Gražių rankų paslaptis

Rankų grožis buvo garbinamas nuo senų senovės. Senajame Egipte ranka simbolizavo tvirtybę, o senovės romėnai ją laikė ištikimybės ženklu. Taigi jei jūsų rankoms trūksta grakštumo, ryžkitės keletui paprastų kasdieninių odos priežiūros procedūrų, po kurių jūsų sausa ir šiurkšti rankų oda taps lygi ir švelni, o nagai - stiprūs. Jei elgsitės taip, kaip pataria odos ekspertai, jums nereikės išleisti tūkstančių, kad ir jūsų rankos būtų vertos legendos.
 

Vartokite reikalingą maistinių medžiagų kiekį


Rankos - tai bendros žmogaus sveikatos rodiklis. Štai kodėl medikai profesionalai reguliariai tikrina pacientų rankų nagus. Nagai kenčia net ir nuo labai nedidelio maistinių medžiagų kiekio trūkumo, nes organizmas pirmiausiai paskirsto jas į tuos organus, kurie yra svarbiausi gyvybei palaikyti, t.y. širdį ir smegenis.
Geležis. Jeigu jūsų oda po nagais pabalo, o patys nagai tapo trapūs, šaukšto formos ir patamsėję, vadinasi, jums trūksta geležies. Jeigu įtariate, kad jums trūksta geležies, kreipkitės į savo gydytoją, ir jums bus atliktas kraujo testas.
Riebiosios rūgštys. Kita nesveikų nagų priežastis - pagrindinių riebiųjų rūgščių trūkumas. Tai sveikatai naudingi riebalai, pvz., sėmenų, raktažolių aliejai. Suvartokite arbatinį šaukštelį vieno iš šių aliejų kasdien, ir po keturių mėnesių jūsų nagai pastebimai pasikeis - sutvirtės ir ims blizgėti.
Biotinas ir vitaminas B. Taip pat svarbūs yra biotinas ir vitaminas B. Jie padeda rankoms ir nagams geriau pasisavinti deguonį, geležį ir kitas maistines medžiagas. Kai trūksta biotino, nagai pradeda silpnėti

.
 

Saugokite rankas nuo saulės, vėjo ir vandens


Vanduo. Saugokite rankas nuo vandens ir valomųjų skysčių, net ir plaudami jas. Nagai yra poringi ir sugeria vandenį kaip oda, todėl įmerkus į vandenį, nagai tampa minkšti, o vėliau išsausėja ir ima trupėti, greičiau lūžta. Taigi naudodami valomuosius skysčius, galite lengvai prarasti nagų tvirtumą ir grožį.
Nagų lako valiklis. Labiausiai nagams kenkia nagų lako valiklis, kuriame yra acetono, ir nagų lakai su tirpikliais. Be to, naudojant kai kuriuos cheminius nagų stipriklius nagai po kurio laiko taip pat susilpnėja.
Saulė, vėjas ir dirvožemis. Saulė, vėjas ir dirvožemis taip pat kenkia rankoms ir nagams. Neapsisaugojus nuo saulės, ant odos gali atsirasti pigmentinių dėmelių; išsausinta vėjo, ji gali prarasti elastingumą. Kiekvienas sodininkas žino, kad net ir mūvint pirštines sunku apsaugoti nagus nuo žemių. Taigi ruošdamiesi darbui sode, prieš užsimaudami pirštines, patepkite rankas drėkinamuoju kremu ir sutvirtinkite jį vaško balzamu. Kad dirbant į panages neprilįstų žemių, švelniai pabraukite pirštų galiukais per muilo paviršių.
Vitaminai. Vienas iš didžiausių odos antioksidantų yra vitaminas C. Jį labai lengvai sunaikina ultravioletiniai spinduliai - pabuvus vidudienio saulėje 45 minutes, galima sunaikinti daugiau kaip 80 proc. odoje esančio vitamino. Vitamino C esteris yra tirpus riebaluose ir gali įsiskverbti į odą lengviau negu vandenyje tirpus vitaminas C. Kasdien gerkite ir vitamino E - jis taip pat drėkina rankų odą.
 

Atlikite kasdieninę rankų ir nagų priežiūros procedūrą


Valykite. Iš ryto, nusiplovę rankas, lengvai braukdami natūralių šerių šepečiu, sudrėkintu muilo putomis, išvalykite nagus ir odelę aplink juos - taip pašalinsite negyvas odos ląsteles ir nešvarumus. Kartokite šią procedūrą bent tris kartus per savaitę.
Apsaugokite. Po šveitimo įtrinkite nagus ir odeles vaško balzamu, į kurio sudėtį įeina saulės filtras.
Drėkinkite. Kiekvieną rytą arba po to, kai įmerkiate rankas į vandenį, patepkite jas drėkinamuoju kremu, prisotintu saulės filtro. Vakarais naudokite riebų naktinį kremą.
Maitinkite. Masažuokite rankas kiekvieną vakarą, įtrindami į odą specialų “sviestą” iš abrikosų branduolių aliejaus, lecitino ir baltojo bičių vaško. Tokiame “svieste” yra vitamino E, kuris minkština odeles, kad būtų lengviau jas pašalinti, ir lanolino, gydančio sueižėjusius pirštų galiukus ir trapius nagus.
Jei valgysite gerai subalansuotą maistą, saugosite rankas nuo saulės, vėjo ir vandens, vengsite tų priežiūros priemonių, į kurių sudėtį įeina kenksmingos cheminės medžiagos, ir kasdien atliksite specialias priežiūros procedūras, jūsų rankos taip pat taps grožio etalonu.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai