Kojų tinimo profilaktika

Daugelis suaugusių žmonių, ypač moterų, skundžiasi kojų tinimu. Kojos vakare po didesnio krūvio gali tinti net visai sveikiems žmonėms, ypač jei karštas oras, nepatogūs batai. Tačiau bet kokie didesni kasdieniniai kojų patinimai yra nenormalus reiškinys, todėl būtina kreiptis į gydytoją, kad nustatytų priežastį ir imtų gydyti. Laiku pasitelkus tinkamas profilaktikos priemones, nemalonių kojų tinimų galima išvengti.
 

Kojų tinimo priežastys labai įvairios. Dažna priežastis būna beprasidedantis kojų venų išsiplėtimas, venų išsiplėtimas persirgus tromboflebitu, nevisavertė limfos apytaka, sukelianti limfostazę. Kojos gali tinti vystantis plokščiapadystei, kitoms pėdos ir čiurnos deformacijoms, susirgus kaulų, raumenų ir raiščių, taip pat kuriomis nors vidaus organų – inkstų, vidaus sekrecijos liaukų, širdies ligomis.
 

Kaip išvengti kojų tinimo?


Pirmiausia būtina avėti patogią avalynę, kuri nevargina kojų. Netinka labai siauri, aukštakulniai batukai – jie deformuoja ir vargina pėdą, silpnina blauzdos raumenis. Tinkamiausi yra batai 3–5 cm aukščio pakulne. Labai žemi kulnai irgi netinka.
Batų padas turi būti kietas, atitinkantis kojų formą. Minkštais padais batai netinkami – ilgainiui, juos nuolat avint, gali išsivystyti plokščiapadystė.
Namuose taip pat geriau dėvėti šlepetes kietais, o ne minkštais padais.
Vasarą visiems – tiek suaugusiesiems, tiek vaikams labai sveika kuo daugiau vaikščioti basomis.
Reikia vengti ilgo darbo stovint. Tiems, kurių darbas stovimas (pardavėjams, kirpėjams ir kt.), patartina avėti patogius neaukštais kulniukais ir kietais padais batus, dar geriau, jei jie su blauzdą lengvai suveržiančiais auliukais. Tokiame darbe patartina mūvėti spaudžiančias elastines kojines.
Kas 1–2 valandas reiktų padaryti 5 minučių pertraukėles. Jų metu pasimankštinti: pasistiebti, pritūpti, pamasažuoti pėdas ir blauzdas kelio kryptimi. Visa tai išjudina venose susitvenkusį kraują, todėl sumažina tinimą, nuovargį, pagerina kojų audinių aprūpinimą maisto medžiagomis ir deguonimi.
Kojų kraujo ir limfos apytaką teigiamai veikia ir tonizuoja saikingas sportas, maudymasis, plaukiojimas, ypač jūros vandenyje, važinėjimas dviračiu. Labai naudingi kasdieniniai 1–1,5 valandos pasivaikščiojimai po 4–6 kilometrus. Jie ypač rekomenduotini dirbantiesiems sėdimą darbą.
Labai greitas vaikščiojimas, nesaikingas sportas perkrauna kojų venas ir skatina kojų tinimą. Neigiamai kojas veikia ir labai lėtas vaikščiojimas.
Kojoms labai kenkia antsvoris. Jis ne tik apkrauna kojas papildomu svoriu, trukdo kraujui ir limfai nutekėti iš kojų, bet ir labai perkrauna širdį.


Jei kojos tinsta, naktį jas būtina pakelti aukščiau ir nešiltai pridengti. Tai mažina tinimą.
Svarbiausia priemonė esant didesniems tinimams – kasdienis elastinių kojinių mūvėjimas arba bintavimas specialiu elastiniu bintu. Elastinės kojinės užmaunamos arba kojos subintuojamos elastiniu bintu ryte, o vakare po darbo jie nuimami.
Kas vakarą naudinga daryti drungnas kojų voneles su soda ar trupučiu druskos. Po to kojas gerai nusausinti.
Laikantis aukščiau išvardintų nurodymų, galima išvengti kojų tinimo.
Reikalui esant, reikia kreiptis į gydytoją.
 

Tinkamas gydymas – teigiami rezultatai


Tinkamai parinktas ir laiku pradėtas gydymas žada teigiamus rezultatus. Kiekvienam gydymas parenkamas individualiai. Geriausių rezultatų pasiekiama derinant įvairius gydymo metodus. Dauguma vaistų, gerinančių venų kraujotaką, yra augalinės kilmės.
Svarbi kompleksinio gydymo dalis – geriamieji venų tonusą didinantys vaistai (Cyclo3Fort). Jie labiausiai tinka venų uždegimui gydyti, taip pat gali turėti teigiamą įtaką ir kitais atvejais. Cyclo3Fort sutraukia išsiplėtusias venas, taip pagerina kojų veninę kraujotaką bei sumažina tinimą, sunkumą, skausmą, be to, padeda apsisaugoti nuo pavojingų venų varikozės komplikacijų. Šis vaistas veiksmingai mažina padidėjusį kapiliarų laidumą (jį normalizuoja), pagerina audinių mikrocirkuliaciją, limfos apytaką.
Venų išsiplėtimas sėkmingai gydomas atliekant skleroterapiją (į venas suleidžiant specialių vaistų, kurie sulipdo venos sieneles) arba paviršinių venų šalinimo operaciją. Ši operacija beveik neskausminga, be to, ligonis iš karto gali vaikščioti.
Esant smarkiai išsiplėtusiems venų mazgams, rekomenduojama atlikti paviršinių venų šalinimo operaciją.
Prieš ir po operacijų profilaktikai rekomenduojama skirti venotoninių vaistų (Cyclo3Fort).
Jei įtariate, kad sergate venų varikoze, kreipkitės į specialistą, jis parinks tinkamiausią gydymą ir padės išsaugoti grožį ir sveikatą.
Profesorius Jonas Dauderys vaistų injekcijomis arba operacija gydo venų išsiplėtimą, tromboflebitą, kojų išopėjimus.
Tel. (8 ~ 37) 34 21 70, Hipodromo g. 13, Kaunas
Tel. (8 ~ 5) 245 4501, Asanavičiūtės g. 20/2, Vilnius
Mob.tel.: 8 ~ 687 12 440

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

danute
2014-11-30 09:20
Noriu nuosirdziai padekoti uz Jusu paprastuma ir pasisventima gydant zmones. Didziausia pagarba .Dabar tokiu atsidavusiu savo darbui gydytoju reikia su zvake ieskoti arba su didele pinigine. Geros sveikatos ir Jums linkiu.
jorune
2013-07-06 12:35
daugiau niekada gyvenime nenoreciau susidurti su tokiu gydytoju ,kaip dauderys.
PRUNSIAI
2011-06-15 18:56
Tiesa. Nuo masturbavimosi tinsta pėdos, nes įtempiami kojų raumenys
prunsia
2010-05-08 21:16
as daznai masturbuojuosi, ar man gresia koju tinimas? aciu
rolis
2009-11-30 00:23
kvailiai
lape
2009-07-02 09:44
jei tinsta ir rausta kojos pirštas gali buti podagra
oj tos kojos
2009-02-21 00:35
man buna daznai kai pakeiciu avaline istinsta ziaurei piedos, didelis pirstas, yra kaip koks uzdegimas ar ka tos vietos labai karstos ir lb. skauda. Nezinau kas cia gali buti, pas daktarus del tuo nesilankiau.. Esu dar jauna 21m. kas cia gali buti?
ligonis
2008-01-27 15:57
Tik nesiduokit J.Dauderio operuojami,- jau seniai nukvako gerb. profesorius...
gražina
2006-09-15 12:32
ačiū už pateiktas žinias ir rekomendacijas.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai