Priešlaikinė ejakuliacija – galbūt jau laikas padėti ir sau?

Kiekvienam vyrui svarbi jo lytinė sveikata, tačiau toli gražu ne kiekvienas vyras išdrįsta kreiptis į medikus ir ieškoti priešlaikinės ejakuliacijos priežasčių bei gydymo būdų. Pateiksime šiek tiek teiginių, kurie padrąsins labiau pasitikėti savimi ir ieškoti pagalbos tam, kad lytinis gyvenimas būtų kuo spalvingesnis ir pilnavertiškesnis. 

 

Priešlaikinė ejakuliacija yra dažnesnė problema, nei mano dauguma pasaulio vyrų

Teigiama, kad šis lytinės funkcijos sutrikimas yra vienas dažniausių ir pasitaiko netgi dažniau, nei erekcijos funkcijos sutrikimas. Statistika rodo, kad su priešlaikine ejakuliacija bent retkarčiais susiduria mažiausiai 20 procentų vyrų – vadinasi šis lytinės funkcijos sutrikimas yra labai paplitęs visame pasaulyje. 

 

Jei daugiau vyrų kreiptųsi į specialistus, tuomet daugiau atvejų būtų galima sėkmingai išspręsti

Nors priešlaikinė ejakuliacija kankina mažiausiai kas penktą ar net kas trečią vyrą, tačiau šis sveikatos sutrikimas diagnozuojamas itin retai. Ši diagnozė patvirtinama maždaug tik kas dešimtam vyriškosios lyties atstovui. Tikriausiai taip yra dėl to, kad vyrai gėdijasi šios lytinės funkcijos sutrikimo ir bet kokių kitų sveikatos sutrikimų, darančių įtaką jų lytiniam pajėgumui. Tikėtina, kad jei daugiau vyrų nedelstų ir kreiptųsi į medikus, tuomet ir sėkmingų gydymo atvejų būtų daugiau. 

 

Tik gydytojas gali suteikti saugią ir kvalifikuotą pagalbą, o savigyda sukelia didelės žalos sveikatai riziką

Europoje aktyviai imamasi priemonių, turinčių padėti sumažinti į rinką patenkančių falsifikuotų (suklastotų) vaistų kiekį. Nepaisant to, internetinėse parduotuvėse ir kitose viešai prieinamuose prekybos šaltiniuose gausu įvairiausių pasiūlymų, žadančių veiksmingas, greitas ir pigias priemones, skirtas bet kokioms lytinėms problemoms išspręsti. Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad dėl priešlaikinės ejakuliacijos ir kitų sveikatos sutrikimų būtina konsultuotis su gydytoju ir, jei reikia, vartoti tik sveikatos priežiūros specialisto paskirtus vaistinius preparatus ar maisto papildus. Svarbu juos įsigyti ir patikimose vietose, nes rinkoje gausu klastočių, kuriose veikliosios medžiagos gali net nebūti. Dar blogiau, kai suklastotuose vaistiniuose preparatuose, maisto papilduose ar medicinos priemonėse aptinkama žalingų medžiagų, galinčių sukelti didelę riziką sveikatai. Vaistus reikėtų pirkti tik fizinėse vaistinėse arba specialių įstaigų patvirtintose internetinėse vaistinėse ir jokiais būdais neužsiimti savigyda, kuri gali pridaryti dar daugiau žalos. 

 

Priešlaikinė ejakuliacija nėra susijusi vien su itin trumpa trukme iki sėklos išmetimo

Dauguma vyrų dažniausiai mano, kad priešlaikinės ejakuliacijos problema susijusi vien su trumpu laiko tarpu iki sėklos išmetimo. Yra ir kitų kriterijų, kuriuos būtina įvertinti prieš diagnozuojant šį lytinės funkcijos sutrikimą. Vis dėlto, pirmasis kriterijus yra būtent trumpas laikotarpis, praeinantis nuo lytinio akto pradžios iki ejakuliacijos arba sėklos išmetimas, įvykstantis netgi prieš penetraciją. Priešlaikinę ejakuliaciją taip pat galima įtarti, jei vyras negali sukontroliuoti ejakuliacijos (stokojama ejakuliacijos kontrolės) ir jei jis patiria įvairių neigiamų jausmų, susijusių su artumu, nerimu ir pasitikėjimu savimi. Trumpai tariant, priešlaikinės ejakuliacijos diagnozei svarbūs trys kriterijai – trukmė iki ejakuliacijos, ejakuliacijos savikontrolė ir patiriamos neigiamos emocijos bei baimės, kylančios dėl galimų nesėkmių. 

 

Priešlaikinė ejakuliacija sukelia problemų ne tik lytiniame gyvenime, bet ir kitose gyvenimo srityse

Žinoma, kad spalvingas ir pilnavertis lytinis gyvenimas reikšmingas poros santykiams. Ne paslaptis, kad nesėkmės, kylančios fizinio artumo metu ir nepakankamas lytinis pasitenkinimas sukelia įvairių neigiamų emocijų abiems partneriams. Tokie jausmai kaip nusivylimas, pyktis, nepasitikėjimas savimi ir kito asmens kaltinimas gali neigiamai veikti ar netgi sugriauti poros santykius, o tai, be abejonės, daro didelę žalą ir kitoms gyvenimo sritims. Priešlaikinė ejakuliacija tikrai gali būti viena iš poros santykius ir artumą menkinančių priežasčių, tad būtina ieškoti išeičių ir pirmiausia nebijoti pripažinti egzistuojančios problemos. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai