. Kadangi jai tenka rūpintis vaikų ateitimi, ji stengiasi įsitikinti, ar rimti yra vyro ketinimai, kiek ji yra gerbiama. Moterys labai nemėgsta jaustis objektu, kuriuo galima ar norima pasinaudoti, ypač kai kyla pavojus pastoti, susirgti lytiškai užkrečiamomis ligomis. Protingi ir patyrę vyrai žino, jog moterims ypač patinka vyrų santūrumas, neskubėjimas, sugebėjimas atsižvelgti į moters norus.
Kontracepcija (priemonės nuo pastojimo) išvaduoja moters norus. Ji tampa lyg vyro sąjungininke. Baimė pastoti, kuri dar neseniai atrodė prigimtinė, amžina, po truputį dingsta. Tačiau moterims draugo požiūris į kontracepciją yra labai svarbus. Būtų neprotinga susitikinėjant su moterimi pasakyti jai: “Saugotis nuo nėštumo - tavo rūpestis”. Vaisius užsimezga moters kūne, jai ir tenka spręsti, kaip pasielgti nelaiku pastojus, tačiau šis sprendimas visada sukelia daug kančių, o abortas visada atsiliepia vyro ir moters santykiams. Taigi ir seksas, ir jo pasekmės yra abiejų žmonių problema.
Vyras kontracepcija rūpintis priverstas pačioje pažinties pradžioje, nes kitaip gali tapti manipuliacijos objektu. Rimta problema - moters noras ištekėti pasinaudojant nėštumu. Štai kodėl vyrui būtina geriau susipažinti su seksualine partnere, užmegzti su ja tikrą dvasinį ryšį. Tik tada kontracepcijos srityje jausitės saugiai, kai visiškai pasitikėsite vienas kitu.
 

ABIEMS


Vyriškas prezervatyvas yra gerai žinoma priemonė, neleidžianti spermatozoidams pakliūti į makštį bei toliau į gimdą ir tokiu būdu sauganti nuo pastojimo. Taip pat ši priemonė apsaugo (bet ne visada) abu partnerius nuo galimybės užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Prezervatyvas turi įtaką abiejų partnerių seksualiniams pojūčiams, nes jis tarsi juos vieną nuo kito atitolina. Prezervatyvas šiek tiek riboja suartėjimo pozų įvairovę, nes verčia atsisakyti daug mechaninės įtampos reikalaujančių judesių. Prezervatyvas taip pat šiek tiek sumažina galimybę atsipalaiduoti po lytinio akto, kadangi jo vartojimo taisyklės reikalauja tuoj pat susitvarkyti asmeninę higieną.
Kontracepcinės tabletės yra labai veiksmingos priemonės. Jos turi būti geriamos kiekvieną dieną, neatsižvelgiant į lytinių aktų dažnumą. Kaip ir kitos veiksmingos priemonės, šios tabletės leidžia abiem partneriams atsipalaiduoti suartėjimo metu neribojant pozicijų.
Vietinės kontracepcijos priemonės veikia kaip spermicidai - per pirmas kontakto su spermatozoidais sekundes visiškai sunaikina į makštį pakliuvusius spermatozoidus. Taip pat apsaugine plėvele iškloja visą makšties gleivinę, tirština gimdos kaklelio gleives ir taip gimdos kaklelyje sudaro mechaninį barjerą, neleidžiantį spermatozoidams judėti toliau.
Vietinė kontracepcija yra visiškai nekenksminga ir saugi priemonė, nereikalaujanti specialių stebėjimų ar biologinių tyrimų, neribojanti suartėjimo pozų. Vietinės kontracepcijos priemonės gali būti naudojamos vienos. Teisingai jas naudojant, efektyvumas prilygsta mikropiliulėms, be to, jų naudojimą galima nutraukti bet kuriuo momentu.
Spiralė yra viena iš veiksmingiausių kontracepcinių priemonių. Ji suteikia galimybę neriboti suartėjimo pozų, leidžia abiem partneriams visiškai atsipalaiduoti. Spiralė pagausina ir prailgina kraujavimą mėnesinių metu, tuo pačiu padidina moters diskomfortą. Kadangi spiralė gali sukelti komplikacijų, tai gali apriboti partnerių seksualinį aktyvumą. Naujausios spiralės turi gerokai mažiau trūkumų. Spirales naudoti paprastai vengia religingos šeimos.
Tabletės po akto nelaikomos tikromis kontracepcinėmis priemonėmis. Jos yra veiksmingos, bet dažnas vartojimas kenkia moters organizmui. Šios priemonės negali būti vartojamos, jeigu lytinis gyvenimas yra reguliarus.
Injekuojamieji progestinai yra prieinami Lietuvoje ir nebrangūs. Tai yra ypač veiksminga priemonė, neribojanti suartėjimo pozų. Jų vartojimas sukelia tam tikrą nerimą moterims, kadangi nebūna įprastinio ciklo.
Implantuojamieji kontraceptikai yra gana brangūs. Jų veiksmingumas nekelia abejonių, vartojimas problemų nesukelia.
Savanoriška sterilizacija Lietuvoje neprieinama, nors yra legalizuota daugelyje Vakarų ir Rytų Europos šalių. Šiuolaikinės sterilizacijos metodikos yra sukurtos vyrams ir moterims. Suartėjimo pozicijų neriboja, nerimo dėl galimo pastojimo nesukelia. Problemų iškyla norint vėl susigrąžinti vaisingumą.
Natūralus šeimos planavimas yra mažai efektyvus, ypač jei poros jaunesnės. Moterims sunku atsipalaiduoti suartėjimo metu.
Nutrauktas lytinis aktas yra pats seniausias ir ypač gerai žinomas metodas, kuris nereikalauja specialių priemonių. Tačiau labai nerimaujama dėl galimo pastojimo. Tai moteriai trukdo atsipalaiduoti suartėjimo metu. Vyro pasitenkinimas yra taip pat nevisavertis, be to, kai kurie vyrai tiesiog negali naudotis šia priemone dėl savo organizmo fiziologinių ypatybių.
Susilaikymas nėra kontracepcinė priemonė, tai yra tiesiog individo pasirinkimas. Susilaikant ilgesnį laiką sumažėja vyro seksualinis pajėgumas. Ši priemonė sumažina sutuoktinių pasitenkinimą bendru gyvenimu.
Diafragmos Lietuvoje beveik nežinomos ir neparduodamos. Kai kuriose Vakarų šalyse jos siūlomos brandos pasiekusioms moterims. Ši priemonė reikalauja aukštos ginekologo kvalifikacijos. Diafragma beveik netrukdo pasirinkti suartėjimo pozų, yra gana pigi, kadangi gali būti naudojama daug kartų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

milda
2015-01-06 21:23
Ar zinojote, kad dabar prezervatyvus galite nusipirkti zymiai iki 3 kartu pigiau internetu, jie orginalus, tai galite padaryti anonimiskai, prekes atsiuncia per 1-2d.d visoje Lietuvoje, super didelis pasirinkimas!
Pabandyk kaip tai padare daugelis kitu... Sargiai.lt taip pat turi vienintele specializuota prezervatyvu ir lubrikantu parduotuve Baltijos salyse - Vilniuje!:)
http://www.sargiai.lt/
Originalūs Durex ir kiti geriausi prezervatyvai ir lubrikantai internetu pigiau!
Mažos kainos, greitas nemokamas pristatymas, 100% slaptumas ir aukščiausia kokybė.
Durex prezervatyvai
2012-01-25 19:17
Internetinėje parduotuvėje www.save24.lt galite įsigyti Originalių Durex, LifeStyleS prezervatyvų, prekės atveštos iš Anglijos, su visais sertifikatais, tikrai ne kinietiškas produktas, kuriais prekiauja kai kurios kitos internetinės parduotuvės:
Šiuo metu Durex: Extra safe, Elite, XL, Closefit, flavour, pleasuremax proforma prezervatyvai už 1 lt, pigiau sunkiai kur berasit.
Taip pat galite įsigyti LifeStyleS (Anglijoje vadinasi Mates) produkcijos už tokią pačią kainą. Pristatymas užtrunka 1-2 dienas.

Lojaliems klientams nuolaidos!

http://www.save24.lt/?prezervatyvai,24
Inceptum
2010-04-29 11:45
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą.
Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
lialia
2009-01-09 07:22
danytt >
zinau rasau grynai po metu, tad tau jau 17, bet tikiuosi tu ta savo siauramasti vaikina metei per borta.Nuo ugio niekas nepriklauso.Visu pirma tu esi jauna myletis, psichologiskai gal ne visiskai subrendusi sitam aktui, kas yra normalu, kita tavo vaikinas nemoka taves pamyleti ir kaltina ne save, o tave.Tiesiog graudu.Tikrai tikiuosi kad budama 17 metu esi nepriklausoma ir laiminga mergina.Ieskok gero vaikino, palauk kai jausies jam artima ir tada viskas bus.Neatsiduok jokiems asilams, kurie privers tave jaustis blogai ir netinkamai!sekmes
lescius
2008-05-24 13:01
to danyt
tai aisku ir ypac jei tau 16
danyt
2008-01-08 18:46
man 16 kodel kai myliuosi as nejauciu malonumo ? tiktai dirginima........... beje mno draugas sako kasd esu nepatenkinama nes esu zemo ugio ar tai ties?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai