Plastinė chirurgija suteikia žmogui psichologinį komfortą

GK klinikoje per metus atliekama maždaug tūkstantis estetinių plastinių operacijų. Populiariausios – viršutinių vokų plastika, krūtų padidinimas ir riebalų nusiurbimas. Apie plastinę chirurgiją kalbamės su GK klinikos gydytoja Gyte GRIGONYTE-BABAJAN.
 

Kodėl užsukama į jūsų kabinetą?


Žmonės įvardija daug priežasčių, kodėl ryžtasi plastinei operacijai. Tai gali būti įgimti dariniai ar trūkumai, potrauminiai defektai. Tačiau daugumą operacijų darome dėl to, kad žmogus jaustųsi gerai, nes tai jam suteikia psichologinį komfortą.
Plastinė rekonstrukcinė chirurgija, matyt, yra vienintelė sritis, kuri apima, kaip sakant, nuo ... iki. Ausys, kaklas, rankos, pilvo siena, plaštakos, sėdmenys, kojos – daugeliu atvejų žmogui galim padėti jaustis gerai.
 

Kuo išskirtinė jūsų klinika plastinės chirurgijos srityje?


Mūsų GK klinika kurta pagal amerikietiško tipo modelį – orientuojamės į tai, kad plastines operacijas gana dažnai derinam su visa eile neoperacinių estetinių procedūrų , o tai leidžia dažnai sumažiti chirurginių operacijų apimtį, kuo ilgiau išlaikyti išvaizdą, kad ji nesikeistų. Tą galima daryti derinant plastinę chirurgiją su įvairiomis lazerinėmis procedūromis, termoliftingu ir t.t. Tai duoda itin gerus rezultatus. Pvz: Patempus veido odą, ji dar atnaujinama lazeriu ir atrodo visai kitaip. Dalis tokių procedūrų atliktų laiku, leidžia ilgam išsaugoti išvaizdą nepasikeitusią .
 

Krūtų padidinimo operacija viena populiariausių. Ar yra kokių naujovių šioje srityje?


Taip, naujovių yra – šiek tiek keitėsi technika, tobulėja patys implantai. Silikoniniai implantai ištobulėjo – dabar yra naujausi dviejų tankių silikoniniai implantai, jie gerai laiko formą. Atsirado hidrogelinių implantų, kuriuos mes Lietuvoje naudojame jau ketverius metus. Beje, pacientai mūsų GK klinikoje gali patys pasirinkti implantus, kokius nori: silikoninius, hydrogelinius ar vandeninius.
Prieš 10–15 metų pjūvis buvo daugiausiai daromas raukšlėje po krūtimi– dabar moterys prašo daryti per spenelį – kai jis sugyja, plika akimi praktiškai visai nėra matoma, kad buvo daryta operacija.


 

Manoma, kad riebalų nusiurbimas – tai kova su antsvoriu chirurgo kabinete. Ar daug pas jus užsuka tokių norinčiųjų pasiliekninti?


Tai labai klaidinga nuostata – niekada nepradedame kovoti su svoriu atlikdami operaciją. Pirmiausia sudaromas individualus planas, kaip numesti svorį. Tik po to kalbama apie operaciją. Operacija nėra priemonė svorui numesti. Idealiausiai riebalų nusiurbimas tinka ten, kur yra lokalus riebalų susikaupimas.
Šioje srityje taip pat yra naujienų –riebalų siurbimas lazeriu. Mes klinikoje šiemet pradėjome taikyti šį metodą ir matome, kad jis baigia išstumti tradicinį riebalų nusiurbimą. Riebalus nusiurbiant lazeriu nereikia narkozės, nereikia gulėti stacionare, nereikia įtvarų. Ir netgi pasikontūruoja, pasitempia oda, – tai didelis privalumas.
 

Ar būna situacijų, kai plastinė operacija reikalinga medicinos tikslais?


Nemažai žmonių ateina su labai užkritusiais viršutiniais vokais. Jie būna tiek užkritę, kad riboja šoninį vaizdą ir matymą . Važiuojant automobiliu tokiam žmogui norint matyti visą šoninį vaizdą reikia pasukti galvą į vieną ar kitą šoną. Kartais dėl odos pertekliaus kartojasi uždegimai, tinsta akys, moterys negali dažytis. Tokiu atveju net ir akių gydytojai rekomenduoja atlikti viršutinių vokų plastiką.
 

Kiek trunka efektas po operacijos?


Labai priklauso nuo pačios operacijos ir nuo genetikos, kaip žmogus yra genetiškai užkoduotas su amžiumi keistis. Mūsų klinikoje yra galimybė kombinuoti plastinę operaciją su neoperacinius būdais, kurie veiksmingai sustabdo senėjimo procesą, papildo ar netgi nutolina plastinę chirurgiją. Būtent dėl to mes galime pasiekti daug geresnių , natūralesnių ir ilgalaikių rezultatų.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Rūta
2011-04-05 21:24
Laba diena,gerb/šios svetainės administratoriai.Mano akių vokai yra užkritę ir pamėlę patinę paakiai.Gal galėtumėt ką nors pasiūlyti,kokių nors pratimų. Gal man pamėlę paakiai dėl to,kad mano kepenys šiek tiek padidėję.
Atsakymą parašykit į mano Ei.pastą, Atsakykit labai prašau.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai