Kaip pasirinkti dantų pastą? Skaitome etiketes

Kasdien naudojame daugybę įvairiausių kūno priežiūros priemonių. Ar dažnai atkreipiame dėmesį į jų sudėtį? Ar pasidomime, ką reiškia ant indelio parašyti pavadinimai? Dažniausiai ne, gausiai juos naudojame ir toliau ramiai gyvename. Tačiau jei pasidomėtume, galbūt galėtume išvengti ne vieno sveikatos sutrikimo. Daugumoje kosmetikos produktų ir netgi burnos priežiūros priemonių gausu įvairių konservantų – parabenų, sintetinių kvapų, dažiklių ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų. Džiugu, jog pastaruoju metu vis labiau kyla susidomėjimas natūraliomis medžiagomis ir iš jų pagamintais produktais. Ypač svarbu pasirinkti kokybiškas ir natūralias burnos ertmės priežiūros priemones.
 

Fluoras


Seniai įrodyta, kad fluoras turi didelę teigiamą įtaką dantims, nuo fluoro jie tampa stipresni. Tačiau pamirštame, kad fluoras yra labai chemiškai veikli medžiaga. Fluorą galima naudoti tik tam tikrais atvejais, bet ne visiems ir ne visada.
Pagal Lietuvos sveikatos normas, fluoro mūsų geriamajame vandenyje gali būti iki 1,5 g/l. Tačiau, jei jo bus vos 1 g/l, fluorozės tikimybė padidėja nuo 1 iki 5 proc. Fluoras, patekęs į kraują, jungiasi su jame esančiais metalais ir padaro neveiksmingus kai kuriuos fermentus. Baltos dėmės ant dantų, intelekto silpnėjimas, hipotiroidizmas – tai ligos, dėl kurių atsiradimo yra kaltas fluoras.
Todėl dantų pastas su fluoro reikia rinktis tik tada, kai:
· gyvenamos aplinkos vandenyje fluoro yra 0,5–0,8 mg/l
· kai labai išplitęs ėduonis.
Kitais atvejais verta rinktis dantų pastas be fluoro.


 

Natrio laurilsulfatas


Tai yra putojimą skatinanti medžiaga. Ji į dantų pastas dedama nuo XIX a. Ši dantų pastų sudedamoji medžiaga kaltinama aftų atsiradimu. Aftos – tai nedidelės opelės, atsirandančios burnos ertmėje. Natrio laurilsulfatas sudirgina burnos gleivinę. Todėl patariama rinktis dantų pastas, kuriose ši medžiaga būtų pakeista labiau tausojančia burnos gleivinę – natrio laurilsarkozinatu.
 

Arbatmedžio aliejus


Šis aliejus nuo senų laikų naudojamas kaip dezinfekuojamoji priemonė. Taip pat arbatmedžio aliejus pasižymi stipriu antiseptiniu veikimu, skatina žaizdų gijimą, padeda apsisaugoti nuo gingivito ir dantenų pūliavimo.
 

Alijošius


Jau ilgą laiką naudojamas ir odontologijoje – gydant dantenų ligas, gingivitui ir periodontitui gydyti, taip pat dėl savo poveikio grybeliui, galinčio padėti gydyti protezinį stomatitą. Alijošius yra veiksmingas natūralus antiseptikas, padeda sumažinti minkštųjų audinių brinkimą, o tai sumažina kraujavimą iš dantenų.
 

AloeDent – dantis ir dantenas tausojančios dantų pastos


Visi AloeDent produktai pagaminti ne vandens, o daugybe naudingųjų savybių pasižyminčio alijošiaus (Aloe Vera) pagrindu.
Ne tik alijošius, bet ir visos kitos AloeDent produktų veikliosios medžiagos yra natūralios.
Kofermentas Q10 stiprina dantenas, padeda apsisaugoti nuo periodontitu.
Arbatmedžio aliejus pasižymi stipriu antiseptiniu veikimu, skatina žaizdų gijimą, padeda apsisaugoti nuo gingivito ir dantenų pūliavimo.
Chitosanas padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies, neutralizuodamas rūgštinę terpę, padeda atsinaujinti audiniams.
Mentolis suteikia burnos švarumo ir gaivumo pojūtį bei veikia antibakteriškai.
Azijinė raistenė pasižymi antibakterinėmis savybėmis, atliekant tyrimus pastebimas azijinės raistenės sugebėjimas slopinti uždegimą, navikus ir opas.
Sudėtyje taip pat tokios natūralios ir pasižyminčios teigiamu poveikiu dantims bei dantenoms medžiagos, kaip kaštonas, vitaminas K, ežiuolė ir t.t.
 

AloeDent produktuose nėra:


· Fluoro. Per didelis fluoro kiekis gali pakenkti dantims ir visam kūnui.
· Parabenų. Jie gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastis. Jie yra mutogenai ir imituoja moteriškųjų hormonų veiksmus, pažeidžia endokrininę sistemą, yra toksiški. Parabenai turi savybę įsisiurbti į pačius giliausius sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose.
· AloeDent dantų pastos yra vienos iš nedaugelio, kurių sudėtyje nėra prieštaringai vertinamos medžiagos natrio laurilsulfato, kuri, kaip manoma, sukelia uždegimus bei alergijas.
AloeDent pasižymi trejopu poveikiu – valo, natūraliai balina bei apsaugo nuo bakterijų, kurios sukelia tokius burnos ertmės pažeidimus, kaip dantų ėduonis, dantenų ligos, apnašos, dantų akmenys, blogas burnos kvapas.
AloeDent produktų linijoje yra keturių rūšių pastos, kad kiekvienas galėtų pasirinkti jam tinkamiausią, taip pat skalavimo skystis.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai