Estetinė medicina – Lietuvoje

Per amžius žmonės vertino grožį ir įvairiausiais būdais stengėsi atrodyti kuo geriau. Tiek dėl savęs, tiek norėdami padaryti įspūdį aplinkiniams. Iš pradžių buvo naudojamos įvairios priemonės, gautos iš gamtos, vėliau pradėti kurti cheminiai preparatai. Gana neseniai itin išplito plastinė chirurgija, nors jos ištakas galima datuoti netgi senovės Indijos laikotarpiu. Tačiau žmogus bei technologijos tobulėja, ir šiandien, norint išspręsti įvairias su grožiu susijusias problemas, jau nereikia rinktis tik tarp kosmetologijos ir chirurgijos. Į pagalbą ateina estetinė medicina. Lietuvoje ji dar nelabai paplitusi, tačiau galimybė pasinaudoti šiomis paslaugomis jau yra. Apie tai, kas yra estetinė medicina, kalbamės su estetinės klinikos „Grožio Akademija“ neurologe Hilda IVANAUSKIENE.
 

Viduriukas tarp chirurgijos ir kosmetologijos


Pirmieji žmogaus senėjimo požymiai pradeda matytis apie 30-35 gyvenimo metus – dėl drėgmės ir kolageno stokos atsiranda smulkių raukšlelių, vėliau pradeda veikti gravitacija – oda tįsta žemyn.
Atsižvelgiant į būklę, savo odai galima padėti įvairiais būdais – pradedant masažais bei kremais ir baigiant plastine chirurgija. Tačiau tais atvejais, kai kosmetologijos nepakanka, o į pagalbą telktis chirurgijos nesinori ir dar nereikia, padėti gali estetinė medicina. Tai – visos senėjimą stabdančios procedūros, o kartu – ir jo profilaktika.
Visa tai – darbas su žmogaus išore. Dažnai šias paslaugas, pvz., botulino injekcijas, atlieka ir chirurgai, tačiau sutelkti ir atlikti visas reikiamas procedūras vienoje vietoje yra pranašumas.
 

Keturių „R“ sistema


Klientams, norintiems pagražinti veido, kaklo, dekoltė ir viso kūno odą, taikoma vadinamoji „keturių R“ estetinės medicinos programa. Keturi žingsniai, skirti geriausiam rezultatui pasiekti, anglų kalba, prasideda raide „R“ – resurfacing – atnaujinimas, relaxing – atpalaidavimas, refilling – užpildymas, resupporting – geros būklės palaikymas. Štai kodėl specialistai visą rinkinį pavadino „keturių R sistema“.
Kaip pasakojo gydytoja H.Ivanauskienė, ne visada reikia atlikti visas procedūras. Po konsultacijos bei kliento apžiūros, specialistas nustato bei pataria, ko žmogui tikrai reikia, o ko kol kas galima atsisakyti. Todėl labai svarbu, kad žmogus supratingai priimtų specialisto patarimus.


Norint geriau suprasti, kas yra toji „keturių R“ sistema, paprasčiausia pasigilinti į kiekvieną jos etapą.
 

Keturių R sistema


1. „Resurfacing“ – odos paviršiaus atnaujinimas.
Odos atnaujinimas – tai visi mechaniniai, biologiniai, cheminiai bei fermentiniai valymai. Namuose paprastai atliekami tik tokie šveitimai, kai pašalinamas paviršinis epidermio sluoksnis. Profesionalioje medicinoje – tai jau gilesnis valymas, o estetinėje medicinoje – galimas itin gilus cheminis valymas, kai nuimamas paviršinis odos sluoksnis ir pasiekiami gilieji sluoksniai. Ar jo reikia, ar vis dėlto užtenka paprasto, taip pat kaip dažnai jis turi būti atliekamas, nustato estetinės medicinos specialistas.
Šioms procedūroms taip pat naudojami itin modernūs mechaniniai dermabrazijos aparatai, turintys specialius deimantinius antgalius bei režimus, kuriuos teisingai parinkus, oda yra gražiai nušlifuojama. Norint odą giliai mechaniškai atnaujinti, aparatus naudoti būtina – pats žmogus to nepasidarys. Šie aparatai yra tinkami naudoti ne tik veidui, bet ir kūnui.

2. „Relaxing“– atpalaidavimas
Šios procedūros metu yra atpalaiduojamos dinaminės mimikos raukšlės – raukšlės, atsiradusios dėl mimikos judesių, atpalaiduojama derma, raumenys. Tam dažniausiai naudojamas botulino toksinas.

3. „Refilling“ – formą praradusios odos užpildymas.
Procedūra atliekama po odos nušveitimo bei atpalaidavimo, kai jai jau trūksta apimties. Procedūra atliekama naudojant Restylane priemones. Kolagenu formuojami karkasai odoje – jie itin pagerina padėtį: galima remodeliuoti visą veidą, pakeisti esančius defektus. Pasiektas poveikis išlieka apie metus-du. Tačiau baimintis, kaip pašalinti svetimkūnius, nereikia – į odą yra leidžiami patys savaime pasišalinantys ir uždegimo nesukeliantys užpildai. Taigi šis jų veikimo laikas – optimalus, norint išlaikyti visišką saugumą.
4. „Resupporting“ – odos būklės palaikymas.
Kadangi nuo 30 metų oda pradeda netekti tonuso, derma plonėja, būtina išlaikyti kolageno skaidulas, nes jau gana aiškiai pradeda matytis įdubos. Geros odos būklės palaikymas prasideda paprasčiausiomis procedūromis – masažais, drenažais. Toliau galimos naujausių technologijų procedūros . Tai – radijo bangų ir šviesos aparatai, tiesiogiai veikiantys kolageno ir elasteno skaidulas.
Viena iš procedūrų – intensyvios šviesos impulsų programos (IPL). Jos taikomos senėjimo, kraujagyslių, pigmentacijos problemoms spręsti, taip pat – ilgalaikio plaukų šalinimo tikslu.
Kita procedūra – odos būklės gerinimas radiobangomis.
Šios bangos nuo IPL skiriasi tuo, kad veikia tiksliai į raukšlę, o ne į odos karkasą – aparate esantis vakuumas iškelia raukšlę, o tuomet radijo banga ją paveikia. IPL veikia kiek kitaip – odos plotą.
Šių procedūrų tikslingumą ir poreikį turi nustatyti gydytojas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

kayley wang
2011-06-15 04:51
Subject: Skin Analyzer System & IPL

Dear Doctor,

Nice day!

This is kayley from Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd, we are manufacturer of beauty equipment for the skin improvement and skin disease treatment.

Our main beauty equipments are below:
1. RF-Fractional/Fraxel CO2 Laser
2. IPL system
3.Ultrosonic Fat Burning Device
4.Tattoo removal system
5.Skin Analyzer System
6.Nd-yag laser skin care system
7.Diode Laser Hair Removal system
Other main equipments include RF System, E-Light system, Oxygen Infusion System, Hair and Scalp Analyzer System and LED/PDT System

Now IPL System and Skin Analyzer System are our promotion product.

All our machines are CE marked. Our machines are high quality and best price!
If you want to find more products, please visit WWW.NUBWAY.NET, the detailed information is in the attachment, please check.

Kind Regards

KayleyWang

BeiJing Nubway S&T Development Co., Ltd
Web: www.nubway.net

Tel:0086-10-85786332
Mob:0086-18210593260
Fax:0086-10-85786302

E-mail:kayley@nubway.com


Arthur Nie
2010-09-16 05:23
Dear Sir or Madam,
This is Arthur Nie from Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd,we are manufacturer of beauty equipment for the skin improvement and skin disease treatment. For example, Ultrasonic Fat Burning System, Ultrapulse Fractional CO2 laser,IPL System,CO2Laser,Nd-yag laser, RF,Skin Analyzer System,LED Skin Care System,Oxygen Infusion System and so on.

In particular, our Multifunctional IPL Skin Care System (NBW-IM) is the best in China. It integrated the hair removal, vascular removal, wrinkles removal and skin care etc, functions.

Now IPL System and Skin Analyzer System is our promotion product now.

If you want to find more products, please visit WWW.NUBWAY.COM,Now we are promoting Skin Analyzer System for testing and analyzing Skin, also Microwave Fat Burning Machine and Fractional Laser System is our promotion now.
Your inquiry is welcomed. Thank you.
Best regards
Arthur Nie
Sales Manager
Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd
Room 808, New Fortune International,Chaoyang Road,
Chaoyang District,Beijing, 10023,China
Tel: 0086-10-85725366
Fax: 0086-10-85725399
Mobile: 0086-15110232363
E-mail:Arthur@nubway.com
Niejinming1209@gmail.com
MSN: niejinming1209@hotmail.com
Skype: Arthur-nie
Web: www.nubway.com
www.china-ipl.com

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai