Kaip pagerinti vyrų vaisingumą

Svarstant apie mažėjantį gimstamumą, gyventojų prieaugį, dažnai visai nesusimąstoma, kad tam didelę įtaką turi vyrų sveikata, jų vaisingumas. Šiuo metu visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apie 16 proc. porų yra nevaisingos, o demografai ateityje – po 10–15 metų – prognozuoja dar labiau gąsdinančius skaičius. Manoma, kad nevaisingumo problemų daugės. Tam įtakos turi gyvenimo būdo pasikeitimai ir tokie veiksniai, kaip bendras neigiamas aplinkos fonas ir užterštumas.
 

Nevaisingų porų dėl moters organizme esančių priežasčių būna apie 50 proc., dėl vyrų – apie 40 proc. Kitais atvejais nevaisingi būna abu partneriai arba šiuolaikinė medicina neranda jokios priežasties.
 

Trumpai apie vyro spermą


Vyro seksualinė sveikata ir spermos kokybė yra bendros sveikatos žymuo. Sperma (sėkla) yra vyro lytinių organų veiklos produktas, išsiskiriantis ejakuliacijos metu. Spermą gamina sėklidės ir jų prielipai, prostata, sėklinės pūslelės, Kuperio liaukos. Sperma sudaryta iš spermatozoidų ir lytinių liaukų sekreto. 1mililitre spermos yra apie 100 milijonų spermatozoidų. Sperma yra silpnai šarminės terpės skystis, tai labai svarbu spermatozoidų judrumui. Spermatozoidas turi galvą, kaklą ir uodegą (primena buožgalvį). Galvoje yra branduolys su chromosomomis, o uodega padeda judėti 3–5 mm/min. greičiu.


 

Kodėl sėklidės yra kapšelyje


Spermatozoidai sėklidėse vystosi ir bręsta tam tikroje temperatūroje, kuri yra keliais laipsniais žemesnė nei kūno temperatūra. Būtent todėl sėklidė yra ne pilvo ertmėje, o išorėje – kapšelyje. Kapšelis saugo sėklidę nuo temperatūros svyravimo. Kai aplinkos temperatūra žema, susitraukia sėklidės, pakeliamasis raumuo, tuomet sėklidė pakeliama arčiau kūno, kur temperatūra didesnė (tuomet kapšelis susiraukšlėja labiau), kai šilta – sėklidė nusileidžia. Todėl vyrams patartina dėvėti orui laidžias natūralių medžiagų laisvas kelnaites, kuriose sėklidės laisvai kabo ir jose pats organizmas netrukdomai palaiko reikiamą temperatūrą spermatozoidams gaminti.
 

Kiekvieno vyro sperma skirtinga


Spermos kiekis ir išvaizda priklauso nuo vyro amžiaus ir sveikatos. Suaugusio vyro sperma paprastai yra lipnios – klampios konsistenciją, blyškios spalvos, turi charakteringą specifinį kaštonų kvapą ir skonį.
Tačiau kiekvieno vyro sperma skirtinga. Sperma dažnai turi kvapą to, kas suvalgyta ar išgerta. Nuolatinių alaus gėrikų sperma ir skystėja, ir keičia spalvą. Spermos pasikeitimas dažnai rodo, kad vyras serga kokia nors liga ir jam būtina pasitikrinti prostatą, kraujospūdį, taip pat išsitirti dėl tuberkuliozės, cukrinio diabeto, lytiškai plintančių infekcijų. Jeigu sperma nesigamina visai, kalta būna minėtų organų ir liaukų veikla ar genetinė liga.
Spermatozoidai nuo kraujo yra atskirti organizmo membranos barjero, kuris, esant normalioms gyvenimo sąlygoms, yra pakankamai tvirtas, tačiau jį lengvai pažeidžia alkoholis ir jame tirpstančios nuodingos medžiagos, kurių yra mus supančioje aplinkoje, maisto produktuose, vandenyje. Visa tai turi neigiamos įtakos spermatozoidų gyvybingumui, jų judrumui, dėl to sumažėja sugebėjimas apvaisinti.
 

Spermos kokybės pablogėjimo priežastys


Viena iš pagrindinių vyro nevaisingumo priežasčių yra spermos kokybės pablogėjimas ir sėklos išsiveržimo (ejakuliacijos) sutrikimai. Spermos kokybės pakitimai būna labai įvairūs; nuo visiško spermatozoidų nebuvimo (azospermija) iki nedidelių kokybinių spermatozoidų pakitimų.
Alkoholis, narkotikai, intensyvus rūkymas, ligos (maliarija, šiltinė ir kitos kai ilgą laiką padidėjusi temperatūra) turi tiesioginę įtaką vaisingumo mažėjimui. Rūkymas turi neigiamą poveikį spermos tankiui, bendrajam spermatozoidų skaičiui, judrumui ir bendrajam judrios spermos kiekiui. O marihuana priskiriama toms medžiagoms, kurių poveikis neapsiriboja tik vartojimo metu. Nutraukus marihuanos vartojimą, jos neigiamas poveikis spermatozoidų gamybai išlieka ilgai.
Spermos kokybę galima įvertinti tik atlikus laboratorinius tyrimus – spermogramą, kur nustatomas tikslus spermatozoidų skaičius, jų sugebėjimas judėti, forma ir gyvybiškumas. Be to, būtina nustatyti spermos lipnumą, uždegimo parametrus, spermos ph (rūgštingumą)
 

Cheminė spermos sudėtis


Spermą sudaro baltymai, citrinų rūgštis, cholesterolis, fruktozė, didelis kalio kiekis, cinkas, siera, varis, magnis, kalcis, vitaminai C ir B12. Taigi iš esmės sperma yra sukaupusi daugybę svarbių mikroelementų ir baltymų, be kurių neįmanoma žmogaus organizmo veikla.
Dėl įvairių gyvenimo būdo įpročių ir negatyvių gyvenimo stiliaus veiksnių labai greitai gali atsirasti šių medžiagų trūkumas, tačiau dažnai tie, kuriems taip nutinka, to nepastebi, kol neatsiranda nevaisingumo problemų. Todėl būtina reguliariai gauti pakankamą šių maistingų medžiagų kiekį.
 

Produktas, sukurtas vaisingumui gerinti


Kad optimizuotų esmines spermogenezės stadijas per minėtųjų medžiagų vienas kitą papildančius poveikius ir net pagerintų bendrą veiksmingumą, buvo sukurtas preparatas PROfertil.
Unikali vaisto formulė sukurta pagal mokslinių tyrimų ir bandymų rezultatus. Ypatinga preparato sudėtis taip pat jau buvo įrodyta klinikinių tyrimų metu. PROfertil – tai produktas, specialiai sukurtas spermos kokybei ir vyrų vaisingumui gerinti.
Vartoti reikia dvi kapsules per dieną valgio metu, užgeriant skysčiu. Kapsules vartoti bent tris mėnesius, norint pagerinti kiekvieną individualią spermatogenezės fazę. Tyrimų rezultatai parodė, kad veikliųjų medžiagų, įeinančių į preparato sudėtį, vartojimo poveikis pasireiškė nuo smarkaus spermos kokybės pagerėjimo iki visiškai normalių spermatogramų, nekeldamas jokios žinomos rizikos.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inga
2022-08-09 09:58
Ar klinikiniu budu galim suzinoti ar vyras ura istikimas???kaip suZinoti net jam nezinan???
vardas is siauliu
2015-05-03 16:18
Po spermogramos rezultatu(26mln i 1 ml) daktaras pasake, kad nera blogas rezultatas, bet pagerinti spermos kokybe ir padidinti pastojimo rizika reiktu pagerti profertil. Nusispjoviau i tai. Vietoj to pasiemiau vitaminu (cinkas, selenas, folio rugstis, E, Q10, zuvies taukai ir brazilisku riesutuku). Po triju menesiu zadu pakartoti spermograma. Rezultatais pasidalinsiu :)
Tomas
2015-03-11 11:02
Galvojau, kad man vienam pablogejo spermos kokybe pagerus profertili tris menesius (geriau kaip durnelis saziningai saziningai) . Pasirodo cia visiems pablogejo. P.S. Tai kaip galima tokius vaistus gaminti ir rekomenduoti????? ka pasakys daktarai????????
jonas
2015-02-09 16:38
Gerkite bebro liaukos uzpiltines ir viskas bus gerai (super)pasiskaitykite placiau google.
Rita
2014-02-26 03:42
Sveiki, taigi ta vyru sperma ne visu yra vienoda.pav . Gali buti kad yra labai mazai tu spermatozoidu, plius jie gali judeti tik vietoja arba suktis rateliu.tokiu budu niekada neylys y moters kiausinely . O tada yra daromas apvaisinimas! Mes tai siuo Metu vartojame tokias naturales uogytes kurios vadimasi Bache di Go Ji ...sperma siek tik pagerejo !
jonas
2013-08-02 12:20
(hi)
vartojau profertil ir....
2012-03-04 11:48
vartojau profertila, du kursus, viena israse daktaras kita pats pirkausi. Po pirmo profertilo kurso 3men spermos kokybe buvo pablogejusi zenkliai, daktaras rekomendaves sita produkta tik skesciojo rankom. Po antrojo tyriausi kitoje klinikoje ir velgi buvo kokybe prasta. Paskuj paklausio daktaro ar verta gerti sita preperata. Ji man atsake kad geriau gerk Cinka, Seleni ir foline rugsti atskiromis pakuotemis, bet ir tai klausimas ar pageres kokybe, bet tu nieko neprarandi ji man atsake.... bet kad proferitilas gerai ji nepasake tad mana NEVERTAS SITAS PREPARATAS DEMESIO. tiesiog reikia vartoti atskirais preparatais, nevartoti alkoholio, nerukyti, Valgyti DAUG SVIEZIU DARZOVIU... ir NESINERVOTI (ko padaryti labai sunku)... ir manau viskas bus gerai...
andrius
2011-10-31 08:32
Pries pora metu as irgi vartojau tuos profertil ir galiu pasakyt,kad jie tikrai nepadeda,o net pablogina spermos kokybe.Visi tie isreklamuoti vaistai yra ne kas kita,o akiu dumimas ir dar viena galimybe is zmogaus nulupti pinigus...Maziau chemijos tegul gamintojai kisa i maistus ir tada visi vyrai ir visos moterys bus sveiki...
ADchvjLayLoO
2011-09-01 17:20
Hats off to whoever wrote this up and potesd it.
vartojau profertil
2010-05-13 16:55
sveiki as turiu problema del nepakankamos kokybes spermos irgi pirkau ta profertil gydytojas sake: galimybe kad pageres yra is 100-30% taip kad sumokejau tuos pinigus parvazeveu namo, nuo vaistu vartojimo pradzios nevartojau alkoholio. po 3 menesiu baigesi profertil’as tada nuvaziavom vel issitirti spermos kokybe ogi ji buvo dar blogesne nei pries tai. manau nereikia tiketi kad vienoje kapsuleje bus stebuklas, nes to tikrai nebus. Dabar prisipirkau visu tu vitaminu atskirai pameginsiu pagerti tikimes kad pageres
xxx
2010-03-13 17:10
Cia reklama manau darosi...ir kokia kaina tu vaistu-apie 500lt!!!
Kas garantuos,kad tai pades???
Geriau pirkt atskirai tuos vitaminus,negu sita visa kompleksa.
Simas
2009-09-30 11:51
Yra geros slaples lazdeles Muse, puikiai gerina erekcija, pats isbandes jas tikrai gerai kelia erekcija.
naujas skaitytojas
2009-09-23 07:09
sveiki,as cia perskaiciau tik keleta straipsniu,ir visi jie baigiasi taip.jai nori kad butu geriau pirk tokius arba kitokius vaistus.na o kad pasiuliti zmonem kad reikia valgit daugiau vaisiu ir darzoviu nelabai yra.cia daugiau reklamos.siaip nevisas sveikatos problemas reikia butent vaistais gydit ar ne. na kaip siame straipsnyje,pirkit tabletes valgikit ir jokiu zymiu zinomu riziku sveikatai juose nerasta.o tos nezimios rizikos ka nekenke sveikatai?valgikit darzoves vaisius,ir dvinuku paturesit.va cia man jum patarimas.o po tokiu vaistu isviso gali nieko nebebuti daugiau givenime.net ir nebestoves.aciu
reklama
2009-01-03 21:02
Paskutinis sakinys kelia juoka, netikiu nors tu ka :) nuo ... iki :))

anastasija
2008-12-29 23:39
Tai neteisybė, kad spermatozoidai nespėja subręsti. Anksčiau taip sakydavo, o dabar kaip tik liepia kuo dažniau mylėtis, jei norit gero rezultato, o užsilaikiusi sperma praranda kokybę
saula
2008-12-08 13:26
bet noreciau tai viska suzinoti tai kada vyras gali but vaisingas,nustacius patiems,,aciu,,.
urologas
2008-10-24 18:49
vistiek neaisqu, jei ejakulacija yra kiekviena diena ar dažniau, tada spermatozoidai gali nespėsti subręsti ir vyras tuo metu būna nevaisingas.
vistiek neaisqu
2008-10-16 16:22
vistiek turiu!!!!Jaigu i diena patiri 1-4 kartus ejakuliacija, ar gali turet kaskiek itakos medziagu nepakankamumui nes kaip mineta spematozoiduose yra ivairiu mikro elementu ir dar kai esi sportuojantis ?????
JONAS
2008-10-07 11:36
Kodel nevaisingumo atveju vyras neistiriamas iki
galo .Priezastys:kodel ,nuo ko.Kaip ir kuo gydytis.
Tai didele problema is mediku puses.Nenoras padeti
zmogui.Pagal galimybes atsidekosim.O kur hipokrato
priesaika?Aciu.
gediminas
2008-08-07 22:57
noreciau suzinoti kaip tie vaistai vadinasi
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai