Kaip sustiprinti imunitetą?

„Mano dukra darželinukė dažnai serga, dažniau būna namuose nei darželyje. Kiek žinau, grupėje yra ir daugiau tokių vaikų. Bet ne visi – yra ir tokių, kurie serga labai retai. Kodėl taip yra? Kodėl vieni vaikai serga dažniau nei kiti? Sako, kad „sirgalių” silpnas imunitetas ir reikia jį stiprinti. Aš mielai tai daryčiau, bet nežinau, kokios priemonės tam tinkamiausios. Ką galėtumėte patarti?” Atsako gydytojas pediatras doc. dr. Algimantas Vingras
 

Vaiko, pradėjusio lankyti darželį, sirgimas ūminėmis kvėpavimo organų ligomis padažnėja prisitaikymo prie naujos aplinkos laikotarpiu (adaptacijos periodu). Tuo pačiu metu gali atsirasti ir kitų praeinančių negalavimų, pvz., neramus miegas, kalbos sutrikimų, pasišlapinimas į lovą. Adaptacijos periodo trukmė nuo 2–3 savaičių iki 2–3 mėn.


Darželiuose sergamumas ūminėmis kvėpavimo organų ligomis, dažnai vadinamomis „peršalimo ligomis“, padažnėja šaltuoju metų laiku. Taip atsitinka dėl to, kad šaltasis metu laikotarpis yra palankus metas išgyventi ir plisti minėtų ligų sukėlėjams (virusams bei bakterijoms), kurių priskaičiuojama per 130.
Ūminių kvėpavimo organų ligų sukėlėjai plinta oro lašeliniu keliu, t.y. sunegalavusiam šnypščiant nosį, čiaudant, kosint jie patenka į aplinką, ypač kai burna neužsidengiama vienkartine nosinaite. (Ikimokyklinio amžiaus vaikai dažnai užmiršta tai padaryti.) Sveikasis, įkvėpęs oro su ligos sukėlėjais, užsikrečia. Ligos sukėlėjai labiau plinta ten, kur yra vaikų susibūrimai (darželis, mokykla).
Darželiuose ūminė kvėpavimo organų ligos dar plinta ir dėl to, kad tėvai, norėdami išeiti į darbą, į darželį atveda sloguojančius, kosinčius ir net po ligos iki galo nepasveikusius vaikus. Taip sveikieji užsikrečia nuo sergančiųjų. Tie vaikai, kurie yra užsigrūdinę (sergančių grūdinti negalima!!!), serga rečiau. Rečiau serga ir tie, kurie jau yra įgiję imunitetą (atsparumą) konkrečiam sukėlėjui, kurie yra tinkamai maitinami, pvz., kasdien gauna įvairaus maisto, taip pat jogurtų, kuriuose yra organizmui padedančių, jį stiprinančių bakterijų. Jogurtai, turintys probiotinių, t.y. organizmui naudingų, bakterijų, ypač tinka vaikams, kurių virškinimo sistema yra jautri, pvz., viduriai dažnai skysti arba, priešingai – užkietėję, taip pat tiems, kuirie serga alergine liga. Gydant antibiotikais ir po gydymo jų kurso juos dera vartoti dar 10–14 dienų. Vaiko gydytojas gali paskirti receptinių vaistų, stiprinančių imunitetą, tačiau kol kas nėra universalaus vaisto, kuris padėtų be išimties visiems, kurie dažnai serga.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Jolita
2018-11-22 17:27
Imunitetui pastiprinti vartoju selenium+zn, nesirgau preita sezona nei karto.Be to skaiciau kad selenas galingas antioksidantas.
almanta
2009-11-21 15:03
Šeimos gydytoja yra paskyrusi "ENGISTOL"
Noreciau daugiau sužinoti apie jo poveikį.
Gal kas esate naudoję šį preparatą.
jurgita
2009-06-16 22:51
Na mano seimyna vartojame moller’s dobbel zuvu tauku kapsules, o zuvu taukai tikrai stiprina imuniteta.
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 11:12
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm -
tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
Aldona
2009-04-20 03:07
isbandziau tikrai nemazai priemoniu, bet butent imuniteto stiprinimui neradau efektyvesnes priemones uz maisto papilda tonussan, labai padejo visa ziema nesusirgti uzkreciamomis infekcinemis ligomis
mega
2009-03-12 15:15
imunitetą stiporinti, manau, reikia pradedant jau vėlyvu rudeniu, kuomet iškyla galimybė susirgti gan rimtomis peršalimo ligomis.. Tam reikalui aš taip pat naudoju augalinės kilmės maisto papildą Tonussan, kuris ne tik suteikia daugiaua energijos, žvalina ir vaiko mieguistumą niūruoju metų laiku, tačiau kartu ir puikiai palaiko bendrą, gerą visą organizmo būklę, kas tfu tfu tfu, man dar iki pat šios dienos neleido susirgti!
Studentas
2009-03-01 14:19
as pora menesiu tonusan maisto papilda vartojau, tai labai imunitetas sustiprejo, nesirgau dar jokia persalimo liga si sezona
ShyGuy
2009-02-25 23:28
man tai tonusan padeda stiprinti imuniteta, kovoti su mieguistumu, fiziniu nuovargiu. ir diena geresnė, ir rytas nepiktas ir šiaip produktyviau veikiu viską.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai