Ligoninė, kur sugrįžta viltis

Palangos reabilitacijos ligoninė, jau du dešimtmečius grąžinanti viltį gyventi visavertį gyvenimą tūkstančiams žmonių, vėl stebina pasiekimais ir džiugina naujovėmis. Balandžio mėnesį ligoninės personalą ir pacientus pasiekė džiugi žinia – Sveikatą stiprinančių ligoninių asociacijos konferencijoje, kuri įvyko Taivano sostinėje Taipėjuje, ligoninei buvo įteiktas apdovanojimas už didelius sveikatą stiprinančių ligoninių strategijos nuopelnus. Daug sakantis faktas, kad gaudama šį apdovanojimą ligoninė konkuravo su aštuoniais šimtais kitų pasaulio ligoninių.
 

Reabilitacija plačiąja prasme


Palangos reabilitacijos ligoninės gydytoja reabilitologė Vilma Levinger mano, kad ligoninė, daug metų nuosekliai vykdanti savo strateginius planus, nusipelno tokios garbės ir pripažinimo. „Mes vykdome reabilitaciją plačiąja prasme. Tai ir paciento sveikatinimas, ir suteikimas galimybės gyventi sveikai ir savarankiškai, ir jo artimųjų mokymas. Ligoninė dalyvauja pasaulio ir nacionaliniuose projektuose, skirtuose sveikatai stiprinti, – pasakoja specialistė. – Svarbu ir tai, kad ligoninės darbuotojai nebijo iššūkių, nebijo vertinti savo darbo rezultatų ir jais pasidžiaugti. Naujos procedūros ir medicinos įranga labai padeda siekti pačių geriausių rezultatų sveikatinimo ir reabilitacijos srityje.“
 

Moderni įranga – puikūs rezultatai


Moderni medicinos įranga Palangos reabilitacijos ligoninėje padeda atskirti ligas, leidžia sudaryti kineziterapijos procedūrų planą ir siekti tikslingo efektyvumo.
Pavyzdys galėtų būti naujasis elektroneurografas – jį turį gali pasigirti vos keli didieji miestai.
Šis diagnostikos aparatas padeda diagnozuoti ir atskirti kai kurias raumenų ir nervų ligas. Juo galima stebėti bioelektrinius potencialus, vykstančius raumenyse, juos registruoti ir analizuoti. Elektroneurografu sekamas impulso plitimas nervu, latentinis periodas, impulso greitis. Paprasčiau sakant, naudojantis šiuo aparatu lengviau atpažinti įvairias neuropatijas, miopatijas, raumenų ir nervų jungties ligas, neramių kojų sindromą, mėšlungį. Gydytojui, turinčiam tokią medžiagą, lengviau atskirti ligas ir skirti gydymą, o pats tyrimas vyksta vos keliolika minučių.
Kita gydomoji procedūra – vandens takelis. Jos metu atgaunama judėjimo funkcija, skiriama ji pacientams po insulto, stuburo diskų pažeidimo, išvaržos operacijos. Moderniai įrengtame nedideliame baseine pacientas atlieka judesius, kuriuos stebi ir koreguoja kineziterapeutas. Vanduo mechaninį krūvį sąnariams ar raumenims, bet kartu suteikia reikiamą fizinį krūvų raumeniui. Taip pasiekiama puikių rezultatų.
Po menisko trūkimo, raiščių plyšimo, skoliozės, kitų priežasčių atsiradus eisenos ar laikysenos pokyčių, juos precizišku tikslumu fiksuoja specialaus įrenginio kompiuteris, pacientui tiesiog truputį pastovėjus ar pažingsniavus ėjimo takeliu. Kompiuteriui apdorojus gautą informaciją, išaiškinama, kodėl atsirado sutrikimų ir ką reikia daryti. Ir pacientas, ir specialistas tai mato ekrane. Ši vizualizacija yra labai svarbi, nes žmogui įrodo, kodėl reabilitologas ar kineziterapeutas reikalauja atlikti vieną ar kitą pratimą. Ji didina paciento suvokimą ir motyvaciją, kuri labai svarbi gijimo eigai. Sudarius tinkamą reabilitacijos planą, teigiami rezultatai pastebimi jau po aštuonių procedūrų.
 

Profesinė reabilitacija sveikatinimo įstaigoje


Būti pirmose pozicijose tarp 850-ties pasaulio ligoninių padeda ir nuosekliai vykdoma reabilitacijos programa net trimis aspektais: medicininės, aktyviosios reabilitacijos ir visiškai naujo pas mus dalyko – profesinės reabilitacijos, kai, stiprindamas sveikatą, žmogus įgyja ir specialybę.
Dažnai būna, kad dėl traumos ar ligos žmogus praranda galimybę dirbti buvusioje darbo vietoje. Palangos reabilitacijos ligoninėje tokiems pacientams pasiūloma persikvalifikuoti. Čia galima mokytis net dvidešimt dviejų specialybių. Rengiami smulkaus verslo administratoriai, juvelyrai, floristai, siuvėjai, manikiūrininkės ir daug kitų specialistų. Įdomu tai, kad baigusiu šiuos mokslus žmogumi ligoninės specialistai rūpinasi ir toliau, ieško darbo vietos ir padeda įsidarbinti.
Šioje ligoninėje teikiama profesine reabilitacija jauniems žmonėms svarbi kaip ir sveikata. O, be jau minėtos aktyviosios reabilitacijos, būtų sunku net savo namuose išgyventi.
 

Pasitikėti skatina likimo draugai


Vilija Pociūtė Palangos reabilitacijos ligoninėje dirba aktyvios reabilitacijos instruktore. Tai, kad nelaimingas autoįvykis prieš daugelį metų ją pasodino į vežimėlį, tik sustiprino moters norą būti savarankiška ir to mokyti kitus. „Žmonės, kurie po traumų sėdi vežimėlyje, labai nori patys išmokti tvarkytis, tik nepasitiki savo jėgomis, tačiau pasitiki likimo draugais, – pasakoja Vilija. – Todėl aš ir padedu. Parodau, kaip geriau judėti savo namų erdvėje, nuvažiuoti į tualetą, vonią, į lauką išvažiuoti ar į automobilį įsėsti. Beveik visuomet susiduriu su nusivylimu „man tai nepavyks, nes aš nevaikštau, nejudinu kojų“. Tuomet aš sakau „aš taip pat nejudinu kojų, bet man pavyksta“. Žmogus patiki, bando, nepasiduoda ir tampa savarankiškesnis. Tai labai didelė pagalba ir jo artimiesiems. Pas mus atvyksta instruktoriai, kurių ir rankos pažeistos. Jie bendrauja su į panašią padėtį patekusiais žmonėmis, moko juos ir įkvepia vilties gyventi geriau.“
Lankydamiesi Palangos reabilitacijos ligoninėje su Vilija šnekučiavomės tik ką įrengtoje Aktyvios reabilitacijos saloje. Čia vieni kitus suprantantys žmonės galės ne tik bendrauti, išsikepti kepsnį, dalintis patirtimi, bet, greitu laiku sumontavus specialią įrangą, iš vežimėlio į persėdę valtelę, – pažvejoti. O tai išties labai daug.
Vis atsinaujinančioje Palangos reabilitacijos ligoninėje, kurioje kiekvienu pacientu rūpinamasi su išskirtiniu dėmesiu, viltis išties sugrįžta, vėl išmokstama svajoti, ir prasideda naujas gyvenimas. Kitoks, bet turintis nemažiau spalvų, pojūčių ir ateities planų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai