Akiniai nuo saulės – ne prabanga, o būtinybė

Kaitresni saulės spinduliai glosto mūsų skruostus, verčia nejučia prisimerkti. Pats laikas pasirūpinti akiniais, kurie apsaugotų akis nuo žalingojo ultravioletinių spindulio poveikio. Per didelis jų kiekis kenkia akies ragenai, lęšiukui, tinklainei. Akiniai nuo saulės – ne prabanga, o būtinybė. Kaip teisingai juos pasirinkti? Apie tai kalbamės su „Fielmann“ optikos salono oftalmologe Virgilija KURKLIETYTE.
 

Kaip pasirinkti tinkamus akinius nuo saulės?


Plastikiniai ir stikliniai akinių lęšiai būna skaidrūs (bespalviai) arba tamsintais stiklais.
Plastikiniai yra kelis kartus lengvesni, bet jie greičiau susibraižo.
Stiklų spalvos būna labai įvairios: ruda, rusva, geltona, oranžinė, melsva, žalia ir kt. Akių gydytojai rekomenduoja rinktis akinius kuo tamsesniais lęšiais.
Medicininiai tyrimai įrodė, kad geriausiai ultravioletinius spindulius sugeria gelsvos ir rusvos spalvos lęšiai.
Tačiau patarimai dėl lęšių spalvos gali būti tik rekomendacinio pobūdžio, nes kiekvienas žmogus su tos pačios spalvos akiniais jaučiasi skirtingai. Pavyzdžiui, vieniems patinka nešioti akinius, kurių yra tamsinta viršutinė lęšio dalis, kitiems atrodo patogesnė kuo tamsesnė lęšių spalva, tretiems labiausiai patinka akiniai su fotochrominiais lęšiais, vadinamaisiais “chameleonais”. Šie lęšiai patys šviesėja ar tamsėja pagal UV spindulių intensyvumą. Pirkdami tokius akinius, atminkite, kad, esant tiesioginei saulės šviesai, šie lęšiai patamsėja labiau nei šešėlyje ar patalpoje, be to, atspalvis pakinta per tam tikrą laiką. Tačiau “chameleonų” poveikio nepajusite vairuodami automobilį, nes jo lango stiklas sulaiko ultravioletinius spindulius.
 

Kokie akiniai tinkami vairuojant?


Kai šviečia ryški saulė, akis geriausiai apsaugo akiniai tamsiais lęšiais. Vakare juos reiktų pakeisti akiniais šviesesniais lęšiais, dar geriau - su antirefleksine danga (AR). Pastarieji panaikina atspindžius ir šešėlius, todėl jūsų neakins priešais važiuojančių automobilių žibintai.


 

Kada reikia akinių nuo saulės poliarizuotais stiklais?


Poliarizuoti lęšiai ypatingi tuo, kad nepraleidžia poliarizuotų šviesos atspindžių nuo horizontalių paviršių (šlapios kelio dangos, sniego, vandens). Kai jie nevargina akių, matome geriau ir ryškiau.
Poliarizuoti lęšiai didina matymo kontrastingumą, todėl akiniai su jais naudingi vairuotojams, žvejams, buriuotojams, alpinistams.
 

Didžiausias dėmesys - kokybei


Svarbiausia, kad akiniai apsaugotų akis natūraliomis sąlygomis. Kenksmingi saulės spinduliai ne tik krinta iš viršaus, bet ir atsispindi nuo smėlio, vandens ar sniego. Pastarųjų spindulių pavojus ypač padidėja paplūdimyje, kalnuose.
Akinius patartina pirkti optikos salonuose, o ne gatvėje ar turguje. Tuomet jūs turėsite garantiją, jog lęšio sudėtyje yra apsauginis filtras nuo UV spindulių. Be šio filtro jokie patamsinti lęšiai neapsaugos akių nuo žalingų saulės spindulių. Šiuo metu kokybiškų akinių nuo saulės optikos salonuose galima nusipirkti nuo 9, 90 Lt. Garsių dizainerių sukurti modeliai kainuoja kelis šimtus litų ir daugiau. Tik optikos salone nusipirkę akinius nuo saulės būsite ramūs, kad kokybiškas gaminys patikimai apsaugos jūsų akis nuo kaitrios saulės bei vėjo.
Didesnį dėmesį skirti lęšių kokybei labai svarbu perkant akinius nuo saulės vaikams ir paaugliams - jų akys jautresnės, labiau praleidžia šviesą. Reikėtų, kad lęšiai būtų lygūs. Akinių rėmeliai vaikams turėtų būti didesni, kad pro šonus neprasiskverbtų tiesioginė šviesa. Tinkamiausios lęšių spalvos - ruda, žalia, pilka.
 

Kokie akiniai madingi šį sezoną?


Akinių nuo saulės kūrėjai atsigręžia į šeštojo ir septintojo dešimtmečio madą, ypač akcentuodami individualų stilių. 2005 metų naujovė - masyvių formų modeliai, jie gali būti tiek kvadratinės, tiek apvalios formos. Įspūdingas dydis ypač būdingas iš plastiko pagamintiems rėmeliams.
Madingi įvairiaspalviai rėmeliai su platokomis margintomis kojelėmis, puošti blizgančiais akmenėliais ar kristalais.
Daugėja akinių su šviesių spalvų, tarsi “padūmavusiais” akinių lęšiais. Šį sezoną vyrauja žalios, oranžinės, rožinės, raudonos, baltos spalvos akiniai, juodos ir baltos spalvos derinys.
Kaip visada išlieka madinga klasika.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

butinybe
2010-03-23 16:27
as manau, kad butinybe, nes akis saugoti reikia kol jos sveikos. Paciai reikia nesioti akinius ir tai vargina, o ypatingai jei dar reikia vairuoti ir priespriesa automobiliai blizgina, ypatingai vaziuojat nakti. neseniai nusprendziau isideti fotochrominius lesius. jiems beje dbr 35% nuolaida OPTIO optikos salonuose http://www.optio.lt/index.php?id=919
jonas
2006-06-29 22:11
Nesu isitikines, jog akiniai yra butinybe..

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai