Apsauginiai kremai nuo saulės – prabanga ar būtinybė?

Sulaukę vasaros, puolame į karštos saulės glėbį, visiškai negalvodami apie pasekmes. O jos gali būti skaudžios, ypač sugrįžus iš atostogų pietų kurortuose, kur ultravioletinių saulės spindulių poveikis itin stiprus. Todėl susiruošę ilsėtis egzotiškose šalyse ar šiltame pajūryje Lietuvoje, nepamirškime su savimi pasiimti apsauginių priemonių nuo saulės...
 

Kadangi saulė Lietuvoje nelepina net vasarą, vis daugiau tėvynainių su šeimomis ar draugais atostogauti keliauja į Kroatiją, Ispaniją, Turkiją ar Graikiją. Šiuose kraštuose saulė ypač aktyvi, tačiau daugelis nesusimąsto, kad saulė turi tam tikrą spindulių spektro dalį, kuri gali sukelti įvairius nepageidaujamus odos pakitimus, net tokias ligas kaip odos vėžys.
Priemonės, apsaugančios nuo neigiamo UVA ir UVB saulės spindulių poveikio, skirstomos į atspindinčias bei turinčias sugeriamuosius filtrus. Norint jas pasirinkti, reikia žinoti savo odos tipą ir saulės aktyvumą krašte, į kurį važiuojate. Pasak Kauno II klinikinės ligoninės gydytojo dermatovenerologo Naurio Grušausko, šviesaus gymio, baltaodžiai žmonės greičiau nudega saulėje, todėl turėtų labiau rūpintis odos priežiūra. Atsargiai saule turėtų mėgautis ir vaikai bei vyresnio amžiaus žmonės. Apsauginiai kremai nuo saulės, losjonai padės išvengti minėtų problemų. Jei jūsų oda jautri, reikėtų nebūti saulėje nuo 11 iki 14 valandos, kada ji yra intensyviausia. Ypač svarbu į tai atsižvelgti poilsiaujant pietų kraštuose, nes nemalonus odos nudegimas gali aptemdyti jūsų atostogų džiaugsmą.
Prie Viduržemio, Adrijos, Marmuro, Egėjo jūros saulė ypač aktyvi, todėl apsauginiai kremai čia yra būtini tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Besiruošiant į kelionę apsauginį kremą ar losjoną rekomenduojama pirkti vaistinėje, kur prekiaujama itin patikimomis priemonėmis. Patikimu poveikiu pasižymi Šveicarijos farmacijos kompanijos “Spirig Pharma” losjonai MicroSun®20, Daylong®16, Daylong®Ultra 25, Daylong®Extreme 50+ ar MicroBan®30+. Štai losjono Micro Sun® 20, atspindinčio UVA ir UVB spindulius, sudėtyje yra migdolų aliejų, vitamino E, natūralaus titano oksido filtras. Losjonas tolygiai padengia viršutinį odos sluoksnį, bet į jį neįsigeria. Losjone nėra konservantų, kvapų, todėl tinka kūdikiams, mažiems vaikams bei turintiems itin jautrią odą. Be to, Micro Sun® 20 - atsparus vandeniui, todėl išsimaudžius jo nereikia pakartotinai tepti ant odos.


Naujos kartos liposominiai losjonai su UVA ir UVB sugeriančiu filtru Daylong®16, Daylong®Ultra 25, Daylong®Extreme 50+ veikia ilgiau nei 8 valandas, nes liposomos užfiksuoja apsauginį filtrą raginiame odos sluoksnyje. Losjonai padeda išvengti nudegimų, “saulės alergijos”, priešlaikinio odos senėjimo, kartu maitina ir drėkina odą, nes jų sudėtyje yra alijošiaus ekstraktas ir vitaminas E.
“Neretai lietuvaičiai baiminasi, jog, naudodami minėtas priemones, neįdegs saulėje. Ši nuomonė neteisinga. Noriu pabrėžti, jog fotoapsauginiai kremai apsaugo odą ne nuo įdegimo, o nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Žmogus įdegs kiek lėčiau, bet tolygiai, gražiai ir turės sveiką odą”, - teigia gyd. N.Grušauskas.
Pietuose visiems (o ypač greit nudegantiems!) reikėtų naudoti apsauginį kremą su didesniu SPF faktoriumi. Pavyzdžiui, Daylong®Ultra 25, Daylong®Extreme 50+, MicroBan®30+. MicroBan®30+ patikimai apsaugos jūsų odą nuo ypač intensyvių saulės spindulių kalnuose, tropikuose taip pat ypač baltą ar pažeistą odą, pvz., kai yra karpų, dėmių, randų. Šis losjonas ne tik turi mišrų atspindintį ir sugeriamąjį filtrą, į jo sudėtį įeina ir migdolų aliejus, tad jis ne tik apsaugo, bet ir maitina odą.
Taigi vykdami atostogauti nepamirškite į kelioninį krepšį įsimesti kelių priemonių su skirtingais apsauginiais faktoriais. Tik kartą per dieną kremą ar losjoną užtepkite ant kūno ir veido odos namuose, 20 minučių prieš eidami į paplūdimį, kad jis tolygiai įsigertų, o pajūryje jau veiktų, ir jausitės saugiai bei komfortabiliai ir suaugusieji, ir kūdikiai, ir vaikai.
Pasirinkite kokybišką patikimą Šveicarijos farmacijos kompanijos “Spirig Pharma” produktą, kad atostogų saulė neapkarstų. Būkite sveiki ir namo parsivežkite nesugadintus kelionės įspūdžius.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai