Stebuklas, nukritęs... iš medžio

Japonų mokslininkai dešimtmečiais tyrė žaliąją arbatą. Tokio dėmesio ši arbata susilaukė, nes vis atsirasdavo duomenų apie naudingą jos poveikį žmogaus savijautai. Dabar yra įrodyta, kad žaliojoje arbatoje gausu vertingų medžiagų. Mokslininkams pavyko ištirti ir nustatyti net 550 cheminių elementų ar jų junginių, kurių dauguma tirpsta vandenyje.
 

Vienas geriausių atradimų


Arbatos katechinai yra 20 kartų stipresnis antioksidantas nei vitaminas E, todėl sakoma, kad mėgstantieji žaliąją arbatą stabdo senėjimo procesą.
Kinijoje egzistuoja milžiniška gausybė žalios arbatos rūšių – skirtingi šaltiniai mini iki 500 ar net 1000. Ji yra gaminama 18-oje Kinijos provincijų.
Pasakojama, kad, keliaujant kinų medicinos kūrėjui Shenongui, keli laukinio arbatos krūmo lapeliai įkrito į jo karštą vandenį. Šis iš smalsumo paragavo gėrimo. Jis pastebėjo, kad arbatos lapai padeda stiprinti, harmonizuoja organizmą. Nuo tų laikų arbata tapo pirmąja kinų medicinos priemone. Šios šalies medikai ją gerbia iki šiol.
Rytų medicinos atstovai mano, kad per dieną reikia išgerti ne mažiau negu 8 puodelius šio gėrimo. Jie įsitikinę, kad žaliąją arbatą geriantys žmonės gyvena ilgiau ir rečiau serga vėžiu. Baltijos ir Amerikos klinikos Rytų medicinos gydytojas Vitalijus Naumavičius sako, kad lankydamasis Kinijoje pastebėjo, jog moterys ypač mėgsta gerti arbatą. Užkalbinus kelias, jos jam atsakė, kad tą jos daro dėl sveikatos ir grožio.

 

Arbatų – daug ir įvairių


Žaliosios arbatos skirstomos pagal surinkimo vietą, lapelių dydį ir formą, arbatkrūmio rūšį, surinkimo ir apdirbimo ypatybes ir, žinoma, pagal kokybę. Ypač vertinama anksti pavasarį surinkta arbata, kada pirmuose lapeliuose yra sukauptas visas bundančios gamtos potencialas. Ji yra renkama Cinmin periodu, kitaip tariant, balandžio pradžioje. Be išorinių veiksnių, labai svarbi yra ir pačio arbatkrūmio kokybė, jo priežiūros kruopštumas, lapelių surinkimo tikslumas. Žmonių meistriškumas užima taip pat ne paskutinę vietą.
Geriausios žalios arbatos rūšys sudaro kolekcinių arbatų seriją. Tarp jų išskiriamos taip vadinamos imperatoriškosios arbatos, kurias vienu ar kitu laiku buvo pastebėję Kinijos imperatoriai už jų ypatingą kokybę. Senais laikais Kinijos valdininkai specialiai ieškodavo išskirtinių arbatos rūšių ir siųsdavo jas į imperatoriaus dvarą. Jei imperatoriui atsiųsta arbata patikdavo, tokio valdininko laukdavo ypatinga valdovo malonė ir gausios dovanos. Pradedant nuo Tan dinastijos, arbatos auginimo rajonuose buvo pradėti steigti imperatoriški sodai, kurie buvo pavaldūs tiesiogiai dvarui ir kuriuose arbata buvo auginama bei renkama ypač kruopščiai. Visa tai sudarė sąlygas dabartinėms elitinėms arbatos rūšims atsirasti.
Žaliosios arbatos neverta balinti pienu, saldinti cukrumi, skaninti citrina ir žolėmis. Ji pati gerai malšina troškulį ir tonizuoja organizmą. O moterims, kurios nori gražiau atrodyti, rekomenduojama vakarais gerti žaliąją arbatą, užkandant džiovintais vaisiais.


 

Moderni žaliosios arbatos forma


Neturintiems laiko ilgoms žaliosios arbatos gėrimo ceremonijoms ir norintiesiems atsigaivinti verta išbandyti „Vichy Ice Tea Green“.
Tai citrusinių vaisių skonio žalioji arbata su natūraliomis apelsinų–citrinų sultimis bei Ceilono žaliosios arbatos ekstraktu. Ceilono vietovė yra garsi būtent dėl ten auginamos puikaus skonio ir aromato arbatos. „Vichy Ice Tea Green“ išsiskiria tuo, kad jos sudėtyje yra daug natūralių antioksidantų, kurie teigiamai veikia medžiagų apykaitą ir saugo ląsteles bei imuninę sistemą nuo neigiamo poveikio. Būtent antioksidantai padeda išlikti žvaliems ir jauniems ilgą laiką. „Vichy Ice Tea Green“ gamyboje nenaudojami saldikliai.
Karštą vasaros dieną mėgaukitės Vichy Ice Tea su gaivinančiu Žaliosios arbatos ekstraktu! Tai skanesnis būdas atsigaivinti ir pasirūpinti savimi.
 

Žaliojoje arbatoje esančios medžiagos


Teofilinas ir teobrominas – tai alkaloidais vadinamos medžiagos, kurios plečia kraujagysles, skatina šlapimo išsiskyrimą, gerina širdies veiklą.
Rauginės medžiagos slopina virškinimo organų jautrumą, gerina jų veiklą.
Mikroelementas fluoras apsaugo nuo ėduonies.
Mikroelementas manganas aktyvina fermentus, stiprina jungiamuosius audinius, kaulus, kremzles.
Vitaminas Bl stiprina nervų ląsteles ir raumenis.
Vitaminas B2 spartina medžiagų apykaitą.
Vitaminas B3 skatina odos ir gleivinės regeneravimą, smegenų bei nervų ląstelių medžiagų apykaitą.
Vitaminas C stiprina imunitetą, lėtina oksidaciją, reguliuoja medžiagų apykaitą.
Flavonoidai reguliuoja riebalų apykaitą, lėtina oksidaciją;
Saponinai reguliuoja riebalų apykaitą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

sheilla
2009-07-29 17:57
man patinka zalioji arbata ir as ja jau senai vartoju :))
nijole
2009-07-24 20:06
nuostabu jau senai naudoju

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai